25 jaar De Beun: 4Een heerlijk theater om op het podium te staan' HEILOO Falkland-brengt producties voor de jeugd en voor volwassenen' INGEZONDEN BRIEVEN Kinderen in beweging Buurten met de burgemeester Boerderij Oosterzijweg POLITIEBERICHTEN Insluiping in sporthal Getuigen gezocht van aanrijding Diefstal portemonnnee Misbruik pinpas UITKIJKPOST NOVEMBER 2006 Eind november is het 25 jaar geleden dat theater De Beun in Heiloo in gebruik werd genomen. 25 Succesvolle jaren later vormt het theater nog steeds het culturele hart van Heiloo. De Uitkijkpost besteedt vier weken achter een aandacht aan het jubi leum. Deze week deel 2: Het ontstaan en het bestaan van het theater. HEILOO - Vanavond geen voorstelling in de Beun. De foyer is verlaten en je moet kloppen om het theater binnen te komen. Maar eenmaal in de zaal is er toch duidelijk een spanning voel baar; op het toneel zit een groep je acteurs bij elkaar op een bank je te praten, er wordt met rekwisieten gesjouwd, een acteur in een politiekostuum loopt met grote stappen diagonaal over het podium teksten te reciteren en weer een ander zit te midden van alles in kleermakershouding zich in alle rust te concentreren. Falkland Toneel heeft generale repetitie vanavond. De oudste toneelvereniging van Heiloo bestaat sinds 1924. „Het is van oorsprong een echt rooie club, ontstaan uit de arbei derspartij" N vertelt Jaap Schuuring. Zelf is hij exact 25 jaar lid van de vereniging, ver richtte gedurende vele jaren aller lei bestuursfuncties, maar vanwe ge de leeftijd - hij is de 70 gepasseerd - heeft hij een stapje teruggedaan en is hij nu alleen nog 'spelend lid'. In totaal telt de vereniging zo'n 25 spelende leden, in de leeftijd variërend van 18 tot 80. Naast acteurs heeft de vereniging nog 25 leden die niet acteren, maar zich volledig rich ten op decorsbouw, kleding, grime en techniek. Trouwe leden veelal. „Er zijn d'r bij die nog veel langer bij de vereniging zijn dan ik", aldus Schuuring. Falkland kende in het verre verle den hectische jaren. Voor de oor log speelden ze eens een stuk met flink wat kritiek op de len in zo'n geweldige, maar vooral professionele zaal?" Schuuring spreekt beslist namens de hele ver eniging als hij uitlegt waarom ze zich hier zo thuis voelen: Alles kan hier altijd en als er al eens een pro bleem is, bijvoorbeeld op technisch vlak, dan vindt Vok Keijsper, de beheerder van het theater, altijd een prima oplossing." Natuurlijk blijft er ook als bespe ler van de zaal altijd nog wel wat te wensen over: „Een toneeltoren had fijn geweest, dat scheelt veel tijd en energie tijdens de changementen. En het is jammer dat de foyer wat aan de kleine kant is. Met bijvoor- Rooms-katholieke kerk, 'Allerzielen' van Heyermans. De toenmalige pastoor sprak er schande van en verbood de leden van zijn gemeen te om in de Rustende Jager het stuk te gaan bekijken. Uiteindelijk leidde dat weer tot de oprichting van een katholieke toneelvereniging, Het Masker genaamd, maar die vereni ging is inmiddels alweer van het toneel verdwenen. Falkland brengt vier producties per jaar, twee voor de jeugd en twee voor volwassenen: „Die jeugdvoorstellingen zijn belangrijk voor ons. We willen kinderen al op zo jong mogelijke leeftijd met het theater in contact brengen." In totaal staat de vereniging jaarlijks twaalf keer op het podium van De Beun en dat maakt hen tot een van de grotere huurders. „Optreden in theater De Beun is een sensatie. Waar maak je het mee dat je als amateurtoneelvereniging kunt spe- beeld een gezellige bar blijven de bezoekers achteraf beslist langer plakken." Aan de andere kant roemt Schuuring het wat strenge beleid van de beheerder en zijn vrijwilligers: „Doordat niemand met een consumptie de zaal in mag, zeker niet met ijsjes tijdens een jeugdvoorstelling, is het zè gelukt het theater in zo'n goede staat te houden!" 