Bijeenkomst over ergotherapie Wonenplus Volop herfst Heilooër Bos Brugpiepers ontmoeten elkaar op de basisschool 25 jaar De Beun: 'Belangrijk zijn kwaliteit én een goede sfeer' H E I L O O 7 Hoogtepunten zijn de twee fantastische finales en de cachucha POLITIEBERICHTEN Beschonken bromfietser rijdt tegen lantaarnpaal Controles Inbraak in personenauto Snelheidscontroles Alcoholcontrole UITKIJKPOST 15 NOVEMBER 2006 HEILOO - Op donderdag 16 november houdt WonenPlus Heiloo een bijeenkomst voor haar leden. Tijdens deze bijeen komst is er geen vaste agenda. Wel zal ergotherapeute Karin Metz van ergotherapiepraktijk 'Thuis in Balans' een korte inlei ding over wat ergotherapie voor u kan betekenen. Ergotherapie helpt mensen, die beperkingen of proble men ondervinden bij hun dagelijkse bezigheden, om hen weer zo zelf standig mogelijk te kunnen laten functioneren. Ergotherapie valt onder de paramedische beroepen, net als bijvoorbeeld fysiotherapie. 'Thuis in Balans' is een vrijge vestigde ergotherapiepraktijk. Thuis in Balans kan het volgende betekenen voor ouderen, gehandi capten en chronisch zieken: opnieuw aanleren van handelingen (bijvoorbeeld: oefenen van het zelf standig douchen en aan- en uitkle den), anders aanleren van handelin gen (byvoorbeeld: zittend koken), leren omgaan met hulpmiddelen (bijvoorbeeld: training in het rijden met (elektrisch) rolstoel of scoot- mobiel, het leren eten met aange past bestek), geven van adviezen aan cüënt (bijvoorbeeld: inrichting van een computerwerkplek thuis of op het werk), de juiste lichaams houding bij diverse activiteiten, geven van advies aan (mantel)zor- gers (byvoorbeeld: hoe begeleid ik mijn partner by het in en uit bed gaan), bemiddeling tussen cüënt en instanties die hulpmiddelen ver strekken (bijvoorbeeld: woningaan passingen, rolstoelen of sta-op stoelen). De bijeenkomst is voor leden van WonenPlus en geïnteresseerden en vindt plaats in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heüoo, van 10.00 tot 11.30 uur. De bijeen komst is gratis en u hoeft zich niet aan te melden. HEILOO - Het is traditie op de Benedictusschool dat kinderen die net in de brugklas zijn gestart na de herftvakantie een avond worden terugverwacht op school. Groepsleerkracht Jan Meijer bereidt met de directie deze avond voor. Standaard wil de school een aantal zaken weten van de leerlin gen: hoe gaat het met je; fiets je alleen naar school; weetje wat je mentor kan betekenen, et cetera. Natuuriijk popelen de leerlingen ook om hun verhalen te verteUen: het is leuk om van lokaal te wisselen want dan heb je een loopje; het is leuk om te weten dat een vervelen de les na vijftig minuten stopt; wij zijn genoeg gewend geraakt aan huiswerk maken in groep 8 we heb ben een voorsprong met breuken en ontleden; er zijn cola-snoep en eet- automaten! Kortom: verhalen genoeg! HEILOO - Het is nu echt herfst in het Heilooër Bos. Hoewel later dan andere jaren laten de beuken en eiken nu toch wel hun blaadjes vallen. Waarom doen ze dat? En hoe komt het dat ze voordat ze vallen vaak zo mooi verkleuren? Maar er is nog meer te zien en te weten te komen. Er zijn nog paddestoelen, wat zijn dat eigenüjk. Als het een beetje neveüg is zie je misschien herfstdraden. Waarom worden die gemaakt? Welke dieren zien we nog en hoe komen die de winter door? Daarover, en over wat u verder tegenkomt, vertelt de IVN-natuur- gids tijdens de maandelykse natuur wandeling van ongeveer 2 uur die op zondagmorgen 19 november om 10 uur