Nieuwe cursussen bij Het Licht Spanje is in! Berichten uit de Wereldwinkel Slank-Klup gaat weer beginnen 'Badjuf' Hanny Adam onverwacht gehuldigd De Hobbyfarm gaat weer van start H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELINGEN Eucharistieviering KBO KORTOM De Bergeon nieuws Dringend gevraagd: collectanten Verkoop afgeschreven jeugdmaterialen Tafelverhuur kinderkledingbeurs Fit op wintersport Afgestudeerd UITKIJKPOST 6 SEPTEMBER 2006 HEILOO - Bij Het Licht, praktijk voor bewustzijnsontwikkeling in Heiloo, starten in september de volgende cursussen. Voor kinderen: - Kindermeditatie: door de oefeningen in de bijeenkom sten kunnen kinderen zich sterker gaan voelen, durven ze meer voor zichzelf op te komen en voelen ze zich minder snel bang. - Thema-doe-middagen meditatie, lichaamswerk en creativiteit en dit alles rond verschillende thema's. Voor volwassenen: - Awakening your Light Body: een intensieve cur sus die je opent om een dieper contact met je ziel te maken, meer licht toe te laten en uit te stralen en vreugdevol te leven. - Dans-/meditatieochtenden: je lichaam die bewegingen laten maken die het op het moment wil maken met aansluitend een meditatie. - Holistic Pulsing I: een cursus waarin je de basistechnieken van het pulsen leert. In iedere les wordt naast het pulsen gewerkt met dans, lichaamswerk en meditatie. - Creëren, hoe doe je dat? Je creëert je eigen werkelijkheid. Leuk, maar hoe doe je dat en wat zijn daarbij de valkuilen? In twee ochtenden wordt je door middel van theorie en meditatie wegwijs gemaakt. - Volle maanmeditaties. Voor verdere informatie en/of opgave: Marion C. Mol-van Schagen, tel. 072- 5334703 www.het-licht.net HEILOO - „Wat voor reis je ook naar Spanje maakt, het is veel leuker als je de taal een beetje spreekt. Spaans is ook in", zegt Mary Zonneveld, eigena resse en docente Spaans van taleninstituut Campo del Sol. „Door het geven van les in groepen van maximaal acht personen, is er voor elke cursist aan dacht. Er wordt veel gewerkt met spelvormen, een ludieke manier van leren waardoor de lesstof veel beter blijft hangen." De docente volgt ieder jaar in de zomervakantie een docentencursus aan een universiteit in Spanje, zo heeft zij de laatste drie jaar de universiteit van Barcelona, Salamanca en León bezocht. 'Als talendocent mag je niet stil blijven zitten. Op zo'n cursus steek je veel op, van andere didactische vormen tot nieuwe Spaanse uitdrukkingen. Dit alles komt ten goede aan de cursisten van Campo del Sol!" Kijk voor meer informatie op: www.campodelsol.org of tel. 072-5669956. HEILOO - Of de zon nou schijnt of het regent, de tropische sappen van de Wereldwinkel blijven verkwikkend. Er zijn drie soorten: appelsap met limoen, sinaasappelsap met mango en tropisch sap. Ze zijn de hele maand september voordeüg geprijsd: drie pakken naar keuze voor 3.50. De vruchten uit deze sappen komen uit landen als Brazilië, Cuba en Zuid-Afrika en de vruchten zijn met zorg geplukt door de arbeiders in die landen. Ze krijgen een eerlijke prijs voor hun arbeid. Fair Trade Original staat garant voor eerüjke handel. Nu de scholen weer beginnen krijgt u 10% korting op alle schoolartikelen en schrijfwaren. Veel van de schriften zijn gemaakt van gerecyceld papier. Voor de kleintjes zijn leuke puzzeltjes van hout te koop. Ook zijn er weer prachtige sieraden ingekocht: oorbellen, armbanden, ket tingen en ringen uit exotische oorden. Komt u eens een kijkje nemen in