Esperanto in Heiloo De Actieve vrouwen Van Nu Pridini voor 'werelds' voetenwerk! willibrordusparochie podium voor activiteiten Feest in Zenit, centrum voor Bewustzijn Yoga voor 50 jaar en ouder Springkussen ABN Afl/IRO i Esperanto is een internationale taal welke buitengewoon makkelijk te leren is. Ook het afgelopen jaar heeft deze bloeiende Esperanto- vereniging vele interessante evene menten beleefd. Zo waren er: fietstocht door Westfriesland met aansluitend een barbecue-avond en een gezamen lijke maaltijd in het Horizon College in Heerhugowaard. De vereniging bezocht een zusterstad van Alkmaar te weten Troyes in Frankrijk. Het was een bijeenkomst met zes nationa liteiten. Op de Uitmarkt kunt u bij de stand spreken met onder andere deelnemers aan het reisje naar Troyes, hoe zij dat ervaren hebben, door zonder Frans te spreken, wel met Esperanto uit de voeten te kun- 1 nen. Enige leden van de vereniging bezochten het Wereld Esperanto- congres met ruim 2200 deelnemers in Florence (Italië). Tijdens de 'Uitmarkt' kunt u ook spreken met een deelnemer aan dit congres. Hij is tevens de docent van de Esperantocursus welke half septem ber van start gaat. Vraag de folder voor meer informatie (folder is ook in de bibliotheek aanwezig). De vereniging heeft een eigen Esperanto zangkoortje dat u kunt beluisteren tijdens de Uitmarkt in de Willibrorduskerk om 12.30 uur. Voor het komende jaar staat weer veel op stapel, speciaal ook voor beginnen de esperantisten. Over twee jaar in 2008 is het Wereld Esperantocongres in Rotterdam waar u mensen ont moet uit de hele wereld. Ook de Esperantovereniging organiseert in de regio activiteiten met de deelne mers, rondom het tijdstip van het Wereldcongres! Zorg dat u er in 2008 ook bij bent, u kunt het nu nog leren. De begin nerscursus start woensdag 13 sep tember om 20.00 uur. Docent is drs. A.M. Peeraer, Zeeweg 115 in Heiloo, tel. 072-5350115. De cursus, starters A. bevat veertien wekelijkse lessen, kosten 50,-. Heeft u ooit Esperanto geleerd, maar er niets meer mee gedaan? Deze opfriscursus heeft eveneens veertien wekelijkse lessen, kosten 50,-. Aanvang in overleg. Docent: Joh. Heijstra (secretaris), Breedelaan 69 in Heiloo, tel. 072- 5332344. In deze roerige tijd is het soms moeilijk om een rustpunt te vin den. In deze situatie kan yoga een grote hulp zijn. Yoga werkt niet alleen ontspannend maar bevor dert ook uw geestelijk en lichame lijk welbevinden. In de yogalessen varr de Stichting Ouderenwerk wordt aandacht besteed aan: hou ding en beweging, het bewust worden van de adem, evenwicht, concentratie en ontspanning. Je hoeft niet lenig te zijn om aan yoga te beginnen. Iedere bewe ging hoe groot of klein, is tenslot te een goede beweging. Het gaat erom dat je met de aandacht aan wezig bent om het lichaam te ervaren, te ontdekken. Zo verken je gaandeweg je mogelijkheden en je grenzen. Ook de adem wordt hierbij bewust betrokken. De aandacht voor het leren ont spannen komt zowel tijdens de bewegingen als stil liggend op de grond aan bod. Wat nodig is om yoga te beoefenen is: gemakkelijk zittende kleding, een dekentje of badlaken voor op de aanwezige matten en eventueel een kussen tje. De yoga-cursussen van de Stichting Ouderenwerk worden gegeven op dinsdag tot en met vrijdag van 09.30 tot 10.30 uur en van 10.45 tot 11.45 uur in het Trefpunt en in het 'Open Huis'. Te beginnen in de eerste week van september. Er zijn twee gediplo meerde docenten; Ineke Meester, tel. 072-5335389 en Anne Noest, tel. 072-5818405. Het cursusgeld is 106,- voor dertig lessen, eventu eel in twee termijnen te voldoen. Voor nadere informatie en/of opgave: