Kerstmaaltijd in het Trefpunt Actie Schoenmaatjes bij De Springschans Dubbele korting bij Schildersbedrijf J. Bolten Unieke Zaken speelt 'Cinema Victoria' Giften Stichting Rolstoelbus H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING Soms zelfs een knuffel van henzelf Strooiers en een com pacttrekker Spreekbeurt kinderrechten Cadeau-abonnement Bibliotheek Heiloo Nieuwe schommel voor leerling Rembrandtschool UITKIJKPOST 29 NOVEMBER 2006 HEILOO - Onlangs is drumband Nijenburg uit Heiloo opgehouden te bestaan. Door de jaren heen heeft de band een flinke reserve opgebouwd. Besloten is dit geld te besteden aan gehandicapten. Een mooi initiatief, waarbij de Rembrandtschool in de gelegenheid is gesteld een schommel voor één van haar leerlingen, Sascha Verduin, aan te schaffen. Vrijdag 17 november is de schommel officieel door drie leden van het bestuur van Nijenburg aan de school overgedragen. Sacha heeft nu de mogelijkheid naar hartelust te schommelen. Enige tijd geleden is het gerenoveerde kleuterplein van de Rembrandtschool in gebruik genomen. Ter gelegenheid hiervan hebben de kleuters ballonnen opgela ten. De ballon van Imke Storm is in Estland teruggevonden. Daarmee heeft zij de eerste prijs gewon nen. De ballonnen van Mijke Kaandorp en Fabian Holland zijn in Oost Duitsland teruggevonden. Zij behaalden daarmee ieder de tweede prijs. Eigen foto HEILOO - Op vrijdag 15 decem ber wordt in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 een kerstmaaltijd gehouden. Het kerstmenu bestaat uit: mosterdsoep, kalkoenfilet met mon chou, broccoli met roomsaus, stoofpeertjes, witlofsalade, gekookte krieltjes met peterselie, roomaardappeltjes en een kerst dessert toe. Aanvang maaltijd is 18.00 uur. Voor en ook er na is er een moge lijkheid om in de ontmoetingsruim te wat te drinken. De kerstmaaltijd kost 10,50 te voldoen aan de balie van het Trefpunt voorafgaand aan de maaltijd. Het 'Eten in het Trefpunt' is een project van Stichting Ouderenwerk Heiloo en SBO Heiloo (samenwerkende oude renbonden ANBO en KBO). De bereiding van de maaltijd wordt ver- HEILOO - Bij Openbare basis school De Springschans Oost en Centrum werden afgelopen week 85 goed gevulde schoe nendozen verzameld voor Actie Schoenmaatjes. Actie Schoenmaatjes (voorheen Operatie Schoenendoos) is een najaarsactie van Edukans, waarbij kinderen in Nederland een schoe nendoos met schoolspullen en speelgoed vullen voor kinderen in arme landen. Jaarlijks doen tien duizenden kinderen met deze actie mee. In twee weken tijd werden de schoenendozen prachtig versierd en namen de kinderen allemaal iets mee voor in de dozen. Diverse Pennen, kleurpotloden, schriften, poppen, auto's, zeep en tanden borstels werden verzameld. Sommigen namen zelfs een knuffel van zichzelf mee. Alles werd gesor- zorgd door het personeel van de keuken van 'De Loet' en vrijwilli gers nemen de bediening voor hun rekening. Heeft u geen vervoer? De chauffeurs van het vrijwilligersauto- vervoer halen u op en brengen u weer thuis. Kosten zijn: 5,- per persoon retour (in Heiloo) aan de chauffeur te voldoen. U kunt zich voor deze maaltijd - en voor vervoer - opgeven bij de balie in het Trefpunt, tel. 072-5331297. Heeft u zich aangemeld maar bent u verhin derd, wilt u dat dan zo spoedig mogelijk doorbellen? Wilt u iemand verrassen of zelf verrast worden? Dan is een cadeaubon ter waarde van een maaltijd in het,Trefpunt misschien een leuk idee. De bon is voor of na iedere maaltijd te verkrij gen aan de balie in het Trefpunt. Ook kunt u contact opnemen met mevrouw Niessink, tel. 072- 5333332. teerd op leeftijd. Tevens werd bepaald of de doos voor een jon gen of een meisje was. Donderdag 23 november werden de dozen door docenten naar het regionale inleverpunt in Broek op Langedijk gebracht. De schoenendozen gaan naar kinderen in onder andere Malawi^ Pakistan en Moldavië. In deze lan den leven veel arme kinderen. Sommigen van hen hebben zelfs geen ouders of huis meer. Als schoenmaatje laten de kinderen van De Springschans weten, dat ze de kinderen in deze landen niet vergeten. HEILOO - Heiloo is bijzonder goed voorbereid op mogelijke gladheid de komende winter. Het gladheids- bestrijdingsplan 2006-2007 is vast gesteld en er zijn een aantal nieuwe voertuigen aangeschaft. Onder andere een borstel/strooi-compact- trekker en twee strooiers. HEILOO - Tegelijk met ongeveer vijfduizend leeftijdgenoten op meer dan vijftienhonderd basisscholen, hielden Aranka Oud en Sabine Admiraal op maandag 20 novem ber een spreekbeurt over kinder- rechten. Centraal stond hierbij het recht op zorg en bescherming voor kinderen die er door de gevolgen van aids alleen voor staan. Aranka en Sabine zijn leerlingen van OBS de Zuidwester, die dit jaar meedoet aan de 9e Nationale Spreekbeurtactie van Unicef. De spreekbeurtactie vond traditioneel plaats op 20 november, de dag waarop wereldwijd de dag voor de Rechten van het Kind