Op 22 november kunt u in Heiloo stemmen waar u wilt Vrijwilligersbijeenkomst 7 december 2006: wie is de Vrijwilliger van het jaar'? 15 Tijdens de Ttoeede Kamer verkiezingen op 22 november a.s. kunt u zelf bepalen waar u in Heiloo uw stem uitbrengt. Daardoor wordt het nog gemakkelijker om te stemmen. Bijvoorbeeld op weg naar uw werk, nadat u uw kinderen naar school heeft gebracht of na een bezoek aan de bibliotheek. Stempas binnen gemeente Heiloo Alle kiesgerechtigden ontvangen een stempas in plaats van een oproepkaart. Hiermee kunt u in ieder stembureau binnen de gemeente Heiloo stemmen. U kunt hiermee niet in een andere gemeente stemmen. Wel kunt u iemand uit de gemeente een vol macht op de stempas geven. Deze persoon kan - ook in elk stembureau in Heiloo - voor u een stem uitbrengen, tegelijk met het uitbrengen van de eigen stem. Om stemfraude te voorko men, kan er op het stembureau naar uw identiteitsbewijs ge vraagd worden. De stembureaus binnen de gemeente Heiloo staan in het kader bij dit artikel. Daarnaast staan ze ook vermeld op de kandidatenlijst, die huis- aan-huis wordt verspreid. Stempas verplicht Als u wilt stemmen dan is een stempas verplicht. Bent u de pas vergeten, dan kunt u uw stem niet uitbrengen. De voorzitter van het stembureau mag geen vervangen de stempas uitschrijven. De stern- passen worden voor 13 november per post verstuurd. Heeft u geen stempas ontvangen of bent u de stempas kwijtgeraakt dan kunt u tot 17 november een vervangende stempas op het gemeentehuis aanvragen. U kunt uw stempas niet buiten Heiloo gebruiken. Proef Het gemeentebestuur vindt het belangrijk dat de inwoners van Heiloo zelf kunnen bepalen waar ze hun stem kunnen uitbrengen. Daarom doet de gemeente mee aan een proef die het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties heeft opge zet. Tijdens de verkiezingen voor de Tweede Kamer op 22 novem ber en de verkiezingen voor Provinciale Staten op 7 maart 2007 is het daarom mogelijk om in ieder willekeurig stembureau in Heiloo een stem uit te bren gen. Omdat het een experiment is, wil het gemeentebestuur ook graag uw mening hierover ver nemen. U kunt deze kenbaar maken op het stembureau. Indien de proef een succes is, wordt de mogelijkheid om te stemmen in een willekeurig stembureau in de gemeente naar verwachting landelijk ingevoerd. Geen stemmachines Op 30 oktober jl. heeft minister Nicolaï van Bestuurlijke Vernieuwing en Koninkijksrelaties besloten dat niet met de stem machines van Newvote (van Sdu) gestemd kan worden. Het ministe rie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties heeft bepaald dat in Heiloo gestemd gaat worden met stembiljetten en potlood. De beslissing van de minister heeft belangrijke gevolgen voor de orga nisatie. Het ministerie biedt de komende tijd ondersteuning bij de voorbereiding van de verkiezingen. Zo stelt het ministerie bijvoorbeeld stembussen en stemhokjes ter beschikking. Het stemmen met potlood en papier heeft geen gevolgen voor de mogelijkheid om in een willekeurig stembureau in Heiloo te kunnen stemmen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met een medewer ker van de publieksbalie Burgerzaken, telefoonnummer (072) 535 67 22. Openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag 08.00-12.30 uur en maandag avond tussen 18.00-20.00 uur. Locaties en nummers stembureaus 1 Gemeentehuis Raadhuisplein 1 2 Basisschool Paulus De Hucht 6 3 Basisschool De Springschans Breedelaan 6 4 Bowling Heiloo Kennemerstraatweg 341 5 Wijkgebouw Ypsalon De Hucht 4 6 PCC vestiging Heiloo Laan van Muijs 3 7 Zorgcentrum Overkerck Stationsweg 92 C 8 Basisschool De Zuidwester Boekenstein 43 9 Zorgcentrum De Loet De Loet 1 10 R.K.Basisschool Willibrord Boekenstein 47 De gemeente Heiloo wil de vrijwilligers