Van Os Mode viert 100-jarig bestaan PartiCura biedt alternatief voor thuiszorg Een zaak van vertrouwen Beroemde Roemeense panfluitist komt weer naar Heiloo Inloop-kofïïeuurtj e gezelschapsbank H E I L O O 11 OUD PAPIER INGEZONDEN MEDEDELINGEN KERK DIENSTEN Voorbereidingen Eerste Communie UITKIJKPOST i NOVEMBER 2006 HEILOO - Deze maand is het precies 100 jaar geleden dat Van Os Mode werd opgericht. Het begon allemaal met een winkel in Alkmaar, waarna er spoedig meerdere Malen bij kwamen. Tegenwoordig is Van Os een begrip in Noord-Holland. Toen dertig jaar geleden Winkelcentrum 't Loo werd gebouwd, kwam er ook in Heiloo een Maal van Van Os Mode. Niemand minder dan Rob de Nijs verrichtte de feestelijke opening en vanaf dat moment was de modezaak een vertrouwd gezicht in het steeds groter wordende winkelcentrum. Inmiddels is Van Os alweer zeven jaar een volledig zelfstandige modezaak met sinds 1 januari dit jaar 450 m2 aan herenmode. Bekende merken als Hugo Boss en Lacoste behoren tot het vaste assortiment. Co Oudejans, die vanaf het begin van 't Loo de zaak samen met zijn compagnon Hans Sal leidt, vertelt over de kracht van zijn zaak: „Mensen hebben hier geen drempelvrees. Het contact met de klanten is altijd erg goed. Dat is niet alleen voor hen plezierig, maar het maakt ook mijn vak zo leuk." Het 100-jarig bestaan van Van Os Mode Heiloo zal niet ongemerkt voorbij gaan. Vanaf 1 november krijgt iedereen een maand lang 20% korting op de gehele nieuwe collectie en kan de klant zo volop mee delen in de feestvreugde. Foto: Mario Sacksioni REGIO - Naast traditionele zorg in natura (via de reguliere thuiszorgorga nisatie) is ook zorg in financiële vorm mogelijk. PartiCura IJmond levert sinds acht jaar deze zorg in de regio IJmond. In de media is de afgelopen tijd veel te doen geweest over de toenemende wachtlijsten binnen de thuiszorg. Diverse thuiszorgorganisaties geven aan geen, of onvoldoende, budget te hebben. Hierdoor nemen ze geen nieuwe aanmeldingen voor (huishoudelijke) zorg meer aan, met als gevolg een tij delijke cliëntenstop! Er bestaat echter ook een andere optie om uw zorg thuis te ontvangen. U kunt nameüjk kiezen voor zorg in financiële vorm (een persoonsgebonden budget oftewel een PGB). Met een PGB kunt u zelf aangeven welke persoon of organisatie u van huishoudelijke zorg voorziet. Het voordeel hiervan is dat u niet met wachtlijsten te maken heeft en altijd zeker bent van zorg bij u thuis. Een PGB is een bepaald geldbedrag waar mee u zelf zorg, hulp of begeleiding kunt inkopen. U mag dus zelf kiezen of u een organisatie inhuurt, die in uw opdracht gaat werken, of dat u eigen .personeel zoekt. Voor beide opties geldt dat u met de zorgverlener afspra ken maakt over wat er wanneer gedaan moet worden en wat de prijs hier voor is. Met een PGB kunt u zelf beslissen hoe u de zor£, hulp en begelei ding wilt organiseren. Tevens kunt u verschillende vormen van hulp en begeleiding inkopen. Maar er gelden natuurlijk wel regels! Er moet bijvoor beeld een indicatie gesteld zijn door het Centrum Indicatie Zorg (CIZ) om in aanmerking te komen voor een persoonsgebonden budget. Als u denkt dat u zorg, hulp of begeleiding nodig hebt, kunt u zich zelf bij het CIZ melden. Naast huishoudelijke verzorging kun u ook een beroep doen op PartiCura als het gaat om persooMjke verzorging, verpleging en ondersteunende begeleiding. Ook als u algemene informatie wilt ontvangen, over het traject omtrent het aanvragen van zorg, kunt u bij ons terecht. Het team van PartiCura staat voor u klaar, zeven dagen in de week, 24 uur per dag. Wilt u meer informatie? Bel dan naar PartiCura op tel. 0251- 287709. HEILOO - Het is alweer november en de feestdagen zijn in zicht! De Wereldwinkel Heiloo levert zoals elk jaar kerstpakketten. Wanneer u langs komt op de Stationsweg, kunt u ze bestellen voor vrienden en relaties en kunt u informatie krijgen over deze feestelijke cadeaus. Gedurende de maand november is in de aanbieding: Origine koffie en koffiepads van 2,49 voor 2,24. En omdat de avonden zo kort zijn, krijgt u de hele maand