Vocal Arena bij La Strada Korenfestival bij GGZ Noord-Holland-Noord in Heiloo Open Huis bij Glasatelier Lucia Admiraal 1 Neva Ensemble Johnny Knows in de Storey Club H E I L O O fcfSjfJ DEUTEKOM 11 Corso Bioscoop Special: Tapas BOEK VAN DE WEEK De mooiste foto's van Amsterdam 1860-1906 Deel 1 - Van IJ tot Amstel Boek van de week: De mooiste foto's van Amsterdam 1860-1906 Deel 1 door Jacob Olie voor 24,90 Een boeiend optreden in decembersfeer UITKIJKPOST 4 JANUARI 2006 Nog voor ze een letter op papier hadden staan, wisten José Corbacho en Juan Cruz al zeker wat de naam van hun regiedebuut moest worden: Tapas, naar de kleine, gevarieerde hapjes én naar 'tapar'wat zoveel betekent als 'bedekken'. Want dat is wat de hoofdrolspelers doen: ze verhullen hun ware aard. Jong en oud klon tert samen in een tapas-bar in 1'Hospitaiet de Llobregat, de grootste van de vier voorsteden van Barcelona. Buiten is het druk kend warm - een gevolg van het gat in de ozonlaag. Sinds haar man er twee jaar geleden vandoor is gegaan, spreekt de veertiger Raquel alleen nog mannen in de chatbox. Conchi, een oud omaatje dat niet rond kan komen van haar pensi oen, heeft een lucratief handeltje in drugs; haar man Mariano heeft kanker en wil niet naar de dokter. De verhitte twintigers César en Opo werken als vakkenvuller om hun vakantie te financieren. Het in eigen land veelvuldig bekroonde Tapas is een milde, prettig licht voetige film over gewone mensen die worstelen met herkenbare, alledaagse zaken als eenzaamheid, liefde, seks, vriendschap, hoop en de dood. Wie zou er niet eens door de stad willen lopen zoals die er een eeuw geleden uit moet hebben gezien? Dat kan al kijkend in deel 1 van Jacob Olie: De mooiste foto's van Amsterdam 1860-1906. Tussen 1860 en 1905 maakte Olie duizenden foto's met zijn zelfge bouwde camera's. Zijn artistieke oog werd geboeid door de klassie ke schoonheid van de oude binnen stad en door het steeds wisselende tafereel van mensen, dieren en din gen op straat. Door hun rijkdom en zeggingskracht roepen de foto's een ongeëvenaard scherp beeld op van de hoofdstad op het breukvlak van twee eeuwen. Dit boek biedt een levendige terugblik op Jacob Olies Amsterdam in de vorm van drie wandelingen. De routes laten de wandelaar kennismaken met drie volstrekt verschillende kanten van het toenmalige Amsterdam: de oude binnenstad rondom het Damrak en het Rokin, de Westelijke Eilanden rondom de Zandhoek en de Weteringschans en omgeving. Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl HEILOO - Op zaterdag 9 decem ber gaat bij Café La Strada het dak er af!. Maar liefst twintig vocalisten zullen onder begelei ding van een steengoede band stevige rock- en popnummers ten gehore brengen. Het optreden in La Strada is een onderdeel van de workshop de Little Vocal Tour (LVT), een initiatief van Reniet Vrieze van RAW Workshops. HEILOO - Op zondag 10 decem ber 2006 organiseert GGZ Noord-Holland-Noord een korenfestival op het terrein aan de Kennemerstraatweg 464 in Heiloo. Van 12.00 uur tot 18.00 uur zijn er een zestal koren te beluisteren in het ontmoetings centrum en de kapel. De koren hebben een uiteenlopend reper toire en verschillende samen stelling. De entree is gratis. Gedurende de hele middag is ook het museum over de geschiedenis van de psychiatrie op het GGZ NHN-terrein geo pend voor publiek. Het programma ziet er als volgt uit: van 12.00 tot 12.40 uur: Tourdion. Een vierstemmig koor onder leiding van Joost Doodeman en begeleiding verzorgd door pianist Bernard van den Boogaard. Er wordt een internationaal repertoire gezon gen variërend van klassieke koorlie deren en volksmuziek tot lichte muziek en fragmenten uit musicals. Van 13.00 tot 13.30 uur: Berger. Veerhuiskoor. Dit koor wordt bege leid door een accordeoniste en een dirigente. Het zingt uitsluitend Nederlandstalig en vaak vierstem mig. De meest droevige smartlappen, tranentrekkende zeemansliedjes maar ook vrolijke zomerhits staan op het programma. Van 13.30 tot 14.15 uur: Teenstar en Mucicstar. Teenstar bestaat op dit moment uit zeven mei den, in de leeftijd vanaf twaalf tot ongeveer vijftien jaar. Teenstar zingt allerlei populaire muziek en het repertoire wordt wekelijks uitge breid. De kids van Mucicstar zingen vooral kinderen voor kinderen num mers, waarbij zoveel mogelijk uitge gaan wordt van hun eigen inbreng. Dus alle nummers die ze brengen komen vanuit de kids zelf! Van 14.30 tot 15.15 uur: üt Mannü koor. Dit koor bestaat al tien jaar en er wordt een repertoire gezongen van Schubert tot Zappa. Gregoriaans maar ook jazzy nummers, songs van The Carpenters, Randy Newman en The Beatles. Van 15.45 tot 16.45 uur: Dat Koor. Dat