Egmonder Wesselingh ontvangt onderscheiding Flashbackshow van radio Castricum bestaat tien jaar Sinterklaas op bezoek in nieuwbouwwijk Interimdirigent voor Lamoraal van Egmont REGIO 23 ^538» Digitale fotocursus bij DEFA Klaverjassen in De Vriendschap Meidenavond in de Hanswijk GEVONDEN VERLOREN Lid in de Orde van Oranje Nassau Jubileum gevierd met bijzondere uitzending op 26 november UITKIJKPOST 22 NOVEMBER 2006 EGMOND - Vrijdag 24 november vanaf 20.00 uur is er weer een DEFA-avond. Deze keer staat het in het teken van een digitale foto cursus, onder leiding van Theo Kemperman. Dit is zo'n avond waarop alle DEFA-leden in de gelegenheid komen om van een professional te leren. Bent u geen lid, maar wilt u kennis komen maken met de DEFA? Dan kunt u contact opnemen met: Harry van Gent, tel. 072-5065754 of Andrea Rijtema tel. 072-5062806. AKERSLOOT - Op zaterdag 25 november is er klaverjasdrive in café de Vriendschap in Akersloot. Eenmaal in de vier weken gaat de carrousel van het gezellige klaver jassen met daarbij altijd een prachtige pryzentafel van start. De prijzentafel in de Vriendschap is bekend. Allerlei elektronische apparatuur, variërend van draag bare radio cd-spelers tot dvd- recorders, prachtige levensmidde lenpakketten, paling, eigenlijk teveel om op te noemen. Naast het klaverjassen wordt een grote superverloting gehouden, waarbij ook prachtige prijzen de winnen zijn. Men kan zich van tevoren telefonisch opgeven, tel. 0251- 312866 of 's avonds in de bar. De aanvang van deze drive is 20.00 uur. EGMOND - Op donderdag 23 november houdt Jeugdbelangen en Stichting Welzijn Bergen een Meidenavond in dorpshuis de Hanswijk. Meisjes in de Ëgmonden vanaf groep zes tot en met de brugklas komen deze don derdag eerst met zijn allen bij elkaar, om samen de nieuwe acti viteiten voor aankomend jaar te plannen. De volgende keren wordt de avond opgedeeld naar leeftijd. Meer informatie via Michelle van de Wateringen, tel. 06-40179352 of tel. 072- 5063793. Of via Anneke Koopman, tel. 072-5066852 en www. welzijnbergen. nl/jongeren- werk. De avond is van 19.00 tot 20.30 uur. Kosten bedragen 1,50. REGIO - De politie Noord- Holland-Noord, afdeling Castricum/ Limmen/ Akersloot meldt de volgende voorwerpen als gevonden en verloren. Goederen zijn gevonden en verlo ren tussen 13 en 20 november Verloren in Castricum Sleutels 2x, Zwarte portemonnee met pasjes en ID-kaart, bankpas, herenhorloge Seiko met witte plaat, bril op sterkte ovaal model brons/goudkleurig, OV-kaart, jas bruin leer driekwart model. Gevonden in Castricum Sleutels 4x, groene canvas schou dertas, ring zilver of wit goud met inscriptie, rechter dreumes schoentje wit leder, twee jongens jassen. Gevonden in Limmen Zwarte portemonnee met diverse pasjes. Verloren in Limmen Gouden armband vierkant scha- keltje wit/geel goud. Verloren in Akersloot Kinderbril Osiris metaal bruin met bl/gr pootjes ovaal model. De Sint was blij dat hij de nieuwe wijk van Egmond aan den Hoef kon bezoeken. Éigen foto EGMOND - Gelukkig voor de Sint, de 18 pieten en alle kinde ren werd het afgelopen zondag net op tijd droog. De sint was erg büj dat hij voor de eerste keer in zijn lange leven de nieuwe wijk van Egmond aan den Hoef kon bezoeken en hij hoopt dat zijn pieten hier de weg niet kwijt zullen raken. Wethouder Massu begroette de Sint in het dorpshuis Hanswijk, dat tot de nok toe gevuld was met kin deren en hun ouders. En hij had een voor de Sint welkome verrassing: het reserve-boek van alle kinderen van Egmond, zodat de Sint weer alles weet wat nodig is om hun schoentjes te vinden. Onder de bezielende leiding van Gerard Belleman werd menig liedje geest driftig door alle kinderen meege zongen, waarbij naast de Sinterklaasliedjes dit jaar ook het lied van het hef klein konijntje erg populair was. Er waren dit jaar twee leerling-pieten aanwezig die niet in de gebruikelijke pietenpakken he pen, omdat ze die wat ouderwets vonden. Alle pieten deden daarna mee in een mooie modeshow. EGMOND - Op zaterdag 18 november reikte burgemeester de Winter van gemeente Bergen, een Koninklijke Onderscheiding uit aan de heer Wesselingh. Dit vond plaats bij sportcomplex Berdos te Bergen. De heer Wesselingh werd benoemd tot 'Lid in de Orde van Oranje Nassau' voor zijn tienjarig penningmeesterschap van de Egmondzeeëer Reddingbrigade, als hd van de vrijwillige brandweer