november 10% korting op alle waxinelichtjeshouders en kandelaars. Net als voorgaande jaren zijn er Novib-agenda's met mooie foto's uit verschillende landen rond de evenaar verkrijgbaar. De Novib is een inzamelingsactie gestart: Heeft u misschien na uw vakantiereis nog wat kleingeld uit andere landen over? De banken hebben toegezegd al het kleingeld dat ingezameld wordt door de Novib om te wisselen. Vele muntjes worden dan opeens veel waard! De Novib steunt projecten in ontwikkelingslanden. Er staat een pot op de toonbank van de winkel. Ook worden mooie kerstkaarten van Unicef en Amnesty International verkocht. En de kaarten van Floris kent u misschien ook wel. Met mooie aquarellen erop gedrukt en vervaardigd van gerecycled papier. Heel veel goede doelen op één adres: Stationsweg 105 in Heiloo. Zaterdag Paulusschool, papier gebundeld neer zetten in de hoek van het Brunogebouw (Buk Buk), op de hoek van de Pastoor van Muijenweg en De Kloosterhof. Tussen 09.00 en 11.00 uur. Tevens huis-aan-huis-actie tussen Pastoor van Muijenweg-Ewisweg-Het Zevenhuizen en de Westerweg. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer-verza- melplaatsen langs de weg, vóór 09.00 uur. Dinsdag Base-en softballclub Double Stars Heiloo, huis-aan-huis-actie wijk Centrum tussen Spoorlijn-Kerkelaan- Kennemerstraatweg en Stationsweg incl. de hele Heerenweg, en tevens Kennemerstraatweg (excl. Noord en plan Oost), Kanaalweg, en het buiten gebied aan de zuidkant van Heiloo. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer-verzamelplaatsen langs de weg vóór 09.00 uur. Maandag t/m vrijdag - Stichting Uitkeringsgerechtigden Heiloo, container bij Bergeonstraat 30 of bij de Westerzij. - De Springschans Oost en Centrum (bij de schuur), Sluijsweijdt 9/ Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tussen 08.45 en 15.30 uur. - Radboudschool, Breedelaan.Van maandag t/m vrijdag tijdens ope ningstijden school. - De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens de schooluren, ook gebruikte kleding. - Muziek Dansschool, Het Veld 1tus sen 09.30 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, contai ner naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. Dagelijks - Papiercontainer bij Sporthal Het Vennewater aan Het Zevenhuizen, beheerd door basisschool Wïllibrord, basisschool de Zuidwester, sportvereni ging De Foresters, hockeyvereniging De Terriers, base- en softbalcub Double Stars, vogelvereniging Kleurenpracht, tennisvereniging Het Vennewater. - HSV container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg/De Omloop. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container bij clubge bouw. Protestantse gemeente Heiloo, Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur: doopdienst mmv Alkmaars Christelijk mannenkoor, voor ganger ds R.J. Blaauw, 12+. Protestantse Gemeente Limmen Donderdag 19.30 uur: woord- en com munieviering met Corneliuskoor, voor gegaan door pastor J. Oiling. Zondag 10.00 uur: voorganger ds Bruin uit Heiloo. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur: voorganger pastor P Jacobs. Willibrorduskerk Donderdag 10.00 uur: eucharistievie ring met herenkoor, voorganger H. Helsloot, 19.30 uur: eucharistievie ring met dames- en herenkoor, voor ganger H. Helsloot. Zaterdag 19.00 uur: eucharistievie ring met cantores, voorganger H. Helsloot. Zondag 10.00 uur: eucharistieviering met herenkoor, voorganger: H. Helsloot. OL Vronw ter Nood www.onzelievevrouwternood.nl, tel. 072-5051288. Donderdag Allerzielen, 16.00 uur: aanbidding, 19.00 uur: eucharistie viering mmv koor Ubi Caritas. Vrijdag 08.30 uur: eucharistievie ring, 16.00 uur: aanbidding. Zaterdag 12.00 uur: Eerstezaterdagbedevaart, 16.00 uur: aanbidding. Zondag 10.30 uur: eucharistieviering mmv koor Ubu Caritas, voorganger Vic. Geukers. Kapel: zaterdag priesterzaterdagvie- ring, 11.30 uur: biechtgelegenheid/rozenkrans, 12.00 uur: H. Mis met preek, 14.00 uur: stille aanbidding, 14.45 uur: slui tingslof. H. Corneliuskerk Limmen Donderdag 19.30 uur: woord- en com munieviering met Corneliuskoor, voor gegaan door-pastor J. Oiling. Vrijdag 09.30 uur: woord- en commu nieviering, voorgegaan door pastor J. Oiling, daarna koffiedrinken in de Pius. Zaterdag 19.00 uur: woord- en commu nieviering met spontaan koor, voorgan ger pastor B. van Schie. Zondag 10.00 uur: woord- en commu nieviering met gemengd koor, voorge gaan door pastor J. Oiling. