pagina pagina pagina pagina üsi ES pagina Over uit de hand gelopen hobby's gesproken: daar kunnen ook de vrijwil ligers van theater De Beun over meepraten, waarvan een groot deel al tien jaar deel uitmaakt van de hechte en trouwe groep vrijwilligers, zonder wiel het theater helemaal nergens zou zijn. Allemaal begonnen met een paar uurtjes, maar inmiddels zijn er dames en heren bij die het stiekem hart stikke druk hebben met 'hun theater'. Colofon De najaarsbijlage 2006 is een uitgave van drukkerij Uitkijkpost. Aan deze bijlage werkten mee: Redactie: Marsha Bakker Yvette Va Ike ring Vormgeving: Kirsti Konijn Jos Kraakman Interviews: Nienke Alma Christien Kessens Machteld Wiegmans Foto's: Mario Sacksioni Irene Broekema Machteld Wiegmans Falkland Toneel Uitkijkpost, Sebastiaan Schultz e.a. Acquisitie: Marion Becker Kees Zwaan is vijftien jaar oud, zit op school en lijkt op het eerste gezicht een hele gewone jongen. Maar deze gewone jongen heeft wel twee heel bijzondere hobby's: metaaldetectie en archeologie. Vrijwel ieder weekend is hij in de bodem van akkers en bouwputten op zoek naar iets moois. Zijn hobby is hem zo lief dat hij zelfs na de middelbare school wil beginnen aan de HBO-opleiding archeologie in Deventer. Tot die tijd zoekt Kees in zijn weekenden en vakanties verder met zijn metaaldetector en ongetwijfeld zal hij daarbij nog veel mooi materiaal vinden. Jack Zeeman uit Heiloo heeft een bijzondere hobby: modelspeedboten- racen en -bouwen. Al dertig jaar heeft zijn hart verloren heeft aan de kunst een modelboot zo snel mogelijk een parcours op het water te laten afleggen. En dat doet hij niet alleen in Nederland. Afgelopen zomer was hij voor Nederland aanwezig bij de wereldkampioenschappen in Fagernes, Noorwegen. Van hobby naar passie is soms een kleine stap. Daar kunnen Ton Kops en zijn Limburgse vrouw Heieen, over meepraten. Zij dansen al heel wat jaren met elkaar en winnen diverse prijzen. Dat is leuk, maar het kost ook veel tijd en geld, want ze dansen zo'n beetje elke dag, trainen en vrij- dansen, en dan de wedstrijden er nog naast. De lessen, de kleding, en de reis- en verblijfskosten maken het verder een kostbare hobby, maar dat heeft het paar er graag voor over. En wat is uw hobby? Lezen soms? Dat komt goed uit, want op pagina 32 hebben we een selectie boeken voor u samengesteld, zeer geschikt voor de aanstaande gure win teravonden en voor jong tot oud. Of houdt u meer van kokkerellen? In dat geval verwijzen we u graag naar pagi na 16, waar u heerlijke recepten vindt. Puzzelen dan? Ook in dat geval voldoet deze najaarsbijlage aan uw behoef ten, want op pagina 38 vindt u een fijne kruiswoordpuz zel. Bent u meer een uitgaanstype, dan zult u veel hebben aan.de klassieke muziekagenda op pagina 12. Voor de knutselfreaks tenslotte, staan er op pagina 33 een aantal leuke surpriseknutseltips, waar u hoplijk inspiratie opdoet voor de komende sinterklaasavond. De verhalen in deze bijlage heb ben bijna allemaal als rode draad: hobby's. Uit de hand gelopen hob by's zoals die van circusproducent Alex Sijm, die van zijn hobby zijn werk heeft gemaakt en dit jaar met zijn gelijkna mige wintercircus maar liefst negen dagen in Heiloo staat. Daarnaast de bijzondere hobby van 19 dames, die zich de Rode Hoeden noemen. Vrouwen in leeftijd variërend van 43 tot 65 jaar, afkomstig uit Heiloo en omgeving, die - naast werk, huishouden en/of zorg voor gezin of omgeving - af en toe even lekker uit de band springen. Zodra de rode hoed opgaat tenminste, zonder hoofddeksel zijn ze lang niet zo uitbun dig! Voor u ligt de najaarsbijlage, editie 2006, van de Uitkijkpost. Naast items over koken, lifestyle, tuinplezier, woontrends, en natuurlijk een gezellige kruiswoordpuzzel, weer veel bijzondere verhalen van en voor inwoners van Heiloo en omgeving. Wij wensen u in ieder geval weer veel leesplezier met deze najaarsbijlage! Ook de beHOEDers uit Egmond kunnen meepraten over het effect van het opzetten van een schijnbaar simpele hoed. Ook al gaat het op- en afzetten van hun hoed gepaard met veel ceremonieel, en willen deze heren het dragen van een hoed bevorderen, eigenlijk gaat het er alleen maar om dat ze het gezellig hebben met elkaar. Deze krant is verspreid in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Wij wensen u in ieder geval weer veel leesplezier met deze najaarsbijlage!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 392