Eerste Hulp Bij Ongelukken Falkland zoekt mensen Zelf kleding maken bij /l/lodevakschool De Stolp Nivon Heiloo in het nieuwe seizoen Programma Uitmarkt Heiloo B M 'Eerste Hulp Bij Ongelukken'. Een ongeluk is zo gebeurt en kan over al plaats vinden. De verwondingen kunnen divers zijn vanaf een sim pele schaafwond tot een levens bedrijgende situatie, ledereen kan in principe helpen, als deze maar weet wat hij/zij wel of niet mag doen in zo'n situatie. Een EHBO-cursus kan in vrijwel elke plaats in Nederland worden gevolgd. In Heiloo kan dat bij de EHBO Vereniging Heiloo. Deze bestaat sinds 1946 en heeft onge veer honderd leden. Zij weten wat ze moeten doen. Zij zorgen dat snel professionele hulp wordt ingeroe pen, dat het slachtoffer zich niet zo vreselijk eenzaam en hulpeloos voelt. Zij kunnen zelfs levens red den. In minimaal twintig lessen van twee uur leert u wat u moet doen, maar ook wat u vooral moet laten. De cursus wordt gegeven door een arts en een kaderinstructeur. De nadruk ligt op de praktijk, maar er wordt ook aandacht geschonken aan de theoretische achtergronden en kennis van het menselijk Omdat iedereen individueel wordt begeleid bij Modevakschool De Stolp kan elke cursist in overleg met de lerares bepalen, waarmee zij (of hij) bezig wil zijn. Er is ruimte voor het zelf maken van patronen if en/of kleding, maar ook om meer vaardigheden op te doen of het vol gen van een opleiding. Cursisten kunnen kiezen voor het volgen van de opleiding tot coupeu se en leren hoe de patronen wor den gemaakt en daarvan kle dingstukken, waarvoor het patroon werd getekend. De opleiding begint ,met eenvoudige grondpatronen voor bijvoorbeeld rokken, broeken, blouses en jurken. Daarna worden kennis en vaardigheden uitgebreid, totdat uiteindelijk zelfstandig heren-, bruids- en gelegenheidskle ding kan worden gemaakt. Daarnaast komen gedurende deze gevarieerde opleiding de fijne kneepjes van het vak en allerlei ver sierende technieken (waaronder borduren) aan de orde. Opleidings leerlingen werken in hun eigen tempo en kunnen twee keer per jaar deelnemen aan een landelijk examen. Cursisten kunnen ook kiezen voor het maken van kleding van een kant-en-klaar-patroon met naai.be- schrijving of een patroon uit een modeblad. Natuurlijk kunnen patro nen worden aangepast en op de gewenste maten worden getekend en gebruiksklaar gemaakt. Daarbij maakt het niet uit of het gaat om kleding voor kinderen of volwasse nen, voor de vrije tijd, het werk een feestje of verkleedpartij. De lessen worden gegeven op dinsdagochtend (9.15 tot 11.15 uur), dinsdagmiddag (13,30 tot 15.30 uur) en op maandag- en woensdag avond (20.00 tot 22.00 uur) aan groepjes van maximaal zes perso nen. Voor kinderen vanaf ongeveer tien jaar worden aparte cursussen georganiseerd aan het einde van de middag of begin van de avond. Bel of mail voor meer informatie met Ineke van Steenis-Vlak, Runxputte- weg 2, in Heiloo, tel. 072 5339939 of steenis7@zonnet.nl. lichaam. Om het oefenen zo 'echt' mogelijk te maken, worden Lotus slachtoffers ingeschakeld. Na deze cursus hebt u het EHBO diploma met de aantekeningen reanimatie en verbandleer. Jongeren van elf tot dertien jaar kunnen aan de slag voor het certi ficaat Jeugd EHBO-A. De EHBO Vereniging Heiloo verzorgt de cur sus Jeugd EHBO-A op enkele basis scholen in Heiloo. De EHBO Vereniging Heiloo verleent ook assistentie bij diverse evenementen en sportwedstrijden in Heiloo. Voor nadere inlichtingen opgave kan men contact opnemen met Martin Vogelsangs, tel. 072- 5338645 martin.j.g@kpnplanet.nl. De volgende cursus start bij vol doende deelname op 12 september en wordt gegeven in de vergader zaal van de badmintonhal op sport park Vennewater