de Wereldwinkel, Stationsweg 195 te Heiloo. HEILOO - Afvallen is meestal een kwestie van je eet- en beweegpatroon aanpassen. Ieder jaar wordt er wel weer een nieuw dieet of een nieuwe methode gelanceerd, die belooft dat je af zult vallen zonder veel moeite. Maar dat het moeite kost is wel zeker. Het is daarom fijn om steun te krijgen tijdens de periode datje werkt aan je lifestyle verbetering. Slank-Klup Benelux heeft al meer dan 15 jaar ervaring met het begeleiden van mensen met overgewicht. Iedere week is er een bijeenkomst van de leden waar gewogen wordt en informatie verstrekt. Het weekmenu wat iede re week met zorg wordt samengesteld door de diëtiste van Slank-Klup Benelux, belooft dagelijks goed uitgebalanceerde maaltijden, zeer smakelijk bovendien! Om u nog meer te motiveren, worden regelmatig bijzondere avonden georganiseerd. Bijvoorbeeld proeflessen in een sportschool of bewegmgsbankeninstituut. Kortom, afvallen met Slank-Klup Benelux, is niet alleen leerzaam, maar ook nog erg leuk! Meld u nu aan: 072-5332067, of kom eens langs bij de Ypsalon op maandagavond om 19.15 uur. Geheel onverwachts werd Hanny gehuldigd door de vaste zwem mers, omdat ze al 25 jaar bij het Baafje werkt. Foto: Uitkijkpost HEILOO - De vakantie is voor bij, de kinderen gaan weer naar school. Het einde van de zomer betekent ook dat zwembad het Baalje de poorten weer voor acht maanden sluit. Jaarlijks wordt voor het afsluiten van dit buitenzwembad de zwem mers de gelegenheid geboden elkaar gezellig met een kopje koffie gedag te zeggen. Dit jaar was wel een erg grote groep bij elkaar gekomen. Allen wisten waarom behalve één per soon. Dé badjuf van het Baalje, Hanny Adam, die dit jaar haar 25ste seizoen draaide was dan ook zeer verrast toen zij opeens voor een toespraak naar voren moest komen. De zwemmers wilden dit jubileum niet ongemerkt voorbij laten gaan, vooral omdat ze Hanny op handen dragen. Als Hanny er is voel ik me altijd veilig in het bad'. 'Ze let altijd goed op en kent iedereen'. Uit de toespraak die een van de zwem mers vrijdag hield, kwam ook dui delijk naar voren dat Hanny haar verantwoordelijk kent, waardoor ze soms ook minder leuke beslissingen moet nemen zoals de mensen het bad uitsturen bij onweersdreiging. De juweliersbon, de bloemen en een kaart met 72 namen maakten het de totaal verblufte Hanny wel even moeilijk. Na deze zomer, waar bij de 65.000 bezoekers net niet zijn gehaald door de slechte augustusmaand -hopen Hanny en het andere zwembadpersoneel alle vaste bezoekers en nog velen meer volgend jaar weer in het Baafje te zien. HEILOOO - Dit seizoen start de Hobbyfarm, in verband met groot onderhoud aan De Hofdijk en het opknappen van onze eigen lokalen, een week later. Er wordt op woensdag 13 sep tember gestart, van 13.30 tot 15.00 of 15.00 tot 16.30 uur (vanaf 7 jaar), vrijdag 15 september van 19.00 tot 20.30 uur (vanaf 9 jaar) en zaterdagochtend 16 september van 09.30 tot 11.00 uur (vanaf 7 jaar). Voor meer informatie en/of opgave: Caroline Groenland, tel. 072-5334890 of Ineke Hoekstein, tel. 072-5336052. Ook worden er weer diverse kinderworkshops gegeven. Zo staat er voor het najaar 'schilderen op doek' op het pro gramma. Voor meer informatie/ opgave over deze workshops kunt u terecht bij Truda Tervoort, tel. 072- 5336717. Nieuw zijn dit jaar de schilder- en tekencursus voor kin deren vanaf 12 jaar en de patch- workcursus van Jobina de Boer. Tevens gaan de volgende werkgroe pen