z. vm Music Tfain speelt Hotel California in De Beun The Neulcteugels in café La Strada Belgisch duo in De Beun Nederland leest! overweldigend succes H E I L O O Veritas DEUTEKOM Corso Bioscoop BOEK VAN DE WEEK F .^ÊÊÊKi 2k Veritas door Monaldi en Sorti Volver Extra exemplaren 'Dubbelspel' beschikbaar UITKIJKPOST NOVEMBER 2006 In Volver keert een oude moeder terug bij haar twee volwassen dochters Raimunda en Sole. Als geest welteverstaan. Een geest die zich onder het bed verstopt en scheten laat. De puberdochter van Raimunda steekt haar werkloze, voor niets deugende vader dood, als die haar op een avond dronken probeert aan te randen. Raimunda verstopt zijn lijk in de vrieskist van het leegstaande restaurant van de buurman, en vertelt haar dochter dat hij haar biologische vader niet was. Er gebeurt veel in Volver, ook veel vreemds, en toch is hij opmer kelijk ingetogen en bedachtzaam. De prachtige muziek van Alberto Iglesias is feilloos gedoseerd, het camerawerk is indrukwekkend De lovende kritieken voor Volver zijn terecht. Cruz speelt prachtig. En Volver is een diep gravende familie geschiedenis over de verbonden heid en genegenheid tussen drie generaties sterke vrouwen; een ontroerende kruising tussen een (melo)drama, tragedie en komedie. De terugkeer van meesterregiseur Pedro Almodóvar naar zijn jeugd in La Mancha. Volver draait op don derdag 9, maandag 13 en dinsdag 14 november om 20.00 uur. Op zondag 12 november om 16.00 uur.. Veritas is het derde deel in een cyclus literaire thrillers van het schrijversduo Rita Monaldi en E Sorti. Veritas' is een fascinerende roman vol kleurrijke historische per sonages, opzienbare onthullingen en een bloedstollende combinatie van fictie en feiten. Eerder verschenen de internationale bestsellers Imprimatur en Secretum. De auteurs verwerken jarenlang bronnenonder zoek tot spannende romans, waarin het bruisende Europa van vroeger tijden op sfeervolle wijze tot leven komt. In Veritas is Europa verwik keld in een allesverwoestende oor log. De abt Atto Melani, voormalige castraatzanger, diplomaat en spion van de Zonnekoning roept zijn trou we helper naar Wenen, om hem te helpen bij een geheime vredesmis sie. Een delegatie van de Turkse sul tan meldt zich aan het hof van de keizer, waarom kiest men juist nu voor dit bezoek? De raadselachtige uitspraken van de Ottomanen wijzen naar een eeuwenoud conflict. Als de keizer wordt geveld door de pokken worden de contouren van een com plot zichtbaar. door Monaldi en Sorti voor 25,- HEILOO - Zang- en showgroep Music Train uit Castricum speelt komend weekend de musical Hotel California in the ater de Beun in Heiloo. Het is alweer de derde show die de groep onder leiding van dirigen- te Elly Admiraal op de planken brengt. Het stuk is geschreven door regisseur Patrick Kamoen en vertelt het verhaal van de arrogante, maar o zo eenzame, Diva Magdalena (op vrijdagavond 10 en zondagmiddag 12 november gespeeld door Jantien Stuifbergen, en op zaterdagavond 11 november door Jiska Noortman) die met haar assistente Lucille (gespeeld door Jeannette Bloothoofd) tijdens haar tournee in het hotel belandt. Hiér ontmoet ze zakenman Nicholas (gespeeld door Niels Verkaart). Deze ontmoeting zal beider levens voorgoed verande ren. Een verblijf in het hotel is namelijk niet zomaar, je komt hier als je iets goed te maken hebt of als je levenspad een drastische wen ding moet krijgen. Het personeel van het hotel doet er dan ook van alles aan om dit te bewerkstelligen, maar verblijven zij eigenlijk wel vrij willig in het hotel?Music Train slaat met deze show een nieuwe weg in. Naast zang en dans wordt er nu ook geacteerd door de leden van het koor. De muziek is een mix van eigentijdse nummers zoals Anouk en Anastacia, maar ook oudere nummers van onder andere de Pointer Sisters, Sting en Supertramp passeren de revue. De muzikale ondersteuning wordt ver zorgd door een gelegenheidscombo bestaande uit: Erik Dijkstra (drums), Guido Brouwer (basgi taar), Ton Rombout (Piano), Hendrik Jan Swart (Gitaar) en Joop Leferink (sopraansaxofoon), tevens zullen een aantal studenten van het conservatorium Alkmaar meespelen