25 Jaar geleden, tijdens de offi ciële openingsavond van De Beun, stond Falkland met de jeugdpro- ductie 'De sprookjesshow' op de planken. De vereniging is dus ook al bezig aan z'n 25ste seizoen in het theater. Afgaand op de vitaliteit van de vereniging en het plezier dat de leden beleven aan hun optredens in De Beun, zal Heiloo vast nog jaren van hun toneelvoor stellingen in De Beun kunnen genieten. Nederland kijkt geboeid naar TV- programma's zoals de Afvallers. Bewegen als tegenhanger van uren lang internetten en MSM'en, is de enige remedie tegen dreigend over gewicht op de kinderleeftijd. Ook in Nederland bestaat overgewicht al op zeer jonge leeftijd, zodat na enige jaren sprake kan zijn van 'ouderdoms'-suikerziekte, ook een welvaartsziekte. Laat beleidmakers, ook onze gemeente, zich deze les sen aantrekken. Laten zij nu meer dan ooit preventief investeren in de sportprogramma's op scholen en sportverenigingen. Cola eruit, sport erin. Krijg en houd alle kinderen daarmee in beweging. Zorg ervoor dat speciaal ingerichte obesitas- poliklinieken voor kinderen slechts een heel tijdeüjk noodzaak büjken. De activiteiten van sportverenigin gen zijn letterlijk vormend voor lichaam en geest. De voorbeeld functie van leeftijdsgenoten geeft een enorme overtuiging. Sporten is een must voor iedereen met zeer veel gezondheidswinst op korte en lange termijn. Gemeente Heiloo, maak ruim baan voor onze toe komst, de jeugd. Investeer voor hun in allerlei sportverenigingen. Laat deze ook sociaal zo aantrekkelijke organisaties tot grotere bloei komen. Leg hun geen stro breed in de weg. Op naar een gezonde en groene gemeente. Het enthousias me zal aanstekelijk werken. Leve het weer fitte lichaam. Leve dit inzicht in de poütiek. Kom nu in beweging, straks is te laat. Govert Brinkhorst, kinderarts Heiloo Een geweldig initiatief, toen ik las dat je dit jaar op de jaarmarkt kon buurten met B&W waarbij de bur ger rechtstreeks vragen kon stellen aan het college. Het was een mooie dag en de heren hadden het er druk mee. Ik maakte kennis met de nieu we wethouder Hero Veger en trof het want de speeltuinen in de gemeente vielen onder zijn verant woording. Natuurlijk kon er niet direct antwoord op mijn vragen gegeven worden. Teder wordt per soonlijk gebeld en binnen enkele weken hoort u meer', was zijn ant woord. 'Zo willen wij op deze manier wanneer er vragen leven, voor de burgers aanspreekbaar zijn en willen bereiken dat de lokale poütiek de burger meer gaat aan spreken'. Ja aüemaal leuk bedacht, maar als je niet veel verder komt bij de ambtenaren en ook de wethou der na drie maanden nog niets van zich heeft laten horen, wat schieten we er dan mee op. Toevalüg kwa men we elkaar weer tegen op een buurtinloopavond op het gemeente huis en herinnerde ik de heer Veger aan ons gesprek van de zomer op de jaarmarkt. Het werd met enige schroom voor de tweede keer geno teerd. Helaas, nog steeds wachten wij op antwoord. Kom heren, dit kan toch niet de bedoeling zijn geweest van deze geste, of was ik toevalüg de enige die nog steeds niets heeft vernomen? Ton Tervoort Heiloo Het is weer rustig, het wordt weer netjes op de boerderij. Vijf jaar bewoond door krakers, later door een anti-kraker. Het was een schan de in het o, zo nette Heüoo, dat had den we hier nog niet meegemaakt. Het geheel trok veel kijkers en menigeen zal stiekem wel eens een beetje jaloers zijn geweest op de vrijgevochten leefwijze van de man nen (en af en toe ook vrouwen). Wilde feesten met veel drank, rook