Chambeijazz door Red Limo String Quartet Heerlijke muziek op zondagmiddag Bikkels in Akersloot Dialezing over wolken en weer in De Hoep Kerkenveiling Akersloot Gemengd koor Crescendo geeft feestelijk concert Slotavond Nederland Leest en discussiëren over Dubbelspel REGIO 23 Matinee-concert Muziekvereniging Excelsior CONQUISTA Ook in de gemeente Castricum vond het boek gretig aftrek UITKIJKPOST 15 NOVEMBER 2006 Red Limo String Quartet onderscheidt zich door buiten de gebaande paden te treden. Eigen foto LIMMEN - In Nederland zijn maar twee jonge strijkkwartet ten die zich bezig houden met een mix van jazz, pop en wereldmuziek. Het langer bestaande en gevestigde Zapp! String Quartet en het één jaar oude Red Limo String Quartet. Toch wordt hun Chamberjazz al gezien als de nieuwe loot aan de stam van jazzmuziek. Red Limo SQ speelt op fascinerende wijze jazz, latin, Brazil, Argentijnse tango, pop en ander Amerikaans repertoire in strijkkwartetbezetting. In het kader van Iskra Wereldmuziek Festival Americana spelen ze op zaterdag 18 november om 20.15 uur in de sfeer volle en gezellige Boerderij Vredeburg aan de Dusseldorperweg 64 in Limmen. Het jonge Red Limo String Quartet werd in 2005 opge richt door klassiek- en jazzviolist Sietse van Gorkom die op zoek was naar nieuwe wégen van musiceren met een strijkkwartet. Het strijk kwartet onderscheidt zich door bui ten de gebaande paden te treden, met bijzonder repertoire dat niet in enig hokje te plaatsen is. Red Limo String Quartet is eigenzinnig, vurig en een beetje extravagant. Zij kiezen voor vele stijlen muziek: modern, nieuw repertoire, hippe, frisse arrangementen van jazz, bebop, bossa nova, latin, pop, blue grass, Argentijnse tango. Improvisatie is daarbij hun speciale kwaliteit en lei draad. Naast arrangementen van eigen hand, schrijven diverse com ponisten en arrangeurs speciaal voor hen. Ze worden geregeld gevraagd voor studiowerk en verle nen hun medewerking aan diverse film- en tv-producties zoals de tv- serie Juliana. Kaarten a 10,- en 8,- (korting voor CJR 65+ en Iskra-donateurs) voor dit bijzondere concert op 18 november zijn te reserveren bij Iskra op tel. 0251-671501 of via www.iskra.nl. Kaarten zijn ook een half uur voor aanvang aan de kassa verkrijgbaar. Scholieren kunnen met CKV-bonnen terecht. LIMMEN - Onder het thema 'heerlijke muziek op zondag middag' laat Muziekvereniging Excelsior Limmen van zich horen op zondag 19 november in De Burgerij. Tijdens het matinee-concert kunt u vanaf 15.30 uur genieten van alle geledingen van de muziekvereni ging. Tot circa 17.30 uur zal achter eenvolgens voor u musiceren de Jeugd Slagwerkgroep, het Opleidingsorkest en de Harmonie onder leiding van dirigent Liesbeth Zonneveld en de Slagwerkgroep .onder leiding van dirigent Harold Versteege. Vier verschillende groe pen presenteren hun programma op hun eigen wijze. 'Het Opleidings orkest heeft onder andere Intrada, Take it Easy en de Slavonic Rock March op het programma staan. Daarna volgen er twee werken, die voor enkele jeugdleden hun eerste uitvoering met de Harmonie beteke nen. Een spannende gebeurtenis. De Harmonie laat u genieten van herkenbare melodieën van Charles Chaplin, maar ook van het ingeto gen First Light on the Chesapeake. De Slagwerkgroep laat ondermeer delen uit de filmmuziek van de Wizzard of Os horen. Toegang is gratis en de zaal is vanaf 15.00 uur open. AKERSLOOT - De Bikkels tre den op in de Storey Club te Akersloot. Op vrijdag 17 november vanaf 21.00 uur laat deze Akerslootse band de beste rock- en popcovers horen. Een stoere naam, een stoere band, met