Voorspeelavonden Muziek - en dans school Heiloo van start Zieke wilgen verwijderd Raadpleeg Stemwijzer in Bibliotheek Heiloo H E I L O O VERSLAG VAN DE GEMEENTERAAD 13 UITKIJKPOST NOVEMBER 2006 Elke maand is er een vergadering van de gemeenteraad van Heiloo. Van de vergadering van maandagavond 6 november doet Roelof Bos hierbij verslag. Bos was tot april 2006 wethouder van Heiloo (voor de PvdA). Algemene beschouwingen bij begroting met flinke overschotten Maandagavond 6 november hiel den de politieke partijen in de gemeenteraad van Heiloo hun alge mene beschouwingen over de begroting 2007 en de meerjarenbe groting 2007-2010. Na een schor sing van drie kwartier reageerde het college op deze beschouwingen. Verscheidene moties en amende menten zijn over tafel gegaan. Donderdagavond 9 november vanaf 20.00 uur worden de algemene beschouwingen afgerond met besluitvorming. Dan worden ook de gemeentelijke belastingen en de tarieven voor gemeenteüjke diensten voor 2007 vastgesteld. Aan de algemene beschouwingen in de raad is een schriftelijke gedach- tenwisseling tussen poütieke partij en en college voorafgegaan. In deze schriftelijke ronde zijn aan het college betrekkelijk weinig vragen gesteld. Dat is te verkla ren doordat de begroting, zoals fractievoorzit ter Cees Rootjes van de PvdA stel de, nogal 'abstract' is. Als zoge naamde 'program mabegro ting' is zij een uit treksel uit de uitge breide 'pro ductenbe groting' waar het college mee werkt en die ook alleen door het col- 1 e g e wordt vastgesteld. Maar een verklaring voor de weinige vragen is ook dat Heiloo tegenwoordig begro tingen heeft met flinke over schotten, ook al zijn die over schotten in de eerstkomende jaren te danken aan het ver kopen van gemeentelijke eigendommen. Na deze ver kopen wordt voor 2009 nog een tekort van 33.000 euro geraamd, maar voor 2010 wordt gerekend met een overschot van 246.000 euro. Natuurlijk, het is een meer jarenbegroting, waarin de cijfers minder hard zijn naarmate je verder komt in de tijd, maar op termijn is de begroting dus - structureel - sluitend. En zo wil de provincie als toezichthouder het natuurlijk ook hebben. Wanneer gaat er nu eens gebouwd worden? Over deze financiële vooruitzich ten waren de coalitiepartijen WD, CDA en PvdA maandagavond wel te spreken. Van de drie oppositiepartij en waren vooral Heiloo 2000 en de NCPN hierover zeer kritisch. Willem Gomes van de NCPN sprak van 'financiële capriolen' van het colle ge, waarmee hij doelde op miljoe nen die zijn uitgegeven voor aan koop van gronden voor het bedrijventerrein Boekelermeer en de nieuwe woonwijk Zandzoom (en hij doelde nog eens op de zijns inziens te lage prys waarvoor grond is verkocht aan de golfclub). Op de aanvallen van Gomes werd deze keer vanuit de politiek gereageerd door fractievoorzitter Elly Beens van het CDA en vanuit het college door wethouder Rob Opdam (WD). Beens constateerde dat Gomes alleen aangeeft hoe het niet moet en vroeg hem welke kant het volgens hem dan op moest. Hierop ant woordde Gomes wel uiterst beknopt: 'Een andere kant.' Opdam hield Gomes voor dat, als er niet eveneens miljoenen waren (voor)geïnvesteerd in een woonwijk als Ypestein, daar nu geen woningen hadden gestaan, en dus zeker ook geen sociale woningen. Even goed kwamen er van alle politieke partijen vragen over wan neer nu eens gebouwd gaat worden in het Zuiderloo, eerste fase van de Zandzoom, en wanneer we eindelijk eens op het bedrijventerrein Boekèlermeer bedrijven mogen zien verschijnen. Wat het laatste betreft, gaf wethouder Opdam aan dat de voorwaarden voor vestiging onlangs zijn verruimd, en dat op deze verruiming een behoorlijk aantal reacties is gekomen. En wat bouwen in het Zuiderloo betreft, heeft uw verslaggever uit de mond van Opdarfi mogen noteren: 'De eerste paal gaat najaar 2007 de grond in, dit kunt u noteren.' Ook de woningbouw aan het Maalwater kwam ter