Red Hat Society nu ook naar Heiloo overgewaaid Winkelhof 't Loo boordevol activiteiten 'Het leven is één groot feest, maar je moet we! zelf de slingers ophangen' mnaja,arsb,,ijlagR, 2,006 HEILOO - 'Het leven is één groot feest, maar je moet wel zelf de slin gers ophangen' is een uitdrukking die voor de volle honderd procent van toepassing is op de Rode Hoeden Victorie. Sinds 13 augustus is Heiloo één van de 43 'chapters', oftewel afdelin gen, van uit Amerika overgewaaide Red Hat Society, in Nederland. Joyce Wouters, in het dagelijks leven the rapeute, heeft hiertoe het initiatief genomen en heeft zich vanaf dat moment omgedoopt in Queen Red Tara. Dat wil zeggen, zolang zij van alles en nog wat organiseert voor de Rode Hoeden. Heiloo telt op dit moment 19 zoge noemde Rode Hoedenvrouwen, in leeftijd variërend van 43 tot 65 jaar, afkomstig uit Heiloo en omgeving met Alkmaar als uitvalsbasis. Allemaal runnen zij een huishouden, nemen de zorg voor man, kinderen en (schoon)ouders op zich, hebben vaak nog een baan ernaast en hun sociale activiteiten. Kortom: altijd bezig voor een ander en komen te weinig toe aan zichzelf. Queen Red Tara uit Heiloo vond het op 13 augustus van dit jaar tijd om het over een andere boeg te gooien voor die vrouwen en richtte de Rode Hoeden Victorie op. Start in Amerika Wat schuilt er nu achter deze 'vrou wenclub'? Op hun website www.rodehoedenvictorie.nl staat beschreven hoe The Red Hat Society gestart is: 'Zo'n tien jaar geleden kocht de Amerikaanse Sue Ellen Cooper impulsief een rode hoed. En een gedicht van Jenny Joseph inspi reerde haar om die rode hoed ook daadwerkelijk op te zetten, een gedicht met een verfrissende, bevrij dende kijk op ouder worden. Kort nadat Sue Ellen haar vriendin even eens een rode hoed en het gedicht cadeau gaf was haar hele vriendin nenkring ermee getooid.' Na een uitzending van de Today- show in 2000 en publicaties in tijd schriften en kranten was de bewe ging geboren. Eind februari 2005 publiceerde de eerste Nederlandse krant over de Red Hat Society en inmiddels zijn er in Nederland 43 chapters opgericht. Wereldwijd omvat de beweging meer dan een miljoen vrouwen, verdeeld over alle werelddelen. Hoedenvrouwen moeten op de foto. Omdat het oog ook wat wil, maar met name omdat de regel voor de kleding zo luidt, zijn de dames fraai uitgedost in het paars en rood. Als de foto gemaakt is, is het tijd voor het verhaal. „Ik was al lid van de Rode Hoeden aan Zee in Den Helder, tot dan toe het enige chapter in Sue Ellen Cooper. „Het motto dat ik daarbij gekozen heb, luidt: 'Pittig belegen, jong van hart'. Nadat ik stukjes in een aantal kranten had geplaatst kreeg ik veel reacties. Dus ook van deze dames." De andere Rode Hoedenvrouwen vallen haar direct bij. „Wij willen als vrouwen rond de vijftig gehoord (v.l.n.r): Princess red Flower, queen red Tara, freule Viola, lady Anne, lady Shoe, lady purple Hyacinth. Wat is het? Nieuwsgierig geworden ging de Uitkijkpost op zoek naar het verhaal over de Red Hat Society in Heiloo en toog naar de 'residentie' van Queen Red Tara. In de tuin daar is het al een dolle boel. De aanwezige zes Rode Noord-Holland. Maar ik verhuisde naar Heiloo en wilde dichterbij vriendinnen maken. Op 13 augustus dit jaar heb ik me met het chapter in Heiloo officieel aangemeld in Amerika", vertelt Queen Red Tara terwijl ze de ingelijste, 'Official Charter' laat zien, ondertekend door worden en het kind in onszelf weer terugvinden. We willen gewoon lol maken!", zo vertelt Princess Red Flower. Je zou kunnen zeggen dat we door dit soort activiteiten en alleen met vrouwen, elkaar weer energie geven. En wie denkt dat hier een politieke of religieuze bewe ging achter zit heeft het mis. Deze dames ondernemen gezamenlijk allerlei activiteiten, maar dan wel op een ludieke manier. Ook de andere dames zijn prachtig gekleed in het paars en rood en dragen klinkende namen als Lady Ann, Reine Victoria, Lady Sue en Lady Purple Hyacinth. De laatste vertelt: „Ik was altijd al anders gekleed en heb nooit met de mode meegedaan. Niet wat betreft kleding, maar ook niet wat betreft opvattingen." En wat de uitstapjes betreft kent de fantasie geen grenzen. „We hebben bijvoorbeeld een middag gedoken en in januari gaan we buikdansen. Er zijn ideeën voor boerengolf en varkensmassage. Wij geven evene menten waar we komen kleur en worden met egards behandeld. We worden als heel representatief gezien voor vrouwen van onze leef tijd", vertelt de Queen. „We hebben net Kroontjesavond achter de rug, waarbij we onze namen gekozen hebben, ledereen had iets roods te eten of drinken meegenomen. Een stuk aardbeientaart, tapenade, rosé of Turks Fruit. Dat laatste is meer roze en geldt voor de jongere leden onder de vijftig jaar. Dat zijn de Pink Ladies." De praktische kant De kosten van deelname aan de Rode Hoedenvrouwen zijn laag. Lid