Geheugen van Heiloo Keurslagerij Jongbloed heropent nieuwe winkel ïuintratuin Zondag 10 december naar Intratuin Heiloo Dolfinn Rocks 2006 Finn gaat naar Curasao H E I L O O 3 68 Woningen op Zeskant locatie U bent van harte welkom van 11.00 tot 17.00 uur UITKIJKPOST 6 DECEMBER 2006 it 50 Q rosbie De keurslager en zijn medewerkers in de compleet vernieuwde winkel. Foto: Mario Sacksioni Vervolg voorpagina: Onder de titel 'Wie kent me nog?' is te lezen hoe het afliep met het kleine meisje dat plotseling haar moeder verloor en opgevoed werd bij verre familie: „Van de ene op andere dag moest ik mijn ver trouwde leventje in Heiloo achter me laten, zonder afscheid te kun nen nemen van mijn schoolvrien dinnetjes' aldus mevrouw Carla Nijman. Ook zijn er meer dan genoeg spannende oorlogsverha len te vinden op de website. Dorpse sfeer tijdens Romeynse tijdperk Bij de officiële start van het 'Geheugen van Heiloo' op dinsdag 28 november was een aantal ver tellers van de verhalen die nu al op de website te vinden zijn, promi nent aanwezig. Bijvoorbeeld mevrouw Nijman, het inmiddels volwassen geworden meisje dat terugkeerde naar Heiloo en nog steeds zoekt naar oude vriendin netjes uit haar jeugd. Maar ook de heer Apeldoorn die in zijn jonge jaren de kerk schilderde. Daar hoog in kerktoren heeft hij in z'n eentje erg veel plezier gehad: De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij.moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor eve nementen die in het weekend plaatsvin den. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contract basis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.00 t/m 17.30 uur dinsdag 08.00 t/m 13.00 uur woensdag 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 17.30 uur donderdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl ineternet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Sf ii.mw Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd met een waterloos drukproces „De klok aan de straatkant zette ik een kwartier voor zodat ieder een zich over z'n fietsstuur boog om toch nog op tijd op het werk te komen. De klok aan de schoolkant liet ik een kwartier achterlopen, zodat de kinderen veel te laat op school kwamen". De heer Dekker vertelt vervolgens over de geschie denis van de houten huizen in Heiloo: „Het waren bouwpakket ten die de familie Van Foreest op hun grondgebied neer liet zetten en verhuurde aan goede bekenden van de familie". De openingsbij eenkomst werd onverwachts onderbroken door de komst van de eerder genoemde Heiloose bis schop. Hij maakte met drie zeer jonge hulppieten z'n entree en sprak en passant de hoop uit dat Heiloo tijdens het huidige 'Romeynse tijdperk' z'n dorpse sfeer weet te bewaren. Bij wijze van openingsceremonie werd het verhaal van wethouder Ouderkerken, die het initiatief kwalificeert als 'een vorm van saamhorigheid', voorgelezen. Na 31 jaar geleden met zijn gezin uit IJlst te zijn vertrokken om neer te strijken in Heiloo, vraagt hij zich nu nog steeds af: „Waar vonden toch de voorstellingen van de Filmliga plaats tussen 1987 en 1981?" Geen suffe verhalen Al met al zijn het bepaald geen suffe verhalen die er op de website te vinden zijn, maar de bedoeling is dat er nog veel meer verhalen hun weg zullen vinden naar het 'Geheugen van Heiloo'. Dus heeft u misschien een boeiend Heiloo's verhaal te vertellen? Bent'u oogge tuige geweest bij een historisch moment? Of bent u gewoon benieuwd naar de verhalen van andere dorpsbewoners? Kijk dan op: http://heiloo.geheugenvan.com (ook te vinden via www.biblio- theekheiloo.nl en www.heiloo-onli- ne.nl). Vervolg van voorpagina Op basis van dit voorlopige advies heeft SBB het college van B&W verzocht om in principe medewer king te verlenen aan het bouw plan. Het college is bereid deze medewerking te verlenen en heeft het voornemen om een samenwer kingsovereenkomst te sluiten zodat de benodigde grond ver kocht kan worden aan SBB. Volgende stap Het besluit van het college bete kent dat SBB nu een bouwaan- vraag kan indienen. Voor het reali seren van dit bouwplan moet een artikel 19.2 vrijstellingprocedure gevoerd worden. Tijdens