Basketbalvrienden winnen in 1 miljoen wat? Rotary Club en Stichting Hart voor Polen slaan handen ineen H E I L O O 13 Uitmarkt Heiloo weer prima bezocht Wanneer één vraag fout wordt beantwoord is het game over' De Hardheid en Human Alert in de Buk UITKIJKPOST 6 SEPTEMBER 2006 HEILOO - Onder prima omstandigheden werd de Uitmarkt Heiloo voor de twaalfde keer gehouden, rond Bibliotheek Heiloo aan de Westerweg. De Uitmarkt Heiloo vormt het jaarlijkse begin van het culturele, educatieve en sportieve seizoen in Heiloo. Een groot aantal verenigingen en organisaties presenteerde zich aan het in grote getalen toegestroomde publiek, en gaf informatie over de activitei ten die ze het komende seizoen gaan ondernemen. Naast de vele informatiestands werden er ook een groot aantal optredens uitgevoerd. Foto: Irene Broekema HEILOO - In de aflevering van het spelprogramma 'Postcode Loterij 1 miljoen wat?' op 27 augustus, hebben drie basket- balvrienden samen 50.000,- gewonnen. Jaap Rozemeijer en Arjan Boekei, beiden woonachtig in Heiloo, en Bastiaan Bartels, afkomstig uit Leiden, wonnen dit bedrag doordat zij het bod van de Dealmaker accepteerden in plaats van het geld bedrag op het miljoenenrad. Dit bleek achteraf de beste keuze, want het rad was stilgezet bij 1 miljoen Japanse Yen, wat een waarde ver tegenwoordigt van 6.861,-. ,,Het is een heel mooi bedrag! Of het nou voor de studie is of voor een mooie reis, voor dit geld gaan we een mooie bestemming vinden" aldus de gelukkige winnaars. 1 Miljoen wat? In 'Postcode Loterij 1 Miljoen Wat?' staat een team van drie fami lieleden, vrienden of collega's onder bijna onmenselijke hoog spanning. Om in één klap een mil joen te winnen moeten zij in de eer ste ronde samen in hoog tempo een ketting van twaalf goede antwoor den maken. Door om de beurt een vraag te beantwoorden. En door op het juiste moment de hulp van een medespeler in te schakelen. Maar... waar de kracht van het team in de som der delen ligt, schuilt daarin ook hun zwakte. Want één fout van een individu is fataal voor de hele groep. Wanneer ook maar één vraag fout wordt beantwoord is het 'game over' en krijgt een nieuw team de kans om de hoofdprijs binnen te slepen. Indien de twaalf vragen goed zijn beantwoord krijgt het team toegang tot het Miljoenenrad. Er dient dan nog een dertiende vraag - de zogenaamde '1 Miljoen wat vraag' - beantwoord te worden. Deze vraag bepaalt de definitieve samenstelling van de valuta op het rad. De kandidaten krijgen daarna een moeilijke keuze voorgelegd: gaan ze voor het bedrag dat op het rad te voorschijn komt, of gaan ze in op het bod van de Dealmaker? Het team krijgt slechts één kans om een miljoen te winnen. De vraag is alleen: 1 Miljoen Wat? Want de valuta waarin dat miljoen wordt uit gekeerd is afhankelijk van het aan tal ingezette hulpopties én van Het Lot. En zo kan de geldprijs variëren van één miljoen euro tot één mil joen Zimbabwaanse dollars... ofte wel: 13,- HEILOO - Het Bukseizoen is weer begonnen en zaterdag 9 september wordt het weer skan- ken, grooven, pompen, zuigen, beuken en knallen geblazen in Buk Buk. Deze avond staan de Hardheid en Human Alert op het programma en deze twee bands staan garant voor het bouwen van een feestje. De Hardheid is in 1996 ontstaan door vier vrienden en een hen onbekende gitarist samen een band en beginnen plezier te maken. Ondanks de muzikale smaakverschillen blijkt de ska een grote gemeenschappelijke interesse te genieten. Verder kent deze stijl weinig regels, als het maar skankt, groo ved, beukt en knalt. De afgelopen jaren kwamen een nieuwe zanger en een blazerssectie de band ver sterken tot de huidige negen mans formatie. Het plezier groei de mee. De Hardheid is een band die je live moet zien. In het voor programma staat Human Alert. Deze van oorsprong Haarlemse punkband die vanaf 1992 in razend tempo demo's, elpees, cd's