Cursussen keramiek Karin Zomerdijk Sonja Bakker op jaarlijkse NTI-NLP-dag Herfstwandeling in de Wimmenummerduinen Rockin the Blues Away Festival in Egmond Binnen Dweilorkest gezocht voor carnavalsfeest Donateursavond nationaal landschap REGIO 21 INGEZONDEN MEDEDELINGEN GEVONDENVERLOREN CONQUISTA JOC Conquista Agenda KORTOM Jubileumfeest Friends for Activities Stilte Wandeling UITKIJKPOST i NOVEMBER 2006 LIMMEN - Elke dinsdag-, donderdag- en woensdagochtend geeft Karin Zomerdijk cursussen in keramiek. Per tien avonden of ochtenden kun. je je inschrijven. De cursussen vinden plaats in kleine groepjes in haar atelier op de Hogeweg 45 in Limmen. Hierdoor heeft zij veel tyd voor persoonlijke aandacht en begeleiding. De cursus sen kosten 95,- exclusief het mate riaal. Karin Zomerdijk heeft het wer ken met keramiek in 2004 ontdekt maar dat is niet uit haar veelzijdige en kundige werk af te leiden. Wel heeft zij al lange ervaring met beeld houwen met verschillenden materia len. Daarnaast verzorgt zij ook work shops voor groepen belangstellenden, maakt zij werk in opdracht en verkoopt zij verschillen de beelden vanuit haar atelier. Belangstelling gekregen of op zoek naar meer informatie? Kom gerust een keer kijken in het atelier van Karin Zomerdijk. Natuurlijk kunt u ook telefonisch contact met haar opnemen op tel. 072-5052112. REGIO - Op zondag 5 november organiseert NTI-NLP - het trainingsinsti tuut van Bouke de Boer en Dorien Groot uit Limmen - wederom haar jaar lijkse dag. Een dag voor cursisten en geïnteresseerden met dit jaar als thema 'Leef je droom!'. Gewichtsconsulente Sonja Bakker is de eerste spreekster deze dag. Zy vertelt over haar droom, de ontwikkeling van haar bedrijf en wat haar hierin stuurt. Vervolgens zullen de trainers van NTI-NLP onder leiding van René Kuiper het pubhek meenemen op reis door de dro men van het pubhek. Hierna is het de beurt aan NLP-trainer Emmy Hart. Zij is een van de mensen die het sponsortraject van NTI-NLP in Suriname heeft gevolgd. Onlangs is zij daar uitgeroepen tot 'teacher of the year'. Als Pabo directeur in Paramaribo is zij zeer betrokken bij het onderwijs. Haar droom gaat over kinderen: hoe kunnen zijn nog beter begeleid worden in het reali seren van hun dromen? Als muzikale afsluiting een optreden van een groep zeer jonge muzikanten onder leiding van Jerry Bloem. Muzikanten die al grote stappen hebben gemaakt om hun droom werkelijkheid te laten wor den door van hun hobby hun beroep te maken. Kortom, het zal zeker weer een inspirerende dag worden. Er zijn nog een aantal toegangskaarten beschikbaar. Om kaarten te reserveren kun je con tact opnemen met NTI-NLR tel: 072-5053501. Datum: zondag 5 november, van 13.00 tot 17.30 uur. Locatie: Golden Tulip Heiloo, Kennemerstraatweg 425 (tegen Limmen aan). EGMOND - De Wimmenummer duinen in de late herfst. In deze tijd is de natuur zo dynamisch dat het niet te voorspellen valt wat je er kunt meemaken: storm, regen, een waterig zon netje? Er is beslist wat te beleven tydens de IYN-natuurwandeling op zondag REGIO - De pohtie Noord-Holland- Noord, afdeling Castricum/ Limmen/ Akersloot meldt de volgende voor werpen als gevonden en verloren. Goederen zyn gevonden en verloren tussen 23 en 30 oktober. Verloren in Castricum: Sleutels diverse 3x, zwart tasje met ruiterspuhen, ID-kaart Hoekstra, GSM Samsung, H&M tas met 2 overhemden zwart, wit en 2 truitjes, rood polyester bootje, kinder schoentje maat 20, Allstar bruin suede en beige leer, linnen tas met ID-kaart en repen chocola Gevonden in Castricum: Sleutels lx, zilverkleurige step Covino, armbandje met 3 steentjes. EGMOND - Uniek in de regio Egmond\Bergen is het Rockin the Blues Away Festival. Op zaterdagavond 18 november, wordt alweer de derde editie van dit evenement gehouden. De betere bands uit Egmond en omgeving komen dan weer naar het Wapen van Egmond Binnen toe, om er een waar spektakel van te maken. De graadmeter bij dit evenement is bezieling en passie voor de muziek in het algemeen en voor de blues in het byzonder. Bluesmuziek wordt gekenmerkt door gevoel, een warme klankkleur en diepte. De man achter de knoppen van de geluidsinstallatie zal dezelfde 'drive' moeten hebben als de muzikanten, en kan mede door zijn gevoel, de bluesmuziek beter in kleuren. Het pubhek dat toestroomt by dit evene ment, bestaat louter uit liefhebbers. De line up van het Rockin the Blues Away Festival bestaat uit: Yvonne Jeroen - acoustische blues, This Side Up - rock blues, twee formaties die beide afkomstig zyn uit Egmond. Verder is Neerlands beste rock-coverband, namelyk CC-Rider, van de party, Stones en Brood adapten van het eerst uur. Zy weten als geen ander iedere zaal in Nederland plat te spe len. En dan last but not least: de bluesgoeroe van Nederland: Jan Rijbroek met zyn JR - Band. Dit is classic bluespower van de bovenste plank. Deze band is als een roherco aster in een pretpark, en neemt je mee naar duizelingwekkende hoog tes! Het festival begint om 20.45 uur, zaal open vanaf 20.00 uur. Festivalinfo: www.hetwapenvaneg- mond-binnen.nl. CC-Rider is zaterdag 18 november te zien tijdens het Rockin the Blues Festival in Egmond Binnen. Eigen foto 5 november. Die begint om 11.00 uur bij het PWN-informatiebord op het parkeerterrein aan het Nachtegalenpad aan de noordkant van Egmond aan den Hoef. De wan deling gaat deels door het open duin, deels langs de binnenduinrand en duurt ongeveer twee uur. Men dient zelf te zorgen voor een toe gangskaart voor het Noord- Hollands Duinreservaat van PWN. Van volwassenen wordt een vrij willige bijdrage van 1,50 ver wacht; voor kinderen is dat 1,- (graag gepast!). Voor inlichtingen kunt u bellen, tel. 072-5325110. CASTRICUM - Afgelopen don derdag keken velen raar op toen er op de Brink in Castricum enkele mensen bezig waren met een groot meetlint. Misschien bestond bij hen de vrees dat de Brink weer op de schop gaat. Gelukkig is dit niet het geval. Men was bezig om in samenwerking met de gemeente Castricum en de brandweer te kijken- hoe de ver warmde tent voor de Stichting Sociaal Carnaval geplaatst moet worden. Deze heeft namelijk een afmeting van 35 x 25 meter en beslaat een groot oppervlak van de Brink. In het weekend van 10 en 11 februari zal er een groots carnavals feest gehouden worden voor geeste lijk gehandicapten. Het bestuur van de stichting verwacht dan 350 deel nemers met him begeleiders te ont vangen en dit neemt nogal wat ruimte in beslag en ook dient men rekening te houden met diverse rol stoelers. De organisatie van dit festijn is praktisch rond, maar het bestuur is nog op zoek naar één of twee dweilorkesten die gratis op zondagmiddag 11 februari de deel nemers wil vermaken met hun muzi kale kwaliteiten. Ook financieel is men nog niet geheel rond. Om dit alles mogelijk te maken doet zy een beroep op de bevolking om een bij drage te storten op bankrekening 1086.64.635 ten name van de Stichting Sociaal Carnaval Castricum. Voor informatie en/of het aanmel den van een dweilorkest kunt u bel len met RQ. van Daalen, tel. 0251- 659991 of Annelies Poel, tel. 0251-658674. REGIO - Op maandag 