Recycle in style bij Time after Time Startersavond Rabobank Feestelijke verhuizing kleuters Johannesschool De lieflijke wildernis van Noord-Europa Wichelroedenfïetstocht met Drentse paragnost REGIO 23 INGEZONDEN MEDEDELINGEN Lezing en dia's over vogels van de taiga GEVONDEN VERLOREN KORTOM Lezing over dementie in Alzheimer Cafe Rectificatie Cursus Karin Zomerdijk Kennismaken met internet Vogelshow in De Lelie EHBO-cursus in Limmen 8 NOVEMBER 2006 UITKIJKPOST REGIO - Time After Time, gevestigd aan de Hofstraat 31 te Alkmaar, richt zich op een modebewust publiek met de verkoop van trendy tweedehands kleding. Het verassende assortiment bevat veel bekende merken en heel veel vintage met daarnaast uitgaanskleding en accessoires zoals sieraden, tassen, riemen en schoenen. Time after Time is tevens een ontmoetings plaats voor creatieve mensen. Wil je iets unieks in je kledingkast, doe dan mee aan één van de workshops. Vanaf november kunt u zich aanmelden voor de workshop Pimp Your Shoe of Christmas Bling. Wil je een leuke cre atieve en originele invulling geven aan een vrijgezellenparty of vriendinnen- avond, dan is de workshop Pimp Your Bride iets voor jou! Eigenaresse Pinkel van Leeuwen wil daarnaast trendy ontwerpers een kans geven om hun ontwerpen in haar winkel te hangen. Tenslotte kun je bij Time after Time kleding kopen en verkopen. Time After Time - Recycle in style. Hofstraat 31, Alkmaar, tel. 06-45734624. Openingstijden: dinsdag tot vrij dag van 10.00 tot 18.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en donder dag koopavond tot 20.00 uur. REGIO - De Rabobank heeft de Rabo HypotheekHulp geïntroduceerd en dat maakt het voor starters een stuk gemakkelijker om een eerste woning aan te schaffen. Ook kent de Rabobank de GeneratieHypotheek, een vorm waarbij ouders of grootouders een helpende hand uitsteken. Wie daar meer over wil weten is welkom op de Startersavond van Rabobank West-Kennemerland op 13 november. Aanmelden kan via tel. •0251-662539. Met de Rabo HypotheekHulp neemt de Rabobank u veel 'rompslomp' uit handen. Zoals het laten opmaken van een taxatierapport, het regelen van de notaris maar ook met betrekking tot de verzekeringen die u als huiseigenaar nodig heeft. De Rabo HypotheekHulp sluit naadloos aan op de hypotheekproducten van de Rabobank. Bovendien krijgt u voor drie maanden gratis een verzekeringspakket op proef. Met de adviseur van uw Rabobank kiest u op basis van uw wensen en behoeften de hypotheek- vorm en rentevastperiode die bij u past. In overleg met de adviseur maakt u afspraken over de diensten die passen bij uw behoeften. Bij een bestaande woning zijn dat de waardeverklaring, taxatieservice en notaris service. Bij nieuwbouw zijn dat opleveringsservice en notarisservice. Het kopen van een woning is voor starters en jonge doorstromers steeds moeilijker. De Generatiehypotheek is een financieringsvorm waar bij ouders/grootouders kunnen helpen met het kopen van een huis. De GeneratieHypotheek biedt de mogelijkheid uw kind op weg te helpen door een bepaalde tijd 'garant' te staan voor de hypotheek van uw kind. U kunt er ook voor kiezen een bedrag aan uw (klein)kind te schenken of te lenen. De Rabobank heeft daarvoor de GeneratieHypotheek ontwikkeld. Een 'maatwerkproduct' waarbij u kunt kiezen uit de hypotheekvormen die de Rabobank heeft. Via de erehaag van medeleerlingen lopen de kleuters