en cursussen weer van start: kunstenaarscursus voor kinderen onder leiding van Anneke Hemelrijk, Beeldhouwen met spek steen onder leiding van Hanneke van Leeuwen, Schilderclub 'Samen Doorgaan' en de teken-, schilder en beeldhouwcursussen van Trudy Keijzer. Ook nemen Gered Gereedschap en Houtbewerking voor ouderen de hamer weer ter hand. De lokalen van de Hobby farm zijn op verschillende dagdelen te huur. Voor informatie over de verhuur: Antoinette Bontje, tel. 072-533896. HEILOO - Aan het begin van het nieuwe seizoen zal voor de KBO- leden eucharistie gevierd worden, op dinsdag 12 september om 10.00 uur in de Willibrorduskerk. Het herenkoor zal met zang de viering opluisteren. Ook andere belangstel lenden zijn van harte welkom. Na afloop van de viering is er gelegen heid elkaar te ontmoeten. De col lecte zal bestemd worden voor een landbouwproject voor vrouwen in Mozambique. HEILOO - Vanaf maandag 4 sep tember is de Bergeon weer dage lijks geopend van 13.30 tot 17.30. U kunt er binnen lopen voor een praatje een potje biljar ten, een drankje of om een kaar tje te leggen. De biljartcompeti ties starten weer op maan dagmorgen en op woensdagmid dag. Op dinsdagmiddag is er weer een dartcompetitie en op vrijdag avond begint weer de klaverjas club. U kunt zich voor alle acti viteiten nog aanmelden. Tevens kunt u elke middag gratis inter netten tussen 14.00 en 17.00 uur. HEILOO - In de week van 17 tot 23 september vindt de jaarlijkse collecte voor de Nierstichting plaats. In verband met samenval lende vakanties, ziekte en leeftijd vallen elk jaar wel behoorlijk wat collectanten af. Een tekort aan collectanten is natuurlijk zeer nadelig voor het collecteresultaat. Ook als u de Nierstichting eventu eel alleen voor dit jaar uit de pro blemen wilt helpen vinden zij dat al fantastisch. U kunt zich aan melden bij: Janny en Martin Affourtit, tel. 072-5332815. HEILOO - Op woensdag 13 sep tember houdt Bibüotheek Heiloo een extra verkoop van afgeschre ven materialen. Deze verkoop is bijzonder, want er worden alleen jeugdboeken en andere jeugdma terialen verkocht. De verkoop vindt plaats van 14.00 tot 17.00 uur in de expositieruimte van de bibliotheek. HEILOO - Op zaterdag 23 sep tember van 10.00 tot 12.00 uur houdt Stichting Ouderenwerk Heiloo weer een kinderkleding beurs in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. U kunt hier onder andere goedkope kin derkleding en speelgoed kopen. Wilt u een tafel reserveren, dan kunt u vanaf dinsdag 12 septem ber contact opnemen met Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297. De afmeting van de tafel is 80 x 160 en kost 6,-. Slechts één tafel per persoon en op is op (geen handelaren). HEILOO - Op woensdag 20 sep tember wordt er in Heiloo weer gestart met een nieuwe cursus skifit. Skifit is speciaal ontwikkeld als voorbereiding op het skiën, langlaufen en snowboarden. De skifit-trainingen worden gegeven op muziek en staan onder leiding van een gediplomeerd skifitdo- cent. De trainingen zijn geschikt voor jong en oud. U kunt alt\jd een keertje gratis deelnemen aan een proefles. Voor meer informa tie kunt u zich wenden tot Sabine Graas, tel. 06-22915256. HEILOO - Onze plaatsgenote Jet van Diepen is afgestudeerd aan de Universiteit van Amsterdam voor de studie Klinische Ontwik- kelings Psychologie. Zij is voor malig leerlinge van basisschool De Springschans en het Jac.P Thijsse College. i

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 35