en voor het penningmeesterschap voor de Reddingsbrigade 'De Robben' in Egmond-Binnen. Zijn loopbaan voor de reddingbrigades kenmerkte zich vooral door preventie, met name ook het informeren van bad gasten over kustzwemrisico's. Helaas werden dergehjke raadge vingen niet altijd in dank afgeno men. Zowel de heer als mevrouw Wesselingh droegen hun steentje bij door huis aan huis bedelbrieven te bezorgen in Heiloo, Egmond Binnen en Egmond aan den Hoef ten behoeve van de reddingbrigade Egmond Binnen. Op 1 januari 1971 kwam de heer Wesselingh als aspi rant-brandwacht bij de vrijwillige brandweer Egmond Binnen. Vele opleidingen heeft hij gevolgd en daarmee is hij door de loop van zijn 'brandweerjaren' bevorderd in 1988 tot onderbrandmeester. Deze func tie heeft hij tot heden. Officieel zou hij met functioneel ontslag gaan met ingang van 1 januari 2005. Tot tweemaal toe is er opschorting ont slag aangevraagd en verleend. Dit mede door de enorme inzet en het altijd paraat zijn voor de brandweer van de heer Wesselingh. De hechte collegiale brandweercontacten bete kenen erg veel voor hem en zijn eigen verzoek om na zijn 55ste leef tijd door te mogen gaan is dan ook gehonoreerd. CASTRICUM - Voor de echte muziekliefhebber is er op radio Castricum wekelijks de Flashbackshow. Samensteller en presentator Johan Vermeer (Jan Uiterwijk) laat u iedere zondag van 17.00 tot 19.00 uur genieten van de grootste hits uit de jaren '50 tot 2000. De uitgebreide muziekcollectie van Johan Vermeer is een waarborg voor een goede kwaliteit en doordachte variatie. Daarnaast speelt de Flashbackshow in op de lokale actualiteit. Inmiddels bestaat de Flashbackshow tien jaar. Koos Beekman, die na zijn drie uur durende sportprogramma op zon dagmiddag nog een uurtje 'gouwe ouwe' muziek draaide, zocht in 1996 een vervanger. Toevallig kwam hij Jan Uiterwijk en polste Jan om eventueel een programma bij Castricum 105 te gaan presente ren. Jan hapte toe en daarmee was een van de succesvolste program ma's op Castricum 105 geboren. Jan verzorgde de samenstelling en presenteerde als Johan Vermeer de Flashbackshow. Hij was van jongs af aan al een groot liefhebber van de zeezenders, zoals Radio Veronica en Radio Caroline. Johan/Jan werkte in 1996 in de Johannes Vermeerstraat in Amsterdam en besloot deze naam te gebruiken voor zijn uitzendingen. Vijf jaar lang werd hij voor de tech niek bijgestaan door zijn vriend Hans de Vries. Door de modernise ring van de studio en de apparatuur is Jan tegenwoordig helemaal 'self supporting'. Jarenlang heeft Jan zich ook ingezet voor Radio Castricum 105 als redactieraadslid, als redacteur en programmaleider. Dankzy die inzet heeft de popula riteit van het station in die jaren een enorme vlucht genomen. Op zon dag 26 november is het zover: de tiende verjaardag van de Flashbackshow. Het wordt een bijzondere uitzen ding tussen 17.00 en 19.00 uur, want alle oud-technici zullen in de uitzending langskomen. Ook de woordvoerders van de PWN, brand weer en politie zullen dit keer lijfelijk aanwezig zijn in de studio, in plaats van aan de telefoon. U kunt dit alle maal beluisteren op radio Castricum 105. Deze zender is te beluisteren EGMOND - Muziekvereniging Lamoraal van Egmont zal het komende jaar onder leiding staan van Ton van de Kieft. Hij vervangt tijdelijk de vaste diri gent Marcel Visser die op dit moment de functie van algemeen muzikaal lei der vervult in de Joop van den Ende productie "My Fair Lady". op de volgende frequenties: op 105.0 FM in de ether (tot ver buiten de CAL gemeente), op 89.0 FM op de kabel in Limmen, Akersloot en op De Woude, en op 104.5 FM op de kabel in Castricum en Bakkum. Ook vindt u informatie op de website van de zender: wwwcastricum 105.nl. Al tien jaar lang verzorgd Jan Uiterwijk als Johan Vermeer de populaire Flashbackshow. Eigen foto Van de Kieft is althoboïst van het Nederlands Philharmonisch Orkest en dirigeert daarnaast ook diverse orkesten. Hij zal voor het eerst acte de presence geven met Lamoraal tij dens het jubileumconcert van muziekvereniging Onderling Genoeg en uit Krommenie, wat plaats zal vin den op vrijdag 24 november in het Saentheater te Zaandam. De heer Wesselingh ontvangt de onderscheiding 'Lid in de Orde van Oranje Nassau' uit handen van burgemeester De Winter. Foto: Mario Sacksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 379