op djembé's. Kaarten zijn te bestel len via de website www.muziek- maaktl.nl, verkrijgbaar bij Boekhandel Laan in Castricum, kle dingwinkel Blue World in Castricum en voorafgaand aan de show aan de kassa bij Theater de Beun. De kaar ten kosten 12,50 voor volwasse nen en van elke kaart stort Music Train rechtstreeks 2,50 naar Musicians without Borders. Meer informatie over het koor en het repertoire kimt u vinden op www.music-train.nl. HEILOO - Zaterdag 11 februari treden The Neukteugels weer op in La Strada. Tijdens de AZ afterparty zullen zij hun laatste CD AZ ff kan' ten gehore brengen. Daarnaast spelen zij onvervalste country-, cow bal lads. La Strada vindt u aan de Kennemerstraatweg 215, entree gratis, aanvang 21.30 uur. Het Belgische duo Gino Sancti. Foto: Ole Stragier HEILOO - De afgelopen twee weken (vanaf 20 oktober) heeft Bibliotheek Heiloo in het kader van de campagne Nederland Leest! 800 exemplaren van het boek Dubbelspel uitgedeeld aan haar leden. De eerste 500 boe ken gingen binnen zes ope ningsuren naar geïnteresseerde bibliotheekleden. Vanwege de overrompelende vraag heeft Bibliotheek Heiloo op korte termijn nog 300 exemplaren bijbesteld, die in de loop van de week van 24 oktober aan geïnteres seerde bibliotheekleden zijn uitge deeld. Door deze gang van zaken zijn er leden, die op het verkeerde moment voor dit boek naar de bibli otheek zijn gekomen en uiteindelijk geen exemplaar van 'Dubbelspel' hebben bemachtigd. De Bibliotheek Heiloo vindt dit zeer spijtig en biedt daarvoor haar excuses aan. Degenen die het boek 'Dubbelspel' hebben gelezen (de gratis uitgave van de bibüotheek, of de uitgave die verkrijgbaar is bij de boekhandél) worden uitgenodigd hun mening daarover te delen met anderen. Daarvoor geeft Bibliotheek Heiloo twee mogelijkheden. Zo is er op donderdag 16 november een feeste lijke afsluiting van Nederland Leest! met Lucia Nankoe. Dan zal Lucia Nankoe vanuit haar eigen achter grond ingaan op het boek Dubbelspel. Zij zal daarbij met name de verschillende vrouwelijke perspectieven belichten. Uiteraard is er op deze avond ook volop gele genheid voor discussie en het stel len van vragen. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij de Klantenservice van Bibüotheek Heüoo 5,- voor leden en 7,50 voor niet-leden van de bibüotheek). Daarnaast kunt u deelnemen aan de digitale leesclub rond 'Dubbelspel' op de Web-log van Bibüotheek Heüoo. Iedereen, die Dubbelspel gaat lezen en het leuk vindt om over dit boek op een digitale wijze zijn of haar gedachten uit te wisselen met anderen, kan tot 16 november de web-log 'Digitale Leesclub Bibüotheek Heüoo' bezoeken. U komt op deze web-log via de site www.bibüotheekheüoo.nl. The Neukteugels v.l.n.r. Jef, Pep, Jos, Mike en Joris Zang- en showgroep Music Train uit Castricum speelt komend weekend Hotel California in theater de Beun. Eigen foto HEILOO - Op dinsdag 14 november treedt het Belgische duo Gino Sancti op in theater De Beun. Gino Sancti staat garant voor muzikaal en absurd cabaret onder het motto 'we zijn aüemaal termi naal'. Het programma dat ze bren gen is een try-out en over een maand volgt de premiere in de Kleine Komedie in Amsterdam. In 2002 won het duo de Wim Sonneveldprijs en het Cabaretske- festival met hun markante comedy- voorstelling 'Niet op de openbare weg strooien'. Sindsdien zijn ze onafgebroken aan het spelen in Vlaanderen en Nederland. Na hun jodeüge uitstap 'Après-ski' keren ze met hun derde programma 'Terminaal' terug naar de diepste krochten van het menseüjk bestaan: we worden geboren en we moeten uiteindeüjk ook sterven. De mens is materie en eindig. Met deze ijzer- sterke comedyperformance tast het tweetal opnieuw de grenzen van de humor af. Tussen kunstmatige inse minatie, depressie, euthanasie, erfe niskwesties en dementie door, is de lach het enige üchtpuntje in de ondraaglijke üchtheid van het bestaan. Op dinsdag 14 november treedt het Belgische duo Gino Sancti om 20.15 uur in theater De Beun. Prijs: 12,50. Voor meer informatie en reserve ringen: www.vriendenvandebeun.nl of tel. 072-5333156. Eigen foto Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 303