55 Plus op de uitmarkt Eensgezindheid toonaangevend in Heiloo en omstreken Karate op de uitmarkt Schilderen in Heiloo bij Tintoretto Oratoriumkoor Nieuw Leven retto organiseert bovendien jaar lijks in mei een schilderweekend, 's Morgens en 's middags wordt er buiten geschilderd en 's avonds na het eten volgt een nabespreking. Bij alle activiteiten behalve olie verf zijn nog een paar plaatsen vrij. De groepsactiviteiten zijn in een rooster ondergebracht en vinden plaats, ofwel in de morgen van 09.30 tot 12.00 uur of in de middag van 13.30 tot 16.00 uur. Twee akti- viteiten zijn 's avonds van 19.30 uur tot 22.00 uur. Het Atelier van Tintoretto bevindt zich in De Hofdijk, Mariënstein 178a te Heiloo. Secretariaat: Marlo Boots, De Vlei 46 1852 KE Heiloo, tel. 072- 5331120, e-mail marlo/theo@quick- net.nl. Meer informatie is te vinden op de website: www.heiloo-online.nl/tintoretto. HEILOO - Eensgezindheid heeft het afgelopen seizoen een bloeiend muzikaal verenigingsjaar gehad met een groeiend aantal leden, donateurs en enthousiast publiek. De wekelijkse repetities werden goed bezocht en er werden veel activiteiten georganiseerd die de kwaliteit en continuïteit van de muziekvereniging ten goede is gekomen. Ook voor het komende seizoen staan er weer veel activiteiten op het programma. Zo zal de muziek- commissie weer vele interessante muziekstukken aandragen welke door de gedreven en energieke diri gent Cees Brugman op inspirerende wijze met zowel het leerlingenor kest als het groot-orkest ingestu deerd zullen worden. Door de toe name van het concertbezoek worden de concertenrin Heiloo in de grote ontmoetingsruimte van GGZ Willibrord gegeven. De toe gangsprijs kan dankzij het publiek, de enorme vrijwillige inspanning van de eigen leden en de sponsor relatief laag blijven. De leden betalen allemaal een contributie van maximaal 95,-. Hiervoor krijgt men wekelijks een ruim twee uur durende repetitie aangeboden, evenals een instru ment, een uniform, een muziekstan daard, bladmuziek en bovendien een hoop gezelligheid. Eensgezind heid verwacht van haar leden dat zij zich actief inzetten binnen de vere niging of een commissie. Hierdoor wordt het bestuur ontlast en wor den de leden gemotiveerd een vrij willig steentje bij te dragen. Dat kan zijn in de vorm van het ophalen van oud papier, het uitzoeken blad muziek, het draaien van bardienst of het organiseren van een concert. Tijdens de Uitmarkt op 2 september verzorgt Eensgezindheid van 14.00 tot 15.00 uur een interessant optre-' den op het podium van de Willibrorduskerk. De officiële concerten dit jaar zijn het Najaarsconcert op zaterdag 4 november vanaf 20.00 uur in het ontmoetingscentrum van GGZ Willibrord te Heiloo en het Kerstconcert op zaterdag 16 decem ber. Inschrijving wan nieuwe leden kan plaatsvinden op de Uitmarkt of bij het secretariaat dat te bereiken is onder tel. 072-5334851. Uit gebreide informatie is ook te verkrij gen via www.mv-eensgezindheid.nl. De wekelijkse repetities zijn op De Oude Werf 18 op de donderdag vanaf 19.00 uur (leerlingenorkest) en 20.00 uur (groot orkest). Stichting Ouderenwerk Heiloo is een welzijnsorganisatie voor 55Plus in Heiloo. Zij hebben twintig jaar ervaring bij onder andere het verle nen van diensten, verstrekken van informatie en advies, het ontwik kelen van nieuwe programma's en het ondersteunen bij belangenbe hartiging. Daarnaast organiseren zij talloze sociaal culturele activitei ten en cursussen die worden toege licht tijdens