Jaarlijkse schoolenquête PCC-Juniorcollege Heiloo Winnaars wedstrijd Dierenbescherming Chantalle Roetink wint voorleeswedstrijd Campings of woningbouwlocatie? Alfred Cahn bij Beat FM H E I L O O 3 Hard werken maar een vet strakke school' 'Je kan erin kliederen en 'm volplakken met plaatjes' Veel talent in Heiloo or Het college ziet diverse kansen en mogelijkheden UITKIJKPOST NOVEMBER 2006 Vervolg van voorpagina HEILOO - De leerlingen zijn opvallend openhartig in hun antwoorden tijdens de jaarlijk se schoolenquête van het PCC- Juniorcollege Heiloo. De klein schalige PC C-vestiging met 300 leerlingen steekt veel energie in projectonderwijs en zelfstandig leren werken. En dat levert veel tevreden leer lingen op. Het Juniorcollege in Heiloo beschikt over een Sportklas, die al een aantal jaren veel sportieve leerlingen trekt.Vanaf volgend jaar zal deze richting toegankelijk zijn voor alle nieuwe brugklassers, ongeacht het basisschooladvies. De leerlingen juichen dat toe. ,,Want er zijn veel meer kinderen die mee willen doen", aldus Ramon Winder. Vigo Bizot vindt dat iedereen recht heeft op deelname aan de Sportklas en Britt Huisinga is het daar helemaal mee eens, en: „Het is belangrijk om te bewegen." Maar natuurlijk bestaat het De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor eve nementen die in het weekend plaatsvin den. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contract basis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.00 t/m 17.30 uur dinsdag 08.001 m 13.00 uur woensdag 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 17.30 uur donderdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl ineternet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. schoolleven niet alleen uit sportie ve evenementen. Er moet ook hard worden gewerkt. Op het PCC in Heiloo leren de kinderen hun eigen werkzaamhe den te plannen met behulp van een studieplanner. Hierin noteert de leerling zijn privé-afspraken, maar ook vakanties en data van proef werken. Vervolgens verdeelt de leerling - in eerste instantie met hulp op school, maar al snel helemaal zelf standig - zijn huiswerk over de periode waarbinnen het gereed moet zijn. Op deze manier leert het PCC zijn leerlingen stap-voor-stap wen nen aan zelfstandig werken. Leren plannen vinden de kinderen niet eenvoudig, maar het gebruik van de studieplanner heeft grote voor delen, zoals ook Styn Barkels heeft ontdekt: ,,Hij is erg overzichtelijk." Jesper van de Meulen voegt daar nog aan toe: ,,Je kan precies zien wanneer je wat moet maken en wanneer het af moet zijn." En, niet onbelangrijk volgens Ramon: ,,Je kan er in kliederen en 'm vol plak ken met plaatjes." De school biedt het onderwijs voor een belangrijk deel in de vorm van projectonderwijs, omdat daarmee de samenhang tussen de vakken zichtbaar wordt.Voor het project Mens en Natuur moesten de leerlingen een soort poster maken over de fasen van het leven. Jan-Abel Bolten heeft daarvoor allerlei dingen met de computer moeten opzoeken en: ,,Toen heb ben we een powerpoint-presentatie gemaakt.". De meeste kinderen beginnen spontaan over het project Olympische Spelen waarbij de Engelse taal intensief werd gebruikt, maar voor Tim Visser is het kortweg: ,,Ik vind alle projec ten leuk." Op donderdag 16 november houdt het PCC in Heiloo een infor matieavond om 19.30 uur. Tijdens een spannende bijeenkomst in boekhandel Deutekom werden de prijzen door de jury uitgereikt. Eigen foto Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd met een waterloos drukproces HEILOO - Afgelopen zaterdag hebben Teun de Jong en Karlijn Koops uit Heiloo een speciale VIP dag in het Dieren opvangcentrum Schagen gewon- Zij hebben allebei de eerste prijs van de verhalenwedstrijd van de Dierenbescherming regio Noord- Holland Noord in samenwerking met boekhandel Deutekom gewon nen. Uit ruim 200 verhalen heeft de jury, bestaande uit Suzanne Buis (kinderboekenschrijfster), Marjolein Eijkman (journaliste Noordhollands Dagblad) en Lettie Stronk (directeur Dieren opvangcentrum Schagen), met veel moeite drie prijswinnaars geselec teerd in twee categorieën. Tijdens een leuke en speciale bijeenkomst werden de prijzen in boekhandel Deutekom door de jury uitgereikt. Uitslag Categorie tot en met 8 jaar: 1. 