en singles uitbrengt op aller lei kleine labels. De band valt op door het gebruik van meerdere zangers en een anarchistische houding ten aanzien van de maatschappij, terwijl ook lol gemaakt wordt. De deuren gaan open om 21.00 uur en de entree bedraagt 7,-. Verwacht in Buk Buk: 15 september Bierproeverij, 16 september Oos Joos, 23 septem ber Opposites (voorverkoop is inmiddels gestart bij Centerdisc), 29 september Dj Contest, 30 Means of Grace. gebouw waarin dit allemaal gebeurt is echter door de Poolse Keuringdienst afgekeurd, onder meer vanwege de slechte keuken en sanitaire voorzieningen. „Zonder hulp van buitenaf dreigde de opvang in de wijk te verdwijnen en dat zou een ramp zijn voor de kin deren" stelt Tom van der Schuyt. Om dit gevaar af te wenden, hebben Rotary Club Heiloo en de Stichting Hart voor Polen Heiloo de samen werking gezocht: ze hebben beslo ten dat er goede voorzieningen moeten komen, dat het gebouw wordt uitgebreid en opnieuw inge richt. Deels zijn de financiën voor dit project al binnen. Kringloop winkel Keer op Keer heeft een niet geringe bijdrage geleverd en dat zelfde geldt voor Platform Wereldwijd. Rotary Club Heiloo heeft met veel succes zijn eigen net werk van leden aangesproken. „Het geld wordt wel hier in Heiloo inge zameld, maar de aanschaf van bouwmaterialen doen ze zelf ter plaatse. Ook het bouwen gebeurt met plaatselijke vrijwilligers" aldus Tom van der Schuyt. Voor de herin richting van het gebouw zijn veel materialen nodig, zoals meubilair, huishoudelijke apparaten, compu ters en serviesgoed. Die worden ook in Heiloo - nieuw of bijna nieuw - ingezameld en begin oktober op transport gezet naar Swietochlowice. Hoewel de verbou wingen al zijn gestart, worden er nog sponsors gezocht, ondermeer voor de inrichting van het gebouw. Wilt u een bijdrage leveren aan-de inrichting van het opvanghuis? Op zondag 1 oktober vindt in Restaurant Klein Varnebroek een geweldig concert plaats van de Tribute to the Cats Band. Meer informatie over kaartverkoop treft u binnenkort aan in deze krant. Swietochlowice. Het zijn met name de kinderen van deze wijk waar het hart van de stichting - en dus ook van zijn gedreven voorzitter Tom van der Schuyt - naar uit gaat. Vandaar dat de stichting ook een adoptieproject heeft opgezet, waardoor inmiddels dertig kinderen uit arme gezinnen in staat worden gesteld onderwijs te volgen en zodoende een toekomst voor zich zelf op te bouwen. Naast dit alles zet de stichting zich samen met Rotary Club Heiloo sinds eind 2005 ook in voor de naschoolse kinderopvang in de St. Augustinus Parochie in Lipiny. De leefsituatie van de kinderen in de wijk is namelijk bijzonder slecht. De huizen zijn veelal kazerneachtige woningen van slechts enkele vier kante meters, vaak zonder eigen sanitaire voorzieningen. Buiten spe len kinderen op door mijnbouw ver vuilde grond, vol gif en zware meta len. Veel van de volwassen bevolking is ziek en 80% is werk loos. De naschoolse opvang van pastoor Bogdan Wieczorek en zijn vrijwilligers biedt de kinderen van Lipiny niet alleen een plek om veilig te spelen en huiswerk te maken, maar daarnaast krijgen ze dagelijks ook een warme maaltijd. Het Dankzij een adoptieproject van de Stichting Hart voor Polen kunnen inmiddels dertig kinderen uit arme gezinnen een toekomst voor zichzelf opbouwen. Eigen foto HEILOO - Rotary Club Heiloo en de Stichting Hart voor Polen Heiloo hebben de handen ineengeslagen. De beide organi saties renoveren een naschools opvanghuis voor kansarme kin deren in Heiloos' zusterstad Swietochlowice Stichting Hart voor Polen Heiloo heeft onlangs de 22 Poolse kinde ren die jaarlijks voor drie vakantie weken bij gastgezinnen in Heiloo worden ondergebracht, uitge zwaaid. De kinderen zijn terug naar hun familie in onder andere Lipiny, een achterstandswijk van

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 41