Spannende tweede camere bij brandweer Heiloo Leefomgeving Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. www.heiloo.nl Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. De brandweer van Heiloo is een wervingsactie voor nieuwe vrijwil ligers gestart. Iedereen die geïnteresseerd is in een zinvolle tijds besteding en een uitdagend hobby is bij de brandweer aan het goede adres en van harte welkom om eens een kijkje te komen nemen op de kazerne. Brandweercommandant Martin Lambert: "De afgelopen jaren is een aantal vrijwilligers met pen sioen gegaan. Om het brand weerkorps van Heiloo en het niveau van de dienstverlening op peil te houden, is nieuwe aan was hard nodig. Om te laten zien wat het werk bij brandweer Heiloo inhoudt, willen we ieder een die geïnteresseerd is in het werk van de brandweer uitnodi gen om eens langs te komen bij brandweer Heiloo. Rode auto's, loeiende sirenes en blauwe zwaailichten is vaak het eerste beeld dat het woord 'brandweer' oproept. Maar het- werk van de brandweer houdt meer in dan dat." Niet alleen bij brand in de weer Als er een brandweerpieper afgaat, kan er van alles aan de hand zijn. Bijna de helft van alle alarmoproepen die de brand weer ontvangt, heeft niets met brand te maken. Ook bij storm schade, wateroverlast, rampen, ernstige verkeersongelukken en bij mensen en dieren in nood wordt de hulp van de brandweer ingeroepen. Is werken bij de brandweer iets voor jou? Als brandweerman of -vrouw kun je iets voor de gemeenschap bete kenen. Je bent getraind én hebt de juiste uitrusting om mensen en dieren in nood te helpen. Daarnaast is het natuurlijk span nend werk. Martin Lambert: "Je kunt nooit voorspellen wanneer het alarm afgaat. En als dat dan gebeurt weet je meestal niet wat je te wachten staat en ga je geconcentreerd aan de slag met je team. Ook na het werk ben je een team: je maakt samen dingen mee en steunt elkaar door dik en dun." Wat vraagt de brandweer van een vrijwilliger? Martin Lambert: "We zoeken vrij willigers die wonen en bij voor keur werken in Heiloo. Met 'bij voorkeur' bedoelen we dat je ook welkom bent als je net buiten de grenzen van Heiloo of in ploegen dienst werkt. We kijken naar de persoonlijke situatie van een vrij williger. Je leeftijd ligt tussen de 18 en 40 jaar en je kunt reageren op een alarmering als je beschik baar bent. Dit betekent dat je dus niet verplicht bent om te komen, maar dat je komt als je kunt. Daarnaast heb je als vrijwilliger toestemming van je werkgever om tijdens werktijd inzetbaar te zijn. Ook hier geldt dat de situatie op het werk het wel moet toela ten dat je komt na een alarme ring. Tot slot neem je deel aan de wekelijkse oefenavond op dins dag en ben je bereid om benodig de opleidingen te volgen." Wat heeft de brandweer te bieden? Ten eerste natuurlijk dankbaar en interessant werk in een hecht team. Het korps van vrijwillige brandweermensen bestaat op dit moment uit 36 leden. Dit zijn 31 mannen en 5 vrouwen. Iedere vrijwilliger ontvangt een vaste jaarlijkse vergoeding. Ook zijn er uurvergoedingen voor het volgen van opleidingen, het beschikbaar zijn en het uitrukken. De oplei dingen die je gaat volgen, wor den geheel vergoed. Als lid van brandweer Heiloo ben je ook-lid van de personeelsvereniging. De vereniging organiseert regelma tig gezellige activiteiten voor de leden, partners en kinderen. Kortom, tegenover de inzet van de vrijwilliger staan uitstekende arbeidsvoorwaarden. Brandweercommandant Martin Lambert: "Voor mij staat de vrij willige brandweer voor: team work, sociaal, samenwerken, hulpvaardigheid, actie, onver wachte gebeurtenissen, kortom een wereld op zich. Om goed op het brandweerwerk voorbereid te zijn, is een goede opleiding ver eist. Je bent als vrijwilliger bij de brandweer dus een professionele teamspeler." De deur staat open Ben jij die nieuwe collega die we zoeken? Dan zien we je graag een keer langskomen in de brand weerkazerne aan het Rosendaal 2a! Het is mogelijk om zonder afspraak langs te komen op de kazerne aan het Rosendaal 