stoere mannen, met stoe re muziek. Akersloots trots treedt op: Rick Buur (zang), Frank Buur (gitaar), Ron Ver duin (bas), Wido Roorda (drums) en Harry Buur (achtergrondzang). De meeste Bikkels zijn al jaren actief in het muziekcircuit. Zo worden Frank en Ron vaak herkend als bandleden van Desire. Je vindt de Storey Club aan het Wilhelminaplein in Akersloot. De entree is gratis. LIMMEN - Het programma voor woensdag 15, vrijdag 17 en zaterdag 18 november by Conquista is: Conquista Kids: zaterdag 18 november Sinterklaas-kunstwerken maken! Vandaag is het zover. Sinterklaas komt aan in Nederland! En om alvast in de stemming te komen, gaan alle Kids van Conquista vandaag een kunstwerk maken voor onze Sint. Hy zal er vast en zeker blij mee zyn. Conquista Kids is voor alle kinderen van 4 tot en met 9 jaar en is geopend van 10.30 tot 12.00 uur. Binnenkomen graag rond 10.15 uur, dan ben je op tijd voor de start! De entree is één euro met limonade. Club op Woensdag: woensdag 15 november Zoals elke woensdagmiddag geopend van 14.00 tot 17.00 uur. Zes spelcomputers staan klaar en de muziek is aan. Ben jij de Dj vandaag? Of ga je tafel voetballen, tafeltennissen, dar ten, poolbiljarten, internetten? Uiteraard kun je ook met de game-cube op groot scherm spelen. De Club is er voor ieder een van 9 tot en met 11 jaar en is gratis! Club X-tra: vrijdag 17 november PacMan-competitie! Ben jij de snelste in dit spel? Laat het dan vanavond maar eens zien. Zaterdag 18 november: Verrassing! Wat er vanavond gaat gebeuren blijft nog even een verrassing. Het hangt name lijk helemaal van jullie zélf af. Jullie mogen het (tot op zekere hoogte dan...) zelf bepalen. Verras de leiding vanavond dus eens zelf met jullie ideeën. Club X-tra is voor tieners van 12 tot 16 jaar en geopend van 19.00 uur tot 23.00 uur. CONQ Café: vrijdag 17 novem ber: Het café is geopend voor jonge ren vanaf 16 jaar, van 20.30 tot 01.00 uur. Een prachtplek om je te vermaken, met onder andere tv; poolbiljart; darten; tafelten nis of tafelvoetbal; videogames en internetten. Mochten er bij zondere activiteiten gaan plaats vinden, dan wordt dit vermeld op posters in het dorp en op het publicatiebord van Conquista zelf. Let op: Conquista is voor alle afdelingen op zoek naar vry wil- ligers! Wie wil af en toe een handje helpen? Neem contact op met Ante of Sylvia, tel. 072- 5052811. CASTRICUM - Dinsdagavond 21 november om 20.00 uur ver zorgt meteoroloog Kees Floor een lezing over wolken en weer^ Tijdens zijn lezing laat hij aller lei verschillende wolkenluchten zien, veelal uit de omgeving van de Wimmenummerduinen te Egmond. Floor gaat in op de grote ver scheidenheid aan wolkenvormen, de mechanismen die tot wolkenvor ming leiden en het verband tussen bewolking en weer. De kosten bedragen 5,- per persoon. Aanmelden via www.pwn.nl/acti- viteiten of via tel. 0800-7966288 (administratiekosten) of aan de balie van bezoekerscentrum De Hoep. De heer Floor (1947) stu deerde onder andere meteorologie en didactiek aan de Universiteit Utrecht (1972), droeg bij aan cur sussen van Teleac, Nederlandse Onderwijstelevisie en VARA's Vroege Vogels. Hy werkte 23 jaar by het KNMI als meteoroloog, docent en hoofd van de afdeling Meteorologische Opleidingen en verzorgde daar cursussen en trai ningen voor de meteorologen van het KNMI, de Koninklijke Luchtmacht, WNI, MeteoConsult, WeerOnline en NOS-journaal. Kees Floor schreef daarnaast talrijke publicaties voor Natuurwetenschap en Techniek, AO-reeks, Zenit, Meterologica, het Weer! Magazine en de Volkskrant en schreef diverse boeken. Lokatie: Bezoekerscentrum