Rabobanken bundelen krachten met fusie Creatieve workshops bij Plusactiviteiten De Limmer Plankeniers bestaat dertig jaar Lezing wereldreis Sjaak Lucassen Sinterklaas komt aan in Egmond aan den Hoef REGIO 21 INGEZONDEN MEDEDELINGEN Jubileum gevierd met musical De Jantjes KORTOM Gemeente- en Dorpsbelang Katholieke Vrouwen Gilde Zonnebloem nodigt leden uit voor 'Jantjes' Doorzaagavond De Wal GEVONDENVERLOREN UITKIJKPOST 15 NOVEMBER 2006 REGIO - Op 30 oktober hebben de leden van de Rabobanken Bergen- Egmond-Schoorl en West-Kennemerland ingestemd met een fusie van beide coöperatieve verenigingen. De besturen en raden van toezicht van de ban ken achten deze fusie noodzakelijk om ook in de toekomst te kunnen blijven voldoen aan de verwachtingen die leden en klanten stellen aan de financiële dienstverlening voor bedrijven en particulieren. Per 1 december 2006 gaat de nieuwe bank van start onder de naam Rabobank Noord-Kennemerland. Het werkgebied loopt van Castricum in het zuiden tot Groet in het noorden. Rabobanken hebben samenwerking - coöperatie - hoog in het vaandel staan. Het leveren van klantwaarde aan leden en cliënten gaat vóór het reali seren van de hoogste winst. Dat wil zeggen dat voortdurend wordt gestuurd op deskundigheid en efficiency. Niet alleen het zakelyke verkeer wordt steeds complexer, dit geldt ook voor het beheren van inkomen en vermogen in de privé sfeer. Daarom moeten Rabobanken met de tijd meegaan en tege lijkertijd streven naar zo laag mogelijke kosten. Op bepaalde momenten is de tyd rijp voor schaalvergroting ten einde deskundigheid verder te ontwik kelen en efficiency te verbeteren. De raden van toezicht en besturen van beide coöperatieve verenigingen zijn van mening dat het momentum nu aanwezig is en hebben het initiatief genomen voor de samensmelting tot één nieuwe bank, Rabobank Noord-Kennemerland. Beide banken vormen een homogeen geheel. Het zijn drie kustgemeenten met een belangrijk accent op toerisme en recreatie. De overeenkomsten in economische activiteiten en in behoeften aan dienstverlening op het gebied van Private Banking vor men de solide basis voor de nieuwe bank. Samen hebben beide banken de juiste omvang om ook in de toekomst aan de verwachtingen van leden en klanten te blijven voldoen. REGIO - In de tijd voor de feestdagen organiseert Plusactiviteiten Bonhoeffercollge te Castricum enkele originele workshops waarbij nog plaatsen vrij zijn. Donderdag 30 november de workshop Oosterse lichtjes, van 19.00 tot 22.00 uur voor 24,- (inclusief 8,50 materialen). Door papier te kleuren-in uw favoriete kleuren en vervolgens te perkamenteren krijgt u prachtige oosterse lichtjes. Op maandag 11 december de workshop vilten - sieraden van wol maken van 19.00 tot 21.30 uur voor 21,- (inclu sief 8,- materiaalkosten). Met behulp van wol, zeep en warm water gaat u sieraden maken van wol. Doordat wol kleine schubben heeft, gaat het als bij stevig wrijven in elkaar klitten, waardoor er een compacte massa ontstaat die zijn vorm behoudt. Er wordt gewerkt met diverse kleuren, zodat u iets kunt maken wat bij u past. Op woensdag 13 december de workshop Picture Painting van 19.00 tot 22.00 uur, voor 25,- (inclusief 11,- materialen). Men maakt een mooie achtergrond met verf en papier, waarop een foto wordt verwerkt. Op woensdag 22 november de workshop 'glazen'kan met glaasjes' van 19.00 tot 20.30 uur voor 13,- (inclusief 5,- materialen). U gaat een glazen kan en vier glazen bewerken met glasverf en contourpasta. Na het afbakken in de oven (thuis) zijn ze gebruiksklaar. Er zijn nog enkele plaatsen vrij by kerststukjes maken, cursussen die starten op woensdag 29 november en op donderdag 30 november, vier lessen van 19.30 tot 21.00 uur. Kosten 38,- inclusief de materialen