Hoorspel 'De randen van de Nachtwacht' Werelds ontbijten op de Windhoek Kerk- en Jeugdveiling Limmen groot succes CORSO Feestelijke verhuizing Johannesschool regio 23 B I O S C 0 O P Programma 9 nov t/m 15 nov 2006 "Kruistocht in Spijkerbroek" "Step up" "Zwartboek" "Nachtrit" "Volver" "Baas in eigen bos"(NL) "Afblijven" www.corsobioscoop.nl Veel kinderen gaan zonder goed onbijt naar school' Nationaal Schoolontbijt benadrukt belang van goed ontbijt EGMOND - De leerlingen van RK basisschool de Windhoek in Egmond-Binnen, stonden op woensdag 1 november niet alleen vanwege de stormachtige wind te kleumen voor de deur van de school. ADVERTENTIE RESERVEREN: 0251 -652291 woensdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 18.45 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur zondag, dinsdag woensdag 20.00 uur donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur zondag 20.00 uur donderdag 20.00 uur zondag 16.00 uur maandag dinsdag 20.00 uur zaterdag 14.00 uur zondag 13.30 uur woensdag 14.00 uur vrijdag 18.45 uur zaterdag 14.00 18.45 uur zondag 13.30 uur woensdag 14.00 uur Dorpsstraat 70 Castricum Tel. 0251 - 65 22 91 Dat werd ook veroorzaakt door het feit dat ze 's ochtends van huis waren vertrokken, zonder te hebben ontbeten. Die ochtend deden ze dat namelijk op school, in hun eigen klas samen met klasgenootjes en hun leer kracht. Om kwart over acht zwaaide directeur Vronie Kleverlaan de deur van de school open, waarna, de kin deren snel hun klas op zochten. Daar troffen ze vrolijk gedekte tafels aan, met yogi-drink, lekkere krentenbollen en bijzondere, knalo- ranje eitjes. Vronie Kleverlaan legt uit wat de bedoeling is van dit speciale school- ontbijt: ,,We hebben vorig jaar mee gedaan aan een GGD-onderzoek naar leefstijlen. Dat heeft een gezondheidsprofiel van onze school opgeleverd plus een aantal aanbeve lingen. Uit het onderzoek kwam naar voren, dat er in onze onder bouw nogal wat kinderen zijn, die 's morgens zonder ontbijt naar school gaan. Daar wilden we graag wat aan veranderen." De school besteedt dit jaar extra veel aandacht aan licha melijke én geestelijke gezondheid. Dit doen we door onder meer deel name aan het Marietje Kesselsproject, een preventieproject dat de weerbaarheid van kinderen tracht te vergroten, door middel van bijvoorbeeld zelfverdedigingslessen voor kinderen in de laatste klassen van de basisschool. Om er nu voor te zorgen dat kin deren en him ouders doordrongen raken van het belang van een goed ontbijt, heeft de school zich aange meld voor het Nationaal Schoolontbijt. Deelnemende scho len ontvangen voor alle leerlingen een vérs ontbijt en kunnen gebruik maken van bijbehorende lessug gesties en -materialen. De school draagt E 0,25 per kind bij en dat geld komt ten goede van het Nelson Mandela Kinderfonds, dat hulp biedt aan projecten voor kin deren in Zuid-Afrika. Wie zijn schooldag begint met een goed ontbijt kan zich beter concentre ren. 'Natuurlijk is ontbijten ook gezel lig en leuk!" aldus de informatie op de website van de actie. Maar hoe denken de kinderen van de Windhoek daarover? Rowan Kool uit groep zeven mist iets in het schoolontbijt: Thuis ontbijt ik meestal met muesli". Femke Borst voegt daar aan toe: „Jammer dat er geen worst is!" en ook Melany Peetoom is niet helemaal tevreden: „Ik wil eigenlijk wel een boterham met kaas". Hoewel ze het ontbijt thuis dus eigenlijk lekkerder vin den, is het op school wel heel erg gezellig zo met z'n allen aan tafel, vindt het drietal. „Maar de volgen de keer willen we er in ieder geval melk bij" besluiten ze eenstemmig. Bij de kleintjes in de eerste groep is van kritiek niets te