Baduhenna aan het werk achter Betsy's Hof v Kinderen Paulusschool houden spreekbeurt Jacob Ouderkerken op radio BEAT FM H E I L O O 3 wgÈÈ r i RESERVEER NU EN PROFITEER VAN 3,50 KORTING PER PERSOON Na komst rotonde: waar komt de jaarlijkse kerstboom? UITKIJKPOST 22 NOVEMBER 2006 HEILOO - Donderdag 16 november was wethouder Jacob Ouderkerken (PvdA) te gast bij BEAT FM in een live uitzending van het programma Heiloo Centraal met presenta tor Bob van Unnik. In een levendig gesprek belichtte Ouderkerken diverse punten uit het collegeprogramma 2006-2010 van de gemeente Heiloo. Deelname aan het college van Burgemeester en Wethouders hebben WD, CDA en PvdA. Uit het gemeentebeleid werden enkele zaken toegelicht zoals Onderwijs, Volksgezondheid en met name de Wet Maatschappelijke Ondersteuning. Deze laatste wet treedt op 1 januari 2007 in werking. Op het punt Onderwijs geldt dat naast verantwoordelijkheid van de gemeenten voor de huisvesting van de scholen (buitenkant) de schoolbe sturen verantwoordelijk zijn voor zorg binnen de schoolgebouwen. Dat wil zeggen dat de scholen schoon, veilig en goed onderhouden moeten zijn. De heer Ouderkerken stelde dat het college meent dat goede huis vesting van scholen een belangrijke voorwaarde is voor goede kwaliteit van het onderwijs. Ook het punt van een mogelijke vestiging van een volle dige school voor voortgezet onder wijs (onderbouw en bovenbouw) is een zaak die genoteerd staat op de gemeentelijke agenda. Verder kwam ter sprake het afstemmen van onder wijs en jeugdbeleid en dat de scholen veilig bereikbaar zijn, maar ook de strikte handhaving van de leerplicht wet. Wat betreft de volksgezondheid noemde de heer Ouderkerken de regionale samenwerking als belang rijke voorwaarde om de zorg voor de gezondheid van de inwoners van Heiloo waar te kunnen maken. De vestiging van de GGD zit in Alkmaar. Als laatste, maar wel een actueel punt, kwam de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO genoemd) aan de orde. Deze wet treedt per 1 januari 2007 in werking. De gemeente Heiloo is hier klaar voor. Er komt voor de praktische uitvoering een loket op het gemeentehuis en een loket in het Trefpunt. Belangrijk is dat de invoering va de WMO in Heiloo niet mag leiden tot verlaging van de hoogte van de voorzieningen. In de WMO worden/zijn opgenomen de Welzijnswet, de bekende WVG (wet voorzieningen gehandicapten) en de hulp bij huishouden (thuiszorg) uit de AWBZ (Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten). De heer Ouderkerken merkte nog op dat men voor meer informatie van harte wel kom is op het gemeentehuis. VOORSTELLINGEN HEILOO EVENEMENTENTERREIN AAN DE OMLOOP Vrijdag 22 december: 19.30 uur Zaterdag 23 december tot en met dinsdag 26 december: dagelijks 12.30 uur en 15.30 uur Woensdag 27 december tot en met vrijdag 29 december: dagelijks 14.00 uur en 19.30 uur Zaterdag 30 december: 11.00 uur en 14.00 uur I De circuskassa is vanaf 19 december dagelijks open van 11.00 tot 13.00 uur en 60 minuten voor aanvang van iedere voorstelling. Telefonisch reserveren is I mogelijk tussen 09.00 en 21.00 uur via: 072 564 90 49. I Bestel nu telefonisch uw kaarten, zonder reservedngskosten, 1 en profiteer van dit aantrekkelijke voordeel 1 U betaalt slechts 14,00 per persoon i.p.v. 17,50 I Deze actie is geldig voor alle voorstellingen, zolang de I voorraad strekt I I Maximaal 4 kaarten per bon I I Alleen geldig op vertoon van deze kortingsbon 1 aan de circuskassa CIRCUS RESERVEERLIJN: 072 - 564 90 49 I Telefonisch reserveren kan dagelijks van 09.00 tot 21.00 uur. I Gereserveerde kaarten kunnen vanaf 1 9 december l 1 worden afgehaald aan de kassa. (or<> I LJ HEILOO - Afgelopen weekend zijn de leden van de archeologi sche werkgroep van Baduhenna bezig geweest met een archeo logisch onderzoek achter Betsy's Hof. De reden is de