voor de eerste les. U maakt onder andere een kerstklok, een tafelstuk en een festoen. Informatie: Plusactiviteiten, tel. 0251-671837 of www.plusactiviteiten.nl. AKERSLOOT - Op zaterdag 18 november geeft Sjaak Lucassen bij Motorclub Bacchus uit Akersloot een lezing óver zijn wereldreis die hij per motor maakte. LIMMEN - Nog even en het is zover: dan wordt het dertigja rig jubileum van de Limmer Plankeniers gevierd met de musical 'De Jantjes'. De diverse decorstukken, geschil derd door John Droog, staan klaar, de rekwisieten zijn by elkaar gescharreld door Tiny Bruschke, regisseur Ben Lieferink zet de laat ste puntjes op de i en de muzikan ten en toneelspelers proberen er nóg meer uit te halen, dan ze in de afgelopen maanden al hebben gedaan. 'De, Jantjes' mag worden beschouwd als de eerste Nederlandse musical die na de pre mière in 1920 in byna alle plaatsen van Nederland met ongekend suc ces vertoond werd. Bovendien is de Jantjes het meest gespeelde stuk van het Nederlandse amateur toneel. De Limmer Plankeniers zijn maar wat trots, dat ook zy straks in die geschiedenis mogen deelnemen. 'De Jantjes' -Dries, Manus en Toon- zijn drie onafscheidelijke vrienden uit de kleurrijke Amsterdamse Jordaan, in de buurt beter bekend als; de Dolle, de Schele en Blauwe Toon. Het stuk begint als de drie, na het vervullen van hun dienstplicht bij de marine, vol goede moed afzwaaien. Maar het leven als gewone burger valt tegen. Het lukt ze niet om zich aan de maatschappij aan te passen en werk te vinden. Na de nodige feestjes, ruzies, een vechtpartij en een korte gevangenisstraf voor de Dolle, tekenen ze voor het Koninklijke Nederlands-Indische leger, om als koloniaal voor zes jaar te worden uitgezonden naar onze toenmalige kolonie Nederlands- Indië. Vlak voor hun vertrek lijkt het met de üefdes weliswaar goed te komen, maar dat kan niets meer veranderen aan hun verplichte ver trek naar de Oost. Uitgezwaaid door de buurt vertrekken zij. Als De Jantjes tenslotte na zes loodzware jaren terugkeren naar Holland, zyn zy niet meer met z'n drieën en is hun blik op het leven en de wereld voorgoed veranderd. Maar in de oude vertrouwde Jordaan gaat het leven door, alsof ze nooit zijn weg geweest. De uitvoeringen: Op vrij dagmiddag 17 november gaat de zaal van de Burgerij, om 13.15 uur open -uitsluitend voor leden van de Zonnebloem- waar om 14.00 uur de eerste voorstelling zal gaan begin nen. De andere voorstellingen zijn ook in de Burgerij op 18, 24 en 25 november en 1' december. Aanvang is dan om 20.00 uur. Er zijn nog een aantal kaarten verkrijgbaar, uitslui tend telefonisch te reserveren op tel. 072-5052726. Sjaak Lucassen 'ergens in Cambodja'. Eigen foto Hy vertrok in april 2001 met de bedoeling om een wereldreis te maken van drie jaar, maar het wer den er uiteindelijk vijf, waarin hij 250.000 kilometer aflegde. Hij reis de via Spaiye naar Marokko om ver volgens via Afrika te eindigen in Kaapstad. Vervolgens werd de motor ingescheept en ging de reis verder vanaf Argentinië richting het Noorden, om via de Amazone naar Midden- en Noord-Amerika te gaan. Van daaruit werd het Aziatische continent bezocht om via het Midden-Oosten weer huiswaarts te keren. Sjaak Lucassen vertelt ty- dens zijn lezing uitvoerig en smeuïg over alles wat hij heeft meege maakt. Over hoe hij zichzelf redde terwijl hij met banden, die tot de draad aan toe versleten waren, in de jungle stond. Of wat je moet doen als delen van het frame breken of als je ineens met je motor tot aan je middel in een diepe kuil vol met water staat! Verhalen over mooie landschappen, maar ook van een overval en gijzeling, smeergeld en een cocaïneboot. Aanvang 20.00 uur in café 't Achterom aan Kerklaan 20 in Akersloot. Sinterklaas hoöpt dat ook dit