Realisatieovereenkomst getekend voor starterswoningen Maalwater Workshop Internet voor kinderen in bibliotheek GoedeBuur zoekt vrijwillig(st)ers Straatnamen en bewegwijzering terrein GGZ Noord-Holland-Noord officieel onthuld H E I L O O 3 Bus naar Heiloo op Cuba 0p korte termijn krijgt een deel van de cliënten er hun eigen adres UITKIJKPOST 6 SEPTEMBER 2006 Marjolein Bader en haar partner Wim Blok waren onlangs op vakantie in Cuba. Dat het land wemelt van de oude Cadillacs uit he Amerika van de jaren '50, hadden ze verwacht. Maar een oude NZH bus, die ook nog eens Heiloo als eindbestemming had, was wel een foto waard. Die vervolgens regelrecht naar Marjoleins tante van Linden in Heiloo ging. Die er op haar beurt weer mee naar de Uitkijkpost toog! Eigen foto HEILOO - Maandag 4 september hebben de heer M. van Hooff, directeur van de Stichting Kennemer Wonen en de heer H. Romeyn, burgemeester van de gemeente Heiloo de realisatie overeenkomst starterswoningen Maalwater ondertekend. In deze overeenkomst is vastge legd dat Stichting Kennemer Wonen tachtig appartementen ontwikkelt voor het project Maalwater. Met de ondertekening van de realisatie overeenkomst is de bouw van de huurwoningen die grotendeels aan starters worden toegewezen weer een stap dichterbij. De te bouwen appartementen worden onderver deeld in drie categorieën: 1 45 tweekamerwoningen met een oppervlak van elk ongeveer 58 m2; categorie 2 15 driekamerwonin gen met een oppervlak van elk ongeveer 80 m2; categorie 3 20 vierkamerwoningen met een opper vlak van elk ongeveer 100 m2. De verhuur van de appartementen loopt via de gebruikelijke procedu re van Kennemer Wonen. Naar ver wachting wordt hiervoor eind 2007 begin 2008 in de woningbouw- krant geadverteerd. Vooraf inschrij ven is dus niet mogelijk. Het project Maalwater is inge deeld in vijf zogenaamde 'kamers'. Deze kamers delen het gebied op en zijn alle met groen omringd. Kamer één is het reeds bestaande apparte mentencomplex Maalwater, kamer twee tot en met vijf zijn de te ont wikkelen kamers. De tachtig star- tersappartementen worden ver deeld over de kamers twee en drie. Kamer twee krijgt drie woonblok ken met in totaal 49 appartementen en kamer drie krijgt twee woon blokken met in totaal 31 apparte menten. Volgens huidige planning gaat in het voorjaar van 2007 de eerste paal de grond in en vindt de oplevering rond de zomer van 2008 plaats. IuSkié De heren van Hooff en Romeyn tekenen de realisatieovereen komst starterswoningen Maalwater. Foto: Uitkijkpost De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor eve nementen die in het weekend plaatsvin den. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contract basis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.00 t/m 17.30 uur dinsdag 08.00 t/m 13.00 uur woensdag 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 17.30 uur donderdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl ineternet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd met een waterloos drukproces HEILOO - Ook kinderen maken tegenwoordig steeds meer gebruik van Internet. Het gaat dan vooral om het opzoeken van informatie voor een werk stuk of spreekbeurt, het spelen van spelletjes en natuurlijk mailen en msn-en met vriend jes/vriendinnetjes. Over deze laatste twee hoef je kinderen meestal niets meer uit te leggen, dat leren ze zelf of van hun vriendjes. Informatie opzoeken is echter lang niet zo eenvoudig. In de Workshops 'Internet voor kinderen' leren kinderen dat er meer bestaat dan Google. Ze leren zoeken in vei lige bestanden en daarbij gebruik te maken van zoekmethoden, die spe- HEILOO - Op zaterdag 9 sep tember om 11.00 uur worden tijdens de monumentendag de straatnamen en bewegwijze ring op het terrein van GGZ Noord-Holland-Noord officieel onthuld. De onthulling vindt plaats door de burgemeester van Heiloo, samen met cliënten die op het terrein wonen. Ook wordt er verteld over de herkomst van de namen door de heer Tiel van de vereniging Oud Heiloo. In het kader van de monumenten dag zijn ook de kapel, het psychiat- riemuseum en de archeologische vereniging Badhuenna, die op het terrein huizen, geopend. Het