Gehandicapten trainen fanatiek bij Trainingscentrum Heiloo TlOS-tumsters veroveren vier medailles SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Dit jaar strijden op 10 december zeven teams om de Sportlijf-wisseltrofee Met inturnen ging het mis toen Nooriya van de brug viel Nina werd de winnares van de gouden medaille Triasjeugd vecht tegen de wind tijdens Kennemercrosscup sport 27 Terriërs strijden succesvol voor extra kunstveld Lynn sloten vervolgens de rij. In de tweede wedstrijd was er wederom succes voor TIOS. Het was de beurt aan de junioren niveau negen. Sanne Pepping, Lisa Deylen en Joyce Mous moesten de stryd aan binden tegen zes andere turnsters. De start op de balk viel voor Lisa heel gunstig uit (8.70). Vervolgens op vloer schitterde zij nog door en scoorde wederom het hoogste cijfer (9.30). De sprong was iets minder (7.30) maar op de brug (7.75) verdiende r zij voldoende punten, om later het eremetaal in ontvangst te mogen nemen. Joyce belandde op de vierde plaats nadat ze een overwinning op zichzelf had behaald door op vloer de arabier flikflak te springen. Ook turnde ze een mooie oefening op de brug (8.05). Sanne belandde op de zevende plaats. Het was jammer dat ze bij het doorhurken van de brug afging, anders was ze achter Joyce beland. De vierde medaille werd behaald door Marlu van der Linde. Zij turn de in Uitgeest een vriendschappe lijke wedstryd tegen Unitas. HEILOO - Trainingscentrum Heiloo (TCH) is een bijzondere sportschool die op een tweetal punten totaal afwijkt van andere sportscholen. Groot verschil is byvoorbeeld dat TCH geen com merciële instelling is, maar een stichting waarbij zo'n dertig vrij willigers actief zijn. In de markante maar sfeervolle huisvesting van de sportschool aan de Zevenhuizerlaan in Heiloo zijn het allemaal - gekwalificeerde - vrijwilli gers die de lessen en instructie geven, bardienst draaien, technische werkzaamheden verrichten, schoon maken en de administratie doen. Een ander opvallend verschil is dat binnen de muren van deze sport school in volstrekte harmonie wordt gesport door gehandicapten en niet- gehandicapten. „We wilden geen gescheiden groepen of avonden, dus ze trainen met de andere sporters mee. Dat vinden we hier de gewoon ste zaak van de wereld," aldus Peter Guit, voorzitter en tevens oprichter van TCH. Sinds drie jaar wordt er intensief door een groep van 25 gehandicap ten gebruik gemaakt van de trai ningsfaciliteiten by TCH. Het initia tief hiertoe werd genomen door Patrick Rupsam van Sportlyf, een Heiloos' bedryf dat persoonlijke begeleiding biedt op het terrein van sport, beweging en vrije tijdsbeste ding. Sportlijf streeft er naar gehandi capte sporters zoveel mogelijk te laten integreren in gewone sport scholen, in plaats van dat er aparte faciliteiten worden gecreëerd. „We zijn erg blij met alle ondersteuning en enthousiasme die we van TCH onder vinden. Vandaar dat we hen de speci ale Integratie-bokaal hebben toege kend." Rupsam begeleidde al langer geestelijk en lichamelijk gehandicap ten op individuele basis, maar miste een accommodatie waar door rnin- dervaliden in groepsverband kon worden getraind. Bij TCH zagen ze daar het belang van in en dat heeft inmiddels geleid tot een vaste trai- ningsavond. Op donderdagavond doen de cliënten van Rupsam eerst een gezamenlijke warming up en vol gen daarna naar keuze een aerobic training, spinningles of ze gaan indi vidueel aan de slag met gewichten en apparaten. Met de aanwezige niet- gehandicapte sporters is sprake van een levendige interactie. „Sporten is natuurlijk voor ieder een gezond, maar de gehandicapte sporters genieten enorm van deze trainingsavond vanwege de onderlin ge gezelligheid en de contacten die ze opbouwen met de niet-gehandicapte sporters", aldus Rupsam. De gehandi capte sporters worden intensief bege leid door de aanwezige trainers van TCH, die er samen met Rupsam en zijn twee assistenten Lieke en Lisanne voor zorgen- dat alles in goede banen wordt geleid. „Over en weer ontstaan leuke contacten. Zo is er een gehandicapt meisje dat iedere week een appeltje meeneemt speciaal voor haar trainer", vertelt Rupsam „maar ja, soms is zo'n trainer even op vakantie. Dat is. dan wel even lastig voor zo'n meisje, maar dat vangen we hier goed op." Een jaarlijks terugke rend evenement is de grote Sportdag. Dit jaar stryden op zondag 10 decem ber zeven teams - zo'n 60 gehandi capten - om de Sportlijf-wisseltrofee, een felbegeerde beker met een indrukwekkende afbeelding van een in gouden slip gestoken topsporter. Die dag wordt menig zweetdruppeltje vergoten bij het armpje drukken, fiet sen, in teamverband estafettes lop en gewichten doorgeven. „Een topdag voor de deelnemers en voor ons een feest om mee te maken," zyn Guit en Rupsam het met elkaar eens. Voor meer informatie: p.rupsam@freeler.nl of 06-22428108. Peter Guit, voorzitter van TCH ontvangt uit handen van vrijwilli gers van_ Sportlijf de Integratiebokaal, (v.l.n.r): Lisanne, Jan, Peter Guit (met fiets), Lieke en Patrick Rupsam. Foto: Mario Sacksioni HEILOO - Op zondag 12 november werd onder barre weersomstandigheden de eerste Kennemercrosscup wedstrijd gelopen bij AV Tnas in het Maalwater. Over een gevarieerd parcours liep de a/b jeugd om 10.30 uur de 3000 meter. Het parcours was uitgezet in recreatiepark het Baadje, nabij de atletiekbaan en de atleten liepen afwisselend over gras en verharde paden. Geplaagd door hevige windstoten vochten de jongens en meisjes zich een weg naar voren, terwijl de organisatie de handen vol had aan het het toom houden van de rondvliegende partytenten. Uiteindelijk waren het Jessie Geel bij de meisjes en Pascal Visser bij de jongens die de ereplaats behaalden. Foto: Mario Sacksioni GYMNASTIEK LIMMEN - Afgelopen zaterdag deden acht turnsters van sport vereniging TIOS uit Limmen mee met de eerste competitie wedstrijd van dit seizoen. Voor het eerst in de nieuwe samen stelling van het rayon Kennemerland. De eerste wedstryd begon met de negeiyarigen. Caro Nieuwland, Amy de Leeuw, Nina Burgering, Nooriya Valkering en Lynn Admiraal moesten de strijd met elkaar aan binden, want er waren geen tegen standers van andere verenigingen. De meisjes begonnen op sprong, waarbij vooral Nina heel hoog scoorde (9.60). Van de sprong naar de brug en daar ging het met Nooriya mis. Met inturnen viel zij van de brug op haar nek en was daardoor uitgeschakeld voor de rest van de wedstryd. Hopelyk herstelt zy snel van deze blessure en kan zy de volgende keer weer meedoen. Op de balk waren de meisjes niet sterk. Caro en Nina wisten de hoog ste cyfers te halen (8.60). Het laat ste onderdeel, de vloer, ging de turnsters weer een stuk beter af. Nina en Amy scoorden hier zelfs een 9.15! Nina was de overduidelijke winna res van de gouden medaille, zij werd gevold door Amy die het zilver in ontvangst mocht nemen. Caro en

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 349