begint bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg.Al naar het weer doet u er goed aan uw kleding aan te passen, een warme jas, waterdicht schoeisel. Van volwasse nen wordt een bijdrage van 1,50 verwacht; voor kinderen is dat 1 (graag gepast!). Voor nadere inüch- tingen kunt u beüen: 072-5325110. Eind november is het 25 jaar geleden dat theater De Beun in Heiloo in gebruik werd genomen. Vijfentwintig suc cesvolle jaren later vormt het theater nog steeds het cultu rele hart van Heiloo. De Uitkijkpost besteedt vier weken achtereen aandacht aan het jubileum. Deze week deel 3: De Heilooër Operette Vereniging, een van de vaste huurders van de zaal. HEILOO - 't Lijkt nog gerust stellend ver weg, maar voor de Heüooër Operette Vereniging is het zó februari 2007. Traditiegetrouw is de maand februari het tydstip waarop de ver eniging in theater De Beun een aantal voorstellingen op de plan ken zet van hun nieuwe operette. Dit keer kunt u gaan genieten van 'De Gondeüers of De koning van Baratarië', geschreven door het duo Gübert en Sulüvan. Een komi sche opera met prachtige koren, solo's en duetten, alles in een luch tige, quasi Itaüaanse, soms ook Spaanse stijl en spelend in 1750. Tegen 20.00 uur druppelen de leden van Heüooër Operette Vereniging (HOV) binnen; 't is donderdag en in cultureel centrum het Open Huis, boven winkelcen trum 't Loo, vindt de vaste repeti tieavond plaats. De vereniging telt zo'n 45 voornameüjk trouwe leden. „De gemiddelde leeftijd bedraagt 45 jaar en de dames zijn ücht in de meerderheid" vertelt Frits Hogerheyde, voorzitter van de vereniging en zelf - sinds z'n vijftiende! - nu al ruim 40 jaar üd. Een echte Lefhebber. De diligente start de repetitie en degenen die wat later naar binnen güppen, zoeken al zingend him plaats op. Op tafel ügt een aantal roeispanen. Ze zien er zwaar en bijzonder degeüjk uit, je zou er zo mee weg roeien, maar ze wegen praktisch niets. Het büjken decor stukken voor de voorstellingen van februari te zijn. „We starten met het instuderen van een nieuwe operette altijd in maart. Tot de zomer beperken we ons dan tot de zangpartijen, maar na de zomer komt daar de regie bij. Dan wordt het pas echt lastig; voor veel mensen is het behoorüjk lastig om geüjktijdig te zingen én te acte ren", aldus Hogerheyde. De vereniging is opgericht in 1951 en staat al een flink aantal jaren onder muzikale leiding van dirigent Wim Noteboom. Deze is door ziekte een aantal maanden uit de roulatie, maar verwacht wordt dat hij in december weer zijn onmisbare steentje kan bijdragen. Ondertussen moeten de repetities gewoon doorgaan, vandaar dat er ook vanavond hard gewerkt wordt onder leiding van tijdeüjk dirigente Eveüen Karten. De Heüooër Operette Vereniging brengt regelmatig operettes op de planken in theater De Beun van Jacques Offenbach, zoals 'La beüe Hélène' en vorig jaar nog 'La Perichole'. Daarnaast vaüen ook de werken van het componistenduo Gübert en Sulüvan goed in de smaak, zowel van uitvoerders als pubüek. „Voorop staan bij ons de kwaüteit van het resultaat én de gezeüigheid. Beide zijn belangrijk, maar we gaan er vanuit dat een hoge kwaüteit er vanzelf toe leidt dat we er ook plezier aan beleven. Andersom lukt het niet" stelt Hogerheyde. Voor de voorstellingen in De Beun wordt gebruik gemaakt van een semi-professioneel orkest. Ook de solisten die in een programma nodig zijn, worden deels van buiten gehaald. „Maar gelukkig hebben we zelf ook een aantal goede stem men in huis en