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur aan de Westerweg 263, Heiloo. Voor kinderen is er een aparte dienst. Info: 06- .14041520. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072-5325720. Woman Aglow Interkerkelijke wereldwijde organisatie voor en door vrouwen. Iedere derde dinsdag van de maand bijeenkomst om 09.15 uur in het Open Huis, tegenover de Witte Kerk, 't .Loo 22. Info: 072- 5335455. Kinderopvang tijdelijk niet aanwezig. Kerkdiensten Egmond Sint Adelbert Egmond-Binnen Geen opgave ontvangen H. Marg. Maria Alacoque Egm. Hoef Geen opgave ontvangenOLV Onbevl. Ontvangen Egm. Zee Geen opgave ontvangen H.Agnes Egmond aan Zee Vrijdag 19.00 uur: avondgebed. Zaterdag 19.00 uur: mis. Zondag 10.00 uur: hoogmis. SOW gemeente Egmond Egmond Binnen, zondag 10.00 uur: voorganger ds S.H. Ossewaarde. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger P Hays. Tevens zondagsschool. Gebouw Wijkwaard Muiderwaard 242, Alkmaar, 072-5321266/ www.ekvriendschap.nl. Doopsgezinde Gemeente Alkmaar, Koningsweg 12, Alkmaar Zondag 10.00 uur: voorganger ds C.H. Cornelissen, Alkmaar. Hervormd/ Gereformeerde Federatie Uitgeest-Akersloot Zondag 10.00 uur: Avonduur in Akersloot, voorganger ds H.W Slaakweg. St. Jacobus de Meerdere Akersloot Zondag 10.00 uur: communieviering met herenkoor, voorganger pastor W van Schie. HEILOO - Op zondagmiddag 5 november komt de beroemde Roemeense panfluitist Vasile Raducu naar de Willibrord kapel Kennemerstraatweg 464, om samen met de Nederlandse panfluit virtuoos Liselotte Rokyta een concert te geven. Deze panfluit/ grootheden bren gen een programma met werken van onder andere Schubert, van Otterloo en Roemeense muziek. De beide muzikanten worden bijge staan door pianist Arie Horst en Dub de Vries aan het orgel. De Zaanse organist zal zowel het orgel HEILOO - Dinsdag 7 november houdt de Gezelschapsbank een inloop-koffieuurtje vanaf 10.00 uur in het Trefpunt aan de Abraham du Bois-hof 2, entree 2,-. De vorige koffie-uurtjes werden goed bezocht en er zijn leuke blij vende contacten uit voortgevloeid. Momenteel zijn er meer vrouwen dan mannen ingeschreven bij de Gezelschapsbank. Heren die graag nieuwe mensen willen leren kennen, worden ook uitgenodigd eens te reageren. Het is bij de Gezelschapsbank mogeüjk om een anonieme advertentietekst te plaat sen in een krantje dat drie keer per jaar wordt uitgegeven, waarvan de nieuwste uitgave klaar ligt. U kunt reageren op advertenties waarna u vervolgens door coördina tor Monique van Ling met de adver teerders) in contact wordt gebracht. Iedere donderdag is er van 10.30 tot 11.30 uur een inloo puur voor vragen of inschrijvingen bij de Gezelschapsbank. Ook kunt u telefonisch contact opnemen, tel. 072-5331297 en vra gen naar Monique. Kijkt u eens op de website www. ouderenwerkheiloonl. van de kapel bespelen als het 'allen' Hybride orgel wat deze mid dag staat opgesteld om de muzikan ten te begeleiden. Aanvang van dit unieke concert is 15.00 uur. Entree is 7.- Kaarten verkrijgbaar aan de kapel, telefo nisch reserveren via 072- 5332703. HEILOO - De werkgroep van de Eerste Communie Heiloo is alweer volop bezig met de voorbereidin gen voor de communieviering in april/mei 2007. Afgelopen maand zijn kinderen die in groep vier zit ten en gedoopt zijn, in de gelegen heid gesteld om zich hiervoor aan te melden. De kinderen en ouders krijgen in december een uitnodi ging voor de start van de voorbe reidingen thuisgestuurd. Heeft u, om wat voor reden dan ook, uw kind hiervoor nog niet aangemeld, doet u dat dan zo snel mogelijk bij de parochie van de Willibrorduskerk aan de Westerweg 267 in Heiloo, tel. is 072-5330906. U kunt reageren tot 10 november.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 275