programma op 9 september ziet er als volgt uit: 10.45 uur: ont vangst, 11.00 uur: welkom door Adriaan Jansen, voorzitter raad van bestuur GGZ Noord-Holland-Noord, 11.05 uur: herkomst van de straat namen in historisch perspectief door J.N.Tiel, üd van de vereniging ciaal op kinderen gericht zijn. Met behulp van deze workshop gaat er dan ook een 'verantwoorde' wereld van informatie voor hen open. De workshop 'Internet voor kinderen' wordt weer gehouden op zaterdag 23 september in Bibliotheek Heiloo van 10.30 tot circa 12.00 uur. Deze workshop Internet is speciaal bedoeld voor kinderen uit de groe pen 5 en 6 van de basisschool. De kosten voor deelname aan deze eenmalige workshop zijn 5,-. Er kunnen per workshop maximaal acht kinderen deelnemen (twee kin deren per pc). Opgave kan via de klantenservice van Bibliotheek Heiloo of via tel. 072-5330670, e-mail: bibhotheek@bibhotheekheiloo.nl. Oud Heiloo, 11.15 uur: onthulling straatnaamborden door de burge meester van Heiloo, de heer T.J. Romeyn samen met chënten van GGZ Noord-Holland-Noord. Sinds 1 augustus heeft het terrein aan de Kennemerstraatweg in Heiloo officiële straatnamen. Deze straatnamen zijn een volgende stap in het vervullen van de wens dat het terrein van de instelling voor gees telijke gezondheidszorg een woon wijk wordt van de gemeente Heiloo. Met de invoering van de straatna men is ook de bewegwijzering op het terrein aangepast. Er zijn straat naamborden geplaatst in de huisstijl van de gemeente Heüoo. Vermaatschappelijking is een van HEILOO - Het project GoedeBuur is bedoeld om het contact met de maatschappij vast te houden en/of te herstel len. Dit wordt gerealiseerd door bezoekme de werkers te koppelen aan cliënten, die zo dicht mogelijk bij hen in de buurt wonen. Van bezoekmedewerkers (op vrij willige basis) wordt verwacht, dat zij één keer per week of per twee weken hun chënt bezoeken met of. de pijlers van GGZ NHN. In dat kader streeft zij ernaar het terrein in Heiloo zo open en toegankelijk mogehjk te laten zijn. Op korte termijn krijgt een deel van de chënten er hun eigen appar tement met een eigen adres. De bouw van reguliere woningen op het terrein ligt in de planning. Dit vereist een bewegwijzering die inspeelt op de toekomst waarin het terrein een gewone woonwijk wordt van de gemeente Heiloo, net als de daaromheen gelegen wijken. Bij het bepalen van de straatnamen is GGZ NHN uitgegaan van de geschiedenis van het terrein. De namen zijn mede ontleend aan het boek 'Heiloo voor en na Wilhbrord', gemeente Heiloo, 1995, hoofdstuk drie tot en met negen. Open monumentendag Op 9 september is het tevens nationale open monumentendag. Daarom zijn op het terrein in Heiloo de kapel, het psychiatriemuseum en de archeologische vereniging zonder afspraak. Het gaat er vooral om dat de vrijwilliger aandacht en een luisterend oor heeft voor dege ne die hij/ zij bezoekt. Op dit moment wordt gezocht naar een bezo"ekmedewerk(st)er in Ypestein en in de buurt van de Stationsweg. Wie meer wil weten over deze zin volle tijdsbesteding, kan contact opnemen met Ineke van Steenis, Stichting Ouderenwerk Heiloo in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tel. 072-5339939, e-maü: i.vansteenis@ouderenwerkheiloo.nl Badhuenna tussen 11.00 en 17.00 uur te bezoeken. Het museum Sint Wilhbrordus exposeert voorwerpen die te maken hebben met de geschiedenis van de psychiatrie en in het bijzonder over de geschiedenis van de Sint Willibrordusstichting en zijn broe ders die hier in 1929 een psychiatri sche inrichting voor mannen start ten. De bouw van de kapel op het ter rein van GGZ Noord-Holland-Noord in Heiloo is in 1937 gestart. De bouw duurde zo'n tweeënhalf jaar. Er is gekozen voor een ronde kerk omdat deze vorm het best past bij de centrumfunctie van de kapel. In de kapel zijn beeldhouwwerk, hout snijwerk, fresco's (schilderingen in natte kalk), smeedwerk en iconen in glas in lood te zien. Ook is er in de kapel een pijporgel dat in 1950 gebouwd is. Stichting Regionale Archeologie Baduhenna (SRAB) heeft een interessante expositie samengesteld van bodemvondsten uit Heiloo en omgeving.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 31