Bob Rigter bij het Literair Jazz Café Heiloo Harmoniemuziek voor de jeugd bij Caecilia Iris Fernée toont werk in Anno Nu Center Disc H E I L O O 13 Kook met Jamie kfUVJ DEUTEKOM Rudebox Corso Bioscoop - Flushed Away (Muis van huis) BOEK VAN DE WEEK Kook met Jamie! door Jamie Oliver Zondag 12 november in het Open Huis CD VAN DE WEEK Rudebox door Robbie Williams Boek van de week:|CD van de week: UITKIJKPOST 1 NOVEMBER 2006 Vanaf 30 november in Corso Bioscoop De verwende muis Roddy wordt door het toilet gespoeld van zijn chique penthouse in de Londense wijk Kensington en komt terecht in het riool. Daar komt hij de gewiek ste muis Rita tegen. Samen moeten ze in de gevaarlijke stad ontsnap pen aan stroomversnellingen, draaikolken en een wraakzuchtige gemene pad. 'Flushed Away: Muis van huis' is de eerste computeranimatie van Aardman Animations in samenwer king met Dreamworks. Aardman zat achter de megasuccesvolle korte Wallace Gromit klei-klei- films en de Oscarwinnende lange animatiefilm Wallace Gromit in The Curse of the Were-Rabbit'. Ook voor de korte werken heeft Aardman onder leiding van Nick Park en Peter Lord tientallen prij zen in de wacht gesleept. Let op: In Corso Bioscoop draait de nederlands gesproken versie. Jamie is back, en hoe! Na het supersuccesvolle Jamie's Italië en al die andere boeken, tvrseries en projecten heeft onze wonderboy zijn krachten gebundeld in dé kook- bijbel voor iedere thuiskok. Kook met Jamie is de hedendaagse klas sieker waarop je al jaren wacht en die je tot in lengte van dagen blijft gebruiken. Of, zoals Jamie zelf zegt: 'Eigenlijk had dit mijn eerste moe ten zijn...' Eerlijk, eenvoudig en enthousiast, daaraan herken je de keuken van Jamie Oliver. Van con venties moet hij weinig hebben, van creativiteit en vertrouwen in eigen kunnen des te meer. Toch is hij dit keer een 'beetje streng' voor zich zelf geweest. De prachtige recepten waarop hij zich in Kook met Jamie uitleeft, zijn immers stuk voor stuk moderne klassiekers. Kook met Jamie is het naslag werk dat nog ontbrak in je keuken selectie; de overtreffende trap van alles wat onze Britse held eerder publiceerde. Wedden dat hij hier mee ook van jou een topkok kan maken? HEILOO - Op zondag 12 novem ber is het eerste Literair Jazz Café in de serie van drie dit winterseizoen (op 28 januari en 25 maart zijn de volgende gepland). Maar 12 november blijkt wel een heel bijzondere te worden dan komt schrijver en tevens jazzmusicus Bob Rigter naar Heiloo. In de historie van het Literair Jazz Café is dit de eerste keer dat zowel Nonchalance speelt op Rudebox wederom een grote rol, maar Williams speelt met vuur. Hij goo chelt met allerlei lichtvoetige muziekstijlen en maakt van intertek stualiteit een sport: het aantal meer en minder subtiele muzikale verwij zingen is enorm. Maar het blijft soms bij spielerei, zonder dat de ingeslagen wegen naar iets nieuws leiden. De smoking van Sinatra zat Williams als gegoten, maar zijn witte trainingspak komt een beetje geleend over. Simpel gezegd: een aanzienlijk deel van het album klinkt geforceerd en veel te vrijblij vend. Toch toont Robbie Williams zich ook met dit album meer dan zomaar een popidool. Hij is als geen ander in staat te spelen met de mystiek van het sterrendom en met zijn eigen imago. Daarmee heeft hij goud in handen, omdat hij zo niet alleen het grote pubhek bedient, maar ook krediet opbouwt bij men sen die meer willen dan lekkere deuntjes. Het resulteert jammer genoeg niet in het meest geslaagde album uit zijn carrière, wel in zijn meest creatieve. door Jamie Oliver voor 39,95 Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo ■M WÉÊÊÊ naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl door Robbie Williams van 21,95 voor 14,95 Jié cd ^ak