Grote opkomst bij wijkbijeenkomsten Wmo in Heiloo Eigen bijdragen en vergoedingen vastgesteld 15 wmamm Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl O HEILOO De vier wijkbijeenkomsten over Wonen, welzijn en zorg op 13, 15, 16 en 20 november zijn zeer goed bezocht. De grote opkomst betekent dat deze vorm van meedenken met de gemeente bij een groot publiek aanspreekt, wat voor de gemeente een belangrijk winstpunt is uit deze ronde. Omdat de opkomst ver boven verwachting was, is de bijeen komst in de bibliotheek op 13 november jl. helaas niet goed verlopen. Daardoor hebben tientallen inwoners uit het zuidwestelijk deel van Heiloo de avond niet kunnen bijwo nen. Het gemeentebestuur betreurt dit. Alle inwoners uit het zuidwestelijke deel van Heiloo ontvangen nog huis- aan-huis bericht met een ver slag van en toelichting op de avond. Na de eerste bijeen komst in de bibliotheek heeft de gemeente de organisatie en invulling van de overige drie bijeenkomsten aangepast, waardoor deze goed zijn ver lopen. De wijkbijeenkomsten hebben op verschillende onderwerpen nutti ge informatie opgeleverd. Van de wijkbijeenkomsten worden ver slagen gemaakt, die worden toe gestuurd aan de aanwezigen. In de eerste week van december kunt u de verslagen ook lezen op de website van Heiloo onder het menu-item 'Plannen en projec ten'. De uitkomsten worden ver werkt in de visieontwikkeling op het gebied van wonen, welzijn en zorg. Naar verwachting wordt deze visie eind eerste kwartaal 2007 door het college van B&W ter besluitvorming voorgelegd aan de commissie Maatschap pelijke Zaken en de raad. Visieontwikkeling Wonen, welzijn en zorg De gemeente heeft de bijeenkom sten georganiseerd om een beeld te krijgen hoe de inwoners van Heiloo hun woonomgeving erva ren. Vragen die tijdens de avon den aan de orde kwamen, zijn bijvoorbeeld: vindt u dat men prettig met elkaar omgaat, wat vindt u van uw buurt, welke voorzieningen mist u in Heiloo. In het tweede deel van de avond konden de inwoners ideeën over hun ideale woonwijk geven. Deze informatie wordt meegeno men bij de inrichting van de wij ken Zuiderloo en Zandzoom. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw Y. Kersten van het stafbureau Welzijn, telefoonnummer (072) 535 66 85. Op 1 januari 2007 is de Wet maatschappelijke ondersteu ning (Wmo) van kracht. Deze nieuwe wet bundelt een aantal bestaande wetten: - Welzijnswet - Wet voorzieningen gehandi capten (Wvg) - Aantal subsidieregelingen uit de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten (AWBZ) (o.a. mantelondersteuning, diensten bij wonen met zorg) - De hulp bij het huishouden uit de AWBZ - De Openbare Geestelijke Gezondheidszorg (OGGZ) De grootste wijziging heeft betrekking op 'hulp bij het huis houden'. Vanaf 1 januari 2007 betaalt en regelt de gemeente de 'hulp bij het huishouden' in plaats van het Zorgkantoor en het Centrum Indicatiestelling Zorg (CIZ). Om dit goed te regelen heeft de raad van Heiloo de Verordening maatschappelijke ondersteuning vastgesteld in zijn vergadering van 2 oktober jl. In deze verorde ning staan de regels die in Heiloo gaan gelden voor het verkrijgen van zorg voor mensen met een beperking. Met deze zorg moeten mensen in staat zijn om: een huishouden te voeren; zich te verplaatsen in en om de woning; zich lokaal te verplaatsen per vervoermiddel; medemensen te ontmoeten. Naast een verordening moet de gemeente ook de hoogte van de eigen bijdragen en vergoedingen bepalen. Daarom heeft het colle ge 14 november jl. het Besluit maatschappelijke ondersteuning vastgesteld. In dit besluit zijn de eigen bijdragen en vergoedingen opgenomen voor: Hulp bij huishouden Woonvoorzieningen Vervoersvoorzieningen Rolstoelen Geen eigen bijdrage voor rolstoelen, woon- en vervoersvoorzieningen De rolstoelen, woon- en vervoers voorzieningen vallen nu onder de Wet voorzieningen gehandi capten (Wvg). Voor deze voorzie ningen vraagt de gemeente Heiloo op dit moment geen eigen bijdrage. Dit blijft ook zo vanaf 1 januari 2007 onder de Wmo. Voor deze voorzieningen hoeft u volgend jaar dus geen eigen bij drage te betalen. Voor hulp bij het huishouden geldt wel een eigen bijdrage. Eigen bijdrage 'hulp bij huishouden' 'Hulp bij huishouden' valt nu onder de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten (AWBZ). Onder de AWBZ betaalt u een eigen bijdrage voor 'hulp bij huishouden. Ook in 2007 moet u een eigen bijdrage betalen voor hulp bij het huishouden. In het besluit maatschappelijke onder steuning staan de regels die de gemeente Heiloo gebruikt om de hoogte van uw eigen bijdrage vast te stellen. Deze is afhanke lijk van: - uw inkomen; - de soort hulp bij huishouden die u nodig heeft; - het aantal uren hulp bij het huishouden;, - de samenstelling van uw huis houden (gehuwd/samenwo nend of alleenstaand) - uw leeftijd (ouder of jonger dan 65 jaar) Ontvangt u op 31 december 2006 al hulp bij het huishouden, dan houdt u uw rechten en plichten in 2007. Dit geldt ook voor de hoogte van uw eigen bijdrage. Heeft u een minimuminkomen dan kunt u bijzondere bijstand aanvragen bij de gemeente. Persoonsgebonden budget Per 1 januari 2007 kunt u een per soonsgebonden budget (Pgb) aan vragen voor hulp bij het huishou den, rolstoelen, woon- en, vervoersvoorzieningen. Voor hulp bij het huishouden was dit onder de AWBZ al mogelijk. Voor de andere voorzieningen is dit nieuw. Heeft u op 31 december 2006 een Pgb voor hulp bij het huishouden dan houdt u uw rechten en plich ten op grond van de AWBZ in 2007. Het Zorgkantoor blijft in 2007 uw aanspreekpunt, zoals dat nu ook het geval is. Ook de dienstverlening van de Sociale Verzekeringsbank blijft ongewijzigd. Mensen die vanaf 1 januari 2007 een Pgb voor hulp bij het huis houden aanvragen, vallen onder de regels van de gemeente Heiloo. In het Besluit maatschap pelijke ondersteuning zijn deze regels opgenomen. Ter inzage De verordening en het besluit lig gen ter inzage in het Informatie centrum van het gemeentehuis. Openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag 08.00-12.30 uur en maandagavond 18.00-20.00 uur. De verordening en het besluit maatschappelijke ondersteuning kunt u ook opvragen via www.heiloo.nl/wmo-loket onder het menu-item documenten. Meer informatie Voor meer informatie over de verordening, het besluit of over de invoering van de Wmo kunt u contact opnemen met mevrouw M. Hoogestijn telefoonnummer (072) 535 67 13. Verder treft u meer informatie op www.heiloo.nl/wmo-loket. Tot kunt u ook veel informatie over de Wmo vinden op de landelijke website www.info-wmo.nl UITKIJKPOST 22 NOVEMBER 2006 Heiloo contact

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 371