2A. Iedere werkdag tussen 8.00 en 17.00 uur is er altijd iemand aan wezig op de kazerne om vragen te beantwoorden en er ligt voor geïnteresseerden een informatie pakket klaar. Ook is het mogelijk om een oefenavond bij te wonen die iedere dinsdag plaatsvindt. Omdat de oefeningen vaak buiten de kazerne worden gehouden, is het aan te raden om 19.30 uur aanwezig te zijn. Open dag Het is mogeüjk om meer van de brandweer te weten te komen tij dens de Open dag van brandweer Heiloo en de afdeling Beheer Openbare Ruimte (BOR) van de gemeente. Deze dag vindt plaats op 9 september van 11.00 uur tot 16.00 uur op de terreinen van de afdeling BOR en de Brandweer (Rosendaal 2 en 2A). Het uitge breide programma van de Open dag staat elders op deze gemeen telijke informatiepagina's. Tijdens de Open dag worden diverse demonstraties gegeven en kun je kennis maken met het materiaal en de vrijwilligers van de brandweer. Een mooie gele genheid om meer te weten te komen over het vrijwilligerswerk bij brandweer Heiloo! Meer informatie Wil je nu al wat meer over het brandweerwerk te weten komen, dan kun je de sites www.brandweerheiloo.nl, www.brandweer.nl of www.nifv.nl bezoeken of contact opnemen met een medewerker van brandweer Heiloo, telefoon nummer (072) 535 68 50. Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouw- of sloopvergunning, kunt u hiertegen binnen zes weken na ver zending van het besluit een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. De datum van verzending vindt u onder de omschrijving van het bouw- of sloop- plan. Een bezwaarschrift heeft geen schor sende werking. Indien er sprake is van een spoedeisend belang kunt u, nadat u een bezwaarschrift heeft ingediend, tevens om een voorlopige voorziening (schorsing) vragen bij de voorzieningenrechter van de recht bank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Indien u van de laatstge noemde mogelijkheid gebruik maakt, bent u griffierecht verschuldigd. Meer informatie De genoemde bouw- en sloopplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Voor meer informatie kunt u contact opne men met de medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, tele foonnummer (072) 535 66 66. Burgerzaken Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 31 augustus 2006 Geboren Sam z.v. R. van Dongen en JA.M. Bisselink Elders geboren Madelief C.M.M. d.v. E.K.P. Hoogenbosch en S.W.M. Hoebe; Nicole d.v. M. Glorie en E. de Krou; Chidum D. z.v. C. Briggs en P. James Imagbejor; Lynn E. d.v. B.E. Taylor en B.A. de Heer; Eddie J. z.v. E.R. Kamminga en L.M. Veldt; Dana d.v. J. de Boer en RAM. Sprenkeling Huwelijksaangiften aangiften gereg. Partnerschap F.J. Heeremans en C.H. Blesgraaf; D. Svartzman en J.A.D. Blijleven; G.J.J. Beentjes en E. van Veen; A.M. Duinmeijer en J.J.C. Klaver; J.J. Ottenhoff en P.C. Looijer Huwelijk W. Mandemakers en F. Puyt Overleden M. Meermans wv Vis; A.C. Dekker; J. Ris; J.C. Zuurbier; A. Rietveld wv Bruin Elders overleden J. van Gasteren; J. van Zanen; J. Kingma; M.A. Meester ev Zandbergen Verkeersbesluit Het college van burgemeester en wet houders heeft tot het volgende beslo ten: I. Een zonaal verbod in te stellen voor het plaatsen van fietsen en bromfietsen in de stationsomge ving (met uitzondering van de stal lingen) in het gebied dat wordt gevormd en omsloten door de vol gende wegen: - Stationsplein; - Heerenweg tussen de rotonde Stationsweg en de Butterlaan; - Stationsweg tussen de Heerenweg en Westerweg; - het langparkeerterrein (P&R) ten westen van het spoor; - Holleweg tussen de Zeeweg en de Stationsweg; - Zeeweg tussen de rotonde Stationsweg en de Westerweg; II. Dit kenbaar te maken door het plaatsen van de borden E10(E3) volgens bijlage I van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens RW 1990, inclu sief onderbord met de tekst wegsleepregeling" Bezwaar Indien u het niet eens bent met dit besluit kunt u binnen zes weken na de dag van deze publicatie een UITKIJKPOST 6 SEPTEMBER 2006

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 45