de Uitmarkt. Het activiteitenprogramma 2006/ 2007 van Stichting Ouderenwerk Heiloo bestaat uit vele verschillen de cursussen en activiteiten. De meeste activiteiten vinden plaats in ontmoetingsgebouw het Trefpunt. Sommige activiteiten vinden op andere locaties in Heiloo plaats, bijvoorbeeld in sporthallen. U kunt bij de Stichting Ouderen werk terecht voor activiteiten op het gebied van beweging, creati viteit, educatie, gezondheid, inspi ratie en generatiemix. om u alvast een idee te geven, zetten zij een aantal activiteiten op een rij: fit ness voor mannen, fitness voor vrouwen, bewegen in het bos, sportinstuif, chi-kung, badminton, golfen, jeu de boules, nordic wal king, tennis, volleybal, wandelen, watergymnastiek, country line dan sen, jazz-dance, volksdansen, yoga, tekenen en schilderen, acrylverf, acryl en aquarel, aquarelleren, mandala tekenen, beeldhouwen, wenskaarten, mergelbeelden, houtdraaien, diverse computercur sussen waaronder websites maken voor beginners, creatief schrijven, schaken, diverse taalcursussen voor beginners en gevorderden, land schappen ontdekken, zienswijze bijbel en koran, globalisering, geschiedenis van de verenigde sta ten van amerika, moderne spelling, verering van heilsgoden en heili gen, je leven schrijven, levensloop, rouwverwerkingsgroep, diverse workshops en meer. Middels de Generatiemix ont moeten jongeren en ouderen elkaar en ondernemen zij samen diverse activiteiten zoals sinter klaasochtend, creatieve doe en verkoop kerstmarkt/paasmarkt, samen biljarten etcetera. U kunt het programma ook bekijken op de website. Hiervoor klikt u op 'cursusnieuws' op www.ouderenwerkheiloo.nl. Het Trefpunt is een ontmoetings plaats voor 55Plus waar u ook terecht kunt voor een koffie-inloo- puurtje, de Gezelschapsbank of een spelletje biljart. Het senioren w internetcafé is geopend van maan dag tot en met vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur. Daarvoor hoeft u zich niet voor op te geven en het gebruik van de computers is gratis (met uitzondering van een kleine bijdrage bij printen). Voor algeme ne informatie over Stichting Ouderenwerk Heiloo belt u tel. 072-5331297. Het e-mail adres is^ ouderenwerk.heiloo@hetnet.nl. Mensen die graag tekenen en schil deren maar ook vorderingen willen maken, komen vaak verder door met anderen samen te werken en door een goede professionele ondersteuning. Bij de Teken-en Schildervereniging Tintoretto - met zo'n honderd actieve leden - vind je die mogelijkheid. Voor een goed begrip: Tintoretto is geen oplei dingsinstelling, maar een vereni ging voor amateurkunstenaars. Het schilderseizoen loopt van sep tember tot en met mei en de vere niging zorgt voor een gevarieerd activiteitenaanbod. Zo kan men inschrijven bij acht verschillende groepen voor tekenen en pastel, aquarel, olieverf, etsen en diverse technieken. De begeleiders zijn zélf kunstenaar en zij dragen hun ken nis en vaardigheden op een heel persoonlijke wijze aan de groep over. Natuurlijk wordt daarbij reke ning gehouden met de individuele ontwikkeling van de groepsleden. Maar er wordt ook vrij gewerkt. Iedere donderdagavond, op de zogenaamde 'Clubavond', staat het atelier van 19.30 uur tot 22.00 uur open voor alle leden. Het zijn inloopavonden, waar iedereen zijn eigen gang gaat, zittend aan tafel of staand achter een ezel en ook dan is er professionele begeleiding aanwezig. Ook is er een model (één keer per maand naaktmodel) en er staan meerdere stillevens opge steld. Een aantal