Visser Jak aan de haal met Nico Krom bokaal Zeevogels eenvoudig over hekkensluiter WBSV heen Hockeyclub De Terriërs krijgt derde kunstgrasveld Brons voor judoka-pupil Jim Baltus SPORT 27 ITKIJ KPOST 15 NOVEMBER 2006 VOETBAL EGMOND - Een week na het grote, zeer geslaagde feest ter ere van het 75-jarig van de club, is Zeevogels 1 verder gegaan waar het gebleven was: met wedstrijden winnen. Tegen hekkensluiter WBSV had den de Hoevers voor rust de klus eigenlijk al geklaard: 0-3. In de tweede helft moest de Zeevogels- aanhang heel lang wachten op doel punten. Toen de scheidsrechter voor het eindsignaal blies, stond er toch weer 'gewoon' 0-6 op het denkbeeldige scorebord. Vanaf de eerste minuut was Zeevogels heer en meester. Met de wind in de rug werd WBSV vastge zet en kwamen de mogelijkheden vanzelf. De eerste treffer was van Dennis de Waard. Twee WBSV-ver- dedigers hepen elkaar omver en de Waard rondde koelbloedig af: 0 - 1 Frank Jong zette even later Brain Tromp alleen voor de doelman: 0 - 2. Na twintig minuten spelen zag Gijs de Waal de doelman te ver voor zijn doel staan. Zijn boogbal viel hoog in de verre hoek: 0-3. Onmiddellijk na de pauze mocht Zeevogelsdoelman, Marcel van Velzen, laten zien dat hij niet voor niets was meegekomen. In vijf minuten tijd krijg hij meer te doen dan in de 45 daarvoor. Zeevogels was even niet bij de les en een WBSV-treffer leek aanstaande. Van Velzen deed wat hij moest doen en de Vogels kregen weer controle over de wedstrijd. De scheidsrech ter blies een periode lang al op zijn fluit als er een withemd in de buurt van de bal kwam. De leidsman pro beerde, op zijn manier, de spanning weer enigszins in de wedstrijd terug te brengen. In de slotfase waren er toch weer een aantal doelpunten te bewonderen. Frank Jong slalomde knap door het 16-metergebied van de gasthe ren: 0-4. Een verdediger van WBSV zag even geen uitweg meer en besloot een strakke voorzet in zijn eigen doel te werken: 0-5. Tenslotte kon Jorrit Groot een fraaie aanval, via Frank Jong en Gijs de Waal, fraai binnentikken: 0 - 6. Komende zondag komt Adelbert op bezoek. De trots van Egmond- Binnen heeft drie punten meer dan de Vogels uit de Hoef. Beide teams willen koploper Kwadijk niet uit het oog verhezen. Als om 14.00 uur het eerste fluitsig naal klinkt staat er echter meer op het spel, dan alleen de maximale drie punten. HOCKEY HEILOO - Bij hockeyclub De Terriërs wordt een derde kunstgrasveld aangelegd. Die toezegging deed wethouder Rob Opdam afgelopen maandag tegenover de raadscommissie Maatschappelijke Zaken onder het toeziend oog van zo'n hon derd jonge en oudere Terriërs. Als de raad het wil doe ik dat', aldus de wethouder, 'als de raad ook aangeeft waar de middelen vandaan komen.' De wethouder had begrip voor het probleem van de hockey club, die wegens een gebrek aan velden een wachtlijst heeft van veer tig kinderen en thuiswedstrijden noodgedwongen bij hockeyvereni- ging Uitgeest moet laten spelen. Bovendien heeft de vereniging in de afgelopen jaren alle investeringen in kunstgrasvelden en clubhuis zelf opgebracht en kan zij de nu noodza kelijke investeringen niet meer opbrengen. Op initiatief van de Partij van de Arbeid werd het capa citeitsprobleem tijdens de commis sievergadering aan de orde gesteld. Raadshd Czeyki benadrukte onder andere het maatschappelijk belang van sport en bewegen, wees op de functie die De Terriërs op dit vlak vervult en op de taak die de gemeente heeft om sporten te ondersteunen. Groen Links en Heiloo 2000 waren het met deze zienswijze eens. Ook met de constatering dat een kunstgrasveld op de huidige locatie aan de Vennewatersweg eigenlijk de enige oplossing is om op korte ter mijn het capaciteitsprobleem op te lossen. Verhuizen naar de Zandzoom, waar de gemeente in principe voorstander van is, werd niet als oplossing gezien. De termijn waarbinnen de defini tieve beslissing valt over de aanleg van de afslag bij de A9 - en daar mee het groene licht voor De Zandzoom en dus het instromen van de middelen die de gemeente met grondverkoop binnenhaalt ter financiering van een nieuw complex - werd te onzeker geacht om het acute capaciteitsprobleem op te los sen. Van de kant van Heiloo 2000 werd gewezen op 'gelijke monniken, gelijke kappen', refererend aan de sportvelden van onder andere de voetbalclubs die door de gemeente zijn betaald. Ook CDA en WD onderkenden de noodzaak van een derde kunstgrasveld, maar heten hun definitieve standpunt afhangen van een nota Sportbeleid, die de wethouder in maart presenteert. Daar wensten andere partijen - een meerderheid in de commissie - niet op te wachten. In deze nota komt de langeter- mijnvisie van de gemeente op sport en sportaccommodaties, waarbij ook gekeken wordt naar de bevol kingsgroei door de nieuwbouw in de Zandzoom en de behoefte aan sportaccommodaties die daaruit te verwachten valt. 