Na twintig jaar muziek stopt Disc 't Loo Winnaars fotowedstrijd Trip Trap stoel Yoga is hot! Henk Scholten nog zes maanden naast Rabobank Onze Lieve Vrouw ter Nood H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELINGEN POLITIEBERICHTEN Controles De bron leverde geneeskrachtig water UITKIJKPOST 22 NOVEMBER 2006 HEILOO - Het is twintig jaar geleden dat Piet-Hein Hulskamp als 19-jarig scholiertje met zijn weekendbaantje begon by Disco Heiloo. Later is de naam veranderd in Disc 't Loo. Na twee jaar nasleep van het lp-tijdperk brak begin jaren '80 de cd definitief door, waarna de gouden jaren volgden. Beginjaren '90 was het hoogtepunt vdorbij en kwam de opkomst van het internet, waar mee het downloaden begon. Mede hierdoor is het snel bergafwaarts gegaan met de branche. De komst van de dvd heeft dit proces wel wat afgeremd, maar ook de dvd is inmiddels te downloaden, en dus geen oplossing. Om de omzet een nieuwe impuls te geven zijn is Disc 't Loo een jaar terug begonnen met mobiele telefonie met goede resultaten. Gezien de snelle ontwikkelingen in de computerbranche zal de bedreiging voor de muziekbranche alleen maar groter worden. ,,Ik verwacht dat het kwaliteitsverschil tussen een originele cd en een mp3/kopie snel kleiner zal worden waardoor er nog meer gedownload zal worden. Ook de platenmaatschappijen steken al hun geld en energie in legale downloadsites. Daarnaast verwacht ik dat de mensen in de toekomst niet een cd of dvd in de woonkamer zullen afspelen, maar dat de computer mediacenter/i-pod/mobiele telefoon die functie gaat overnemen. Des te meer reden voor ons om eens over ons toekomst perspectief na te denken", aldus Piet Hein. ,,Met gemengde gevoelens hebben we besloten om ons helemaal op de mobiele telefonie en alles wat daar mee samenhangt te storten. Dit houdt in dat we vanaf 1 januari 2007 beginnen met de uitverkoop. Begin maart gaan we verbouwen, waarna we half maart als Phonehouse Heiloo ver der gaan. Met onze ervaring van de afgelopen jaren en een sterke organisatie achter ons, zullen we de klanten in de toekomst weer goed kunnen bedienen op het gebied van telecommunicatie." HEILOO - Op zaterdag 18 november werden drie Trip Trap-stoelen wegge geven. Dit naar aanleiding van de wedstrijd, die De Gelaarsde Kat onlangs organiseerde. De opdracht luidde: Maak de leukste foto op de mega Trip Trap- stoel, die een week in winkelcentrum 't Loo heeft gestaan. Kinderen hebben onder leiding van een fotograaf uit alle inzendingen de drie origineelste foto 's gekozen. Arlette Zoon, Luuk van Loon en Marion Overmeer wonnen ieder een Trip Trap-stoel. De winnende foto's zijn te zien in De Gelaarsde Kat in 't Loo. HEILOO - Wie de trends op sportgebied volgt of een willekeurige sport- winkel binnenloopt kan het niet ontgaan zijn, Yoga ontwikkeld zich tot een heuse lifestyle. In de drukke tijd waarin wij leven gaat we opzoek naar even wicht. Dat was Wil Kooij met haar bedrijf The Yoga Company een aantal jaar geleden al niet ontgaan. Wil volgt de trends op Yoga en Body Mind-gebied nauwlettend en speelt daar geheel op eigen wyze in. Omdat The Yoga Company kleinschalig is, is de kwaliteit gewaarborgd. Wil werkt met een klein hecht team, altyd een vaste docent en de kleine klassen van maximaal tien personen. Wil: „Yoga is echt voor iedereen, ongeacht je leeftijd of je lichaamsbouw, er is altijd een vorm van Yoga die by je past. De een doet het voor de ontspanning, een ander doet het om soepel te worden, en weer anderen doen liet echt als sport. Voor al deze wensen hebben wij een oplos sing", vertelt Wil. „Juist omdat wij zoveel persoonlijke aandacht geven kun je altijd instromen, je kunt in overleg altijd een proefles meedraaien." Ook stelde Wil een eigen programma samen waar in zij dans, Yoga en Pilates- oefeningen combineert, maar er is ook een programma met de fitball. Mede door de kleinschaligheid gaat het goed met The Yoga Company, het bedrijf maakt een gezonde groei door, maar „Ik zal altijd kijken naar trends en nieuwe ontwikkelingen, maar kwaliteit en persoonlijke begeleiding gaan voor." Ook voor een persoonlijke gesprek, of een Personal Yoga Training kunt u bij The Yoga Company terecht. In de uren dat er geen les wordt gege ven, geeft Wil diverse massages. U kunt er onder andere, terecht voor ont