De steniging', een boek waarin erg veel gebeurt Kunnen van der Gragt H E I LOO BEDRIJF BELICHT 5 Auteur aan de tand gevoeld door nieuwslezeres Sinterklaasintocht Plan Oost Jonge meiden afluisteren in disco's UITKIJKPOST 29 NOVEMBER 2006 HEILOO - Vrijdagavond 24 november werd schrijver Frénk van der Linden in Boekhandel Deutekom in winkelcentrum 't Loo mild aan de tand gevoeld door nieuwslezeres Sacha de Boer. Het gesprek vond plaats in het kader van de promotie tour, die Van der Linden maakt ter gelegenheid van de recente verschijning van zijn debuutro man, 'De steniging'. Europart Onderdelenshop Kunnen van der Gragt is een zelfstandige vakhandel in tegenstelling tot de vele winkelketens die ons land rijk is. Maar ook voor onderdelen, aan- sluitmateriaal en accessoires voor bijna alle merken huishoudelijke appa raten, wasautomaten, drogers, vaatwassers, koelkasten, stofzuigers, mag netrons, klein huishoudelijke apparaten en nog veel meer kunt u terecht. Zelfs stofzuigerzakken en allerlei reinigingsmiddelen kunnen geleverd worden. Door samenwerking op het gebied van inkoop, automatisering, service en publiciteit is de onderdelenshop een sterke partner in de markt. Daarnaast beschikt het bedrijf over een eigen technische dienst met gekwalificeerde monteurs. Wasmachines, vaatwassers, koelkasten en andere grote huishoudelijke apparaten worden aan huis gerepareerd. Over het algemeen geldt: Als men voor 10.00 uur belt, is het apparaat dezelfde dag nog hersteld. Bruingoedapparaten zoals televisies, video's en audio-apparatuur kan men langsbrengen bij de technische dienst. In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 100 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Aankoop van groothuishoudelijke apparatuur is altijd inclusief een vak kundige bezorging en plaatsing. Het apparaat wordt uitgepakt, gecontro leerd op schade, het verpakkingmateriaal wordt meegenomen en milieu vriendelijk afgevoerd, aangesloten met de standaardaansluitingen, u krijgt een uitleg van het apparaat en tot slot wordt het oude apparaat mee teruggenomen en milieuvriendelijk afgevoerd. „Op alle reparaties geven wij zes maanden garantie op de uitgevoerde werkzaamheden volgens de voorwaarden van de Uneto. Wij zijn daarnaast officieel Miele-dealer." HEILOO - Op zondag 26 november heeft Fanfare Showband de Sinterklaasintocht voor de Wijkvereniging in Plan Oost verzorgd. Mede dankzij het prachtige weer was het voor de kinderen een leuke intocht en de verrassing groot, want het was toch heel bijzonder dat de Sint speciaal voor de kinderen in Plan Oost een extra bezoekje kwam brengen. Ook voor de leden van de FSH was het weer een geslaagde middag. Misschien tot volgend jaar? Foto: Mario Sacksioni Foto: Mario Sacksioni Kunnen van der Gragt, Hornweg 12, 1721 CV Broek op Langedijk, tel. 072- 5111654, e-mail info@vandergragt.nl, Internet: www.kunnenvandergragt.nl Veel Heilooërs zullen gewend zijn de gang naar de Alkmaarse binnenstad te maken op weg naar Kunnen voor de aanschaf van witgoed. Echter sinds augustus 2005 is Kunnen verhuisd naar Broek op Langedijk en is samen met van der Gragt verder gegaan onder de naam Kunnen van der Gragt. Uiteraard blijft de vertrouwde service en kwaliteit voorop staan, maar dan nog makkelijker bereikbaar voor de klant. De zaak bestaat uit een mooie, ruime winkel (met gratis parkeergelegenheid), een onderdelenshop en een reparatie afdeling voor witgoed en keukeninbouwapparatuur. Het is zelfs zo dat de clientèle terecht kan voor werkbladen en zelfs complete keukens behoren tot de mogelijkheden. „Wij, Kunnen van der Gragt, hebben iets heel bijzonders in huis. Door een uniek