aan Het Zevenhuizen 46. Falkland Is opgericht in 1924 en bestaat in 2006 dus 82 jaar! Het streven is producties op de planken te brengen op een zo hoog moge lijk niveau. In de periodes maart/ april en oktober/november brengt Falkland een avond- en een kinder stuk op de planken. In totaal wor den vier producties per theatersei zoen gebracht. Op de Uitmarkt kunt u weer ken nis nemen van de producties die in het komend najaar worden gespeeld. Ook staan medewerkers open voor vragen over de toneel stukken die u gezien heeft en sug gesties ten aanzien van de toneel stukken voor de komende periode. Overigens is het de moeite waard om de website www.falklandto neel.nl te bezoeken waar u onder andere foto's van de vele producties kunt bekijken. Een mooi toneelstuk komt niet zomaar tot stand. Het mogen misschien de toneelspelers zijn die'alle aandacht krijgen, maar achter de schermen zijn het de vele medewerkers die bergen werk ver zetten. Zonder hen kon het nooit zo mooi worden. Zij zijn degenen die de ideale omstandigheden creëren, waarin de spelers optimaal kunnen presteren. Waar zouden de toneel spelers van Falkland zijn zonder decorbouwers, kostuummakers, gri meurs, regisseurs, productieassisten ten, belichters, geluidstechnici, foto grafen en bovenal de redder van 'menig toneelspeler in nood: de souffleur! Uiteraard geldt er geen lidmaatschapsgeld voor medewer kers. Falkland heeft een eigen decorbouwruimte, een prachtig the ater, een gezellige, zeer kundige naaiploeg en uiteraard alle beno digde materialen en gereedschap pen. Mocht u interesse hebben dan kunt u zich aanmelden bij de stand op de Uitmarkt. Nivon Natuurvrienden is een lande lijke vereniging voor natuur, cul tuur en recreatie met meer dan 40.000 leden. In de Natuurvrien denhuizen - vijftien in Nederland en meer dan duizend elders in Europa - vinden Nivonleden een gastvrij onderdak. Naast reizen, zomer- en winterkampen voor alle leden zijn er speciale programma's voor ouderen en jeugd. Op lokaal niveau verzorgen de plaatselijke afdelingen activiteiten voor leden en niet-leden. De afde ling Heiloo (ruim 250 leden) biedt de leden de mogelijkheid deel te nemen aan alle landelijke activitei ten en gebruik te maken van de Natuurvriendenhuizen. Daarnaast organiseert de afdeling zelf elk jaar een programma van lezingen, excur sies en cursussen. Het bestuur is weer volop aan de slag gegaan voor het komende seizoen. Opnieuw staat een aantrekkelijk programma klaar dat leden en niet-leden van de afdeling volop afwisseling en keuze biedt. Er is weer een uitgebreid aan bod aan creativiteitscursussen, ge schikt voor zowel beginners als gevorderden. Naast cursussen onder bevoegde (bege-)leiding zijn er workshops en creatieve hobby-mid dagen waar doe-het-zelvers aan de slag kunnen. De geologiegroep van de afdeling begint het seizoen met een week end in het nieuwe Banjaert Natuurvriendenhuis. Evenals voor gaande jaren zijn er cursussen over landschappen en gesteenten. Twee dialezingen zijn ook voor niet-leden toegankelijk: 'Baltische Staten' (in het najaar) en 'Venezuela en de Andes' (in het voorjaar van 2007). Op de Uitmarkt op zaterdag 2 sep tember is de afdeling Heiloo aanwe zig met eigen informatiestands. Daar kan men terecht voor inlichtin gen over de landelijke activiteiten en over het programma en de cur sussen van de afdeling en van de geo-groep. Enkele cursusleiders geven demonstraties. (Zie ook de advertentie elders in deze krant). Het cursusoverzicht en het winter- programma zijn aardde afdelingsle den toegezonden. Andere belang stellenden kunnen deze aanvragen bij de in de advertentie vermelde adressen of meenemen tijdens de Uitmarkt. Informatie is bovendien te lezen op de nieuwe website van de afdeling Heiloo, www.nivonheiloo.punt.nl. Voor Bibliotheek Heiloo - Westerweg 1Scouting Victorie, Alkmaar-Heiloo 2. St. Jeugd en Jongeren Heiloo 3. NBvP, Vrouwen van Nu 4. Stichting Ouderenwerk Heiloo 5. Stichting Ouderenwerk Heiloo 6. VIVA!