De Hoep, Zeeweg te Castricum. AKERSLOOT - Vrijdagavond 17 november vanaf 20.00 uur vindt de Kerkenveiling in Akersloot plaats in café de Vriendschap, aan de Kerklaan. De zaal gaat open om 19.30 uur. De opbrengst van de veiling komt ten goede aan de St. Jacobus Parochie en de Scouting Akersloot. Er zullen rond de 350 kavels geveild gaan worden door veilingmeester Henk Hoogervorst, hetgeen garant staat voor een gezellige avond, uiteraard onder toezien van een notaris. Ongeveer zestig wervers hebben de kavels bij de parochia nen en leden van de Scouting opge haald en ook diverse bedryven heb ben leuke kavels beschikbaar gesteld en/of een advertentie in de catalogus geplaatst. De catalogus is op 13 november huis-aan-huis ver spreid in Akersloot. Belangstellenden van buiten Akersloot kunnen een catalogus opvragen via tel. 0251-314567. Voor degene die graag wat willen kopen op de veiling, maar niet in de gelegenheid zijn om op deze avond aanwezig te zijn, kunnen een koopopdracht die in de catalogus zit inleveren. De opbrengst zal worden gebruikt voor onderhoud aan het kerkge bouw en voor materialen voor de diverse werkgroepen en koren binnen de parochie. EGMOND - Op zaterdag 18 november geeft gemengd koor Crescendo uit Egmond-Binnen een feestelijk concert ter gele genheid van haar dertigjarig bestaan in Dorpshuis De Schulp. Aanvang is om 20.15 uur en de avond staat onder leiding van Pim Abbestee. De pianobegeleiding is in handen van Mariëlle Tromp- Zentveld. Onder de bezielende lei ding van de dirigent Pim Abbestee heeft het koor grote vooruitgang geboekt in de laatste jaren. In het kader van het Mozartjaar, staan zes liederen (Sechs Nocturnes) op het programma en het bekende Magnificat van Caidara. Dit onder begeleiding van een strijkkwartet. Ook het lichtere genre krijgt aan dacht door middel van vier Amerikaanse Barbershopsongs. Verdere medewerking aan deze avond wordt verleend door de zang groep Shosholoza, die een selectie van liederen ten gehore zal brengen in het Zulu's, Swahili's en andere talen uit Afrika. Door medewerking van zanggroep Shozholoza en orkest is het mogelijk geworden om een zeer gevarieerd programma samen te stellen, waarbij zowel klassieke als modernere muziek ten gehore wordt gebracht. De toegangsprijs bedraagt 7,- per persoon. Kaarten verkrijgbaar aan de zaal. CASTRICUM - De landelijke leescampagne Nederland Leest die op 20 oktober van start ging, nadert zijn finale. Op vrijdag 17 november sluit de Bibliotheek Castricum de actie af met een openbare discussieavond rondom Dubbelspel en Frank Martinus Arion. Iedereen die meer wil weten over de achtergronden van het boek en de schrijver, is vanaf 19.30 tot 21.30 uur welkom in de bibliotheek aan de Geesterduinweg 1. De avond staat onder leiding van Corien Hildenbrant, docente Nederlands en leidster van verschillende literatuur cursussen. De toegang is gratis. Landelijk vonden meer dan 700.000 exemplaren van Dubbelspel hun weg naar de lezer. Ook in de gemeente Castricum vond het boek gretig aftrek. De 28 leeskringen die Castricum ryk is, de individuele leden van de biblio theek, de burgemeester, wethouders en raadsleden, de leners in de zorg centra, iedereen kon zich verdiepen in de belevenissen van de vier Curagaose mannen rond hun domi notafel. Corien Hildenbrant belicht de verschillende lagen in het boek, geeft een kijlge in de hoofdperso nen en de thema's en gaat vervol- gens in op de achtergronden van het boek. Na de pauze kunnen de aanwezigen met elkaar de discussie aangaan rond het boek.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 347