072 - 520 13 62 Verdachte koffer in Heiloo Vrijwilligersrubriek in de Uitkijkpost Buurten met burgemeester en wethouders H E I L O O 3 Voor een vrijblijvend hypotheekadvies. XPERT Rectificatie Nederland leest Workshop kerstvouwen Lezing: Je kind als levenskunstenaar Bel Remco Steijlen van GeldXpert Kennemerstraatweg 1-3, Alkmaar (schuin t.o. de molen van Piet) Prognose leerlingenaantal U kunt uw organisatie vanaf nu aanmelden UITKIJKPOST 15 NOVEMBER 2006 De reiskoffer waar het allemaal om te doen was. HEILOO - In tegenstelling tot wat in de kop van het artikel over Nederland Leest! werd gesugge reerd (dat er nog steeds exempla ren van het boek Dubbelspel beschikbaar zijn), zijn alle nog beschikbare exemplaren van het boek Dubbelspel reeds in de week van 24 oktober uitgedeeld aan geïnteresseerde bibliotheek leden. Onze excuses voor dit ver velende misverstand. HEILOO - Op donderdag 16 november vindt van 20.00 tot 22.00 uur de traditionele work shop kerstvouwen weer plaats. Speciaal voor degenen, die nog- niet zoveel gevouwen hebben of alleen met theezakjes is deze avond een goede gelegenheid om met deze techniek leuke kaarten te maken. De leiding berust bij docente Joke Mooij, erkend Origami-docente van de landelijke Origami Vereniging en reeds jarenlang docente bij het Nivon in Heiloo. Voor 10 euro, inclusief materiaal, heeft u een gezellige avond, nivonleden krijgen reduc tie. Voor beide activiteiten zijn nog plaatsen beschikbaar. Plaats activiteiten: Het Open Huis te Heiloo, rolstoeltoegankelijk. Voor opgave: Reina Mulder, tel. 072- 5333127, Daisy Groenland, tel. 072-5330088. HEILOO - Samenwerking Culterele Commissie van Het Trefpunt met VU-podium. HEI LOO - In haar lezing op donder dag 23 november geeft prof.dr. Doret de Ruyter, hoogleraar the oretische en historische pedago giek (VU), aan hoe ouders ertoe kunnen bijdragen dat hun kinde ren als volwassenen een goed leven leiden. Kortom: hoe voed je je kind op tot levenskunste naar? Onder een 'goed leven' verstaat De Ruyter niet alleen dat het goed is voor jezelf, maar ook dat het in moreel opzicht klopt. Om kinderen dat bij te brengen, moeten ouders ze leren welke zaken bijdragen aan hun levensgeluk. Daarnaast moeten ouders kinderen helpen te ont dekken welke interpretatie van geluk bij hen past. De Ruyter geeft aan wat nodig is om zo'n 'goed' leven te kunnen leiden en op welke wijze ouders hun kinde ren kunnen stimuleren dat te bereiken. Na de lezing is moge lijkheid voor discussie. De lezing vindt plaats op donderdag 23 november om 14.30 uur in Het Trefpunt, Abraham du Boishof 2. Toegang: 2.50. ADVERTENTIE HEILOO - Het idee om het con tact tussen bestuurders en inwoners van Heiloo te verste vigen en makkelijker te maken, heeft een positief resultaat opgeleverd. Zo mag het college wel conclude ren na de gesprekken die zij gevoerd hebben op onder andere de Uitmarkt en de Jaarmarkt van Heiloo. Voor. het eerst is dit plan om het contact onderling laagdrempeli- ger te maken op deze manier uitge voerd en gezien het resultaat is het college vast van plan op komende evenementen weer hun gezicht te laten zien. Genoemde markten heb ben een vijftiental punten opgele verd waar de gemeente actie op heeft genomen of waar nodig en mogelijk gaat nemen. Deze punten varieerden van de vraag om een uit leg over de aanleg van de rotonde bij het gemeentehuis, het snoeien van een bosje, onderhoud van een speeltoestel en de overlast die bewoners in de omgeving van de Loet ondervinden wanneer ambu lances of een rouwstoet deze wijk in moeten. Voor dit laatste punt denkt de gemeente in de vorm van het realiseren van gele parkeerstroken een oplossing gevonden te hebben. Los van het indienen van vragen en problemen en samen zoeken naar een oplossing, ervaarde het college deze bezoeken ook als 'lekker spon taan, we konden meteen uitleggen waarom een bepaalde maatregel getroffen was en bewoners reageer den in de trant van 'leuk dat jullie hier staan'. Maar schroomt u ook niet om het gemeentehuis binnen te lopen of te bellen met uw vraag. HYPOTHEKEN, VERZEKEREN. SPAREN, BEIECCEN Je huis, je thuis, je leven. Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd met een waterloos drukproces HEILOO - Het college heeft zich in de laatste B&W vergadering gebogen over de prognose leerlin genaantal basisonderwijs inclusief de prognose voor Zandzoom en 2- en 3-jarigen. Periodiek wordt deze berekening voor een periode van twintig jaar gedaan om te bezien of uitbreiding van scholen nodig is. De voorlopige conclusie luidt dat (met uitzondering van Zandzoom) dit niet nodig is. In Zandzoom zal tot 2020 forse woningbouw plaatsvinden en ver wacht men in 2017 een leerlinge naantal van 857 verdeeld over 36 groepen. Er zal dus terdege rekening gehouden moeten worden met deze ontwikkeling. Er liggen plannen een zogenaamde Brede School te realiseren. Besturen van het Openbaar en van het Katholiek onderwijs zijn met elkaar in overleg over dit punt. Daarnaast zal ook het beleid ten aanzien van 2- en 3-jarigen (verder) ontwikkeld moe ten worden. In het concept van een Brede School kan naast het basis onderwijs en de kinderopvang ook de bibliotheek, muziekschool, wij- kactiviteiten, sport et cetera meege nomen worden. In de bijeenkomst Visie op Wonen, Welzijn en Zorg van deze week zal aandacht besteed worden aan dit agendapunt. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor eve nementen die in het weekend plaatsvin den. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contract basis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.00 t/m 17.30 uur dinsdag 08.00 t/m 13.00 uur woensdag 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 17.30 uur donderdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl ineternet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. h- Vervolg van voorpagina Na de komst van de politie die het mogelijke gevaar inschatte, werd de omgeving van de scholen afgezet en brandweer, ambulance dienst en het Explosieven Opruimings Commando (EOC) opgeroepen. Echter vlak voor het EOC om 11.00 uur arriveerde bleek, na mel ding van een van de buurtbewoon sters, dat een aantal kinderen de dag ervoor met de koffer had lopen spelen. Deze hadden ze gevonden bij een vuilcontainer in de wijk. De kinderen werden hierover in allerijl gehoord op hun school en vanaf dat moment kon er met enige zekerheid worden vastgesteld dat de koffer geen inhoud van betekenis bevatte. Het protocol van de politie vereist echter dat alle risico's dienen te worden uitgesloten en is na het maken van röntgenfoto's besloten de koffer ter plaatse met een klein explosief tot ontploffen te brengen. Daarna kon slechts -gelukkig- één conclusie worden getrokken: de koffer was leeg. Pas later in de middag werden de schoolgebouwen vrijgegeven en konden de kinderen van De Duif, na een onverwachte, maar spannende vrije dag, hun Sint Maarten lampion op gaan halen. HEILOO - Wilt u bekendheid geven aan uw organisatie? Of wilt u een vrijwilliger in het zonnetje zetten? Meld dan uw organisatie of vereniging aan voor de rubriek 'In het zonnetje'! In deze rubriek staan vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties uit Heiloo centraal. U kunt uw organisa tie vanaf nu aanmelden voor deze rubriek, die bij voldoende animo één keer per maand verschijnt in de Uitkijkpost. De rubriek is een geza menlijk initiatief van de Uitkijkpost en de gemeente Heiloo. De Uitkijkpost houdt het interview met de vrijwilliger, en plaatst dit maande lijks in de krant. De gemeente inven tariseert de aanmeldingen van de verenigingen en bepaalt de volgorde waarin de verenigingen aan bod komen. De gemeente kijkt daarbij naar het soort organisatie (sport, oude ren, onderwijs et cetera) en de func tie van de vrijwilliger (bestuurder, cursusleider, trainer, kantinemede werker). Aanmelden voor deze rubriek kunt u doen per formulier dat op te vragen is via tel. 072- 5356662 en via www.heiloo.nl. Op het formulier kunt u de gegevens over de organisatie invullen. Daarnaast is het belangrijk dat u een naam doorgeeft van de persoon die benaderd kan worden voor een interview. Meer informatie Voor meer informatie kunt u op dinsdag-, woensdag en donder dagochtend contact opnemen met mevrouw A. Busso van de afdeling Welzijn, tel. 072- 5356682. Na melding van een verdachte koffer op de schoolpleinen in Mariënstein, stonden alle hulptroepen paraat om in actie te komen. Foto: Uitkijkpost

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 327