naar hun nieuwe klaslokaal. Eigen foto AKERSLOOT - In afwachting van de bouwvergunning voor de nieuw te bouwen Johannesschool zijn de eerste voorbereidingen in gang gezet. De afgelopen periode is er hard gewerkt door kinderen, ouders en leerkrachten om verschillende loka len in het hoofdgebouw in te richten als kleuterklas. En het resultaat mag er zijn. Nadat de kleuters en verschillen de vaders en moeders met gekleur de verf hun handafdruk op de ramen hadden gezet werd dit deel van de Johannesschool vaarwel gezegd. Vrijdag 3 november sloten de schoolhoofden van het eerste uur, mevrouw Gré Mors en de heer Piet Seignette de deur van het kleu tergebouw voor de laatste keer. Met het stoeltje in de hand hepen de kleuters door de erehaag van alle overige kinderen naar hun nieuwe klas, terwijl ze werden begeleid met een zelfgemaakt afscheidsbed. Ouders en grootouders hebben heerlijk kunnen genieten van dit feestelijk gebeuren. Tijdens zijn lezing zal Ben van Bokhoven onder andere uitvoerig vertellen over de voorjaarstrektocht van kraanvogels. Eigen foto CASTRICUM - Op donderdag 16 november organiseert Vogel werkgroep Castricum haar eer ste dialezing van het wintersei zoen 2006/7. Spreker is Ben van Bokhoven, die een paar jaar geleden een vohe zaal trok. In de diapresentatie staat de taiga van Scandinavië en Finland centraal. Tijdens deze diapresenta tie richt hij zich op de voorjaar strektocht van de kraanvogels van uit Midden-Zweden naar de broedgebieden in het noorden. De komst van de kuifduikers, de nau welijks zichtbare aanwezigheid van bevers en de door overmatige hout kap steeds zeldzamer wordende auerhoen. Vervolgens behandelt Van Bokhoven verschillende soor ten uilen en de vliegende eekhoorns die zich ophouden in de eeuwig zin gende bossen van Zuid-Fïnland. Kortom, een zeer afwisselende pre sentatie, waarin vogels centraal staan, maar ook andere aspecten van de natuur niet worden vergeten. De lezing vindt plaats vanaf 20.00 uur in het PWN bezoekerscentrum De Hoep aan de Zeeweg te Castricum. De toegang is gratis. LIMMEN - Op zaterdag 11 november wordt er vanuit de Corneliusparochie van Limmen een wichelroe denfietstocht gehouden. Onder leiding van de Drentse paragnost en amateurhistoricus Chris Zoet leren de deelnemers met de wichelroeden in hun handen op zoek te gaan naar leylijnen, Leylijnen zijn positieve krachtlijnen die over de aarde lopen. Vroeger vond men met houten wichelroeden de knooppunten van leylijnen, om op deze leycentra heiligdommmen te bouwen. Ook de oude middel eeuwse kerken werden op deze positieve leycentra's gebouwd. REGIO - De politie Noord- Holland-Noord, afdeling Castricum/ Limmen/ Akersloot meldt de volgende voorwerpen als gevonden en verloren. Goederen zijn gevonden en verloren tussen 30 oktober en 6 november. Verloren in Castricum: Sleutels diverse 3x, duinkaart, damesjas bruin/groen met bont kraag, gsm Samsung d600 zwart, zwarte jas PaU Mall jnet sleutels, metalen dameshorloge ovaal klok je met zwart bandjezwart dames lakhoede, gouden ring met stuk jes witgoud, zwarte portemonnee In de ene kerk is het leycentrum op de plek van het altaar te vinden en in een andere kerk in de toren. De fietstocht gaat langs christelijke, mystieke plekken. Paragnost Zoet leert de deelne mers op ludieke wijze diverse aspec-^ ten van het wichèlroedenlopen en daarmee anders naar kerkgebouwen en de natuur