-zorggroep f ->■ 7. Modevakschool "De Stolp" 8. Jenny Cornelissen 9. Teken- en schildervereniging Tintoretto 10. Taaiinstituut De Wester 11. Ab Baart Fotografie 12. Het Nederlandse Rode Kruis,afd. Heiloo 13. Stichting Unie van Vrijwilligers Heiloo 14. Mannenkoor Orpheus 15. Nivon, afd. Heiloo (alg. geologie) 16. Nivon, afd. Heiloo (creativiteit) 17. Stichting Jeugdtheater Heiloo 18. Oratoriumkoor "Nieuw Leven" 19. St. Cultuurbevordering "Witte Kerk" 20. Atelier Marina Rupert 21De Natuurbron; praktijk voor natuurgeneeskunde 22. Volksuniversiteit Alkmaar e.o. 23. Vogelvereniging "Kleurenpracht" 24. KMPT, Groei Bloei, afd. Heiloo e.o. 25. Kids for Animals Dierenbescherming Naast de Willibrorduskerk 26. ABN-AMRO Bank Heiloo 27. 't Vennewater Badminton 28. The Yoga Company 29. Gymnastiek- en turnvereniging Heiloo 30. Trainingscentrum Heiloo 31. Sportinstituut Het Vennewater 32. Zwem- Poloclub "De Spetters" 33. Karatevereniging "Funakoshi" 34. St. Openbare Bibliotheek Heiloo (jeugd) 35. St. Openbare Bibliotheek Heiloo (volwassenen) In de Willibrorduskerk 36. Vereniging Oud Heiloo Plein voor Willibrorduskerk Westerweg 37. Spelenderwijs Muziek 38. Muziek Dansschool Heiloo 39. Falkland Toneel 40. Sportvereniging Dojo 't Loo 41Dance Fit Studio 115 42. Heilooër Harmonievereniging Caecilia 43. Muziekvereniging "Eensgezindheid" Heiloo 44. Stichting Vrienden van de Beun 45. Internationale Dansvereniging"Pridini" 46. United Dragons 47. Volleybalvereniging "Effect" 48. Centrum Zenit 49. Eerste Heilooër Klaverjasclub 50. Regionale Thuiszorg 51Esperanto Nederland, afd. Alkmaar e.o. 52. E.H.B.O. Vereniging Heiloo Spring kussen Wsfisbi-orduskerk Podium TERRAS Westerweg Info Uitmarkt |T7 He//( Info Uitmarkt Podium A Boekverkoop Buitenpodium 10.15- 10.30 Lopend optreden van Streetband Caecilia 10.30- 10.45 Opening 10.45 - 11.00 Vervolg optreden Streetband Caecilia 11.00- 11.30 Internationale Dansvereniging ''Pridini" 11.30 - 12.00 Dance Fit Studio 115 12.00 - 12.30 Stichting Jeugdtheater Heiloo 12.30- 13.15 Trainingscentrum Heiloo - Spinning 13.15-13.30 Karatevereniging "Funakoshi" 13.30- 14.00 Sportvereniging Dojo 't Loo 14.00- 14.30 Karatevereniging "Funakoshi" 14.30- 15.00 Sportvereniging Dojo 't Loo 15.00 - 15.30 Internationale Dansvereniging "Pridini" 15.30- 16.00 De Fifty Singers Podium Willibrorduskerk 10.45 - 11.00 Kinderkoor Kids for Animals 11.00 - 11.45 Orgelspel door mw. Anke Buzing-Dijkgraaf 11.45 - 12.15 Corus Big Band "The Swingmasters" 12.15- 12.30 Orgelspel door mw. Anke Buzing-Dijkgraaf 12.30 - 13.00 Esperantokoor "Malvo" 13.00- 13.30 Muziek Dansschool Heiloo 13.30 - 14.00 Gemengd koor Willibrorduskerk 14.00 - 14.15 Orgelspel door mw. Anke Buzing-Dijkgraaf 14.15- 14.45 Muziekvereniging "Eensgezindheid" Heiloo 14.45 - 15.00 Orgelspel door mw. Anke Buzing-Dijkgraaf 15.00- 15.30 Falkland Toneel Overige activiteiten - Demonstraties Gymnastiek- en turnvereniging Heiloo (naast Willibrorduskerk) - Spelenderwijs muziek; open les 'muziek op schoot' voor kinderen van 2 tot 4 jaar en hun ouders (kerkplein) - Demonstraties Volleybalvereniging "Effect" (tegenover Willibrorduskerk) - Enkele workshops door Falkland Toneel (in de bibliotheek) - Twee poppenkastvoorstellingen door Kids for Animals (in de bibliotheek) - Voorlezen voor kinderen van 4 tot 7 jaar door leden van het team '50+ leest voor' (in de bibliotheek)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 28