die actief zijn voor organi saties in Heiloo graag een blijk van waardering geven. Want wat zou Heiloo zijn zonder vrijwilligers? De gemeente Heiloo organiseert daarom een speciale Vrijwilligers- bij eenkomst op donderdag 7 december 2006. Alle organisa ties in Heiloo die met vrijwilligers werken zijn per brief uitgeno- digd. De Vrijwilligersbijeenkomst vindt plaats op 7 december van 19.30 uur tot 22.00 uur in Hotel Golden Tulip Heiloo (inloop vanaf 19.00 uur mogelijk). Deze bijeenkomst is dè gelegenheid om met vrijwil ligers van andere organisaties uit Heiloo ervaringen uit te wisselen. Daarnaast is dit het moment om direct in contact te komen met de wethouder vrijwilligersbeleid, de heer Jacob Ouderkerken. Verkiezing 'Vrijwilliger van het jaar' Ook dit jaar is er de verkiezing van de 'Vrijwilliger van het jaar'. De gemeente Heiloo zou al haar vrijwilligers wel een standbeeld willen geven. Omdat dit uiteraard niet mogelijk is, willen we tijdens de Vrijwilligers bijeenkomst in ieder geval één vrijwilliger extra in het zonnetje zetten. Kent u iemand in uw omgeving die zich belangeloos inzet voor andere mensen? Iemand die altijd klaar staat voor uw organisatie? Geef hem of haar dan vóór vrijdag 17 november a.s. op. Nominatie De "Vrijwilliger van het jaar 2006" wordt verkozen op basis van de motivering die u voor hem of haar instuurt, ongeacht de werkzaamheden die hij of zij doet en hoeveel uur hij of zij werkzaam is. De nominatie kunt u doen. De selectiecommissie die de nominaties beoordeelt, staat onder leiding van de wethouder de heer Ouderkerken. Voorwaarden nominatie - Kandidaten moeten in Heiloo woonachtig en als vrijwilliger actief zijn. - Kandidaten moeten minimaal gedurende 1 jaar actief zijn in het onbetaalde vrijwilligers werk. - Kandidaten kunnen alleen voor gedragen worden via het nomi natieformulier. Dit formulier is op te vragen via www.heiloo.nl of telefoonnummer (072) 535 66 66. - Kandidaten kunnen zichzelf niet voordragen. - Over de jury-uitslag kan niet worden gecorrespondeerd. - De aanmelding moet 17 novem ber 2006 ontvangen zijn. De uitslag van de verkiezing wordt bekend gemaakt tijdens de Vrijwilligersbijeenkomst op 7 december a.s. Aanmelden De Vrijwilligersbijeenkomst is uit drukkelijk exclusief bestemd voor vrijwilligers die actief zijn in Heiloo. Als u wilt komen, verzoe ken wij u aan te geven met hoe veel personen uw organisatie aanwezig zal zijn. U kunt zich aanmelden via het aanmeldings formulier op www.heiloo.nl. Ook kunt u het aanmeldingsformulier opvragen via telefoonnummer (072) 535 66 66. Wij zien u graag op 7 december! Raad en -commissies Commissie Maatschappelijke Zaken Maandag 13 november a.s. vergadert de commissie Maatschappelijke Zaken in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor ieder een toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Inspreekrecht - Toelichting Rekenkamercommissie op het onderzoeksrapport "Invoering van de Wet Maatschappelijke Ondersteuning" - Presentatie ten behoeve van kader stelling beleid dodenbezorging en gedenkplaatsen De presentatie wordt verzorgd door de heren J. Klop van Adviesbureau Jan Klop en G. Jonkers van BB&I Behandeling rapport Rekenkamer commissie /traject verdere invoe ring WMO Vaststellen gemeenschappelijke regeling van de te vormen GGD Noord-Holland Noord Commissie Openbare Ruimte Woensdag 15 november a.s. verga dert de commissie Openbare Ruimte in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor ieder een toegankelijk. (Vervolg op volgende pagina) ri Belangrijke nummers L. J Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 O HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl U ITKIj KPOST 8 NOVEMBER 200 WBÊÊm (locale tarief)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 307