Veteranen diabetes collecte stoppen ermee Geslaagd transport naar kinderopvang in Polen Wethouder Ouderkerken te gast bij radio Beat FM Spellendemonstratie bij De Gelaarsde Kat Dubbel interview bij Boekhandel Deutekom H E I L O O 13 INGEZONDEN MEDEDELINGEN De overgebleven ruimte werd opgevuld met hulpgoederen UITKIJKPOST 15 NOVEMBER 2006 HEILOO - Na 25 en zes jaar trouwe dienst, zoals dat heet, stoppen Akki en Harry van Wilsem met de diabetescollecte. Akki heeft onlangs van het lande lijk bestuur een blijk van waarde ring ontvangen, maar een foto in de krant hoeft niet zo van haar. ,,Ik vind het eigenlijk niet bijzon der om te collecteren. Als je zelf gezond bent mag je best iets doen voor een ander", meent Akki. „We zijn nu 70 jaar en dat vonden we een mooie leeftijd om te stoppen", vult Harry aan. Akki is ooit gestart met het collecteren toen een kennis het haar vroeg en Harry nam de col lectebus ter hand toen hij stopte met werken. Met zijn tweeën heb ben ze vele guldens en euro's voor het ontwikkelen en uitvoeren van onderzoek naar diabetes en behan delmethoden bij elkaar weten te col lecteren. „Maar ja, het was ook wel vaak slecht weer, hoor, en dan heb ben mensen toch medelijden met je. Het was voor ons vervelend, dat weer, maar voor de bus goed", lacht Harry. Heilooërs (ooit) woonachtig op de Gouwe Boom en de Torenlaan zullen zich Akki wel her inneren. „Het waren oorspronkelijk huisjes voor ouderen en die bezocht ik dan, ook als ouderling van de kerk, zo aan het eind van de mid dag. Het kwam in die tijd ook wel eens voor dat deze oudjes, die alleen AOW hadden, gewoon geen geld konden missen. Dan ging ik de volgende keer gewoon niet meer heen, om mensen niet in verlegen heid te brengen. Nu wonen er veel jongelui." Harry was vanaf 2000 te vinden op de Vinkenbaan, Kanaal- weg en de laatste jaren de Bayers- hofweg. Hij wist met een kwinkslag de collectebus toch wel iets meer te vullen. Zo herinnert hij zich dat er een keer iemand opmerkte geen kleingeld in huis te hebben. „O, maar dan geeft u toch groot geld!", had hij geantwoord. „Nou, dat leverde me een briefje van vijf euro op!" De collecte in Heiloo heeft 9.558,85 opgebracht voor het Diabetes Fonds. 185 vrijwilligers hebben dit jaar gecollecteerd. HEILOO - In het radioprogram ma Heiloo Centraal van don derdagavond 16 november zal wethouder Jacob van Ouderkerken in gesprek met presentator Bob van Unik ingaan op diverse onderdelen van het collegeprogramma van de gemeente Heiloo 2006- 2010. Speciale aandacht wordt besteed aan de Wet Maatschappelijke Ondersteuning. De uitzending is van 20.00 tot 21.00 uur en kunt de uitzending beluisteren via de kabel 96,5 Mhz of via de ether 106,3 Mhz. Gratis kaarten concert Level 42 bij Beat FM Op 21 november komt Level 42 voor een liveconcert naar de Waerdse Tempel in Heerhugowaard en BeatFM geeft hiervoor gratis toegangsbewijzen weg! Level 42, één van de popu lairste bands van de jaren '80 is terug voor een tour onder leiding van bandleider en bassist Mark King. Naast King maken Gary Husband, Lyndon Connah, Nathan King, Sean Freeman en de origine le toestenist van de band, Mike Lindup, deel uit van de line-up. Level 42 bracht 14 albums uit met 18 top 40 hits, inclusief 'Running In The Family', 'Hot Water' en 'Lessons In Love'. Mail de naam van de zanger/gitarist van de band naar Level42@beatfm.nl en maak kans op een gratis kaar tje voor dit concert. Surf naar de website voor meer informatie: www.beatfm.nl. Sacha de Boer Eigen foto Frénk van der Linden Eigen foto HEILOO - Op vrijdag 24 novem ber, om 21.00 uur is Frénk van der Linden gast bij Boekhandel Deutekom. Speciaal voor deze gelegenheid interviewt Sacha de Boer de schrij ver over zijn debuutroman De Steniging. Sacha de Boer is de vaste nieuwslezeres van het NOS journaal. De Steniging gaat over een onmo gelijke liefde tussen het 22-jarige, blanke, winkelmeisje Priscilla en de Marokkaanse neerlandicus- in-oplei- ding, Karim. In het voorjaar van 2002 wordt Karim met ingeslagen schedel gevonden aan de rand van een tulpenveld in de Bollenstreek. Wilt u bij dit interview aanwezig zijn dan kunt u dit telefonisch (072 5331483) of in de winkel doorgeven. HEILOO - Vorige week vertrok een bijzonder transport naar onze zusterstad Swietochlowice in Polen. Met een grote vrachtwagen tot de nok toe volgeladen werd de reis ondernomen in het kader van de actie 'Toppers voor Polen'. Deze gezamenlijke actie van de Rotary Club Heiloo en de stichting Een Hart voor Polen Heiloo heeft als doel de renovatie en de herin richting van de kinderopvang van de Augustinus Parochie in de wyk Lipiny van Swietochlowice.Een jaar geleden besloten de beide organisa ties de handen ineen te slaan om de