Jeanette Delleman, tel. 072-5332412. Maak kennis met het 'wereldse' voetenwerk bij Internationale Dansvereniging Pridini in Heiloo. Doe mee op woensdagavond vanaf 6 september tot 6 december en ervaar hoe het voelt om je te bewegen op wereldmuziek. Vanaf zes jaar ben je welkom, van 19.00 tot 20.00 uur, bij dansleidster Marit de Jong. Zij leert je dansen, waar mee je in elke disco een goed figuur slaat. Ook werelddans gaat namelijk met zijn tijd mee. Ben je twaalf jaar of ouder, kom dan van 20.00 tot 21.30 uur, bij dansleider Huub de Jong, om je te ontspannen door je lichaam in te spannen. Ook voor dans- en theater opleidingen blijkt Pridini een goede voorbereider. Naast de groepen op woensdagavond, die gericht zijn op plezier, conditie en het sociale con tact, is er de demonstratiegroep. Deze groep verzorgt optredens in binnen- en buitenland. Je kunt je voor deze groep aanmelden wan neer je minimaal twee jaar danser varing hebt (ballet, stijldans, jazz- ballet of volksdans) en tussen de tien en zestig jaar oud bent of van zingen houdt met name het wereldse repertoire. De trainingen zijn voor jongeren van 18.30 tot 20.00 uur, voor volwassenen van 19.30 tot 22.30 uur, twee maal per maand op vrijdag in het Open Huis, onder leiding van dansleidster Maartje Lichthart. De zangers, die op zoek zijn naar sopranen, maar andere stemmen zijn ook welkom, oefenen twee maal per maand op maandagavond van 20.00 tot 22.00 uur. Voor informatie, aanmelding of boekingen van de demonstratie- groep kun je contact opnemen met Nel Coolegem, tel. 072-5335427. Zet je vooroordelen eens opzij en doe tijdens de Uitmarkt eens mee met een van de workshops (zie het programma) en voel de wereld in je voeten! Je hebt geen speciale kle ding of schoenen nodig. Gedanst wordt in het Open Huis, boven winkelcentrum 't Loo, waar van de ingang zich bevindt aan de buitenkant naast restaurant de 'Loocatie'. Voor meer informatie en aanmelding kunt u contact opne men met Silvia Denneman, tel. 072- 5052287 of Marianne Schippers, tel. 072-5334110 of via de website: www.pridini.tk. De naam is betrekkelijk nieuw, maar de vereniging is reeds opge richt in 1930 als Nederlandse Bond voor Plattelandsvrouwen. Het is een algemene vrouwenorganisatie met ruim 50.000 leden, verdeeld over 650 afdelingen en is daarmee de grootste vrouwenorganisatie van Nederland. In Heiloo heeft de afdeling momenteel 150 leden en is daar mee de snelst groeiende afdeling van Noord-Holland. De leden zijn actief op allerlei gebied. Wat gaat er komend seizoen allemaal gebeu ren? Om te beginnen is er elke maand een avondbijeenkomst met een thema, een spreker of een acti viteit. Een kleine greep uit het pro gramma: een muzikale avond over Mozart, een informatieve bijeen komst met voedingsadviezen en etiketten lezen, een mooie presen tatie door het Tassenmuseum en het verslag van een fietsreis door Afrika. Vervolgens worden er over dag korte cursussen aangeboden, zoals acht bijeenkomsten over de nieuwste architectuur in de woningbouw. Verder zijn er binnen de afdeling allerlei interessegroe- pen: er is een enthousiaste tuin- dub, er zijn leeskringen, wandel clubs voor lange en kortere afstan den, een sportieve fietsclub, vrou wen gaan samen naar theater en concerten en er worden excursies georganiseerd. Er is een groep vrouwen dat prachtige eigentijdse handwerken maakt en er is een gedichtenkring, leder verenigings jaar biedt kansen om een nieuwe activiteit te proberen. Ook is het mogelijk om deel te nemen aan provinciale cursussen op creatief, cultureel of communicatief gebied. Zelfs een vakantie behoort tot de mogelijkheden. Kortom: