Cursus biedt steun bij schizofrenie HEILOO 9 KERK DIENSTEN «DIERENBESCHERMING OUD PAPIER INGEZONDEN BRIEVEN «mgBSBÊgBÊHÊÊEBÊKÊÈÊGBÊÊKEBBBBBi WBÊBBÊÊBBBBÊSÊÊmmSÊÊlÊÊ^ÊÊmlSmÊSm Deeksha-avonden Sint-intocht Zwerfvuil Herfst in Heiloo: u bent gewaarschuwd! KORTOM Collectanten gevraagd Dierenambulance Unicef Rotonde met kerstboom Filmvoorstelling Indonesië UITKIJKPOST 29 NOVEMBER 2006 Protestantse gemeente Heiloo, Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur: voorganger ds R.J. Blaauw, H. Avondmaal. Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: voorganger ds. F.J. van der Wind, H. Avondmaal. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur: voorganger ds. M. Braamse. Dienst van Schrift en Tafel. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: Woord- en Communieviering met Dameskoor. Voorganger J. Oiling. Zondag 10.00 uur: woord- en com munieviering met herenkoor o.l.v parochianen. OL Vrouw ter Nood www.onzelievevrouwternood.nl, tel. 072-5051288. Zaterdag Priesterzatedag 11.30 uur biechtgelegenheid-rozenkransgebed. 12.00 uur: eerstezater dagbede vaart, 14.00 uur stille aanbidding, 1^.45 uur sluitingslof, 16.00 uur: aanbid ding. Zondag 10.30 uur: eucha ristieviering met Ubi Caritaskoor voorganger vic. Geukers, 15.00 uur: Vespers. Maandag 12.00 uur: eucha ristieviering, 16.00 uur: aanbidding. Dinsdag 12.00 uur: eucharistievie ring, 16.00 uur: aanbidding. Woensdag 08.30 uur: eucharistie viering, 16.00 uur: aanbidding. Donderdag 12.00 uur: eucharistie viering, 16.00 uur aanbidding. Vrijdag Maria onbevlekt ontvangen, eucharistieviering om 12.00 uur. H. Corneliuskerk Limmen Vrijdag: 09.30 uur woord- en Communieviering. Voroganger pastor J. Oiling. 10.00 uur koffie drinken. Zaterdag 19.00 uur: Eucharistieviering met herenkoor. Voorganger Oud vie. G. Geukers. Zondag 10.00 uur Woord- en Communieviering met dameskoor. Voorganger pastor J. Oiling. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur aan de Westerweg 263, Heiloo. Voor kinde ren is er een aparte dienst. Info: 06- 14041520. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072- 5325720. Aglow Nederland, afd. Heiloo Interkerkelijke wereldwijde organisa tie voor en door vrouwen. Iedere derde dinsdag van de maand bijeen komst om 09.15 uur in het Open Huis, tegenover de Witte Kerk, 't Loo 22. Info: 072-5335455. Kinderopvang tijdelijk niet aanwezig Kerkdiensten Egmond Sint Adelbert Egmond-Binnen Geen opgave ontvangen H. Marg. Maria Alacoque Egm. Hoef Geen opgave ontvangen OLV Onbevl. Ontvangen Egm. Zee Geen opgave ontvangen H.Agnes Egmond aan Zee Vrijdag 19.00 uur: avondgebed. Zaterdag 19.00 uur: mis. Zondag 10.00 uur: hoogmis. SOW gemeente Egmond Egmond Binnen, zondag 10.00 uur: voorganger ds S.H. Ossewaarde. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger P Hays. Tevens zondagsschool. Gebouw Wijkwaard Muiderwaard 242, Alkmaar, 072-5321266/ www. ekvriendschapnl Doopsgezinde Gemeente Alkmaar, Koningsweg 12, Alkmaar Geen opgave ontvangen. Hervormd/Gereformeerde Federatie Uitgeest-Akersloot Zondag 10.00 uur: dienst in Uitgeest, voorganger ds. J. Smit. eerste advent Avonduur. St. Jacobus de Meerdere Akersloot Zaterdag geen viering. Zondag 10.00 uur: communieviering met heren koor,, voorganger pastor W van Schie. Dierenbescherming, afd. Alkmaar e.o. De Loet 5, Heiloo, tel. 5150071, e-mail: info@dierenbeschermingalk- maar.nl, www.dierenbeschermingalk- maar.nl. Vogel-/ egelopvang: 072-5814889 Landelijk Meidnummer Dierenmishandeling, tel. 0900- 2021210 (E 0,10/min). Stichting