Ans Willemse actief als lid IWeede Kamer TCG Centrum Kunlun H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Hallo, lieve kinderen van Heiloo POLITIEBERICHTEN Motorrijder gewond UITKIJKPOST 22 NOVEMBER 2006 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 100 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. TCG Centrum Kunlun, Westerweg 389B, 1852 PR Heiloo, tel. 06-51153007 In Heiloo bestaat de mogelijkheid om gezondheidsklachten, lichamelijk of psychisch, voor te leggen aan Corine Geelhuijzen, afgestudeerd traditi oneel Chinees genezer. Ze heeft sinds januari van dit jaar haar praktijk gevestigd in Heüoo. „De traditionele Chinese geneeskunde is de oudste professionele geneeskunde ter wereld. Dit medische systeem wordt al meer dan 2500 jaar gepraktiseerd", zo vertélt Corine. „De westerse technieken en metho den en de Chinese kunnen heel goed aanvullend werken. Tot dat inzicht is ook de World Health Organization gekomen en hebben een lijst met ziek tes opgesteld, die goed met Chinese geneeskunde te behandelen zijn." Misschien een ver-van-mijn-bed verhaal voor u, maar het wordt duidelij ker als u bedenkt dat Corine in haar praktijk al vele patiënten met onder meer hoofdpijn en migraine, huidklachten, astma en bronchitis, rugpijn tot de bekende tenniselleboog, gynaecologische aandoeningen, depres sies en stressgerelateerde klachten geholpen heeft. Uitgebreide intake en tong uitsteken Hoe die Chinese geneeskunde dan precies in zijn werk gaat, is de vol gende vraag die rijst. „Ik wil voorop stellen dat de Chinese geneeskunde additatief is op de Westerse geneeskunde. Waar de Westerse geneeskun de het fenomeen behandelt, richt de Chinese zich op disharmonie in het lichaam en stelt het individu centraal. Middels een uitgebreid intakege sprek probeer ik de disharmonie en een achterliggend patroon in kaart te brengen. Disharmonie wordt veroorzaakt door disbalans in geestelijke eri/of lichamelijke processen van een individu of door blokkade van qi, oftewel vitale energie, die door onze meridianen stroomt. Deze meridia nen of energiebanen zijn in onderzoeken zichtbaar gemaakt." De metho den die Corine gebruikt bij de behandeling zijn acupunctuur, Tuina en kruidengeneeskunde. Bij acupunctuur kan men zich vaak wel iets voor stellen, maar Corine legt uit dat een patiënt niet als een speldenkussen in haar praktijkruimte eindigt. „Ik breng een paar zeer dunne naaldjes in het lichaam op specifieke plaatsen om de disbalans op te heffen. „Ik stel van tevoren veel vragen en dat weet men ook, hoor. Waar de pijn zit, wanneer het optreedt, maar ook hoe het gaat met slapen, eetgewoonten, hoe de ontlasting is. Ik voel de polsen, omdat daarin zichtbaar is hoe de energie van de verschillende organen is. Heel belangrijk is ook de tong! Je tong is een goede weerspiegeling van je organen. Tongbeslag, kleur van de tong, gleufjes, allemaal zaken die mij vertellen hoe het ervoor staat. Ik heb dus al veel mensen gevraagd hun tong naar me uit te steken", grinnikt Corine. Tuina geweldig bij baby's Naast acupunctuur werkt Corine met Tuina, een oervorm van massage. „Het werkt ook geweldig bij baby's! Denk aan buikkrampen, huilbaby's, bedplassen, slapeloosheid. Tot slot is de Chinese kruidengeneeskunde een waardevolle aanvulling en kan Corine met een mix van verschillende krui den en mineralen een proces versnellen. Corine is lid van de beroepsver eniging ZHONG. „Belangrijk, zo'n lidmaatschap, want het vergroot de kans dat de patiënt een vergoeding van de kosten krijgt en is een kwali teitswaarborg." HEILOO - Vandaag begeeft Nederland zich weer naar de stemlokalen om, met rood pot lood of via een druk op de knop, een keuzee te maken voor dege nen die de komende periode ons land gaan regeren. Eén van de kandidaat-leden voor de komende verkiezingen is afkomstig uit Heiloo. Het gaat hier over Ans Willemse van der Ploeg, op dit moment ook al lid voor haar partij, het CDA. Interessante verdeling van werk zaamheden. Ondanks haar drukke bezigheden, ze toch tijd gevonden om uitleg te geven over haar werk voor het CDA in de Tweede Kamer. Die middag zal ze te vinden zijn op een overleg met ouderenbonden en -organisaties over het positief bena deren van ouderen in onze samenle ving. „Want als ze eens een dag zouden staken met alles wat ze vrij willig voor ons doen, dan hebben we een probleem", zo vertelt Ans. Deze uitspraak doet al vermoeden dat haar hart ligt bij de zorg (voor ouderen), welzijn. Dat is ook niet verwonderlijk met haar achtergrond in de gezondheidszorg. Tevens is zij in de lokale politiek geen onbeken de. Veertien jaar lang was zij wet houder bij de gemeente Heiloo. Eerder, in de periode '93-'94, zat zij in de Kamer. Van '94 tot aan 2006 was zij actief in diverse maatschap pelijke organisaties en Raden van toezicht. Vooral dus op het gebied van zorg, welzijn, vrouwen en senio ren. Tot er zich in juni van dit jaar onverwacht een vacature aandiende en zij gevraagd werd de vacature op