een actie ve vereniging, met voor elk wat wils. Maar naast alle activiteiten wil de bond vooral een ontmoetings plaats zijn voor vrouwen van alle leeftijden en gezindten in Heiloo en omgeving. Dat zij hierin aan een behoefte voorziet, bewijst wel het feit dat deze afdeling haar zestigste verenigingsjaar ingaat! Het is mogelijk een voordelig proeflid- maatschap aan te gaan tot het einde van dit kalenderjaar, meldt u zich hiervoor aan op de Uitmarkt. Voor informatie of aanmelding kunt u ook contact opnemen met de voorzitster, Annemieke Woudstra tel. 072-5336861 of de secretaresse, Marijke Nijland, tel. 072-5117952. De Willibrorduskerk fungeert op de Uitmarkt als podium voor een aan tal orkesten, koren en een toneel groep. Mevrouw Ted Herkes is de presentatrice van dit alles. Organiste Anke Buzing-Dijkgraaf zal, op het grote orgel, verschillen de orgelwerken ten gehore bren gen. Bij de ingang van de kerk js een kraampje ingericht met informatie over allerlei activiteiten van de parochie. In een folder die speciaal wordt uitgebracht voor de Uit markt, vindt u een korte rond leiding door het kerkgebouw. Ook dit jaar realiseren de Rooms Katholieke Willibrordusparochie en de Protestantse Gemeente Heiloo gezamenlijk het Oecumenisch Leerhuis Heiloo. Onder de titel 'rond de waterput' presenteren zij een programmaboekje. Hierin worden verschillende activiteiten aangebo- Zondag 3 september houdt Zenit vanaf 10.00 uur haar halfjaarlijkse Open Dag. Zenit biedt in het feeste lijk twintig-jarig bestaan een uitge breid pakket van cursussen, thera pieën, workshops en lezingen aan. Zoals Tai Chi, Hatha-Yoga, Zen meditatie, Alexandertechniek, Chi Neng Qi Gong, massagecursussen, stemcursus, beroepsopleiding voet reflextherapeute, erkende oplei ding medische vakken, counselling en coaching, cursus in wonderen, Touch for Health, Feldenkrais-Yoga. Therapeuten verbonden aan Zenit bieden aan: Bachbloesemtherapie, spirituele astrologie, tarot, Krishna- murti-video-zondag-namiddagen, helder waarnemen, helder voelen, handaanreikingen. In het najaar worden er diverse workshops en lezingen gegeven. Het programma boekje van de open dag is verkrijg baar in Zenit (open na de Open Dag op maandag, woensdag en vrijdag van 10.30 tot 13.00 uur) en in biblio theken en natuurvoedingswinkels. Zenit kunt u vinden aan de Spoorstraat 62, Alkmaar (tegenover het station), tel. 072-5111311, www.centrum-zenit.org, e-mail: postbus@centrumzenit.org. den: lezingen, voordrachten, films, toneel, cursussen en leesgroepen. Afgelopen seizoen is het Oecumenisch Leerhuis verder ge groeid, alle activiteiten zijn goed bezocht en de deelnemers waren enthousiast. Er was ontmoeting en gesprek. Er is veel verteld, maar ook heel veel geluisterd. Het aanbod is wederom flink uitgebreid en we hopen op veel belangstelling. Uitdrukkelijk wil men zeggen dat iedereen, kerkelijk of onkerkelijk, uit Heiloo of uit een andere plaats, die in een van de onderdelen van het aanbod geïnteresseerd is, van harte welkom is. Het programma boekje met informatie en aanmel- dingsstrook wordt u aangeboden in de kraam. In de Kerkstraat, een ruimte naast de kerk, is een presen tatie te zien van de Vereniging Oud Heiloo en u kunt even rustig zitten en bladeren in oude Katholieke Illustraties. Zoals ieder jaar is de ABN AMRO Bank ook weer van de partij op de jaarlijkse Uitmarkt Heiloo. Wederom zullen zij speciaal voor de kinderen een groot springkus sen neerzetten en kunnen zij bij de kraam een ballon ophalen. Bovendien is er een leuke prijs voor degene die de mooiste kleurplaat maakt!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 26