te kijken. De fietstocht is van 10.00 tot 16.00 uur. Vertrek en aankomst vindt plaats bij de oude Hervormde kerk in Limmen aan de Zuidkerkenlaan. De kosten zijn 5,- per persoon, inclusief wichelroede en koffie. U kunt zich schriftelijk of telefonisch opgeven by de pastorie van de Corneliusparochie, tel. 072- 5051275. met diverse pasjes, gespikkelde meta len wandelstok, 150,-, gouden ket ting, zwarte rugtas met schoolspul len, leesbril rond bruin montuur, zwarte Eastpack portemonnee met ED-kaart schoolpas en geld. Gevonden in Castricum: Bril met bruin montuur en met een goudkleurige ketting, sleutels lx, steun voor navigator, blauw heren sweatvest merk Replay, blauw heren sweatvest merk Converse All Star. Gevonden in Limmen: Gouden halsketting met hanger. REGIO - Het Alzheimer Cafe is een trefpunt voor mensen met dementie, hun partners, familiele den en vrienden. Ook hulpverle ners en andere belangstellenden zijn welkom. Iedere bijeenkomst staat er een onderwerp centraal en wordt ingeleid door een des kundige. Op woensdag 15 novem ber is het thema: Dementie: vertel ik het aan anderen? Lokatie: Wijkcentrum Overdie, Ruusbroekhof 97 te Alkmaar. Tyd: 19.30 tot circa 21.30 uur. Inloop vanaf 19.00 uur. Entree is gratis, evenals de koffie en thee. Voor inlichtingen: M. Blijleven, tel. 072-5334893 ofE. Schoutsen-Bolten, tel. 5334319. LIMMEN - Elke dinsdag- en don derdagavond en woensdagoch tend geeft Karin Zomerdyk cur sussen in keramiek. De cursussen vinden plaats in kleine groepjes in haar atelier op de Hogeweg 45 in Limmen. De cursussen kosten 95,- exclusief het materiaal. U kunt telefonisch contact met haar opnemen via tel. 072-5052112. CASTRICUM - Surft u al op het World Wide Web? Of is Internet voor u nog onbekend terrein? Bibliotheek Castricum helpt u op weg. Op 15 en 23 november kunt u leren hoe u internet kunt gébruiken om informatie te zoe ken. U leert zoeken op www adres, u ontdekt het gebruik van een startpagina als beginpunt van een zoekactie en natuurlijk staat men stil bij het zoeken met behulp van zoekmachines. Op 16 en 24 november kunt u kennis maken met e-mail en leert u de kneepjes van deze elektronische manier van berichten versturen. De kosten zijn 5,- per bijeen komst en er zyn nog enkele plaat sen vrij. U kunt zich aanmelden bij de klantenservice van de bibli otheek, Geesterduinweg 1 te Castricum, tel. 0251-655678. AKERSLOOT - Vogelvereniging Pracht en Praal houdt voor de 36ste keer haar tentoonstelling in gebouw De Lelie aan de Rembrandtsingel 3 in Akersloot. Tevens kunt u er kanaries en tro pische vogels kopen. De tentoon stelling is geopend op vrijdag 17 november van 14.00 tot 22.00 uur, zaterdag 18 november van 10.00 tot 22.00 uur en zondag 19 november van 10.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. LIMMEN - Dit winterseizoen zal de afdeling Limmen van het Nederlandse Rode Kruis een nieu we cursus Eerste Hulp Bij Ongelukken voor beginners ver zorgen. De cursus gaat in januari 2007 van start en wordt gehou den in de brandweerkazerne in Limmen aan de Rijksstraatweg. De lessen zullen wekelijks gege ven worden op dinsdagavond. In circa 14 lessen van twee uur leren De kosten bedragen 130,- inclusief lesmateriaal. Voor aan melding kunt u contact opnemen met mevrouw Valkering, tel. 072: 5051413 of mevrouw Korving, tel. 072-5053045.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 315