daar maken we natuuriijk maar al te graag gebruik van" aldus de trotse voorzitter. Daarnaast is de vereniging büj met z'n 250 donateurs en niet te vergeten de betrokken leden die zich bezighouden met de ver vaardiging van kostuums en decor stukken. „Een bloeiende vereniging dus, die de vergeüjking met operette- verenigingen in de regio glansrijk kan doorstaan als het gaat om organisatie, niveau en repertoire keus. Een vereniging ook die geluk heeft met zo'n heerüjk theater als De Beun als thuisbasis" besluit de voorzitter. Dan moet hij aan de slag, de repetitie roept, want er valt nog veel werk te verzetten voordat het februari 2007 is en HOV negen avonden in theater De Beun staat. Hoogtepunten iedere avond zullen de twee fantastische finales en de cachucha, een groots dansnummer voor koor zijn. Daar moet u bijzijn. En mocht het ver volgens naar meer smaken: in februari 2008 staat dan Offenbach's operette 'De groot hertogin van Gerolstein' op het programma. U künt nog meedoen. HEILOO - zaterdag 11 november is een 29-jarige dronken brom fietser uit Heüoo rond 00.05 aangehouden op de Kennemerstraatweg. De man bleek 505 ug/1 te blazen by de alcoholcontrole. Even daarvoor was hij in een bocht op het fiets pad geslipt door bladeren op de weg, ging onderuit en botste tegen een lantaarnpaal aan. Hij krijgt een proces-verbaal. HEILOO - Maandagochtend 6 november werd nabij de scholen op de Hucht gecontroleerd. De controle was voornameüjk gericht op het parkeren op de stoep dan wel het dubbel parke ren. Er werden twee bekeuringen uitgeschreven voor het parkeren op de stoep. Dinsdagochtend 7 november werd op enkele loka- ties in Heüoo een parkeercontro- le gehouden. Gecontroleerd werd op de Schooüaan, Wüübrordusweg, westeüjke par keerplaats van het station, Matthijs Zonderhuisweg en de Heerenweg. Op de parkeerplaats van het station werd één bekeu ring uitgeschreven voor het par keren buiten de vakken. Op de Heerenweg werd één bekeuring uitgeschreven voor het parkeren in het woonerf voor het winkel centrum. HEILOO - In de nacht van maan dag op dinsdag 6 op 7 november werd in een personenauto van het merk Renault type Laguna ingebroken die op de Ronde Laan stond geparkeerd. Door het forceren van een portierraam werd toegang tot de auto verkre gen. Uit de auto werden een aan tal goederen ontvreemd zoals een attachékoffer, laptop en een navigatiesysteem. Een gedeelte van de inhoud werd later terug gevonden in de berm langs de Kennemerstraatweg en Vennewatersweg. HEILOO - Woensdagmiddag 8 november werd tussen 13.45 en 14.15 uur op de Ypesteinerlaan een snelheidscontrole gehouden. Er werden tussen deze tijdstip pen dertig voertuigen gecontro leerd. Er werden geen snelheids overtredingen geconstateerd. Hierna werd tussen 14.15 en 15.30 uur op het Het Zevenhuizen een snelheids controle gehouden. Er passeer den tussen die tydstippen circa 75 voertuigen. Er werden drie processen verbaal opgemaakt voor het overschrijden van de maximumsnelheid van 50 küo- meter per uur. De hoogst geme ten snelheid bedroeg 65 küome- ter per uur. HEILOO - Zondag 12 november werd tussen 15.30 en 16.30 uur op de Kennemerstraatweg een alcoholcontrole gehouden in combinatie met een verkeers controle. Er werden 36 blaastesten afgenomen. Er werden twee processen verbaal opgemaakt, één voor het niet kunnen tonen van een rij-en kentekenbewijs en één voor het niet kunnen tonen van een geldig kentekenbewijs.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 331