Knaagdierencentrum Heiloo De Loet 3, tel. 5090234, e- mail: info@knaagdierencentrum.nl, internet: www.knaagdierencentrum.nl Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Dierentehuis Alkmaar e.o. Bergerweg 185, Alkmaar, tel. 5114861, fax 5124732. Geopend: ma t/m vr 14.00-17.00 uur, za 12.00-16.00 uur. E-mail: asielalk@xs4all.nl, internet: www.dierentehuisalkmaar.nl Kids for Animals, 072-5336180 Stichting Vïssenbescherming, A.J. Dekker, tel. 5332879, e-mail: info vissenbeschermingnlinternet www. vissenbeschermingnl Dierenambulance Noord- Kennemerland Alexander Flemingstraat 35, Alkmaar, tel. 5150085, fax 5152701. Alarm nummer: tel. 5150173 (24-uursdienst). Dierenbescherming meidnummer misstanden jacht: 072-5323411 Vermist Bruine, gec. perzische kater, geschoren, met pluimstaart, 12 jaar, Rex: Vuurbaak, Limmen. Konijn, hangoor, grijswit, man, gec., ca. 3 jaar: Pagelaan, Limmen. Dikke, rode gec. kater, witte bef en buik, schuine witte streep aan zijkant van beide ogen, achter witte kniekou sen, 10 jaar, Bob: Egelenburg, Heiloo Gevonden Voskonijn, wit met bruine vlekjes, middenslag, vrouwtje: Schuine Hondsbosschelaan, Heiloo. Lichtbruin konijn, Duitse hangoor, middenslag,: Prinses Irenelaan, Egmond aande Hoef. Informatie vermiste en gevonden dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: Ria Dol, 0251-658504. Zaterdag Paulusschool, papier gebundeld neer zetten in de hoek van het Brunogebouw (Buk Buk), op de hoek van de Pastoor van Mujjenweg en De Kloosterhof. Tussen 09.00 en 11.00 uur. Tevens huis-aan-huis-actie tussen Pastoor van Muijenweg-Ewisweg-Het Zevenhuizen en de Westerweg. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer-verza- melplaatsen langs de weg, vóór 09.00 uur. Maandag t/m vrijdag - Stichting Uitkeringsgerechtigden Heiloo, container bij Bergeonstraat 30 of bij de Westerzij. - De Springschans Oost en Centrum (bij de schuur), Sluysweijdt 9/ Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tussen 08.45 en 15.30 uur. - Radboudschool, Breedelaan .Van maandag t/m vrijdag tijdens ope ningstijden school. - De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens de schooluren, ook gebruikte kleding., - Muziek Dansschool, Het Veld 1, tus sen 09.30 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, contai ner naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. Dagelijks - Papiercontainer bij Sporthal Het Vennewater aan Het Zevenhuizen, beheerd door basisschool Willibrord, basisschool de Zuidwester, sportvereni ging De Foresters, hockeyvereniging De Terriers, base- en softbalcub Double Stars, vogelvereniging Kleurenpracht, tennisvereniging Het Vennewater. - HSy container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg/De Omloop. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container bij clubgeb. -De Bolder, hoek Kerkelaan/ Westerweg. Ook: container op de par keerplaats bij zwembad het Baafje. - Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan aan Het Maalwater 13. REGIO - Veel familieleden van mensen met schizofrenie hebben behoefte aan steun en goede voorlichting over het omgaan met hun familielid met schizo frenie. Daarom ontwikkelde het Trimbos-instituut samen met instellingen voor geestelijke gezondheidszorg (GGZ) en de familieledenvereniging Ypsilon de cursus Psycho-educatie voor familieleden van mensen met schizofrenie. In Alkmaar wordt de psycho-edu catie onder meer aangeboden door GGZ NHN die eind januari 2007 met de cursus wil starten op de loca tie aan de Rhijnvis Feitstraat 