sluiting van de kinderopvang te voorkomen. De keuken en sanitaire voorzieningen waren door de Poolse sanitaire dienst afgekeurd omdat zij niet meer voldeden aan de nieuwe Europese wetgeving. Sluiting dreigde. Dat zou betekenen, dat zo'n 120 kinderen op straat komen te staan. Zij worden door de pastoor samen met vrijwilligers opgevangen in een soort naschoolse opvang waar zij worden begeleid bij het maken van het huiswerk en waar zij allerlei creatieve activitei ten ontplooien. Daarnaast krijgen deze kinderen elke dag een warme maaltijd verstrekt, welke ter plaatse in de keuken wordt bereid. De kin deren komen uit de meest arme gezinnen en krijgen thuis nauwelijks of geen warm eten. In de afgelopen maanden werden gelden bijeengebracht om de reno vatie te kunnen realiseren. De ver bouwing, die overigens door de mensen in Polen zelf wordt gedaan, is nog in volle gang, maar naar het zich nu laat aanzien hebben de kin deren in ieder geval voor de Kerst weer onderdak. Daarnaast werd door de leden van de Rotary Club Heiloo een compleet nieuwe inven taris bijeengebracht. Deze inventa ris werd nu naar Polen gebracht en overgedragen aan een volledige ver raste en gelukkige pastoor Bogdan Wieczorek en zijn vrijwilligers. De voorzitters van de beide organi saties die het transport vergezelden konden de pastoor ook meedelen dat het streefbedrag van de actie was gehaald. Mede dankzij de spon tane en enthousiaste inbreng van de leden van de Rotary Club Heiloo, de vele sponsoren en bijdragen van het Platform Wereldwijd, de stichting Keer op Keer en de Speel-O-Theek, maar ook van particulieren kan het project in Heiloo succesvol worden genoemd. Voor volgend voorjaar staat nog een feestelijke heropening van de kinderopvang op het pro gramma. De overgebleven ruimte in de vrachtauto werd opgevuld met hulp goederen. Zo waren er elektrisch verstelbare bedden en gordijnen voor het ziekenhuis en nieuwe bedovertrekken voor het bejaardenhuis Dom Zlotej Jesieni. Verder bananendozen met kleding bijeengebracht door de vele goede gevers uit Heiloo en naaste omge ving. De kleding is bestemd voor de Sociale Dienst in Swietochlowice, die voor een rechtvaardige verde ling zorg draagt. Ondanks dat het in Polen in 't algemeen beter gaat, raken bepaalde mensen steeds ver der achterop. Zij zijn veelal werke loos zonder uitkering en leven in bittere armoede. Voor hen is de hulp nog steeds hard nodig. De directrice van de Sociale Dienst was dan ook zeer dankbaar voor alle hulp uit Heiloo. Zij benadrukte, dat vooral warme kleding, dekens en goed schoeisel nog steeds zeer welkome artikelen zijn. Tijdens het uitladen werden opnamen gemaakt door de regionale TV voor de Nieuwskroniek. Inmiddels is iedereen weer gezond en wel terug in Heiloo en kan wor den teruggezien op een geslaagde reis. Mocht u nog nadere informatie wensen over het project Toppers voor Polen, dan kunt u contact opne men met Nico Bakker, voorzitter Rotary Club Heiloo, tel. 072- 5335160 of met Tom van der Schuyt, voorzitter stichting Een Hart voor Polen Heiloo, tel. 072- 5200028. Wilt u op een andere wijze bijdragen aan het project, het bank rekening nummer van de actie is: 65.49.65.773, Ten name van Toppers voor Polen Heiloo. Met een grote vrachtwagen werd de reis naar Swietochlowice ondernomen. Eigen foto HEILOO - Op 18 november komt 999 Games naar Heiloo en geeft in samenwerking met De Gelaarsde Kat een demonstratie van verschillende bord -en kaartspellen. Geen lange handleidingen meer waar je doorheen moet ploeteren, want na een korte uitleg van een demonstrateur kun je direct spelen! Maak kennis met de koddige schapen van Paniek in de Wei of voer de hongerige kippen tijdens het hilarische dobbelspel Regenwormen! Daarnaast kimt u ook de nieuwe spellen Bedriegers Bedrogen en Castello spelen. De Haba spellen worden met name vertegenwoordigd door een enorm groot Slot Sidderstein, waar je het spook door het kasteel laat dwa len. In de opruimingsstand zult u ook leuke opruimingen vinden van Haba spellen. Voor de Smart spellen komt er ook een demonstrateur, die iedereen die de uitdaging van het spel aandurft, hem/haar zal leiden om dit zo goed mogelijk te doen. Met duidelijke uitleg kan iedereen een beter idee krijgen van al die spellen die er van dit merk te koop zijn. Voor de kinderen die be ver enkel bouwen, staat de Kapla klaar: maak het mooiste Kapla bouwwerk en doe mee aan de prijsvraag. Of kom gewoon eens kennismaken met deze verslavende latjes. Tydens deze dag natuurhjk ook hierin een aanbieding; een ton Kapla van 49,95 voor 39,95! Kijk voor meer informatie in de even ementenagenda op www.999games.nl. of op www.degelaarsdekatheiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 337