Kap zieke wilgen Voorkom stofontwikkeling bij legen rolemmer Bouwen en wonen Ook in Heiloo heeft de watermerkziekte de kop opgestoken. Het is een verwelkingsziekte die onder bepaalde soorten wilgen voor komt. De ziekte wordt veroorzaakt door een schimmel die overge bracht wordt door vogels, maar die voor de dieren zelf niet schade lijk is. Aangetaste bomen zijn te herkennen aan bruine takken. Het begint met een paar takken, maar binnen enkele weken kan de hele boom dood zijn. Soms lukt het om een zieke tak uit de boom te zagen en op deze manier de boom te behouden. Watermerkziekte komt meestal voor in oudere bomen. In het parkje aan de Ypesteinerlaan staan een aantal grote wilgen die erg aangetast zijn. Om besmetting van nog meer bomen te voorkomen wor den zieke exemplaren verwijderd. Omdat de bomen beeldbepalend zijn voor het parkje wordt een plan gemaakt om een ander soort bomen terug te planten. Zieke wilgen melden Wij verzoeken particulieren om hun zieke wilg aan te melden bij de afdeling Beheer Openbare Ruimte van de gemeente. Een medewerker van de afdeling Beheer Openbare Ruimte - groen voorziening komt dan kijken. Als geconcludeerd wordt dat de boom daadwerkelijk ziek is, dient u deze boom te verwijderen om besmetting van andere bomen te verkomen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met een medewer ker van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnum mer (072) 535 68 68. Bij het legen van de grijze rolemmer veroorzaken klein puin (gruis), zaagsel, kattenbakkorrels (ook biologisch afbreekbare) en ander licht afval stofontwikkeling. Dit gebeurt bij het omkeren van de grijze bak in de vuilniswagen. Het lichte afval stuift en wordt door onze medewerkers, die hier dichtbij staan, ingeademd. Dit is slecht voor hun gezondheid. Wij verzoeken u dit soort afval te verpakken in (vuilnis)zakken voordat u het in de grijze bak gooit. Het verpakken van dit losse lichte afval heeft nog een ander voordeel. Bij het legen waait licht afval vaak weg en blijft achter op straat. Zo werkt u ook mee aan een schoner straatbeeld. Meer informatie Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met een medewer ker van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnum mer (072) 535 68 68. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Inspreekrecht - Instemmen met het verzoek de SAOZ advies uit te laten brengen met betrekking tot verzoek om planschadevergoeding Heerenweg 150, 221,223 en 225 - Instemmen met de koppeling van het Beeldkwaliteitsplan "Wonen in het Groen Heiloo Limmen aan de welstandsnota van Heiloo - Toekomst campingterreinen Omloop - Plaatsen UMTS masten in Heiloo - Informatie-uitwisseling raadscom missieleden - Vaststellen programma en over zicht onderwijshuis vesting 2007 - Op verzoek van PvdA discussie over hockeyvereniging De Terriërs - Informatie-uitwisseling raadscom missieleden Commissie Bestuurlijke Zaken Donderdag 16 november a.s. verga dert de commissie Bestuurlijke Zaken in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor ieder een toegankelijk. Op de agenda staan ondermeer de volgende punten: - Inspreekrecht - Kennismaking Ernst Young Accountants en bespreken van de aandachtspunten voor controle van jaarrekening 2006 - Vaststellen tweede Bestuursrapportage 2006 - Vaststellen verordening OZB 2007 - Vaststellen verordening binnentre den ter uitvoering van noodveror deningen - Onderzoeksplan 2007 in het kader van artikel 213a gemeentewet, Verordening onderzoeken doelma tigheid en doeltreffendheid - Op verzoek van Heiloo2000 en NCPN bespreken gedragscode - Informatie-uitwisseling raadscom missieleden Ontvangen aanvragen om bouwvergunning Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ontvangen: De Dors 1, reg.nr. 2006/0223 vergroten bijeenkomstgebouw Tennisvereniging Heiloo HSV ontvangstdatum: 30 oktober 2006 Het Maalwater (kamer 2), reg.nr. 2005/0190 bouwen van twee woongebouwen 30 appartementen ontvangstdatum: 1 november 2006 Hoogeweg 38, reg.nr. 2006/0258 ged. veranderen woning en bouwen garage linkerzijgevel ontvangstdatum: 27 oktober 2006 Kennemerstraatweg 325, reg.nr. 2006/0273 vergroten woning ontvangstdatum: 1 november 2006 Ronde Laan 1, reg.nr. 2006/0221 ged. veranderen woning ontvangstdatum: 31 oktober 2006 Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de publieks- balie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072) 535 66 66. Aanvraag plaatsen mestsilo Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid, als omschreven in artikel 19 lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, vrij stelling en bouwvergunning te verle nen voor het plaatsen van een mest silo op het adres Westerweg 423, gesitueerd ten noordnoordoosten van de stolpboerderij. Medewerking kan worden verleend met toepassing van de hierboven genoemde vrijstellings procedure en met toepassing van de uniforme openbare voorbereidings procedure uit de Algemene wet bestuursrecht. Ter inzage Bovengenoemd plan ligt met de daar bij behorende stukken vanaf donder dag 9 november 2006 gedurende zes weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag 08.00-12.30 uur en maandagavond 18.00-20.00 uur. Op andere tijden na telefonische afspraak met een mede werker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenver meld plan vrijstelling en vergunning te verlenen een zienswijze naar voren brengen, bij voorkeur schriftelijk, en te richten aan het college van burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Nieuw bouwplan via procedure art. 19 lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voorne mens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid, als omschre ven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, bouwver gunning te verlenen voor het vergro ten van de woning op het adres Heerenweg 174 (winkelruimte toe voegen aan woning). Dit plan zal wor den behandeld volgens de uniforme openbare voorbereidingsprocedure uit de Algemene wet bestuursrecht. Ter inzage Bovengenoemde plan ligt met de daarbij behorende stukken vanaf don derdag 9 november 2006 gedurende zes weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieks balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag 08.00-12.30 uur en maan dagavond 18.00-20.00 uur. Op andere tijden na afspraak met een medewer ker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenver meld bouwplan vrijstelling te verle nen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoorschriften gemo tiveerd een zienswijze naar voren brengen, bij voorkeur schriftelijk, en te richten aan het college van burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Afgegeven bouw- en sloop vergunningen Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde bouw- en sloopvergunningen verleend: 8 NOVEMBER 2006 UITKIJKPOST Hei loo contact

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 308