spanningsmassage, Hot-stonemassage, stoelmassage en voetmassage. Wilt u meer weten, kijk dan op www.theyogacompany.nl of bel voor informatie of een afspraak, tel. 06-18741193. HEILOO - Het gaat nog zes maanden duren, tot mei 2007, voordat Henk Scholten bloembinderij weer terug verhuist naar de plaats waar de winkel twintig jaar lang gevestigd was. Terug naar de oude stek. Aan de kant van het stationcentrum waar de meeste winkels zijn. Waar de nieuwbouw ver schijnt. Waar parkeren straks ook geen probleem meer is met de nieuwe parkeergarage onder het winkelcentrum. Waar een mooie grote supermarkt het stationcentrum komt versterken, samen met nog een aantal nieuwe win kels. Een bakker, een slijterij, een opticien, Decorette in een nieuwe jas en natuurlijk ook Henk Scholten met de bloemenwinkel. Maar eerst wordt 2006 sfeervol afgesloten mét een prachtige kerstwinkel. Zwart, wit, Engels rood, goud en zilver zyn de kleuren die de toon aan geven. U kunt komen kijken en genieten vanaf begin december HEILOO - Op 15 november werd tussen 14.00 en 14.50 uur op de Omloop een snelheidscontrole gehouden. Het aantal gecontroleer de voertuigen bedroég 47. Er wer den twee processen verbaal opge maakt voor het overschrijden van de maximumsnelheid van vijftig kilometer per uur. De hoogst geme ten snelheid bedroeg 78 kilometer per uur. Hierna werd tussen 15.30 en 16.00 uur een snelheidscontrole gehouden op de Ypesteinerlaan. Er werden 39 passerende voertuigen gecontroleerd. Er werd één proces verbaal opgemaakt voor het over schrijden Van de maximum- snel heid van vijftig kilometer per uur. Er werd een snelheid vastgesteld van 65 kilometer per uur. Er wer den tevens enkele aanhangwagens gecontroleerd. Daarbij waren geen overtredingen. Op 15 november werd tussen 06.50 en 07.30 uur tij dens de surveillance een verlich tingscontrole gehouden. Twee fiet sers werden bekeurd voor het niet voeren van de verlichting. De bestuurder van een motorvoertuig werd op de Kennemerstraatweg bekeurd voor een defect achter licht. Woensdagavond werd tussen 18.15 en 21.30 uur in geheel Heiloo een verlichtingscontrole gehouden. In totaal werden 21 bekeuringen uitgeschreven waarvan twintig voor fietsers en één voor een bromfietser. Op 16 november werd tussen 18.30 en 21.30 op ver schillende locaties gecontroleerd op verlichting. Er werden 12 fietsers bekeurd voor het niet voeren van een deugdelijke verlichting en één bromfietser werd geverbaliseerd voor het niet kunnen tonen van een bromfietscertificaat. Het bedevaartsoord van Heiloo staat de laatste tijd weer volop in de picture. Die bejangstelling begon al meer dan een jaar gele den, toen het eeuwfeest van het in 1905 weer opnieuw opgestarte bedevaartsoord uitvoerig gevierd werd. Verder heeft de kleine kapel een vernieuwd uiterlijk gekregen door de beschildering van het inte rieur en is het kruisbeeld op de Calvarieberg aan het eind van het park door een nieuw beeld vervan gen. Ook het Julianaklooster daar achter aan de Hoogeweg heeft weer een paar nieuwe zusters gekregen. Onlangs is er zelfs in het radioprogramma 'U bevindt zich hier' een half uur aandacht aan Onze Lieve Vrouw ter Nood is besteed, waarbij zuster Humilia geïnterviewd werd. Kortom Maria staat weer volop in de belangstel ling. Voor mij genoeg redenen om me weer eens in dit bedevaarts oord te verdiepen. Allereerst vind ik het nog steeds jammer, dat het bordje op de hoek van de Hoogeweg en de Kapellaan met daarop 'vaart minderen spaart kin deren' door bezorgde bedevaarts- gangers veranderd in 'vaart minde ren spaart nonnen' nu al een poos weg is. Het is toch zeker een goede zaak, als er op de veiligheid van de nieuwe zusters wordt gelet. Het is nog altijd niet duidelijk hoe deze plek ontstaan is, maar wel bekend is de legende van ene Nelis, die achter in de dertig nog steeds bij zijn moeder woonde en in het gehucht Runxputte tijdens het kievitseieren zoeken een hou ten Mariabeeldje vond. Hij gaf het aan zijn moeder, die het helemaal schoon maakte om het de volgen de ochtend naar de pastoor te brengen. Nelis vond echter de vol gende ochtend opnieuw hetzelfde beeldje en ook weer de daarop vol gende morgen. Wat later kon een rijke Alkmaarse koopman Johannes Mors met zijn schip door tegenwind maar steeds niet landen, maar opeens hoorde hij een stem, die