sprake. Hierover zei wethouder Jacob Ouderkerken (PvdA) dat het wach ten is op informatie van de aanvra ger van de bouwvergunning. Bouwen in 2007 moet hier zeker HEILOO - Van maandag 13 tot en met woensdag 22 november gaan de deuren open voor de eerste serie van de voorspeelu ren die de muziekschool houdt voor haar leerlingen. Tijdens deze voorspeeluren wor den de leerlingen in de gelegenheid gesteld om hun ingestudeerde wer ken ten gehore te brengen aam ouders, familie en belangstellenden. Tevens hebben deze voorspeelacti viteiten het doel om podiumerva ring op te doen. Evenals vorig jaar zullen deze voorspeelavonden een mix zijn van leerlingen van verschil lende docenten, instrumenten en uiteenlopende muziekstijlen. Maandag 13 november kunt u kij ken en luisteren naar saxofoonleer lingen van Jack Kat, piano- en key boardleerlingen van Ruben van Mastrigt en slagwerkleerlirigen van Peter Biesheuvel. Woensdag 15 november zijn het pianoleerlingen van Doroté Crijns, harpleerlingen van Marjan Deiman, vioolleerlingen van Hilka Jelsma, dwarsfluitleerlin gen van Martin Rozema en hobo leerlingen van Peter Onnes aan de beurt om hun ingestudeerde werken ten gehore te brengen. Ook tijdens deze avond zullen leerlingen indivi dueel als in groepsverband muziek maken. Donderdag 16 november staat een zeer gemêleerde avond op het programma. Tijdens deze avond zullen trompetleerlingen van Simon Boerke, dwarsfluitleerlingen van Anke Buringa, accordeonleerlingen van Tim Fletcher, keyboardleerlin gen van Marja Kraakman en klari netleerlingen van Madeion Kooij. Vrijdag 22 november zijn het cel loleerlingen van Martine Beider, zangleerlingen van Kees de Bruijn, blokfhiitleerlingen van JanJaap Langereis en gitaarleerlingen van Edwin Ligteringen die zowel solistisch als in kleine groepen uit eenlopende muziekstijlen laten horen. Met de voorspeelavond van woensdag 22 november wordt de eerste reeks van voorspeelavonden afgesloten. Deze avond wordt door keyboardleerlingen van Joost van den Berg, gitaarleerlingen van Peter Broersen, pianoleerlingen van Thomas Hans, hoornleerlingen van Carolijn Nicolai en tromboneleerlin gen Bert Willemsen. De aanvang van de voorspeel avonden is om 19.30 uur en vindt plaats in de muziekschool aan Het Veld 1 te Heiloo. De toegang is gratis. Voor meer informatie, tel. 072-5332460 of op www. muziekendansschoolheiloonl. haalbaar zijn. Zo waren de begro ting en de bouwmogelijkheden de hoofdgerechten die maandagavond werden opgediend. Daarnaast kwa men enkele kleinere onderwerpen aan de orde. Hockeyvereniging Terriërs, nieuwbouw van scholen en geluidswal voor Plan Oost Ten eerste het ruimteprobleem van hockeyvereniging De Terriërs. Deze vereniging heeft aangegeven een derde kunstgrasveld nodig te hebben om, op de bestaande loca tie, alle leden, ook in de toekomst, goed op te kunnen vangen. Uit de discussie in de raad was op te maken dat verhuizing van de Terriërs naar de Zandzoom een optie is. Maar de vereniging voelt daar weinig voor en de meeste poli tieke partijen vroegen het college nu om aan de aanleg van een derde kunstgrasveld bij Het Zevenhuizen mee te werken, respectievelijk mee te betalen. Wethouder Opdam zegde hier echter niets over toe en verwees naar een nota sportaccom- modatiebeleid, waar het college in 2007 mee wil komen. Wel wordt in de raadscommissievergadering van maandagavond 13 november een notitie van de PvdA over dit onder werp besproken. Een nieuwe ontwikkeling is er met betrekking tot de nieuwbouw of renovatie van scholen. Tot voor kort was het beleid van het college om de nieuwbouw van de Benedictus en de renovatie van Springschans Oost gelijk op te laten gaan. Maar dit standpunt is onlangs verlaten. Wethouder Ouderkerken legde uit dat het schoolbestuur van de Springschans voorrang geeft aan de nieuwbouw van Springschans Centrum en daarom Springschans Oost 'naar achteren heeft gezet'. Hij