jaar weer veel kinderen hem wel kom zullen heten in Egmond aan den Hoef. Eigen foto. EGMOND - De Sint heeft gemeld dat hij dit jaar vanwege alle drukte met zijn verjaardag al vroeg naar Egmond aan den Hoef komt. Op zondagmiddag 19 november om 13.00 uur zal hij zijn feestelijke intocht door het dorp maken. Natuurlijk zijn ook de fanfare van Lamoraal en de Ponyclub Egmond weer aanwezig tijdens de optocht. De Sint heeft gevraagd of de kinde ren langs de route op die dag hun vlag willen uithangen, want dat vind hy zo'n feestelijk gezicht. De route is iets anders dan andere jaren, want de goedheiligman wil ook de nieuwe wyk van Egmond aan den Hoef bezoeken. De start is om 13.00 uur uur by de Jozefschool en gaat dan via de Marykelaan naar de Irenelaan, daarna rechtsaf door de Bernardlaan weer rechtsaf de Beatrixlaan op. Daarna linksaf via de Herenweg door het centrum tot de Mosselaan. Vervolgens door de Bisschopskroft, terug over de Mosselaan en de Dorpskroft weer naar de Herenweg waar we rechtsaf de Julianaweg in gaan en dan links af by het Hanswijk aankomen. Aansluitend is er van 14.00 tot circa 15.00 uur in het Dorpshuis Hanswijk een feestprogramma met Sint en veel Pieten. Dit programma is speciaal bedoeld voor alle jonge kinderen tot en met groep zes. AKERSLOOT - Op dinsdag 21 november houdt Gemeente- en DorpsBelang (GDB) een bijeen komst voor leden uit Akersloot en de Woude. Aanvang is om 19.30 uur in de Storeyclub te Akersloot. Fractieleden en bestuursleden beantwoorden vragen en zullen uw suggesties en ideeën meenemen. Informatie via Cees Hollenberg, tel. 0251-314756 of Bert van Diermen, tel. 072-5054090. LIMMEN - Het KVG heeft op 22 november om 20.00 uur een ledenavond in de Burgerij. Nelleke van der Knaap gaat deze avond met de leden kerstkaarten maken. LIMMEN - De Zonnebloem Limmen nodigt al haar leden donateurs en gasten in Limmen uit, voor een toneelmiddag in de 'Burgerij' op vrijdag 17 november. De voorstelling begint om 14.00 uur en de zaal is open om 13.30 uur. De Limmer Plankeniers spe len dan voor de Zonnebloem de musical 'De Jantjes', geschreven door Herman Bouber. EGMOND - Elke woensdagavond is er nu doorzaagavond in De Wal. Film kijken, snacks eten, gewoon een leuke avond hebben! De vrijwilligers Nando, René en Henne verzorgen deze avond. De avond is vanaf 12 jaar en ouder en toegang is gratis. Elke woens dag van 19.00 uur tot 22.00. De avond is toegankelijk voor alle jongeren uit de gemeente Bergen.Voor meer informatie: tel. 072-5063793/ 06-40179352. wwwwelzjjn.bergen.nl/ jongerenwerkmichelle@hotmail.com. REGIO - De politie Noord-Holland- Noord, afdeling Castricum/ Limmen/ Akersloot meldt de vol gende voorwerpen als gevonden en verloren. Goederen zijn gevonden en verloren tussen 30 oktober en 13 november. Verloren in Castricum: Zwarte portemonnee met diverse pasjes, metalen gespikkelde wandel stok, 150 euro, gouden ketting, zwarte rugtas met schoolspullen, leesbril rond bruin montuur, zwarte Eastpack portemonnee met id- kaart, schoolpas en geld, ring met V geel/ wit goud en steentje, bril in blauwe koker, portemonnee bruin/ groen/beige, luidspreker voor in oor klein, groene klompschoen, dames armband goud geschakeld, groene portemonnee met aapje inhoud id- kaart en bankpas, zwarte lederen dameshandschoen, GSM LG Chocolat. Gevonden in Castricum: Sleutels lx, steun voor navigator, blauw heren sweatvest Replay, blauw heren sweatvest Converse All Star, bril bruin montuur met goud kleurige ketting, blauwe stoffen handschoen, zwarte nylon tasje met witte gymschoenen, zilver kinder bedelarmbancy e Gevonden in Limmen: Gouden halsketting met hanger. Verloren in Akersloot: Portemonnee met II)-kaart en pinpas

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 345