13 novem ber vindt de jaarlijkse dona teursavond plaats van de Stichting tot behoud van natuurlijke en cultuurhistori sche waarden in de Alkmaarder- meer omgeving. Deze keer staat de avond in het teken van Nationaal Landschap Laag Holland. Velen zullen (nog) niet weten dat het grondgebied van de gemeente Castricum, met uitzon dering van het Noordhollands Duinreservaat, tot het nationale landschap 'Laag Holland' behoort. Tydens de donateursavond zullen mevrouw M. van Miltenburg, com municatieadviseur en de heer W Kooy, directeur van Laag Holland een interactieve lezing over 'Laag Holland' houden. De voordracht wordt gehouden in de grote zaal van ontmoetingscentrum Geesterhage, Geesterduinweg 3 te Castricum, van 20.00t tot ongeveer 22.00 uur. Na afloop is er gelegenheid om te rea geren. Een unieke gelegenheid om u te laten informeren. Niet alleen de donateurs maar iedereen met belangstelling voor zijn/haar woon omgeving is welkom. De toegang is gratis. LIMMEN - Het programma voor woensdag 1, vrijdag 3 en zater dag 4 november by Conquista is: Conquista Kids: zaterdag 4 november: Herfststukje maken! De herfst is nu echt begonnen. Kastaryes, eikels, bla deren enzovoorts versieren de grond. Conquista Kids gaan hier van vandaag een mooi herfststuk je maken voor op tafel. De natuur in huis dus. Conquista Kids is voor alle kinderen van 4 tot en met 9 jaar en is geopend van 10.30 tot 12.00 uur. Binnen komen graag rond 10.15 uur, dan ben je op tyd voor de start! De entree is 1 euro met limonade. Club op woensdag: woensdag 1 november: Zoals elke woensdag geopend van 14.00 tot 17.00 uur. Zes spelcom puters staan klaar en de muziek is aan. Ben jij de Dj vandaag? Of ga je tafelvoetballen (nieuw!), tafel tennissen, darten, poolbiljarten, internetten of misschien zelfs wel knutselen? Uiteraard kun je ook met de game-cube op groot scherm spelen. De Club is er voor iedereen van 9 tot en metl 1 jaar en is gratis! Club X-tra: vrijdag 3 novem ber: Gesloten! Zaterdag 4 november: Disco! Lekker dan sen en luisteren naar de nieuwste muziek dus! Maar je kunt ook lek ker internetten en spelen op de vele pe's met en tegen elkaar. Club X-tra is voor tieners van 12 tot 16 jaar en geopend van 19.00 uur tot 23.00 uur. CONQ Café: vrijdag 3 novem ber: Het café is geopend voor jongeren vanaf 16 jaar, van 20.30 tot 01.00 uur. Een prachtplek om je te vermaken, met onder andere tv; poolbiljart; darten; tafeltennis of tafelvoetbal; videogames en internetten. Let op: Conquista is voor alle afdelingen op zoek naar vrijwilli gers! Wie wil af en toe een handje helpen. Neem contact op met Ante of Sylvia, tel. 072-5052811. REGIO - Dit jaar bestaat Friends, een activiteitenclub op niet-com- merciële basis voor 25- tot 45- jarigen, tien jaar. Op zaterdag 4 november wordt dit met een groot feest gevierd in discotheek Vroeger in Heerhugowaard, met Dj John uit Castricum. Het feest is voor (oud)leden én voor ieder een die kennis wil maken. Informatie via Nicole, tel. 072- 5159013, Marion, tel. 06- 54637564 of www.friendsforactivities.nl CASTRICUM - Op maandag 6 november is er weer een stilte wandeling. Nu in het teken van de herfst. De wandeling van plusmi nus een uur in de Noordhollandse duinen, onder leiding van Rob de Wit, start op het parkeerterrein voor de Hoep aan de Zeeweg in Bakkum en is kosteloos. Er wordt verzameld tussen 09.30 en 09.45 uur. Na de wandeling wordt er koffie of thee gedronken by Johanna's Hof. Voor inlichtingen,' Rob de Wit, tel. 06-30773907.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 285