160. Jacques Vlaar en Henk-Willem Klaassen, beiden sociaal psychia trisch verpleegkundigen gaan de cursus geven. Doel van de cursus is de kwaliteit van leven van familiele den te verhogen door hen te helpen meer grip op de situatie te krijgen. De cursus bestaat uit tien bijeen komsten van twee uur met als the ma's: wat is schizofrenie: leren hér- kennen van verschijnselen, behandeling en medicijnen; omgaan met iemand met schizofrenie en zorg en steun kunnen bieden; omgaan met je eigen last en lijden als familie lid; zelf op de been blijven; proble men oplossen; leren van de ervarin gen van anderen in een vergelijkbare positie; inzicht krijgen in de hulpver lening: de weg leren kennen bij instanties, samenwerken met de hulpverlening en omgaan met onbe grip van de buitenwereld. Ongeveer drie maanden na afloop van de cur sus vindt een terugkombijeenkomst plaats. Voor meer informatie en aan meldingen over het cursusaanbod in kunt u contact opnemen met Henk- Willem Klaassen, 06-51815446 of 072-5766540. HEILOO - Ijskappen smelten, milieu vervuilt en onverdraagzaam heid neemt toe. Alleen volledige bewustzijnsomslag kan deze situatie .nog redden. Eigenlijk is daarvoor een verandering in de hersenstruc tuur nodig. Deze verandering kan worden bereikt door Deeksha, een energieoverdracht, vrij van religie. U kunt wekelijks Deeksha-avonden bezoeken. Voor informatie belt u met: Yett Stocking Korzen, tel. 06- 38208254, Michiel Thijsse, Marian de Reus tel. 06-37116004, of kijk op www.onenessawakening.nl, bij eenkomsten. Opgave: yett_du_shan- ti@hotmail.com. Bijna tien jaar sta ik elk jaar trouw met mijn zonen bij het gemeentehuis als Sinterklaas Heiloo aandoet. Elk jaar heb ik gedacht: 'Kan dit nou niet een beetje anders'. Ik moet toegeven, zelf ben ik geen licht in het organi seren en bedenken van activitei ten, maar hier was toch wel duide lijk dat dit een heel erg saaie aangelegenheid was. Wat schertste mijn verbazing toen ik dit jaar in de Uitkijkpost las dat het er heel anders aan toe zou gaan. En na zoveel jaren klagen dat er niets aan was mag dan ook nu het tegendeel gezegd worden. Het was heel erg leuk! De kerk was vol maar voor zover ik het kon beoor delen stonden er geen teleurge stelde kinderen buiten, waarvoor geen plaats meer was. Het swing de de pan (in dit geval de kerk) uit en de Pieten kwamen dit jaar eens goed tot hun recht. Een prima pre sentatie van mijnheer Prein en ook Sinterklaas was helemaal in zijn element. Bij de uitgang voor elk kind nog een zakje pepernoten en genoeg aandacht van de Pieten voor iedereen. Kortom, een hele leuke middag voor jong en oud. Geweldig gedaan. Ellen Las van Bennekom Onlangs gingen mijn man en ik in Het Hoekstuk winkelen. Tot onze grote verbazing zagen wij dat een autobestuurder zijn afval zomaar naar buiten gooide, op de parkeerplaats. Mijn man maakte daar op een fatsoenlijke manier een opmerking over. Na de bood schappen keken wij nog even naar de parkeerplaats, die een half uur tje tevoren werd besmeurd met afval van genoemde chauffeur. Tot onze grote tevredenheid was alles weer keurig opgeruimd. Geweldig dat deze meneer ons serieus heeft genomen en wij waren zichtbaar opgelucht. Het kan dus gelukkig ook anders. Dat neemt niet weg dat er in ons mooie Heiloo nog heel veel zwerfvuil in de berm ligt. Ik vraag me dikwijls af waarom de een het vuil van de ander moet opruimen. Waarom ruimt niet iedereen zelf zijn afval op? Neem het toch mee naar huis en gooi het in je eigen container. Sommige mensen hebben het idee dat