'Alle dieren nog aan toe!' van Teun de Jong (7) uit Heiloo, 2. 'Luuk en Eva op reis' van Roos Wijngaarden (8) uit Den Helder, 3. 'Annebellen was ferdwaalt' van Jasmijn de Jong (5) uit Heiloo. Categorie vanaf 9 jaar: 1, 'Het vreemde dierenasiel' van Karlijn Koops (9) uit Heiloo, 2. 'De kleine kabeljauw' van Mike McCabe (9) uit Beverwijk, 3. 'Kwek de kikker' van Babette Osinga (11) uit Heiloo. Naast de speciale VIP dag in het Dierenopvangcentrum Schagen bestonden de prijzen uit een boe kenpakket en een cadeaulidmaat schap voor Kids for Animals, de jeugdclub van de Dieren bescherming. Een kleine selectie van de verha len is terug te vinden op de website van de Dierenbescherming: www.nhn.dierenbescherming.nl. Met het organiseren van deze ver halenwedstrijd willen de Dieren bescherming en boekhandel Deutekom de kinderen meer bewust maken van de dieren om hen heen. i De jury van de voorleeswedstrijd stond voor de moeilijke taak de beste voorlezer te selecteren. Foto: Mario Sacksioni HEILOO - Het is een goede gewoonte dat Bibliotheek Heiloo de plaatselijke voorron de organiseert van de Landelijke Voorleeswedstrijd. Negen voorleeskampioenen van de basisscholen in Heiloo gingen maandagmiddag 6 november in de bibliotheek met elkaar de strijd aan om de felbegeerde wisselbeker voor de beste voorlezer van Heiloo. De jury had uiteraard ook deze keer weer een moeilijke taak. Toch kwam zij na enige tijd met een unaniem oordeel. Chantalle Roetink (Radboudschool) mag zich een heel jaar voorleeskampioen van Heiloo noemen. Als tweede eindigde Danielle Admiraal (Willibrordus- school). Linde Hesse van De Duif werd derde. Zij zullen alle drie door Heiloo worden afgevaardigd naar de regio nale voorronde van de voorleeswed strijd, die in de periode januari - maart 2007 zal worden gehouden. Na een provinciale finale zal de lan delijke eindstrijd plaats vinden in mei 2007. HEILOO - Beide eigenaren van de campingterreinen Heiloo en Klein Varnebroek zien het gebruik van hun terreinen achteruitlopen. Het zou betekenen dat zij in de naaste toekomst hun activiteiten moeten opheffen. Daarom hebben zij in februari 2006 bureau Van Gent Van der Reest gevraagd een toekomstperspectief te schetsen voor hun terreinen. In het kort komt het erop neer dat de campingterrei nen voor de toekomst in de huidge vorm niet kunnen büjven bestaan. In de raadscommissie-vergadering van 21 juni heeft over dit punt een korte discussie plaatsgevonden. Het college van burgemeester en wet houders is gevraagd aan de hand van de bespreeknotitie medewer king te verlenen aan het omzetten van beide campingterreinen naar een woningbouwlocatie. Het college ziet wel mogelijkheden en spreekt de voorkeur uit voor transformatie, echter het college wil een en ander toetsen aan de politiek en dus bespreken met de raad. Bovendien is deze actie een raadsbevoegdheid. In de commissievergadering Openbare Ruimte van 15 november zal een definitief standpunt ingeno men moeten worden. Wat betreft de mogelijkheden voor de toekomst ziet het college diverse kansen en mogelijkheden. Zo kan er gekozen worden voor 'wonen', het realiseren van en woon zorgcomplex, meer groenvoorzie ning en huisvesting voor bepaalde doelgroepen, met name ouderen. Wanneer de keuze valt op het niet laten plaatsvinden van de transfor matie, zou aan de ene kant het risi co van meer permanente bewoning door de campingbezoekers optre den (verstening), aan de andere kant zou een combinatie van beide campings, dus schaalvergroting een optie zijn. HEILOO - Donderdagavond is in het radioprogramma Heiloo Centraal de heer Alfred Cahn te gast. Cahn is in Heiloo en daarbuiten bekend als onder andere oud-voor zitter van de afdeling Heiloo van de ANBO (Algemene Bond voor Ouderen). Verder heeft hij zitting in diverse commissies en is voor zitter van de programmaraad Multikabel. Tevens is Cahn oprichter van het senioren programma 50 plus van de omroep Beat FM. In een live uitzending met pre sentator Bob Van Unnik zal hij uit voerig ingaan op al deze functies. De uitzending vindt plaats op donderdag 9 november van 20.00 tot 21.00 uur. Beat FM is te ont vangen op de kabel op 96,5 en via de ether op 106,3. Aansluitend op dit programma zal er een uur klas sieke muziek te horen zijn.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 295