worden van de Rode Hoeden Victorie in Heiloo kost u slechts 10,- per jaar. Daarvan wordt de regi stratie op de sites betaald en een aandeel aan de lief leed-pot gele verd. Verder worden de kosten voor uitstapjes en activiteiten zo laag mogelijk gehouden en gedeeld door het aantal deelnemende vrouwen. De chapter in Heiloo telt op dit moment 19 vrouwen en mag tot een aantal van 25 gaan. Er is dus nog plaats om u aan te melden bij deze unieke groep vrouwen, maar haast u want vol is vol, luidt het devies! Voor meer informatie: queen@rodehoedenvictorie.nl of tel. 06-53194442. Winkelhof 't Loo kent voor de maanden november en december een overvolle agenda. Talloze gezellige activiteiten vinden plaats in een van de mooiste winkelcentra van Noord Holland. Vanaf half november wordt het gehele cen trum in feeststemming gehuld. Eerst in het teken van Sinterklaas en nadat de goedheiligman weer richting Spanje is gegaan, in kerst sfeer met de prachtige kerstboom op het middenplein. Speciale middag voor alle kinderen van Heiloo en omstreken tot en met 12 jaar! Op zondag 26 november kunnen alle kinderen tot en met 12 jaar onder leiding van de Scouting groep Victory en een aantal zwarte Pieten meedoen aan een workshop acrobatiek. Dit houdt in leren jong leren, spelen met de diabolo, bor den op een stok laten balanceren, rijden op een éénwielerfiets, etc. De kans voor de kinderen om te kij ken of zij talent hebben om later in een circus te gaan werken. Heb je zelf een diabolo, eenwielerfiets of jongleerballen? Neem deze dan gerust mee. De kinderen in de leeftijd tot en met 8 jaar krijgen de kans het fel begeerde Zwarte Pietendiploma halen. De kinderen worden geschminkt als piet en moeten een parcours afleggen waarin diverse disciplines, zijn opgenomen: klim men, daklopen en pakjeswerpen in de schoorsteen. Onder begeleiding van ervaren Pieten krijgen zij een volwaardige opleiding tot zwarte Piet waarna zij behalve het diplo ma ook een verrassing krijgen aan geboden van de winkeliers van Winkelhof 't Loo. Sint Nicolaastoneelstuk 'Grote Piet weet het ff niet' Op zaterdag 2 december wordt om 14.00 uur en 15.30 uur door de toneelverenigingen Forento en Pancratius het traditionele Sint Nicolaastoneelstuk opgevoerd in Theater de Beun. Het is een heel spannende tijd in het paleis van Sint Nicolaas. Er gebeurt namelijk iets met grote Piet. Hij valt van zijn step en heeft geheugen problemen. Hij weet niet meer bij wie hij cadeautjes moet brengen en hoe hij door een schoorsteen moet klimmen. Hij is ook nog de baas van de kleine piet jes, maar zelfs dat weet hij niet meer. De kleine pietjes proberen grote Piet op alle mogelijke manie ren te helpen zijn geheugen weer terug te vinden. Een Chinese twee ling schiet te hulp en proberen op hun manier grote Piet beter te maken. Ook een zwerfster en. een excentrieke dame halen hun trucs en tricks uit de kast. Niets helpt... of toch? Uiteindelijk heeft iedereen een aandeel in het beter maken van grote Piet. Dan kunnen ze gelukkig allemaal weer aan het werk. Uw kinderen zullen met veel plezier naar dit stuk kijken en genieten van de dolle fratsen van de pietjes. De kaarten worden aangeboden door de winkeliers van Winkelhof 't Loo en zijn als volgt verkrijgbaar: op zondag 26 november kunt u bij de informatiebalies van Albert Heijn, Hema en Bruna voor 0,50 een toegangskaart voor het Sint Nicolaastoneelstuk ophalen. De opbrengst komt geheel ten goede aan de Stichting Dolfinn. Extra koopavonden Op maandag 4 december en don derdag 21 december kunt u tot 21.00 uur uw sinterklaas- en kerst inkopen doen tijdens de extra koopavonden. Deze avonden wor den muzikaal omlijst door de streetband Caecilea uit Heiloo. Vleugel Vanaf 12 december staat de vleu gel in Winkelhof 't Loo ter beschik king aan een ieder die hier gebruik van wil maken. Er is slechts één voorwaarde aan verbonden. De gebruiker moet wel kunnen spe len. Een opleiding aan het conser vatorium is niet vereist maar het moet wel draaglijk zijn voor bezoe kers en winkeliers. Wilt u er zeker van zijn dat u kunt spelen, neemt u dan contact op met Marianne Vollers, tel. 0251-650263 en zij zorgt er voor dat u op de agenda komt. Koopzondag 17 december met muzikale kinderen Ook deze koopzondag komt in het teken van de kinderen te staan. De winkeliers van Winkelhof 't Loo vragen alle muzikale kinderen van Heiloo om kerstliedjes te komen spelen op hun muziekinstrument op de pleinen en in de gangen. Als je mooi piano kunt spelen, mag je de vleugel gebruiken. Ook kunnen kinderen zich opgeven voor de miniplaybackshow. Studeer een mooi lied in en geef je op. Het is wei de bedoeling dat je zelf een cd meeneem met het nummer er op. Je kunt je aanmelden bij Marianne Vollers, tel. 0251-650263. Na afloop is er voor alle deelnemers een ver rassing.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 411