de straat en alles wat er omheen ligt van niemand is. Kijk, en dat is het probleem. Daarom gooien veel mensen hun zwerfvuil in de open bare gebieden, want wat van nie mand is, daar heb je geen verant woordelijkheid voor. Laten wij gewoon afspreken dat vanaf van daag de straat van iedereen is, net als Nederland, maar ook Europa, zeg maar de hele wereld. Als wij nu met de wereld net zo zullen omgaan als met onze eigen huiska mer, waar je ook niet zomaar een peuk of een papiertje op de grond gooit, dan zal het een stuk leuker worden voor ons allen. Verbeter de wereld, begin bij jezelf. Agnes Bakker-Zut (Werkgroep Bewust Anders) Heiloo HEILOO - 17.30 uur: Woonerf 't Loo richting de Heerenweg. Het is donker, het regent, mijn auto rijdt stapvoets. De situatie is niet al te overzichtelijk; rennende kinderen, doorweekte fietsers et cetera. Door een idioot word ik op het woonerf ingehaald, hij heeft er flink de vaart in en verleent ver derop een auto van links geen voorrang. Totaal onverantwoord. Op de Heerenweg richting het sta tionscentrum; 50% fietsers zonder licht. Het blijft dus oppassen geblazen. Een halve meter achter mij rijdt een auto met haast midden op de weg. Het is iemand die er wel een fietsende tegenlig ger of een kind voor over heeft om nul tijdswinst te behalen. Op de rotonde wil ik een kwart naar rechts, richting het spoor, dus ver leen ik voorrang aan fietsers en voetgangers op het zebrapad. Vanaf de Stationsweg schaart zich achter mij een stuk vreten; het begint te toeteren en obscene gebaren te maken, waarna haar brik over de verhoging van de rotonde links langs mij heen stui tert. Vijf minuten rijden door Heiloo; sterkte. S. Fasbender HEILOO - Ook in 2006 wordt er weer door de Dierenambulance Noord-Kennemerland gecollec teerd. De organisatie heeft de col lecteopbrengst hard nodig voor al hun activiteiten. Immers, inspec- tiewerk, voorlichting over dieren welzijn, het redden van dieren in nood Laat zien dat u van dieren houdt en meld u zich aan als col lectant van de Dierenambulance. De Dierenambulance collecteert in de periode van 4 tot en met 9 december in de gemeenten: Alkmaar, Heerhugowaard en Heiloo. Neemt u contact met ons op via tel. 072-5150085 of 06- 27011406 HEILOO - Ook dit jaar zal Unicef op vrijdag 1 en zaterdag 2 decem ber met een verkoopstand in winkelhof 't Loo staan tegenover Albert Heijn. Evenals de voor gaande jaren hoopt de organisatie op een geweldige opbrengst in Heiloo. Het hele jaar door ver koop bij: familie Ramler, tel. 072- 5338625 en familie de Vries, tel. 072-53324771. HEILOO - De Uitkijkpost stelde lezers vorige week de vraag waar met de komst van de nieuwe rotonde de kerstboom moest komen. Deze vraag bleek onno dig/want de gemeente heeft bij het aanleggen van de rotonde al rekening gehouden met de kerst boom. In de grasstrook langs de rotonde voor De Witte Kerk is al een uitsparing in de grond aange bracht voor de boom en er is tevens een (groen) elektriciteits kastje geplaatst, zodat ook de komende decembermaand HEILOO - Door een technische storing heeft de ook in de Uitkijkpost aangekondigde film voorstelling over Indonesië op vrijdag 10 november in het Open Huis te Heiloo geen doorgang kunnen vinden. Om de teleurge stelde bezoekers tegemoet te komen is een extra voorstelling ingelast op zaterdagmiddag 9 december, aanvang 14.00 uur. De toegang is gratis, wel wordt men verzocht voor het reserveren van plaatsen nog even te bellen met tel. 072-5340190.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 439