concludeerde: 'Met dit gegeven moe ten wij als college de Benedictus de ruimte geven om te gaan bouwen.' Met deze benadering stemden de politieke partijen in; er werd althans niets tegenin gebracht. Fractievoorzitter René van Splunteren van de WD interrum peerde hier nog wel over, maar sprak vervolgens zijn instemming uit. Uitgebreider sprak Van Splunteren over de geluidswal voor Plan Oost: waar blijft die toch?! Wethouder Opdam schetste de recente geschiedenis. Rijkswater staat en de provincie moeten mede akkoord zijn, en leken ook akkoord te zijn, maar op een laat ogenblik kwam de provincie toch met bezwaren. Deze hebben vooral betrekking op de landschappeüjke kwaliteit. Daarom is Opdam met de provincie in gesprek over het vol doen aan provinciale verlangens, en als daar een beeldkwaliteitsplan voor nodig is, dan komt dat er, aldus Opdam: 'Ik ben positief gestemd, maar kan geen garantie geven.' Van Splunteren vond het allemaal erg lang duren: 'Oost voelt zich aan het üjntje gehouden. Ik verwacht meer druk van ons colle ge op de provincie.' Verder is maandagavond onder meer nog gesproken over de volgende onderwerpen: - Hoe komt het Trefpunt aan een nieuwe huismeester, nu de huidige huismeester met de vut gaat? - Hoe kan zwembad Het Baafje energiezuiniger worden geëxploi teerd? - De subsidiëring van peuterspeel zalen wordt aan de orde gesteld in een nota peuterspeelzalen, waar het college in 2007 mee komt, aldus wethouder Veger. Amendementen en moties Aan het eind van de vergadering vatte burgemeester Hans Romeyn de reacties van het college op de ingediende amendementen en moties samen. Met de meeste amendementen en moties bleek het college best te kunnen leven. Tot woensdagmiddag kunnen voor de (eind)vergadering van donderdag avond trouwens nog amendemen ten en moties worden ingediend. Enige moeite had het college met een motie van GroenLinks inzake de voor- en naschoolse kinderop vang. Zoals wethouder Ouderkerken aangaf, heeft de gemeente hierbij geen rechtstreek se verantwoordelijkheden meer, zeker niet als het om financiën gaat. GroenLinks bepleit echter een pro-actieve houding van het college en vraagt het college om een over zicht van de beschikbaarheid en kwaliteit van de voor- en naschool se opvang in Heiloo, om te zien waar eventuele knelpunten zijn en om daar als gemeente zonodig aan vullende maatregelen op te nemen. Vervolg dus: donderdagavond 9 november om 20.00 uur, raadzaal gemeentehuis Heiloo. Dinsdagavond 7 november heeft de gemeenteraad nog een aparte ver gadering gehad om te besluiten over twee onderwerpen: nieuw handhavingsbeleid en nieuw mini mabeleid. Deze vergadering kon den we in dit verslag niet meer meenemen. HEILOO - De vijf wilgen in het parkje bij de Ypesteinerlaan tegenover het Brugstuk zijn verwijderd. Het betreft de zogenaamde Salix Alba. De bomen zijn verwijderd omdat zij besmet waren met de watermerkziekte. Deze ziekte is een zogenaamde verwelkingziekte, wat betekent dat de houtvaten verstop pen en de boom doodgaat. Dode of zieke takken breken zo makkelijk af en dat levert uiteraard gevaarlijke situaties op. Om dat te voorkomen heeft de gemeente ingegrepen. Het is wel de bedoeling bomen terug te planten. Als het zover is zullen de bewoners in deze wijk op de hoogte gesteld worden middels een brief en kunt u dit lezen in de gemeenteru briek in de Uitkijkpost. HEILOO - Het zal niemand zijn ontgaan dat op 20 november Tweede kamer verkiezingen worden gehouden. Voor hen die zelf geen internet hebben, maar wel graag eens willen zien, hoe een stemwijzer werkt en welk stemadvies er aan hen wordt gegeven, kunnen terecht in Biblio theek Heiloo. Tot en met 20 novem ber kunnen op de zes computers van het 'Digitale eiland' onder andere de site van Stemwijzer worden bezocht worden. Het raadplegen van deze internetsite is overigens gratis.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 305