informatiesysteem beschikt u by ons over de grootste winkel van het land, niet in vierkante meters, wel in assortiment. En dit assortiment is direct uit voorraad leverbaar. Alles wat op óns vakgebied in Nederland te koop is, kunnen wij laten zien en leve ren, inclusief de vertrouwde service en garantie", zo legt Ron van der Gragt uit. Het geheim zit in de meest geavanceerde computerdatabank ter wereld, die elke dag wordt Ververst'. Dit systeem bevat de meest actuele gegevens over duizenden producten van alle bekende merken. Een gigan tisch 'magazijn' waaruit u direct kunt bestellen. 'Wedden dat wij hebben wat u zoekt?' staat dus terecht te lezen op de website. Service en garantie blijven uiteraard voorop staan, al in veertig jaar witgoed-specialisme. Roman over onmogelijke liefde Frénk van der Linden (1957) maakte de afgelopen 25 jaar inter views voor NRC Handelsblad, Nieuwe Revu en de NPS-radio (Kunstof). Zijn interviewbundels 'Tot op het bot' en 'Laten we eerlijk zijn' werden meermalen herdrukt. Hij ontving in 1998 de Prijs voor de Dagbladjournalistiek, voor zyn NRC Handelsblad-serie 'Geloof, Dood Liefde'. Zijn roman 'De steniging' gaat over een onmogelijke liefde tussen het 22-jarige, blanke, winkel meisje Priscilla en de Marokkaanse Neerlandicus-in-opleiding, Karim. In het voorjaar van 2002 wordt Karim met ingeslagen schedel gevonden aan de rand van een tulpenveld in de Bollenstreek. Zelfs gesprekken van jonge mei den afgeluisterd Tijdens het gesprek in Boekhandel Deutekom vertelde Van der Linden dat hij vijf jaar over het boek heeft gedaan. De eerste ander half jaar besteedde hij aan uitgebrei de research: „Ik wilde Priscilla, de hoofdpersoon in het boek, levens echt laten zijn. Daarom heb ik in die tyd veel met vrouwen gepraat over typisch vrouwelijke zaken, maar ook heb ik zelfs gesprekken van jonge meiden afgeluisterd, byvoorbeeld in abri's en in disco's. Allemaal om me hun jargon eigen te maken", aldus de schrijver. Op de vraag of er een parallel is te trekken tussen de afstandelijkheid van de hoofdper soon en zijn eigen karakter, ant woordt Van der Linden bevestigend: Frénk van der Linden werd aan de tand gevoeld door Sacha de Boer over zijn nieuwe boek 'De Steniging'. Foto: Mario Sacksioni „Het schryven van de roman en aansluitend de gesprekken die ik voerde tijdens de promotiecampag ne, maakte dat, net als bij Priscilla in het verhaal, uiteindelijk mijn zorgvuldig opgebouwde pantser werd doorbroken." Het motief om zich, na alle inter views die hij afnam, eens te wagen aan het schrijven van een roman omschrijft hij als volgt: „Ik wilde eindelijk wel eens wat dieper ingaan op de verschillende facetten van een multiculturele samenleving, dan gewoonlijk mogelijk is binnen de journalistiek." Het doel dat hij zich stelt in zijn journalistieke werk, het creëren van meer onderling begrip, was ook zijn drijfveer bij het schrijven van deze eerste roman. In 'De steniging' wil hij de lezer empathie laten voelen voor een ijskoud personage. Daarnaast wil Van der Linden zyn lezers ook verrassen en op het verkeerde been zetten. Priscilla is niet goed opgeleid, komt uit een arm milieu en snapt het allemaal niet zo goed, terwijl de Marokkaanse Karim hoog opgeleid is, erudiet en afkomstig uit een rijke familie. „Literatuur moet verwarren", aldus de schrijver. Afgaand op de vragen die uit het pubhek komen, is het hem gelukt om een boek te schrijven dat aanzet tót nadenken, maar landelijke recensies spreken elkaar tegen. Er zit niets anders op: U zult het boek zelf moeten lezen om te bepalen of deze debuutroman een vervolg ver dient.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 435