Kerstmusical Scouting Limmen Artiade Kunst Fair DEFA Nachtfotografie in Alkmaar Optreden Aiolos Kwartet in Slotkapel Lezing over begrazing in De Hoep REGIO 25 Uitwisseling tussen Kirgizische Rode Halve Maan en het Nederlandse Rode Kruis POLITIE BERICHTEN Dronken bromfietser aangehouden Verlichtingscontroles UITKIJKPOST NOVEMBER 2006 LIMMEN - De laatste weken van 2006 breken aan. Het hele jaar door heeft u mee kunnen leven met alle activiteiten die Scouting Limmen gedaan heeft om het 60-jarig jubileum te vieren. Ook waren er enkele acties om het goede doel, het weeshuis in Ghana, te ondersteunen. Als laatste klap op de vuurpijl heeft de leiding van Scouting Limmen een kerstmu- sical ingestudeerd. Al weken zijn zij aan het oefenen om een grandioze musical neer te zetten waar ook u van kan gaan genieten. De uitvoe ring van deze musical zal plaatsvin den in De Burgerij aan de Dusseldorperweg te Limmen op: Donderdag 14 december, waarbij tevens een koor kerstliederen ten gehore zal brengen, vrijdag 15 december en op zaterdag 16 december. Deze laatste voorstelling is alleen bestemd voor leden en hun ouders. De voorstellingen beginnen om 20.30 uur, maar de zaal is open vanaf 20.00 uur. Kaarten zijn ver krijgbaar voor 7,- per stuk op zaterdag 25 november bij de scou- tingkraam bij de Vuurbaak. De volledige opbrengst van deze avonden zal ten goede komen aan de bouw van de leslokalen by het weeshuis in Ghana. Meer hierover kunt u ook zien en lezen op de web site: www.scoutinglimmen.nl. ALKMAAR - In de sfeervolle 15de eeuwse Grote (Sint Laurens) Kerk te Alkmaar wordt op vrijdag 10 van 19.00 tot 22.00, zaterdag 11 van 11.00 tot 17.30 en zondag 12 novem ber van 11.00 tot 17.30 uur de hedendaagse en 20ste eeuwse Artiade Kunst Fair gehouden. Tijdens de komende Artiade zul len wederom een zeer breed en fas cinerend scala unieke kunstwerken te bewonderen zijn, verdeeld in abstracte en figuratieve expressies alsmede in twee- en driedimensio nale werken. Niet alleen realistische en meta-reaiistische maar ook lyri sche, impressionistische en surrea listische kunstvormen zult u aan treffen in de diverse presentaties. Deze fascinerende kunstuitingen komen voor in de in vele stijlen gepresenteerde en gevarieerde uitingen zoals: schilderyen in olie- en acrylverf, gemengde technieken op linnen, paneel, papier, batik. Daarnaast zal een tiental beelden de kunstenaars boeiende demon straties geven over hoe him werken tot stand komen zoals: werken met acryl- (drie keer), olieverf, airbrush en klei. Het creëren van een houten beeld; afwerken van goud/zilveren sieraden in diverse stadia en het vergulden van diverse kunstobjec ten. Entree per persoon is 7,50; 65 CJP en Vrienden van de Stichting Grote Kerk: 6,- (niet in combinatie met andere kortingsaan biedingen); tot 16 jaar is gratis (onder volwassen geleide). De Grote Kerk aan de Koorstraat 4a in Alkmaar bevindt zich in het cen trum van Alkmaar. LIMMEN - Op 26 en 27 oktober bracht een delegatie van de Kirgizische Rode Halve Maan een bezoek aan het Rode Kruis district Noord-Kennemerland. De aanleiding van dit bezoek is de projectparticipatie tussen het district van het Nederlandse Rode Kruis en het district van de Rode Halve Maan vereniging in Kirgizië. Op vrijdag 27 oktober volgden de gasten in de brand weerkazerne van Limmen een leerzame EHBO-les georganiseerd door de Rode Kruis afdeling Limmen/Egmond. Door middel van uitwisseling tussen leden van de Halve Maan en het Rode Kruis, wil men onder andere meer jongeren betrekken bij ontwikke lingssamenwerking. Eigen foto Een prachtige foto-opname van 'Nachtfotografie in Bergen' gehouden door DEFA in december 2004. Foto: Andrea Rytema EGMOND - In navolging van voorgaande jaren staat er bij de Egmondse fotoclub DEFA op vrijdag 10 november 'Nacht fotografie in Alkmaar' op het programma. Er wordt verzameld in Alkmaar bij café 'De Vrije