strakke lijnen en veel zwart Shutters Woontrends 2008, Hoekbanken zijn helemaal dé woontrend. Ze zijn te koop in ver schillende zitdiepten en vaak met een zogeheten 'landscape', een rug leuningloos gedeelte. De banken die een deel hebben met een brede re matraszitting zijn natuurlijk ide aal om lekker op te liggen tv-kijken, maar visite zit daar dan misschien toch wat minder makkelijk op. Gelukkig is er royaal keus in hoek banken met gelijke zitdiepten. Bij Casa Design in winkelcentrum 't Loo hebben ze bijvoorbeeld in hoogte verstelbare hoekbanken van Gelderland met zo'n breder ligge- deelte, en een dormeuse van Linteloo, een hoekbank met overal dezelfde zitdiepte. De los verkrijg bare hoezen zijn natuurlijk prak tisch en maken het mogelijk eens van sfeer te veranderen. Wat kleur betreft kun je eenvoudig stellen dat de ingezette lijn zich voortzet. Dé woonkleur van 2007 is zwart, Contrastrijk aangevuld met wat wit en taupe. Dat wit is een belangrijk ander wit dan de afgelo pen jaren, toen er veelal sprake was van off white en crèmewitte kleu ren. Het nieuwe wit is toch wel behoorlijk wit. Maar een belangrij ke nieuwe ontwikkeling zit 'm in de vormgeving: het wordt allemaal nog véél strakker de komende tijd. De barokke grapjes in het moderne interieur mogen zeker nog wel, maar die zullen opvallend meer gestileerd worden toegepast. Zodoende ontstaat er een geheel eigentijds klassieke mix. Fraaie voor beelden hiervan zijn te zien bij Silhouet in Heiloo: fauteuils in een vormgeving die in de verte doet denken aan de oude 'oorfauteuils' maar dan met een heel trendy witte bekleding met grote zwarte motie ven. Maar ook een stijlvolle zwarte bank met een paar witte kussens tegen een achtergrond van printbe- hang. Of stoere eettafelstoelen bekleed met een stof van een grove linnenstructuur, die dan wel weer, met een knipoog naar de klassieke stijl, zijn gecapitonneerd. In de gebruikte stoffen worden dui delijke keuzes gemaakt. Als er geen egaal gekleurde stof wordt gebruik in zwart, wit of tussentint, dan is er sprake van grote zviart-witte motie ven. Heel simpel, een tussenweg is er even niet. Design uit vroeger jaren vindt overigens opnieuw weer z'n weg naar onze huiskamers. Klassiekers van Charles Eames, tot voor kort nog onbetaalbaar voor de gewone beurs, zijn tegenwoordig rechtenvrij te produceren. Dat levert een aanzienlijk vriendelijker geprijsd topmeubel op dat, uitge voerd in zwart leer, natuurlijk naadloos aansluit bij het interieur van 2007. Zwart zie je dus veel in meubels en lampen, maar ook in het moderne behang. Naast de felgekleurde retroprints en de landelijke invloed die zich nog steeds laat gelden, is hier de opvallende nieuwkomer het nieuwe klas sieke behang met z'n grote barokprinten. Zwart speelt een grote rol, maar als tegenhanger daarvan in het interieur zijn in het behangsegment juist weer wat meer mauve tinten en roomkleuren te vinden. Dezelfde trends zie je in gordijnstoffen, maar op het gebied van zonwering is er iets heel nieuws te melden: de shutter. Overgewaaid uit de VS en gesig naleerd in de landen rondom de middellandse zee, maar nu zijn deze bij zonder sfeervolle lindenhouten raambedekkingen eindelijk in ons land te koop. Bij Beko Interieurs in Heiloo voeren ze bijvoorbeeld het merk Jasno dat naast de lindenhouten versie nog een iets betaalbaarder uitvoering levert in Ecowood. Tot de aanschaf van shutters zal desondanks niet lichtvaardig wor den besloten, want ze zijn bepaald niet goedkoop. Maar de hoogwaardige raambedekking is dermate sfeervol dat ze een absolute aanwirist vormen voor nagenoeg ieder interieur, ongeacht of het om een landelijke, klassieke of strakke moderne stijl gaat.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 399