De Burgerij twee weken thuishaven van De Jantjes Recordpoging 'Heel Nederland danst': Sinterklaasavontuur in de Burgerij ^Egmonder Wesselingh ontvangt koninklijke onderscheiding regio 23 Limmer Plankeniers viert 30-jarig jubileum En Akersloot danste mee Programma 23 nov t/m 29 nov 2006 "Volver" "Zwartboek" "Kruistocht in Spijkerbroek" (OV) "Baas in eigen bos" (NL) "Afblijven" www.corsobioscoop.nl Heerlijk meegezongen en zitten schaterlachen Grote Piet weet het ff niet 22 NOVEMBER 2006 De kinderen en leerkrachten van de Johannesschool en Jacobusschool dansten allemaal enthousiast mee in een poging het record te verbreken. Eigen foto AKERSLOOT - Op donderdag 16 november hebben de kinde ren en leerkrachten van de Johanneschool en Jacobus school samen op het school plein meegedaan met de record poging van 'Heel Nederland danst!' ADVERTENTIE donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 18.30 uur zondag 16.00 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur vrijdag zaterdag 18.30 uur zondag 15.30 20.00 uur maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur "Casino Royale" Première zaterdag 14.00 uur zondag 13.00 uur zaterdag 14.00 uur zondag 13.00 uur woensdag 14.00 uur woensdag 14.00 uur "Flushed Away" (NL) Première Dorpsstraat 70 Castricum Tel. 0251 - 65 22 91 Om 11.00 uur hadden alle kinde ren en leerkrachten zich in een blauwe broek en wit shirt verzameld op het schoolplein. Eerst werd er een warming-up gedaan op de lied jes 'Superman'en 'De Wekker'. Ook werd het dansje nog zonder muziek geoefend, zodat enthousiaste ouders ook mee konden dansen. Om 11.15 was het zover. De burgemeester, mevrouw Emmens-Knol, danste ook mee. Zij danste samen met juf Willy op de tafels zodat iedereen het goed kon zien. Het dansje op 'What a feeling' moest twee keer worden gedanst om het oude wereldrecord, dat op LIMMEN - Op zondag 3 decem ber kan de jeugd van 4 tot 9 jaar genieten van het Sinterklaasspel in de Burgerij in Limmen. Het toneelspel is van spelers van Pancratius en Forento. Regio is in handen van Marie Louise Middelhoff, die tevens auter is van het stuk. Als Grote Piet op zyn gemotori seerde step door het dorp rijdt, valt hij. Languit ligt hij op de straat. Een zwerfster probeert hem weer by te brengen. Dit lukt haar wel maar Grote Piet is vergeten wie hij ook alweer is. Zijn hersentjes doen het niet meer. Hij snapt er helemaal niets meer van. En er moet nog veel naam van Canada stond, te verbre ken. De kinderen dansten met veel enthousiasme mee. In totaal hebben in Nederland 260.000 mensen met de recordpoging meegedaan. Alle deelnemers moeten nu een getuigenverklaring opsturen om het aantal deelnemers te bevestigen. Later zal bekend worden of het record gehaald is. Er moesten minstens 200.000 mensen meedoen om het oude record te verbreken. Burgemeester Emmens-Knol zal een intentiever klaring tekenen, waarin zij toezegt te gaan werken aan lokaal beweeg- beleid. werk gedaan worden. De kleine pietjes zijn radeloos. Zij proberen van alles en nog wat om Grote Piet te helpen zijn geheugen terug te vinden. Zij worden geholpen door een Chinese tweeling, de zwerfster en madame Mans, een wat vreemde dame die denkt dat zij nog kan tove ren. Natuurlijk komt alles uiteinde lijk weer goed, maar wie heeft Grote Piet nu eigenlijk gered? Het beloofd een spannende en kleurrijj- ke voorstelling te worden. Aanvang is 12.00 uur, de zaal gaat open om 11.30 uur en de toegang bedraagt 2,50, voor kinderen en volwasse nen. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de organisa tie: Limmen Cultuur, tel. 072- 5052235. LIMMEN - De Limmer Plankeniers vieren hun dertig jarig jubileum bijzonder uitbun dig. Professionele decors en kostuums tezamen met de noodzakelijke rasechte Amsterdamse tongval maakten hun uitvoering van de musical 'De Jantjes' op vrijdag 17 november tot een feest. Niet alleen voor de gedreven spe lers, maar zeker ook voor het publiek. Ze noemen zichzelf een toneelver eniging en het was dan ook voor het eerst dat ze een programma brach ten, waarin liedjes een prominente plaats innemen. De zingende acteurs werden daarbij professio neel én sfeervol begeleid door twee accordeonisten. Zingen hebben we nog niet eerder gedaan, maar het ging eigenlijk wel goed" aldus Mary Winder, secretaris van de toneel club. Ze is daarmee te bescheiden, want leefde het publiek al intens met het verhaal mee, op momenten dat een liederen werd ingezet, veerde de zaal op en werd door bijna iedereen enthousiast mee gezongen met 'Dat zijn onze Jantjes', 'In de Jordaan' en alle andere bekende deuntjes. De Jantjes, een toneelstuk van Herman Bouber, speelt zich af in het begin van de 20e eeuw in de Jordaan. Het zit de drie jongens Dolle Dries, Blauwe Toon en Schele Manus wat tegen en daarom tekenen ze bij de marine van het Koninklijk Nederlands Indisch Leger. Zes jaar zijn ze onderweg en als ze tenslotte thuiskomen is er veel veranderd. „Ik heb erg genoten" vertelt Han van de Peet (82) met glimmende ogen. Hij heeft heerlijk meegezon gen en zitten schaterlachen. „Ik ken het stuk wel van vroeger, uit mijn lagere school tijd. Toen heb ik het natuurlijk niet gezien, maar de bed jes waren op de radio te horen en we zongen ze graag, want ze waren erg populair" en hij voegt er nog aan toe: „Ik vond ze heel goed spelen". Dat laatste beaamt ook een drietal dames, van 87, 85 en 55 jaar: „We zijn er lekker een middagje tussen uit. De Jantjes is een heel leuk toneelstuk en het is hier gezelhg: allemaal Limmers onder elkaar, dus we zien ook nog eens flink wat bekenden." De Limmer Plankeniers brengen ieder jaar een toneelstuk op de plan ken. „Het gaat bijna altijd om een stuk met humor, een klucht of een blijspel" licht Mary Winder toe. De vitale vereniging heeft zo'n 25 spe lende leden, in alle leeftijdscatego rieën: „We hebben vandaag zelfs vijf debutanten, waaronder drie jongens van 21 jaar" meldt ze trots. Trots is ze beslist ook op de kostuums van De Jantjes, die allemaal zijn gemaakt door Tiny Bruschke, en de prachtige decors van de hand van John Droog. De Burgerij lijkt met haar gezelli ge sfeer speciaal voor deze voorstel lingen gemaakt. Eigenlijk is dat natuurlijk ook letterlijk het geval, want de dorpsbewoners zorgden er ooit met eigen handen voor dat het theater voor het dorp werd behou den. De laatste twee weken van november is het theater het domein van De Jantjes, met nog een drietal voorstellingen te gaan op respectie velijk vrijdag 24 november, zaterdag 25 november en vrijdag 1 december. Alle voorstellingen zijn helaas uitver kocht. De Limmer Plankeniers vormen een toneelvereniging, maar bren gen tijdens het jubileumjaar voor het eerst een musical. Foto: Mario Sacksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 375