25 jaar De Beun: 'Trots op onze zelfstandigheid' GGZ doet mee met Make a Difference Day H E I L O O 9 Openhaardhout uit kapelbos Creativiteit in kerstsfeer Opbrengst collecte Dierenbescherming Collecte Brandwonden Stichting succesvol Dvd Timmerdorp gereed De dagen worden korter, de bomen ook U I T K I J K P O'S T 1 NOVEMBER 2006 HEILOO - Er zijn in deze herfst weer veel eikeltjes te vinden, wat een strenge winter betekent. Het kapelbos is weer uitgedund en opgeknapt, dus is er weer droog en goed openhaardhout te koop. De grote en kleine vrienden van de heer Swart in de Filippijnen zullen u zeer erkentelijk zijn, aan gezien de opbrengst naar hen gaat. Contactpersoon de heer Swart, tel. 072-5051477. HEILOO - De driedelige cursus kerstkaarten/versieringen maken start op donderdagmiddag 9 november. In vier lessen leert u het Deens papiersnijden vanaf donderdagmiddag 16 november. Twee daarvan worden gewyd aan kerst en in het voorjaar twee aan pasen. De workshop kerstvouwen vindt donderdagavond 16 novem ber plaats. De activiteiten vinden plaats in het Open Huis te Heiloo onder leiding van deskundige docenten. Voor opgave/informatie cursus/materiaalkosten: Reina Mulder, tel. 072-5333127 en Daisy Groenland, tel. 072- 5330088. REGIO - Tijdens haar collecte week (2 tot en met 7 oktober) heeft de Dierenbescherming afde ling Alkmaar en omstreken een bedrag opgehaald van 37172,77. Er is gecollecteerd in het gehele werkgebied van de afdeling Alkmaar en omstreken. De volgende bedragen zijn opge haald: Alkmaar 9587,05), Bergen 5592,55), Castricum 6175,99), Heerhugowaard 5889,15), Heiloo 6622,24), Langedijk 2942,09) en Schermer 363,70). Iedereen die de collectant heeft gemist, kan een gift overmaken op giro nummer 493727, ten name van Nederlandse Vereniging ter Bescherming van Dieren Alkmaar en omstreken. HEILOO - In de week van 8 tot en met 14 oktober collecteerden in Nederland meer dan 50.000 vrij willigers voor de Nederlandse Brandwonden Stichting. Ook in Heiloo gingen de collectanten langs de deuren. Zij hebben samen een bedrag van in totaal 6764,47 opgehaald. HEILOO - Het Timmerdorp lijkt voor velen alweer een eeuwigheid geleden en hoe was het ook al weer? Ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan van Timmerdorp is er een film gedraaid die een overzicht geeft van de timmer- week, plus een kijkje achter de schermen. Deze film is nu uitge bracht op dvd. Op zaterdag 4 november kunnen de personen die tydens het Timmerdorp een dvd hebben besteld en betaald, deze afhalen tussen 10.00 en 12.00 uur op de Hobbyfarm in Mariënstein. Wie geen dvd heeft besteld kan er alsnog één kopen voor 5,-. Dit kan bij de Hobbyfarm op 4 november of daarna bij de kantoor -en boek handel De Schrijverij. den vol met hondenpoep? Is het tijd voor een straatkrant waarin de bewoners zich aan elkaar voorstel len? Moet er in een natuurgebied nodig gesnoeid worden? Kan het dierenasiel helpende handen gebruiken? Heeft de plaatselijke buddyzorg wat meer aandacht nodig? Iedereen die in zijn omgeving iets wil aanpak ken kan activiteiten aanmelden in de klussendatabase op www.makea- differenceday.nl. De reden dat GGZ, instelling voor geestelijke gezond heidszorg, aan dit bijzondere evene ment meedoet is dat zij haar cliën ten een leuke activiteit wil aanbieden. Verder wil zij belangstel lenden attenderen op de mogelijk heid bij GGZ vrijwilligerswerk te doen. GGZ heeft bezoekvrijwilli- gers/maatjes, afdelingsvrijwilligers, vrijwilligers