Vier prijzen voor Heilooër amateur-fotografen Vrolijke kerstgroeten uit de Wereldwinkel Uitnodiging wijnproeverij Creatieve kerstmarkt in het Trefpunt Avondvierdaagse 2007 gaat door Seniorenhuisvesting aan de Holleweg H E I L O O 7 Vrouwelijke fotografen steken mannen de loef af INGEZONDEN MEDEDELING 'Lang Leve Casanova' in Het Trefpunt POLITIEBERICHTEN Parkeercontrole Verlichtingscontrole Alcoholcontole Diefstal portemonnee UITKIJKPOST 6 DECEMBER 2006 HEILOO - Die vrolijke kerstwensen zijn te koop in de Wereldwinkel aan de Stationsweg in Heiloo-. De kaarten van Floris zijn naar aquarellen gedrukt op gerecycled papier. Zeer speels en vrolijk zijn de kerstkaarten van Unicef. En sfeervolle symbolische kaarten zijn er van Amnesty International. Er zijn prachtig gekleurde Novib-kalenders met mooie foto's uit alle landen waar de Wereldwinkel producten vandaan haalt. Dit jaar zyn er ook agenda's van de Novib-organisatie. De Wereldwinkel verkoopt een heleboel kunstig gemaak te kerstgroepjes. De kerstgroepjes komen uit de Filippijnen, Peru, Afrika en uit Equador. Van hout en klei, klein en groot. De wijzen komen deze keer niet alleen uit het oosten maar ook uit landen in het verre westen. Alle figuurtjes zijn bont gekleurd en met veel liefde gemaakt. Met de feestdagen in het vooruitzicht zijn deze maand de Gran Roble-wijnen uit Chili voordelig geprijsd. Met een aansprekend nieuw etiket én het Max Havelaar Keurmerk. Nu twee flessen, wit of rood naar keuze, voor 9.50. De rode wijn is gemaakt van de cabernet-sauvignon-druif en de witte van een sauvignon blanc. De wijnen komen uit de bekende Curico Vallei in Chili en volgens kenners smaken ze fantastisch. HEILOO - De Noordkust Wijnkoperij organiseert een Noordkust- Eindejaarsproeverij in Hotel Golden Tulip op 10 december. De proeverij is te bezoeken van 14.00 tot 18.00 uur. Met de feestelijke decemberdagen in het vooruitzicht heeft Eric Biesterveld van de Noordkust Wijnkoperij een selectie gemaakt van de allermooiste wijnen uit het Noordkust assortiment. 35 tot veertig verschillende wijnen zullen op de proeftafels prijken. Een gevarieerd aanbod in uiteenlopende prijsklassen, allen geschikt voor de sfeervolle wintermaanden. Feesteüjke Champagne en andere mousserende wijnen, prachtige wijnen voor bij het kerstdiner, een hartverwarmend aperi tief of een tongstrelende 'aftercfinner' wijn, u vindt altijd de passende fles. Vanzelfsprekend met een, door velen van u sinds jaren gewaardeerde, onge kend hoge kwaliteit, tegen een scherpe prijs. U kunt het allemaal komen proeven op zondag 10 december, in een sfeervolle en hartverwarmende 'Noordkuststijl', muzikaal omlijst met een optreden van de bevlogen trouba dour én accordeonist Hans de Cock. HEILOO - Op 17 december gaat om 14.00 uur het doek op voor een vermakelijk blijspel van Toneelgroep 't Trefpunt. In het kort handelt het stuk over de komst van een nieuwe buurvrouw. Daarmee beginnen zich voor sociaal werker Edward donkere wolken aan de horizon samen te pakken. De zaal is open om 13.15 uur. De entrée bedraagt 5,- per persoon. Na afloop zal een gratis verloting worden gehouden. Dit jaar Adelen de wouwelijke amateur-fotografen van HAF in de prijzen. Eigen foto HEILOO - Op zaterdag 9 decem ber houdt Stichting Ouderen werk Heiloo haar jaarlijkse cre atieve kerstmarkt in het Trefpunt. U kunt zelf kerstdeco raties en wenskaarten maken. Ook kinderen vanaf drie jaar zijn welkom om onder begeleiding te komen knutselen, figuurzagen en tal van kerstdecoraties te maken. Uiteraard komt ook de kerstman langs en zijn er kerstprijzen te win nen waarvoor loten gekocht kunnen worden. Deze kosten 0,25 per stuk of vijf voor 1,-. De hoofdprijs is het volgen van een cursus bij de Stichting Ouderenwerk Heiloo. Deze cursus is naar keuze, binnen een gegeven aanbod. De creatieve kerstmarkt wordt gehouden van 11.00 uur tot 16.00 uur en de toegang is gratis. U betaalt per activiteit een kleine ver goeding. Inlichtingen, tel. 072-5331297. HEILOO - Op zaterdag 25 november werd door de Afdeling Noord-Holland Noord van de Nederlandse Amateur Fotobond de jaarlijks fotodag gehouden. Vele leden van foto clubs in dit rayon kwamen, al dan niet voorzien van één of twee zelf gemaakte foto's, naar Heerhugowaard om dit gebeu ren mee te maken. De meegebrachte foto's werden uitgestald op een carré van tafels in één van de zalen van Ontmoetingscentrum De Brink aan de Middenweg. Na opening van de happening door de heer Cris Bakker, voorzitter van de afdeling, gaf de heer Fran van der Hoeven (theaterfotograaf) een interessante lezing over Theaterfotografie van 1890 tot heden. Een tweede lezing werd gehouden door de heer Huib Limberg, prominent lid (BMK-er) van de Fotobond en veelvuldig prijs winnaar by Foto Nationaal. Het hoogtepunt van de dag kwam natuurlijk by de bespreking van de bijna honderd