deze pro cedure worden belanghebbenden uitgenodigd hun zienswijzen in te dienen. Verwachting is in maart 2007 te kunnen starten met bouw rijp maken en vervolgens bouwen. Stedenbouwkundig ontwerp Het bouwplan is gebaseerd op het stedenbouwkundig ontwerp dat in 2000 aan de basis lag voor een bouwplan voor de toen nog gecombineerde ontwikkeling van de locaties Zeskant en Hoekstuk. Dit omdat het winkelcentrum drin gend aan renovatie toe was. Dit heeft echter niet tot het beoogde succes geleid en er is besloten de plannen te splitsen. Voor winkel centrum het Hoekstuk wordt door de eigenaar aan een plan gewerkt. Verwachting is dat in 2007 die plannen naar buiten gebracht kun nen worden. HEILOO - Niet alleen is de win kel compleet verbouwd, vanaf 1 november is slagerij Jongbloed Keurslager. Jos en Marja Jongbloed hebben ervoor geko zen om lid te worden van deze landelijke slagersorganisatie en zo te profiteren van de kennis, ervaring en bekendheid, die de Keurslagers genieten. De winkel is flink verbouwd, het hele pand is vernieuwd en in de winkel treft u een compleet nieuwe toonbank aan waar het assortiment van een echte vakspecialist wordt gepresenteerd. Om op de vraag HEILOO - Het is alweer even geleden, op zaterdag 2 septem ber vond op het plein bij win kelhof 't Loo Dolfinn Rocks plaats. Een benefietfestival waarvan de opbrengsten ten goede kwamen van de stichting Dolfinn. Dat Dolfinn Rocks een groot succes was, heeft u wellicht al begrepen. Het benefietfestival heeft maar liefst 6500 euro opge bracht! Hierdoor is Finn Hoetjes deelname aan de dolfijntherapie in Curasao dan ook een feit geworden! Op 1 februari 2007 vertrekt Finn samen met zijn ouders en zusje naar Curagao, alwaar hij gedurende tien dagen een intensieve therapie zal vol gen. Nu Finn daadwerkeüjk zijn the rapie kan gaan volgen, gaat stich ting Dolfinn zich bezighouden met een andere doelstelling, namelijk: Andere kinderen met een beperking in de regio financi eel helpen om daarmee de kwa liteit van het leven te verbeteren. Op de langere termijn houdt dit bijvoorbeeld in, dat stichting Dolfinn de organisatie van de gehandicaptendag op Hoeve Nijenburg op zich zal nemen. Daarnaast krijgt ook de financi ële ondersteuning van andere kin deren met een beperking, die naar gemak en snel klaar in te spe len, is het assortiment uitgebreid met nog meer maaltijden, salades, vers vlees specialiteiten en andere lekkernijen. Verder is de winkel voorzien van de meest moderne snufjes en voldoet het aan de aller laatste kwaliteitsnormen, zodat u verzekerd bent van een veilig en vooral lekker stukje vlees. De toe voeging Keurslager betekent voor u onder meer regelmatig leuke acties en het gratis receptenblad 'Koken met de keurslager'. Dit blad staat boordevol met lekkere recepten en praktische kooktips. Daarnaast wordt de slagerij in het vervolg op baat kunnen hebben bij de dol fijntherapie, de aandacht. Dolfinn Buddy-avond Tijdens Dolfinn Rocks is al gebleken dat er onder ouders van kinderen, welke baat kunnen heb ben bij dolfijntherapie, veel inte-. resse is om ervaringen hierover uit te wisselen. Stichting Dolfinn heeft gezette tijden gekeurd op bijvoor beeld hygiëne en klantvriendelijk heid. Verder start Keurslagerij Jongbloed met een aantrekkelijk spaarsysteem. U kunt sparen met behulp van de Keurslager Spaarpas. Bij elke bestede euro koopt u voor vijf eurocent een punt. Vanaf 125 punten, of een veelvoud daarvan, kunt u de gespaarde punten verzil veren. Doorsparen voor de vele huishoudelijke merkartikelen uit de Cadeaugids is nog aantrekkelijker. Tot slot mag u bij Keurslagerij Jongbloed rekenen op zeer ervaren en deskundig advies van het ver trouwde team. daarom besloten om op 12 januari 2007 een zogenaamde Dolfinn Buddy-avond te organiseren in Café d'Overkant aan de Heerenweg 201 te Heiloo. Op dit moment hebben zich reeds ach*t ouderparen aange meld. Wilt u meer informatie of wilt u zich aanmelden, dan kan dit bij John Hoetjes 06-40709398 of kijk op www.dolfinn.nl. ADVERTENTIE HEILOO, Vennewatersweg 15, 072-5332727 vrijdag koopavond.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 461