vanmmt"' Slimpad 36 (hoek Heerenweg, bij de Rotonde) 072-5334906 www.centerdisc.nl de schrijver als de muzikale omlijsting door dezelfde gast wordt verzorgd. Bob Rigter begon als leraar bij het middelbaar onderwijs in Rotterdam. Daarnaast werd hij studieleider aan de lerarenoplei ding Engels MO-B ook in Rotterdam. Hij promoveerde aan de Rijksuniversiteit te Leiden, doceerde daar van 1986 tot 1990 Engelse taalkunde en was twee jaar portefeuillehouder wetenschapsbe leid van de letterfaculteit. Hij debu teerde in 1995 als romanschrijver met Jazz in de Oostzee. In 1999 verscheen zijn tweede roman, Langarm, en in februari van dit jaar verscheen Vreemd. Als jazzmusicus trad Rigter al in 1966 op met Don Byas in het Kurhaus. Op 6 septem ber 1973 speelde hij bij ket aller laatste concert van Ben Webster op diens verzoek een stuk op Websters saxofoon. In 1992 speelde Rigter een concert met Scott Hamilton. En hij is ook nu nog volop actief in de jazz. Wellicht ter geruststelling: Bob Rigter speelt graag bahads en heeft een hekel aan 'zenuwenmu- Ziek'. Zondag 12 november in het Open Huis (boven winkelcentrum 't Loo, aanvang lezing 11.00 uur (zaal open 10.30 uur). Toegangsprijs is 7.50 inclusief kopje koffie. Kaartverkoop bij Boekhandel Deutekom vanaf vrij dag 3 november. Informatie en ook kaartverkoop, tel. 072-5115511. Dirigent Tseard Verbeek met een van zijn solisten: de 13-jarige Kaira van der Pal. Eigen foto HEILOO - Harmonie Caecilia geeft op zondag 5 november om 11.00 uur in theater De Beun een speciaal concertje voor de jeugd. Het programma duurt een uur. Het is geschikt voor 'kinderen van acht tot tachtig'. Zij kunnen luisteren naar herken bare nummers waaronder de film muziek uit de tv-serie Floris en het slaapliedje van Brahms, wat bij velen van u als muziekdoosje boven de wieg heeft gehangen. Verder musicalmuziek uit Amerika (Westside Story) en feestmuziek uit Spanje. Dirigent Tseard Verbeek geeft voor het jeugdige pubhek tekst en uitleg bij de muziek. Er zijn twee solisten: De 13-jarige Kaira van der Pal uit Heiloo speelt op haar viool een koraal van Bach, begeleid door Caecilia. Dit is de eerste keer dat zij optreedt voor groter publiek, en dan nog samen met een heel blaasorkest. Met pianist Marten Tilstra (27 jaar) uit Utrecht speelt de harmonie een aanstekelijk piano concertje van componist Kees Vlak. Tussen 10.30 en 11.00 uur wordt het pubüek verwelkomd door het Jeugdorkest van Caecilia in de foyer van De Beun. Toegangsprijs 2,- (kaarten op 5 november verkrijg baar bij De Beun). De kassa is^open vanaf 10.30 uur. Voor meer informatie kimt u terecht op www.caeciha-heiloo.nl. REGIO - In het nieuwe restau rant Anno Nu is een tentoon stelling te zien van de Heiloose fotografe Iris Fernée. Zij is in 2004 afgestudeerd op de fotoacademie in Amsterdam en al 12 jaar werkzaam als fotograaf in Heüoo. Iris Fernee is vooral bekend van verschillende kunstprojecten; drie dimensionale fotografie, als het ware kijkdozen waarin de toeschou wer zich in kan begeven. Het getoonde werk op deze tentoonstel ling is kleiner en speciaal gemaakt voor interieurs. Met als onderwerp de prachtige Noord- Hollandse dui nen maar dan wel op een manier die Iris Fernée eigen is. Voor meer informatie kunt u terecht op www.irisfernee.nl of www.restauran- tannonu.nl. De tentoonstelling is te bezichti gen van 1 november tot en met 26 december aan de Oude Schulpweg 18 in Egmond Binnen, tel. 072- 5062888. Openingstijden: woens dag, donderdag en vrijdag geopend vanaf 12.00 uur, zaterdag en zondag vanaf 10.00 uur. Iris Fernee is vooral bekend van verschillende kunstprojecten; drie dimensionale fotografie, als het ware kijkdozen waarin de toeschouwer zich in kan begeven. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 277