merken. De peutertjes vinden het allemaal geweldig en dat is zeker het geval aan de kop van de tafel. Daar troont jarige Jasper met een mooie hoofdtooi. Hij deelt de kleurige hageltjes met z'n buurjongetje en geniet op deze manier wel van een heel bijzonder verjaardagsontbijt. CASfTRICUM - Nu 2006 en dus het Rembrandtjaar op zijn einde gaat lopen, wordt het hoog tijd dat Radio Castricum 105 hier aandacht aan gaat besteden. Daarom begint de zender aan iets, dat nog niet eerder in de pro grammering was opgenomen: de uitzending van een hoorspel! De randen van de Nachtwacht is een hoorspel in drie delen, dat op drie achtereenvolgende zondagen wordt uitgezonden vanaf 12.00 uur. De Nederlandse student Rogier is al jarenlang gefascineerd door 'De Nachtwacht', Nederlandse schilder Rembrandt van Rijn. Het zyn de ooit afgesneden delen van het meesterwerk, waardoor hij letterlijk geobsedeerd is geraakt. Samen met zijn vriendin Emma besluit hij de verdwenen randen van het schilderij op te sporen. In het hoorspel 'De randen van de Nachtwacht' staan de spannende lotgevallen van Rogier en Emma, tijdens hun internationale zoektocht naar de verdwenen delen van Rembrandt's meesterwerk, cen traal. Daarnaast wordt de luisteraar via flashbacks meegenomen naar scènes uit het leven van de beroemdste Nederlandse schilder uit de Gouden Eeuw. Duizenden kilometers van huis volgt een wel heel bijzondere ont- knoping. Dit hoorspel is een initia tief van de Wereldomroep en wordt door Radio Castricum 105 uitge- zonden op zondag 12, 19 en 26 november. U kunt Castricum 105 op uw radio op de volgende fre quenties ontvangen: In de ether uiteraard op 105.0 FM en op de kabel op 104.5 FM (in Bakkum en Castricum) of op 89.0 FM (in Limmen, Akersloot of op De Woude). U kunt ook de website van het station hierover raadplegen: www. castricum 105nl Foto: Machteld Wiegman Tijdens de traditionele loting stonden de gezichten gespannen afwachtend wie de gelukkige winnaar is. Foto: Mario Sacksioni Zelf je broodje smeren, da's nog een heel gedoe voor de kleintjes. LIMMEN - De op vrijdag 3 november gehouden veiling voor Kerk en Jeugd, die plaats vond in De Burgerij in Limmen, is wederom een groot succes geworden. Toen pastor Johan Oiling in de nachtelijke uren de laatste kavel, een paling van maar liefst vierhon derd gram, aan de man bracht, kon hij kort daarop glunderend het resultaat bekend maken. En dat resultaat mocht er zijn. Maar liefst 31.575,- heeft de jaar lijkse veiling dit jaar opgebracht, tegenover een bedrag van 30.865,- in 2005. Een schitterend resultaat dankzij inspanningen van velen, de schenkèrs van de kavels en de kopers die met gulle hand bedragen op tafel legden, die er niet om logen. Een Paaskaars werd ver kocht voor ruim 400,-, een schit terende aquarel van 't Stet te Limmen ging weg voor 350,-. De zeer gewilde geografische/ geologische - geheel verzorgde- bustrips voor twee personen, gin gen grif van de hand voor gemiddeld 350,-. Ook de kaartjes voor voetbalwedstrijden van AZ en rondleidingen in het nieuwe DSB/AZ stadion vónden zeer gretig aftrek. Dat gold ook voor dinerbonnen, zeer mooie dozen wijn met gratis entreebiljet voor wijnproeverij, als mede kappers- en schoonheidsbe handelingen. De sfeer in De Burgerij was uiterst gezellig en ontspannen. De opbrengst van de veiling komt voor de volle honderd procent ten goede aan de kerkgemeenschap en aan de diverse jeugdafdelingen van het Limmer verenigingsleven. Limmen het ook deze keer weer zien waarin een klein dorp groot kan zijn en dat heel veel mensen nog steeds bruisen van gemeen schapszin.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 313