herinrichting van het privé-terrein van de familie Van der Feen de Lille. Ooit heeft achter de huidige boerderij aan de Kennemerstraatweg een oudere boerenwoning gestaan. Nu Betsy's Hof wordt gerenoveerd en de tuin achter de boerderij zal worden inge richt, bood zich een kans de plek van de voormalige boerenwoning op te sporen. Na goedkeuring van de Rijksdienst voor archeologie, cultuurlandschap en monumenten is de werkgroep gestart met een archeologische verkenning. Eenmaal begonnen kwamen de leden van Baduhenna al gauw voor een verrassing te staan. Van de 17de eeuwse boerenwoning die in 1913 werd vervangen door de hui dige boerderij, bleek namelijk wei nig over. Oudere sporen kwamen aan het licht, zoals een huisgreppel en een waterput, die in de 15de eeuw en mogelijk van oudere datum zijn. Bekend is, dat er een kasteel heeft gestaan in het huidige bos van het landgoed Ter Coulster. Mogelijk hebben de vers ontdekte bewo- ningsporen met de voormalige bewoning rondom het kasteel te maken. De leden van de werkgroep zullen in de komende maanden de vondsten wassen en beschrijven. Ondertussen gaat de herinrichting gewoon door. Het terrein achter Betsy's Hof is zoals gezegd privé- terrein en niet toegankelijk voor pubüek. Wie geïn teresseerd is in de geschiedenis van landgoed Ter Coulster en misschien zelf actief wil worden in de lokale archeologie, kan altijd langs komen op de werkavonden op woensdag. Vanaf 19.30 uur is de ruimte van Baduhenna open voor belangstel lenden. De locatie van de werk- en expositieruimte is op het Willibrordus-terrein aan de Kennemerstraatweg, vanaf de hoofdingang direct achter het rech ter- poortje. U kunt ook mailen naar Baduhenna@planet.nl. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor eve nementen die in het weekend plaatsvin den. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contract basis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.00 t/m 17.30 uur dinsdag 08.001 m 13.00 uur woensdag 08.001 m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 17.30 uur donderdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.001m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl ineternet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd met een waterloos d rukproces HEILOO - Hoewel de gemeente de verkeersveiligheid met het aanleggen van de rotonde bij het stad- huisde verkeersveiligheid een warm hart toegedragen heeft, dient zich nu wel het eerste 'probleem' aan. Met de komst van de nieuwe rotonde bij het stadhuis is geen ruimte meer voor de jaarlijkse kerstboom. Heeft de gemeente daar al over nagedacht? Heeft iemand een suggestie? Zo zou het eruit kunnen zien Foto: Mftrio Sucksioni Archeologische werkgroep Baduhenna aan het werk in het gebied rond Betsy's Hof. Foto: Mario Sacksioni HEILOO - Op 14 november ging het Beestenboetje speciaal een middag open voor groep 5b van de Paulusschool. De afgelopen zes weken hebben alle kinderen over een zelf uitgekozen dier een informatief boek geschreven. Elk boek bestaat uit vijf hoofd stukken, een index en een slot woord. Alle informatie moesten de kinderen zelf van het internet halen. Ook hebben zij een eigen voorkant ontworpen en het boek ingebonden. Ter afsluiting van het thema moch ten drie kinderen een spreekbeurt houden over een dier dat ook in het Beestenboetje voorkomt. Eileen, Kim en Elsemieke droegen hun spreekbeurt voor op deze speciale plek. Ook toonden zij hun ingelijste schilderij ter verduidelijking van het werkstuk. De andere kinderen lazen hun boek voor in de aula van de Paulusschool. Wat geweldig dat ieder kind op zijn eigen niveau een prachtig informatief boek kan schrijven! Eileen, Kim en Elsemieke schreven een informatief boek en hiel den hun spreekbeurt in het Beestenboetje. Foto: Merel Schut

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 359