en gezelügheid. Iedereen sprak er schande van. Er werden konijnen holen aangelegd, er hepen geiten, kippen en op een gegeven moment zelfs paarden. Veel ouders met kin deren die de moed hadden om het erf op te lopen, werden steeds vriendeüjk te woord gestaan door de bewoner van de boerderij. Maar nu ging diezelfde bewoner te ver, hij wiïde iets gaan bijverdienen met spul wat dus echt niet mag. En dat was het einde van zijn leven op de boerderij, het einde van de konij nenberg en tevens het einde van veel kijkplezier en zuchtende men sen van: 'oh, oh, dat dit aüemaal maar kan.' Natuurüjk is het niet helemaal goed te praten, natuurüjk hoort het niet, maar een beetje jam mer is het wel, dat deze kleurrijke persoon nu niet meer bij ons woont. Het was een soort Anton Heyboer, maar dan anders. G. Bakker Heiloo HEILOO - Dinsdag 31 oktober werd omstreeks 13.00 uur gemeld dat een insluiping had plaatsgevonden in de sporthal aan het Het Zevenhuizen. Naar aanleiding van het signalement kon de dader worden aangehou den op de Westerweg in het Heüooërbos. De verdachte, een 21 jarige inwoner van Alkmaar, werd na zijn aanhouding voor verhoor overgebracht naar het poütiebureau van Heüoo. De man bleek bij zijn aanhouding in het bezit te zijn van een kratje bier die na onderzoek gestolen bleek te zijn uit de voorraad van een café aan de Heerenweg. Ook bleek de man die ochtend op andere lokaties gezien te zijn en weggestuurd te zijn. Uit die loka ties bleek na onderzoek niets gestolen te zijn. Nadat proces verbaal werd opgemaakt werd de man vervolgens heengezonden. HEILOO - Op dinsdag 31 oktober vond omstreeks 13.00 uur op de parkeerplaats van het winkelcen trum 't Loo aan de Schooüaan een aanrijding plaats waarbij een 14-jarige jongen op de fiets werd aangereden. De jongen fietste over het fietspad en werd op een van de oversteekplaatsen aangereden door de bestuurder van een grijze personenauto van het merk Honda type Concerto. Als gevolg van de klap van de aanrijding kwam de jongen op de motorkap van de auto terecht waardoor er flinke schade aan zijn fiets ontstond en de jongen letsel op üep aan zijn nek, scheenbeen en heup. Direkt na de aanrijding stapte de bestuur der van de auto uit en bekommer de zich om hem. Ter afdoening van de schade gaf de bestuurder hem 100 euro en reed vervolgens weg zonder zijn identiteit kenbaar te hebben gemaakt. Getuigen van de aanrijding worden verzocht met de poütie van Heüoo contact op te nemen via 0900-8844. HEILOO - Vrijdagmiddag 3 november werd tijdens het winkelen in een van de winkels van het winkelcentrum 't Loo een portemonnee uit een bood schappentas gestolen. De diefstal waarschijnüjk gepleegd door twee mannen. Een van die man nen vroeg haar in de winkel advies over een aankoop. Een tweede man stootte haar aan en leidde haar af. Kort hierna bleek haar portemonnee met als inhoud een geldbedrag en (bank)pasje gestolen te zijn. REGIO - Op donderdagavond werd in Alkmaar een 18-jarige jongen aangehouden in verband met diefstal en misbruik van een pinpas op 14 juü. Die dag werd in winkelcentrum 't Loo in Heüoo een portemonnee gestolen van een bezoeker. In de portemonnee zat onder anderen een pinpas. Later die dag pinde een jongeman met de gestolen pas geld bij een vestiging van de ABN/AMRObank aan de Bagijnenstraat in Alkmaar. Van deze transactie waren duide- üjke bewakingsbeelden beschik baar, die in het opsporingspro gramma van Ter Plaatse van TV Noord-HoUand werden getoond. De getuige herkende de verdach te. Hierop kon de jongen worden aangehouden. De verdachte was tijdens het plegen van het feit minderjarig (17 jaar).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 299