bij activiteiten en vrij- weilliigers by de geestelijke verzor ging. Op basis van specifieke wensen, verwachtingen en mogelijkheden kan er altijd een passende taak gevonden worden. Geïnteresseerden kunnen contact opnemen met de coördinator vrij willigerswerk Mea Boereboom, tel. 072-5352553 of tel. 072-5312312, e-mail: m.boereboom@ggz-nhn.nl. Eind november is het 25 jaar geleden dat theater De Beun in Heiloo in gebruik werd geno men. Vijfentwintig succesvolle jaren later vormt het theater nog steeds het culturele hart van Heiloo. De Uitkijkpost besteedt vier weken achtereen aandacht aan het jubileum. Deze week deel 1: Het ont staan en het bestaan van het theater HEILOO - Een cultureel leven had Heiloo al lang vóór de bouw van De Beun, maar dat speelde zich ver spreid over het dorp af. In 1976 werd echter besloten dat het vyftig jaar oude Asta Theater aan de Holleweg niet zou worden gereno veerd. Daarnaast kon niet langer gebruikt worden gemaakt van een zaal op het terrein van het psychia trisch centrum en ook de toneelzaal van de Rustende Jager zou verdwij nen. In de loop van 1977 stelde de gemeenteraad daarom geld beschik baar en kon Saarberg cs - het erva ren architectenbureau dat in Alkmaar ook de Vest al had gebouwd - een definitief ontwerp maken. Het was niet eenvoudig om met het beschikbare budget alle wensen in te willigen: een orkestbak moest er komen en ook een oplo pende vloer was een diep gekoester de wens. Maar er waren in eerste instantie ook omwonenden die hun bezorgdheid uitten en bijstellingen van de plannen wilden. Uiteindelijk kon op 6 november 1980 de eerste paal de grond in en toenmalig bur gemeester Glijnis opende op 27 november 1981 het theater De Beun. „Een zaal met een, bijvoor beeld door een zangeres als Margriet Eshuis, veel geroemde akoestiek" aldus Jan Sterkman. Sterkman is voorzitter van de Stichting Open Huis, de stichting die niet alleen verantwoordelijk is voor de exploitatie van theater De Beun, maar daarnaast ook voor die van Cultureel Centrum het Open Huis. De programmering en exploi tatie van De Beun behoorde vanaf het begin tot de eigen verantwoor- De dagen worden korter, de bomen ook. In heel Heiloo krijgen bomen en struiken een intensieve snoeibeurt, om gekortwiekt de winter in te gaan. Om bij de hoge toppen te komen, moeten soms halsbrekende capriolen worden uitgehaald. Foto: Mario Sacksioni HEILOO - Op 4 november doen cliënten van GGZ Noord- Holland-Noord mee met Make A Difference Day. Tijdens deze dag, waarby het vrij willigerswerk in de schijnwerpers staat, zullen cliënten en vrijwilligers samen dansles volgen bij dans school Verbiest in Alkmaar. Leden van het CDA in Heiloo zullen in het kader van deze dag als danspartner van de cliënten optreden. Danspartner zijn onder anderen Tweede Kamerlid Ans Willemse en wethouder uit Heiloo, Hero Veger. Tijdens Make a Difference Day staat vrijwilligerswerk centraal. Duizenden Nederlanders steken dan de handen uit de mouwen bij talloze vrijwilligersactiviteiteri in het hele land. Make a Difference Day is in 2005 voor het eerst in Nederland geïntroduceerd naar Engels en Amerikaans voorbeeld. In 2005 was het een groot succes: meer dan 20.000 vrijwilligers en vip's (waar onder diverse leden van de konink lijke familie en de regering) zetten zich in bij zo'n 2000 klussen ver spreid over het hele land. Make a Difference Day vindt vooral lokaal plaats. Kan het