'Die nota lost het kortetermijnprobleem van de club niet op', zei de wethouder. 'Het pro bleem van De Terriërs vraagt om een snelle oplossing. Ik zal met de club overleggen hoe we dat gaan doen'. Voorzitter Wytze van der Meer - en uiteraard zijn honderd, soms applaudisserende en veelal in het gele clubshirt geklede clubleden - was blij: „Ja, ik ben blij met deze toezegging. Met de gemeente komen we er verder wel uit. Ik heb er alle vertrouwen in dat in de loop van 2007 ons probleem opgelost is. En als we in de toekomst nog eens zouden moeten verhuizen willen we daar best aan meewerken." Jim Baltus is trots op zijn welverdiende beker voor een knappe derde plaats. Eigen foto JUDO HEILOO - Op zondag 12 novem ber traden vier judoka's van Dojo 't Loo aan op de Noord- Hollandse kampioenschappen voor A-pupillen in Beverwijk. Er werd gestreden volgens het systeem van de dubbele elimi natie. Met twee verliespartijen is het toernooi over. Roel Verlooij (tot 27 kilogram) won zijn eerste party relatief gemakkelijk met een houdgreep. De tweede party verloor hij met een koka, om de derde party weer win nend af te sluiten met een mooie houdgreep. Toen Roel de vierde partij werd verrrast en verloor, zat voor hem het toernooi er op. In de gewichtklasse tot 34 kilogram dwong Maaike Stevenson in de eer ste partij de winst af door een scheidsrechtersbeslissing. In haar tweede partij werd ze aan het eind van de wedstryd overgenomen en verloor met ippon van de jongen die uiteindelijk kampioen werd. De vol gende partij wérd heel snel gewon nen met een mooie uchi-mata (heupworp). Met verhes in de vier de partij was Maaike helaas uitge schakeld voor de pry zen. In de catergorie tot 24 kilogram had Dojo 't Loo twee vertegenwoordigers, Julien Keyser en Jim Baltus. Julien startte met een verliesparty. De volgende twee wedstrijden stond hy goed te judoën en won beide partyen met een snehe ippon. Jim Baltus (tot 24 kilogram) begon zijn eerste party goed met een mooie ippon. Zijn tweede party kwam hy tegen een lastige judoka van Randers de Geus. Het ging lang gelyk op, maar uiteindelijk verloor Jim zijn partij met een yuko. Daarna won Jim nog twee partijen voordat hij het moest opnemen tegen club genoot Julien. Deze strijd werd in het voordeel van Jim beslecht. Met dit resultaat stond Jim in de halve finale en was Julien uitgeschakeld. Jim stond in de halve finale heel lang voor met een yuko, maar het zich in de laatste tien seconden verrassen en verloor de partij uiteindelijk. Dit neemt niet weg dat Jim een hele knappe dérde plaats heeft veroverd bij de Noord- Hollandse kampioenschappen voor A-pupillen. baarzen veschalkte. Hierdoor bleef de wedstryd tot het laatste moment spannend. Na de wedstrijd, het nut tigen van de snert, enkele borrels en het passeren van wat visserslatijn werden de winnaars bekend gemaakt/ Uitslag: 1. Rob Jak 66 baarzen, 22 diver sen, 682 punten. 2. Cor Bakker 45 baarzen, 29 diversen, 479 punten. 3. Jan Leurs 35 baarzen, 24 diver- zen, 374 punten. Organisator Nico Krom die zowel de prijzen als con sumpties beschikbaar stelde, ein digde op de negende plaats, maar kan terugkijken op een gezellige en geslaagde wedstryd met prima vangsten. LIMMEN - Op zondag 12 november werd de eerste baarswedstrijd om de Nico Krom bokaal gevist in thuiswa- ter het Stet. Dit water kende de afgelopen weken zeer wisselvallende vangsten. De handen konden op elkaar na het verlossende woord van de wethouder: het verzoek om een derde kunstgrasveld van Terriërs wordt gehonoreerd. Foto: Ben Haeck (Fotopersbureau Fotex) - Gelukkig voor de hengelaars waren de aantallen deze morgen uit stekend. Door 14 hengelaars wer den er 783 vissen gevangen, waar van 425 baarzen. De overige vangst bestond voornamelijk uit pos en witvis. Er werden vijf stekken gedu rende een half uur bevist. De vang sten per stek waren zeer wisselval lig. Zo bleef de ene visser zonder vis, terwijl de buurman twintig

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 351