Koor uit Heiloo lijkt altijd het plezier mee te nemen. Bij het inzetten van het eerste num mer zingt het publiek reeds mee. HEILOO - Op 9 en 10 december staat de deur van Glasatelier Lucia Admiraal open. Deze dagen vormen de sluitpost van de activiteiten van dit jaar. Tijdens verschillende exposities in het land, waaronder de Artiade in Alkmaar hebben veel belangstellen den reeds kennisgemaakt met de verschillende glasobjecten van Lucia Admiraal. Tijdens deze open dagen ziet u verschillende objecten waarin glas de hoofdrol speelt, waaronder glas-in-loodramen. Lucia heeft deze toepassing in een verfris send jasje gegoten, door eigentijdse vormgeving en kleurgebruik. Een andere kunstvorm van glas is het 'fusen'. Met deze techniek maakt ze, door middel van het smelten van glas in een smeltoven van maar liefst negenhonderd graden, kunst werken. Dit is van oorsprong een zeer oude techniek. Ook ziet u glas gecombineerd met keramiek in vro lijke kleuren, een verrassend samenspel van uiteenlopende tech nische hoogstandjes. Als een van de weinige kunstenaars in Nederland beheerst Lucia Admiraal deze tech nieken. De objecten die op deze manier ontstaan zijn uniek. Het open huis is op 9 en 10 december, van 14.00 tot 17.00 uur of na afspraak. Adres: Pastoor van Muijenweg 98, Heiloo, tel. 06- 38268117. Mede door de begeleiding van een complete band, Die Band genaamd, wordt er flink geswingd, door het publiek maar zeker ook door de zan geressen van Dat Koor. Een rockin' popkoor. Van 17.15 tot 18.00 uur: Brothers 4 Tune. Deze a capella zanggroep bestaande uit vijf mannen, doen dit als amateurs en hebben in vijftien jaar tijd een hoog niveau bereikt, waarbij het vermaken van het publiek belangrijker is dan tech nische hoogstandjes. De koren zullen afwisselend optreden in het ontmoe tingscentrum en de kapel op het ter rein van GGZ Noord-Holland-Noord in Heiloo. De workshop biedt vocalisten de kans om met professionele muzi kanten te repeteren in de studio, waarna ze in slechts één weekend drie optredens verzorgen. Op deze manier kunnen ze in een korte tijd -belangrijke podiumervaring opdoen. Vrijdag 8 december is de Vocal Arena in Grambrinus in Zaandam, zondag 10 december in Donkey Shot in Heemskerk en zaterdag 9 december in La Strada. Na afloop zullen Reniet Vrieze en Edgar Koelemeijer Heiloo waar schijnlijk nog wel trakteren op een paar nummertjes. Reniet is bekend als frontman van The Pilgrims. Hij is één van de beste zangers van Nederland en zal La Strada met zijn warme, rauwe stemgeluid ongetwij feld laten zinderen. In de Vocal Arena zullen onder andere nummers van Anouk, Beth Hart, Racoon, James Blunt, Janis Joplin, K's Choice en Blondie worden gezon gen. De band die de vocalisten begeleidt bestaat uit Reniet Vrieze, Edgar Koelemijer (gitaar), Marco Naber (bas) en Ben Rozema (drums). Het optreden begint om 22.00 uur. Voor meer informatie over de workshops van RAW en een paar prachtige soundclips kunt u naar de website www.freewebs.com/rawworkshops. Het wereldberoemde Neva Ensemble treedt op in Geesterhage. Eigen foto Op zondag 17 december treedt het wereldberoemde Neva Ensemble uit St. Petersburg op in Ontmoetingscentrum Geesterhage aan de Geester duinweg 5 in Castricum. Het optreden vindt plaats van 14.30 tot 17.00 uur in de grote zaal van het centrum. Het Neva Ensemble geniet grote bekendheid in Nederland. Op de zeventiende is het Neva Ensemble te gast bij een familievoorstelling van de Zondagsociëteit. Niet alleen de 55+-groep, maar ook bezoekers onder 55 jaar zijn dan van harte welkom. Het ensemble brengt een bijzon der concert met licht klassieke muziek en Russische volksliederen. De prijzen van kaarten zijn in de voorverkoop 2,50 en op de dag zelf 3,00. Kaarten zijn te koop bij de Stichting Welzijn Castricum, Geesterduinweg 5. Openingstijden balie (voor kaartverkoop): van maandag tot en met vrijdag tussen 14.00 en 15.30 uur, tel. 0251 673793. In verschillende objecten speelt glas de hoofdrol. Eigen foto AKERSLOOT - Makkers staakt uw wild geraas. Dat zouden ze wel willen. Maar ze kunnen niet anders. Vrijdag 8 december treedt Johnny Knows op in de Storey Club in Akersloot. Johnny Knows is een jonge coverband met zijn wortels in Alkmaar. Ze hebben een groot (rock)repertoire in de vingers. Van de Foo Fighters tot Neil Young tot de Red Hot Chili Peppers, Johnny kent alle nummers. De groep bestaat uit: Paul Glorie (zang en gitaar), Sven de Vries (gitaar), Leon Gouda (drums) en Frank Doesburg (basgitaar). De Storey Club bevindt zich aan het Wilhelminaplein in Akersloot. De deuren gaan om 21.00 uur open en de entree is gratis.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 469