leden van Tintoretto gaat, zodra het voorjaar zich aan dient, in kleine groepjes naar bui ten om te schilderen in de natuur. En in de zomer, wanneer het atelier 'De Hofdijk' gesloten is, kan ieder een deelnemen aan speciaal geor ganiseerde schilderdagen. Tinto- is intensief, het is een sport waarbij het hele lichaam wordt getraind. Daarnaast worden oefeningen zowel links als rechts uitgevoerd, waardoor de coördinatie verbetert. Karate is geen eenvoudige sport, de meeste mensen die eraan beginnen merken dat met name coördinatie een probleem is. Des te groter is de voldoening na twee tot drie maan den van trainen als blijkt dat de bewegingen dan veel gemakkelij ker gaan. 4 Omdat bij de afdeling Heiloo door vier leraren wordt lesgegeven, kan iedereen de aandacht worden ge- geven die hij/zij nodig heeft. Wilt u meer weten over karate en Funakoshi dan kunt u op de Uit markt terecht, maar u kunt ook bel len met: Fons Kraakman, tel. 072-5345946 (lesgever Heiloo) of Johan Doesburg, tel. 072-5616979 (hoofdtrainer Funakoshi). De demonstraties op de uitmarkt staan gepland om 13.15 en 14.15 uur. Ook dit jaar is karatevereniging Funakoshi weer van de partij op de Uitmarkt. Funakoshi bestaat al weer vierendertig jaar en is met meer dan vierhonderd leden een van de grote re karateverenigingen in Nederland. Er wordt lesgegeven op zaterdag in de gymzaal aan de Kerkakkers te Heiloo en in Alkmaar, Schagen, Heerhugowaard en Bergen. •jr Elke dinsdagavond repeteert het koor in de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg 11, vanaf 20.00 tot 22.15 uur. Voor het concert (met orkest en solisten) op 15 decem ber in deze kerk, zetten zij nu de puntjes op de i van de Messiah van Georg Friedrich Handel. Daarnaast is het koor kortgeleden met veel plezier begonnen met het instuderen van de Mattheus^" Passion van Johann Sebastian Bach. De uitvoering daarvan zal plaatsvinden in maart 2008. Wilt u eens kijken of het Oratoriumkoor Nieuw leven ook üw koor moet worden, dan kunt u in de maand september tijdens de repetitie op dinsdagavond, geheel vrijblijvend, komen luiste ren. Heeft u vragen: op de Uitmarkt beantwoorden ze ze graag. Kijk ook eens op www.oratoriumkoorheiloo.nl Eenmaal lid van de vereniging kan bij allevijf de afdelingen getraind worden, zonder dat dit extra kost. Door het geven van demonstraties en informatie op de uitmarkt hopen zij de vooroordelen die over karate bestaan, weg te nemen en te laten zien dat karate een leuke en mooie sport is. Wat maakt karate tot een leuke sport? Karate is niet leeftijdsgebon den. Bij Funakoshi wordt lesgege ven aan zowel jeugd (vanaf zes jaar) als aan volwassenen (oudste beoefenaar is vijfenzeventig). Karate Ook dit jaar staat oratoriumkoor Nieuw Leven weer met een stand op de Uitmarkt. Heeft u zin om grote klassieke koorwerken in te studeren dan moet u zeker even stilstaan bij deze kraam. De kans is groot dat de aanwezige koorleden u niet alleen informatie geven, maar vooral hun enthousiasme op u overbrengen. Het koor bestaat al zestig jaar en heeft al die tijd als amateurkoor een hoog niveau weten te behou den. Niet in de laatste plaats is dit te danken aan onze inspirerende dirigent Jan Herman Ploeg. Weke lijks besteedt hij tijdens het instude ren van de muziek aandacht aan stemvorming en ademtechniek. En het belangrijkste: hij leert de koor leden luisteren naar elkaar en naar zichzelf. Dan kunnen de noten ook echt muziek worden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 27