hem influisterde "Als gij mij gaat eren, zal de wind gaan keren." Hij beloofde dit, de wind ging keren en toen hij aan land het ver haal van de Mariavondsten van Nelis hoorde, bouwde hij volgens de legende op de Runxputte de kapel. By de kapel is de tekst over het eren van Maria en het keren van de wind nog steeds te lezen. In de geschriften wordt de kapel al in 1409 voor het eerst vermeld. Bekend is ook, dat in 1573 Diederik van Sonoy naast alle andere kerken en kloosters ook de Mariakapel en de put verwoest heeft. Toch zijn de bedevaartsgan- gers blijven komen. Dit blijkt bij voorbeeld uit het schilderij van Gerrit de Jongh, die in 1630 de ruïne van de kapel schilderde met daarvoor een groepje bezoekers. Dit werk is nog steeds te zien in het Catherijneconvent in Utrecht. Volgens de overlevering begon in de nacht van 8 op 9 december anno 1713 de bron opeens weer te stromen. Dit vond plaats op de nacht na het feest van de onbevlek te ontvangenis van Maria. Het was een groot mirakel, want de bron leverde, zo wordt vermeld in de bronnen, geneeskrachtig water en hierdoor zyn bijvoorbeeld heel veel koeien van de runderpest genezen. Zelfs de protestanten gaven de geneeskrachtige werking toe, maar ze zeiden er wel bij, dat het water vermengd was met geuzenbloed. Door deze heilige put kwam de plek nog meer in de belangstelling. Zuster Humilia vertelde, dat er nog steeds veel mensen water komen halen bij het putje, waaruit geluk kig nog altijd voldoende nieuw water opborrelt. De hele 18e eeuw bleven er, ondanks de protestantse tegenwerking, nog steeds pelgrims komen. Die tegenwerking werd een stuk minder in de Franse tijd, toen Lodewijk Napoleon hier de vrijheid van godsdienst invoerde, maar in 1830 kwam er een eind aan de bedevaarten, omdat de grond in protestantse handen kwam. Gelukkig is vooral dankzij de hulp van de Alkmaarse margarinefabri kant Van den Bosch in 1905 het werken aan het opgraven en her stellen van de put en daarna van de kapel weer begonnen. Toen was de grond al weer in katholieke handen gekomen. Hierdoor nam de belang stelling weer enorm toe en werd in 1908 door de kunstenaar Mengelberg het Mariabeeld ver vaardigd en begon de architect Jan Stuijt met het ontwerpen van de kapel, die in 1930 voltooid is. In 1913 was de grote kapel al gebouwd. Anno 2006 gaat alles heel goed. Het aantal belangstel lenden loopt als een trein. Dit wil zeggen zowel letterlijk als figuur lijk. De trein stopt hier nameüjk 12 a 13 keer per jaar en het jaarüjkse bezoekersaantal is meer dan 80.000, terwijl elke week ook nog zo'n 400 mensen de hoogmis bezoeken. De kapel ziet er na het schilderwerk van mevrouw Schobbe weer prachtig uit. Verder zijn de kruiswegstaties in het park, waarin de lijdensweg van Christus De Uitkijkpost heeft Anne Mantel bereid gevonden om maandelijks een stuk te schrijven voor deze krant. Anne Mantel is woonachtig in Heiloo en heeft veel stuk ken over het onderwijs geschreven in de Volkskrant en in de NRC. Na zijn pensio nering heeft hij gedurende vyf jaar columns geschreven in het Noordhollands Dagblad, voor de populaire rubriek 'Persoonlijk'. Voor de Uitkijkpost zal Anne interessante onderwerpen, die betrekking hebben op Heiloo en omgeving, aan een nader onderzoek onderwerpen'of vanuit een onverwachte invalshoek benaderen. wordt afgebeeld met daarbij het aan de handa." Hij betreurt het nieuwe kruis, zeer de moeite van alleen, dat alle kroegen, die er vroe het bekijken waard. ger rondom het terrein stonden, nu Ook het Julianaklooster is met allemaal verdwenen zijn. Dat spyt een paar nieuwe Argentijnse zusters mij ook. weer actief. Zij houden zich onder andere bezig met gebeds-en bezin- Anne Mantel nings activiteiten. Ook zuster Humilia gaat daar binnenkort w o n e" n Interessant vind ik ook het hou ten Mariabeeldje in de grote kapel, dat via via in handen is gekomen van de stichting OLV ter Nood. Zou dit misschien het beeldje van Nelis zijn? Graag wil ik eindigen met het noemen van Gerard Reve, die in 1962 door zijn huwelijks-, geloofs- en drank proble men Onze Lieve Vrouw ter Nood gesmeekt heeft hem te redden. Hij bedankt haar door haar Medeverlosseres te noemen en heeft een mooi gedicht over haar geschreven, dat eindigt met Halleluja, nix

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 363