wordt gevierd. HEILOO - Heeft u iemand in uw omgeving, die nog geen lid is van Bibliotheek Heiloo? Dan is deze periode bij uitstek geschikt om daar verandering in aan te bren gen! Speciaal voor de komende feestdagen heeft Bibliotheek Heiloo een feestelijk cadeau-abon nement ontwikkeld. Verras iemand en geef dit cadeau-abonnement van Bibliotheek Heiloo. Deze is ver krijgbaar bij de klantenservice van Bibliotheek Heiloo en bestaat uit een cheque voor een jaarabonne ment met aanvullende informatie en een bon voor een gratis cd of dvd. En dit alles is feestelijk ver pakt. (Meer informatie over deze actie en over de kosten van een abonnement op www.bibliotheek- heiloo.nl) HEILOO - Schildersbedrijf Bolten heeft zich sinds augustus dit jaar gevestigd op de Torenstraat 29. Het bedrijf bestaat bijna vijf jaar en was gevestigd op het J. Boltenhof 24 in Heiloo. Het bedrijf is nog niet helemaal weg uit Heiloo, want de werkplaats is tegenwoordig gevestigd aan de Hoogeweg 54B. Hier staan alle materialen en hier is tevens gelegenheid losse delen van een huis te schilderen bij slecht weer, denk daarbij aan een zonnescherm of deur; of om meubels in een nieuw jasje te steken. Jorgen Bolten, de eigenaar van het bedrijf is al 18 jaar schilder en beschikt over een hoop vakkennis. Zij vrouw Nelleke doet de administratieve kant. U kunt met al uw vragen bij hen terecht en er is bijna overal wel een oplossing voor. Ook staat hij garant voor een uitstekende service en kwaliteit. Er wordt alleen gewerkt met topkwaliteit verf, waardoor men ook zo'n service kan bieden. Mocht er toch onverhoopt iets zijn, dan probeert men er altijd samen met de klant uit te komen. En dat zie je tegenwoordig niet vaak meer. Deze winter pakt Schildersbedrijf Bolten vanwege de verhuizing dubbel uit. Er is een vaste winterkorting te behalen van 20,- per man per dag van minimaal twee dagen en daar bovenop nog eens een extra verhuiskorting van 5,- bij een opdracht boven de 800,-. Deze actie geldt voor binnen werk in de periode november 2006 tot en met maart 2007. En als extraatje - vanwege de verhuizing - wordt er twee keer een half jaar abonnement op het woonmagazine Ariadne at Home verloot onder de binnenopdrachten. Voor meer informatie, kijk op www.schilderbolten.nl, waar u tevens een afspraak kunt maken voor een offerte. Heeft u liever telefonisch contact, bel dan 0251-658568 of 06-12998058. HEILOO - Ook voor de Stichting Rolstoelbus is deze tijd van kadootjes schenken, een goede tijd geweest. Van twee particu lieren ontving de stichting een schenking, één van 1000 euro en één van 500 euro. Ook van één van de kerken in Heiloo kwam de opbrengst van een collecte van bijna 300 euro ten bate van de stichting. Juist nu de prijs van brandstof het afgelopen jaar zo gestegen is en er gedacht moet worden aan het verhogen van de zeer lage prijzen van dit vervoer, kwamen deze schenkingen heel erg van pas. De stichting heeft geen enkele subsidie en kon tot nu toe rondkomen met de opbrengst van de ritten en door giften van dona teurs. Ook u kunt donateur worden van de Rolstoelbus voor slechts 10,- per jaar. Stichting Rolstoelbus is op zoek naar vrijwil ligers die het aantal chauffeurs wil komen versterken. Mocht u dona teur willen worden of interesse hebben voor het chauffeurswerk, dan kunt u ons bereiken via de voorzitter B. van Vliet, tel. 072- 5332908. HEILOO - De deuren van de kleine bioscoop Cinema Victoria gaan open en het publiek gaat naar binnen. Het personeel begeleidt iedereen naar de plaats. De lichten doven, het doek gaat open, de film begint. Al voor de 87ste week draait hier 'Het Mysterieuze Geheim Van Het Verdwenen Halssnoer'. Op een avond gaat tijdens de ver toning van alles mis. Heel erg mis: zelfs de hoofdrolspelers van de film stappen op. Het personeel van de bioscoop probeert te redden wat er te redden valt. Een avond vol ver dwijningen, optische illusies en ver warrende gebeurtenissen is het gevolg. De werkgroep Activiteiten Basisonderwijs en Cultuur organi seert elk jaar schoolvoorstellingen voor de basisschoolkinderen in Heiloo. Dit jaar staat de theater groep Unieke Zaken centraal. Op maandag 20, dinsdag 21 en woens dag 22 november startte de serie voorstellingen van dit schooljaar met Cinema Victoria, een voorstel ling voor de kinderen van groep 6 tot en met 8. In theater de Beun werd ademloos gekeken naar deze voorstelling, en er werd volop mee geleefd met de personages die, tot verbazing van het pubüek, met veel gemak in en uit de film liepen. Na afloop van de voorstelling hadden de leerlingen dan ook veel te vra gen aan de acteurs. Zowel leerlin gen als leerkrachten hebben geno ten van deze voorstelling, waarover zeker nog lang nagepraat zal wor den in de klas. De basisschoolleerlingen van de bovenbouwgroepen keken ademloos naar de voorstelling Cinema Victoria gespeeld door Unieke Zaken. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 437