Verlichting Verlichting wil nog wel eens de sluitpost op een inrichtingsbegroting zijn, mede door het las tige keuzeproces dat doorgemaakt moet worden. De lamp van je keuze moet namelijk niet alleen een vormge ving hebben die aan spreekt, maar brandend doet iedere lamp iets specifieks met de sfeer van een interieur. Hoewel het de laatste jaren wat stil was in ver- lichtingsland, is er nu echter volop beweging te constateren. Led verlichting heeft abso luut toekomst schijnt het, maar tot nu toe vindt deze techniek, door de wat beperkte lichtopbrengst per lamp, nog maar mond jesmaat entrée in de binnenverlich- ting. Vanwege het energiezui nige gebruik is het echter zeker een interes sante ontwik keling om te blijven volgen de komende jaren. Een andere ontwikkeling is dat verlichting óf heel klein óf juist heel groot moet zijn. Je kunt kiezen voor trendy mini-lampjes aan de wand met een heel grote lichtop brengst. Maar er zijn ook juist enorm grote hoogglans zwarte glimmende hanglampen te koop voor boven de eet tafel. Bij Van der Laken in Heiloo is bijvoorbeeld de trendy witte lamp 'Collage' van het Deense merk Louis Poulsen te koop. Deze lamp heeft een transparante kap van kunststof die uit drie lagen bestaat, waarin met laser motieven zijn uitgespaard. Ondanks zijn omvang geen dominante lamp en gewoon een plaatje om te zien, zowel overdag als 's avonds. Boven een langwerpige eettafel vor men twee van deze lampen naast elkaar een absoluut trendy statement. Transparantie is een gegeven dat je bij meer verlichting ontwerpers terugziet. Foscarini komt met een lamp die bestaat uit vele tientallen glazen bolletjes, als een nieuwe variant op de aloude kroonluchter. Een trendlamp met de potentie van een klassieker, die zich eventueel prima laat ver gezellen door wandlampjes en staande lampen uit dezelfde serie. Een andere nieuwe ontwikkeling is de toepassing van kleur- filters in halogeenverlichting. Het merk Occhio/Sento heeft dit een aantal keer fraai toegepast, maar ook andere merken hebben de moge lijkheden er van ontdekt. Voor de werktafel in de kinderkamer brengt Artemide de Tolomeo Micro tegenwoordig in zes frisse kleuren uit. Een stralend lampje. Veel zwart dus in de huiskamer de komen de tijd, maar als wissel geld wordt daar trans parantie tegenover gezet, dus zal er veel glas te vinden zijn en hoogglans zilver en metalen. De schitte ring van deze materia len geven het moder ne interieur onmislienr baar iets feestelijks en chics. Op weg naar de decembermaand kan dat natuurlijk naar hartelust worden aan gevuld met sfeervolle rode tinten. Met dank aan: Beko Interieurs Casa Design, Van der Laken Lichtadvies en Silhouet. ijaacsL

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 400