meegenomen foto's die door beide genoemde heren werden gejureerd. Voor zeven foto's was een eervolle vermelding en HEILOO - Nadat de vorige organisatie van de avond\der- daagse na tAvintig perfect geor ganiseerde wandelevenementen het voldoende vond, ontstond er een grote uitdaging. Probeer maar eens wijwilligers te vin den die minstens met net zoveel enthousiasme de organi satie op zich Avillen nemen. Na maanden van zoeken is er nu een groepje vrijwilligers dat de schouders eronder gaat zetten. Er kan dus vanaf nu echt gezegd wor den dat de avondvierdaagse 2007 doorgaat. Ook de datum voor het volgende wandelevenement is inmiddels bekend. De avondvier daagse zal worden gehouden van 5 tot en met 8 juni 2007. De groep vrijwilligers heeft het streven om de avondvierdaagse, wat onder de vori ge organisatie uitgegroeid is tot een geweldig evenement, ook de komende jaren tot een feest voor jong en oud te maken. De voorbe- HEILOO - Zoals bij velen bekend is de vereniging Wonen 50+ Heiloo voornemens senio renhuisvesting te realiseren aan de Holleweg te Heiloo. Na vele jaren van plannen maken en onderhandelen ziet de vere niging de start van de bouwac tiviteiten nu in het nabije ver schiet liggen. De vereniging heeft ten doel een woonvorm te realiseren voor perso nen van vijftig jaar en ouder - woonachtig in de gemeente Heiloo of regio Noord Kennemerland - door het beschikbaar stellen van een zelfstandige woonruimte waarin voor drie foto's was een prijs in de vorm van een beker beschikbaar. Van de zeven eervolle vermeldingen gingen er twee naar Heiloo (Meta Stoffels en Yolanda Geldof). Maar daar bleef het niet by. Van de drie bekers gingen er ook twee naar reidingen zijn al gestart en de komende tijd zullen alle instanties worden aangeschreven of persoon lijk benaderd worden om de basis voor de volgende avondvierdaag se^) te leggen. Ondertussen heeft de werkgroep Bewust Anders de organisatie van de avondvierdaagse benaderd. Deze werkgroep heeft zich tot doel gesteld het komende jaar de inwoners van Heiloo bewust te maken van al het zwerfvuil, wat zich op de straten en in de groen stroken bevindt. De werkgroep en de avondvierdaagse organisatie hebben besloten voor het komende jaar de handen ineen te slaan. Voor en tijdens de avondvierdaagse zal deze werkgroep zich hier sterk voor maken. Mocht u meer willen weten over Bewust Anders, dan kunt u bel len met de heer van Os, tel. 072- 5331108. Mocht u geïnteresseerd zijn om versterking te bieden aan de wandelcommissie, dan kunt u bellen met Nanda de Jong-Henning, tel. 072-5337150. de leden/bewoners een eigen huis houding voeren in een beschermde woonomgeving. De bewoners vor men een hechte groep die bereid is waar mogeüjk elkaar te ondersteu nen teneinde allen de mogelijkheid te bieden zo lang mogeüjk zelfstan dig te büjven wonen. De vereniging heeft voor een gemengde woonvorm gekozen te weten huur-koop-appartementen, waarbij tevens gekozen is voor een differentiatie in woonoppervlakte. Hebt u belangstelling voor het üd- maatschap dan kunt u informatie verkrijgen bij de secretaris van de vereniging, de heer Dijkstra, tel. 072-5331194. Heüoo (Carla Admiraal en wederom Yolanda Geldof). Bijzonder is dat van de in totaal tien winnaars, er negen tot de vrouweüjke soort hoorden. En ook de prijswinnaars van de HAF waren allen vrouwen. HEILOO - Op woensdag 29 november werd tussen 10.00 en 10.45 uur en tussen 13.00 en 14.15 uur gecontroleerd in het parkeerzonegebied rond het win kelcentrum 't Loo. In totaal wer den 38 bekeuringen uitgeschreven met betrekking tot het niet zicht baar hebben van de blauwe par- keerschyf of het onjuist instellen daarvan. HEILOO - Op donderdagavond 30 november werd op de Stationsweg, Pastoor van Muijenweg, Westerweg, Kennemerstraatweg en Heerenweg een verüchtingscont- role gehouden. De controle was voornamelijk gericht op de ver- üchting van fietsen. In totaal wer den dertig bekeuringen uitge schreven voor het niet voeren van de verüchting. HEILOO - Op donderdag 30 november werd op het Rosendaal, Kennemerstraatweg en het Het Zevenhuizen een alcoholcontrole gehouden. In totaal werden 210 bestuurders gecontroleerd door middel van blaastesten die werden afgenomen. Daarbij werden geen overtredingen geconstateerd. Daarnaast werden zes bekeurin gen opgemaakt voor het niet voe ren van verüchting en werd één bromfietser bekeurd voor het niet dragen van een helm en een bestuurder voor het niet dragen van de autogordel. HEILOO - Donderdag 30 novem ber werd tijdens het doen van inkopen in een winkel van het win kelcentrum 't Loo een portemon nee ontvreemd. De portemonnee bevond zich in een tas die in het winkelwagentje stond. Bij het afre kenen bij de kassa bleek de porte monnee met als inhoud bankpas en geld uit de tas gestolen te zijn.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 465