buurthuis een likje verf gebruiken? Ligt het park al tij delijkheid van het theater. De stich ting haalde graag professionele voorstellingen naar De Beun. Maar toen de subsidie van de gemeente tien jaar geleden ineens wegviel, werd het financiële risico behorend bij het organiseren van professione le voorstellingen, voor de stichting te groot. Dit vormde de directe aanleiding tot de oprichting van de stichting Vrienden van de Beun. Deze organi satie - met z'n inmiddels 600 leden en 40 ondersteunende bedrijven - zorgt sindsdien geheel autonoom zowel voor de programmering van de professionele voorstellingen, als voor de benodigde financiële buffer. „Een absoluut unicum in theater- land!" aldus Sterkman. In de loop der jaren is de gemeente er echter gelukkig van overtuigd geraakt dat het theater wel degelijk een belang rijke functie vervult in de Heiloose samenleving. In de collegeplannen voor 2008 staat namelijk vermeld: 'medewer king aan modernisering foyer thea ter De Beuri'. Jan Sterkman zegt blij te zijn met de erkenning: „De gemeente financiert tegenwoordig zelfs ook een van de profes sionele voorstellingen uit het programma van de Vrienden van de Beun, middels een jaarlijkse waarderings ubsidie." Jaarlijks vin den zo'n 45.000 men sen hun weg naar het theater voor voorstel lingen van grote en kleinere huurders. Operettevereniging, toneelvereniging en filmvoorstellingen, de bezettingsgraad van de 320 stoelen is uit stekend. Het theater zou echter helemaal nergens zijn,zonder de grote groep mensen die - in de meeste gevallen als vrywilli- Waijenberg, aanvang 20.15 uur. Deze voorstelling is inmiddels uit verkocht. Zaterdag 25 november muziek in de foyer door Streetband Caecilia. De artiesten van het Jeugdtheater zijn 'in vol ornaat' in de foyer aanwe zig om de bezoekers te ontvangen. 'Meet and greet the artists'! Aanvang: 14.00 uur, de toegang is gratis. Optreden Jeugdtheater Heiloo: een reprise van de succes volle voorstelling 'Wanted', een avontuur in het Wilde Westen. Aanvang: 15.00 uur. Kaarten vanaf 1 november aan de kassa van thea ter De Beun voor 3,-. Jubileum showavond voor en door Heiloo met optredens van: toneel vereniging Falkland, harmonieor kest Caecilia (A-orkest), internatio nale dansgroep Pridini Shantykoor de Lakesingers, 19.15 uur: ont vangst in de foyer met koffie, zaal open om 19.45 uur. Aanvang voor stelling 20.00 uur. Kaarten vanaf 1 november verkrijgbaar aan de kassa van theater De Beun voor 5,- (inclusief consumptie/traktatie). ger - energiek en met grote betrok kenheid achter de schermen zorgen voor al het kleine onderhoud, schoonmaak, kassadienst, zaal- dienst, kaartcontrole en allerlei werkzaamheden op het technisch vlak. Sterkman verduidelijkt: „Mede door hun inzet heeft het theater behoorüjk lage exploitatiekosten. Realiseer je maar eens wat we bij voorbeeld uitsparen, doordat we dankzij hun toezicht en onderhouds werkzaamheden nog steeds geen nieuwe stoelen hebben hoeven aan schaffen." Het theater, met z'n slui tende financiële begroting, actieve groep vrijwilligers en hoge bezet tingsgraad heeft de afgelopen 25 jaar z'n prominente plaats in het cul turele leven van Heiloo helemaal waargemaakt. Redenen genoeg om het jubileum samen met de inwo ners van Heiloo groots te vieren. Programma Jubileumweekend 25 jaar Theater De Beun Vrijdag 24 november: feestelijk pianconcert door Daniël

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 273