Vogels', Houttil 20, tel. 072-5112458. Aanvang is om 20.00 uur, waarin uitleg wordt gegeven over het programma van die avond en kunnen vragen wor den gesteld, vervolgens gaat ieder een op pad om te fotograferen. Rond 22.00 uur wordt er verzameld in 'De Boom Biermuseum' aan Houttil 1, tel. 072-5113801. Vanaf 22.15 vindt nabespreking plaats onder het genot van een drankje. Belangrijk: Camera, batte rijen (cq batterypacks) en een sta tief! Voor informatie of inschrijven kunt u zich wenden tot Andrea Rijtema, e-mail: andrea.rijtema@xs4all.nl of tel. 072-5062806. EGMOND - Na een inspirerend openingsconcert in oktober, treedt op zondag 12 november in de Slotkapel te Egmond aan de Hoef het Aiolos Kwartet op. Het belooft een even aanspre kend concert te worden. Het Aiolos Kwartet werd opgericht in 1982 en wordt gevormd door Maryke Bos (dwarsfluit en altfluit), Marion Blonk (dwarsfluit en picco lo), Anke Buringa (dwarsfluit en pic colo) en Loes Bakker (dwarsfluit). Zij studeerden aan het Conservatorium van de Hogeschool Alkmaar bij Eugénie van der Grinten en hebben sindsdien vervolgoplei dingen gevolgd. Zij hebben een zeer breed reper toire opgebouwd van 17e eeuwse muziek tot aan de muziek van- van daag. Het Aiolos Kwartet geeft con certen in binnen- en buitenland en heeft verschillende radio- en televi sieopnamen gemaakt. Bas Pollard die het Kwartet een aantal jaren heeft gecoached, en Simon Boerke droegen composities op aan het viertal. Ter gelegenheid van hun CASTRICUM - Op dinsdag 7 november is er een lezing in bezoekercentrum De Hoep in Castricum over vee in natuurge bieden in het algemeen en in het Noordhollands Duinreser vaat in het bijzonder. De lezing begint om 20.00 uur en de kosten bedragen 5,- per per soon. In veel natuurgebieden loopt tegenwoordig vee. En dan zijn het geen zwarte of roodbonte koeien, maar dieren die vaak van ver worden gehaald en er tamelijk woest en exotisch uitzien. Ook in het Noordhollands duinre servaat zijn op verschillende plek ken harige grazers te bewonderen en galopperen wilde paarden over duinhellingen. En plannen voor nog meer vee in het gebied worden ont wikkeld. Het lijkt langzamerhand een trend te worden en de natuur gebieden beginnen op dierentuinen te lijken waar heuse safaritochten georganiseerd kunnen worden. Dat het inzetten van grazers een belangrijke reden heeft, wordt u tij dens de lezing verteld door bos wachter Marianne Snabilie. Aan de hand van veel voorbeelden maakt u kennis met de belangrijke rol die het vee krygt in het beheer van de natuurgebieden. Uit de historie van het duingebied blykt dat het vrij normaal was dat er vee rondliep en veel namen van gebieden in het duin verwijzen nog naar deze perio de. Voor deze lezing kunt u zich opgeven via www.pwn.nl/activiteiten. tienjarig bestaan heeft het Aiolos Kwartet een cd opgenomen met wer ken van onder andere Bozza, Kuhlau en Walckiers. De fluitistes zijn werk zaam als fluitdocent aan verschillen de muziekscholen. De aanvang van het concert is om 15.00 uur. De toe gangsprijs is 10.-, 65+ en CJP 8.-, kinderen tot 12 jaar 5.-, inclusief koffie/thee en koek. Kaartverkoop voor aanvang van het concert bij de Slotkapel of te bestel len by mevrouw Thyssen, tel. 072- 5062033 en de heer Noteboom, tel. 072-5062387. AKERSLOOT - Zaterdagavond trok de bestuurder van een brom fiets de aandacht van twee sur veillerende agenten. De jongen reed over de Startingerweg ter wijl hij geen verlichting voerde, geen helm droeg en de bromfiets niet was voorzien van een verze- kerings- of kentekenplaat. Tijdens de controle bleek de bestuurder een 15-jarige jongen uit Akersloot te zyn. Hy had alcohol gedronken en blies 225 ug/i. CASTRICUM - Donderdagmorgen werden op verschillende wegen in Castricum verlichtingcontroles gehouden. In totaal werden 14 (brom)fietsers bekeurd.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 317