te vullen. „Het komt op je pad, maar ik heb dan ook vele jaren geïnvesteerd in de politiek. O ja, ik heb ook nog deelgenomen aan de Council of AGE Europe in Brussel, waar Europese richtlijnen over dis criminatie op de arbeidsmarkt wor den opgesteld. Een hele interessan te verdeling van mijn werkzaamheden dus" oordeelt Ans. „Mensen vragen mij wel eens waarom ik in zoveel clubs zit. Maar je ziet dan de dwarsverbanden en de kennis die je op die manier vergaart biedt enorme voordelen. Het poli tieke werk dat ik nu doe, sluit hier goed op aan, wantje komt bij wet en regelgeving uit." Waar haalt Ans de drive vandaan, is een vraag die eigenlijk onmiddellijk opkomt wan neer je luistert naar het relaas van deze inspirerende vrouw. „Ik wil de politiek zo dicht mogelijk bij de mensen brengen. Doordat ik zoveel maatschappelijke organisaties bezoek, spreek en ken, weet ik wat er leeft. Bovendien ben ik zelf onderdeel van dat denkproces omdat ik ook een persoon in die wereld ben. Ik ben een Noord- Hollandse en zie mij dus gewoon als Noord-Holland dat in de kamer zit. Ik ben een volksvertegenwoordi ger." En dat zegt de enige kandidaat voor Noord-Holland boven het Noordzeekanaal. Ans vindt het spij tig dat het idee vaak leeft by bur gers dat de politiek toch wel beslist over de hoofden van het volk heen. „Kijk, de lokale politiek is belang rijk en staat nog dicht bij de inwo ners van een gemeente. Ik heb ook gemerkt als wethouder dat als je een fout begaat, je jezelf alle dagen tegenkomt. Je ziet namelyk als je bij wijze van spreken door je gemeente fietst de resultaten van je beleid. De afstand tot Den Haag is dan toch groter. Ook de landelijke politiek leeft, want velen zullen weer naar de stembus gaan. Maar ook de Provinciale verkiezingen zijn belangrijk en dat wordt vaak verge ten. Want daar wordt ook beslist over bijvoorbeeld de afslag A9. Alle drie de bestuurslagen zijn dus belangrijk!" Het is wel begrijpelijk waar die vijftig tot zestig uur per week van daan komen. Waar haalt Ans dan nog haar energie en ontspanning vandaan? „Ik krijg energie van mijn werk. De ene klus geeft me een kick voor de volgende. En ik werk graag, altijd al gehad. Ook in het weekend heb ik veel leeswerk, je moet altijd tekst hebben, dus ook schrijven doe ik veel. Je bent eigenlijk nooit klaar, elk bericht dat ik lees of hoor kan interessant zijn. Maar om te ont spannen fiets ik graag, ik zag vroe ger als wethouder al de stukjes die ik moest fietsen tussen klussen door als moment van rust. Ook lekker in alle rust eten of naar muziek luiste ren vind ik heerlyk." Het hart van Ans Willemse ligt bij de zorg (voor ouderen) en welzijn. Foto: Mario Sacksioni Foto: Mario Sacksioni Hier weer een brief van de Schrijf piet. Dit is mijn laatste brief aan jullie voor dat wij naar Heiloo komen. De afgelopen twee weken heb ik het hopelijk een beetje spannend gemaakt. Voor ons is het ook spannend, want we hebben nog maar een paar teke ningen terug, nadat ze werden gestolen door die akelige boeven. Ik hoop dat jullie allemaal je best gaan doen om de vlaggetjes in te kleuren, die op school zijn uitge deeld. En deze dan inleveren bij de vier grote supermarkten! Wij, de Pieten dus, gaan dan zorgen dat ze worden opgehangen op een hele leuke plaats. Trouwens, ik zou jullie nog gaan vertellen wat we na de optocht gaan doen. Nou, daar komt ie dan. We gaan direct na de optocht die 25 november om 12.00 uur start bij de Ypsalon in Heiloo, naar de Ter Coulsterkerk op de Holleweg. Daar wordt vanaf 13.00 uur een groot feest gegeven ter ere van Sinterklaas. Buiten staan dan al Pieten te wachten om jullie vra gen en verlanglijstjes in ont vangst te nemen. Tijdens het feest zijn er allemaal leuke dingen te zien. Er is een zangkoor,een K3-dansgroep, optredens van minirettes, er is een Muziekpiet die op zijn syn thesizer speelt, Acrobaatpieten, en nog veel meer. Neem je beste humeur mee en kom echt op tijd! Doe een leuke muts op met je naam erop, zodat iedereen weet hoe je heet. Doe een leuk Pietenpakje aan of zet een Sinterklaasmijter op je hoofd. Na het feest gaat iedereen weer naar huis met zijn papa of mama, opa of oma, oom of tante. En natuurlijk mogen jullie dan alle maal 's avonds jullie schoen zet ten. Ik ben al een beetje zenuwachtig, jullie ook? Ik zie jullie dan zaterdag 25 november om 12.00 uur bij de Ypsalon. HEILOO - Maandag 20 november raakte een 32-jarige motorrijder uit Heiloo gewond bij een ver keersongeval op de Westerweg. De man reed over de Westerweg toen uit tegenovergestelde rich ting een personenauto naderde die werd bestuurd door een 38- jarige vrouw uit Heiloo. Deze auto haalde een geparkeerde auto in en kwam daarbij op de weg helft voor het tegemoetkomende verkeer waar op dat moment de motor reed. Bij de daarop volgen de aanrijding raakte de motorrij der gewond aan zijn arm en been. Hij is met onbekend letsel overge bracht naar het ziekenhuis in Alkmaar.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 361