Voortgang werkzaamheden Kennemerstraatweg Planning Maalwater aangepast Afval en milieu Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl De laatste week van juli zijn de werkzaamheden van het meeijare- nonderhoud aan de Kennemerstraatweg gestart. Sindsdien is er hard gewerkt en zijn het kruispunt bij de Kerkelaan en de rotonde bijna gereed. Vanaf 18 september zijn beide kruisingen weer open voor al het verkeer. In de week van 18 tot en met 22 september vindt het laatste deel van het groot onderhoud van dit jaar plaats aan het kruispunt Stationsweg Kanaalweg en Kennemerstraatweg. Rotonde en kruispunt bij Kerkelaan weer open De komende twee weken wor den de werkzaamheden aan de nieuwe rotonde afgerond. De lichtmasten worden geplaatst, de grond aangevuld en het asfalt wordt gelegd. Verder wordt gewerkt aan de invulling van de binnencirkel van de rotonde. Vanaf 18 september kunt u weer gebruik maken van het kruispunt aan de Kerkelaan. Tegelijkertijd wordt ook de nieuwe rotonde op het kruispunt Dokterslaan Raadhuisweg en de Kennemer straatweg opengesteld voor het verkeer. Kruispunt Stationsweg Kanaalweg en Kennemerstraatweg Nadat bovenstaande werkzaam heden zijn afgerond, wordt de kruising met de Kanaalweg Stationsweg afgezet voor het ver vangen van de toplaag van het asfalt en het plaatsen van nieuwe verkeerslichten. Er worden nieu we verkeerslichten geplaatst omdat de bestaande aan vervan ging toe zijn. Door toepassing van de nieuwste technieken wordt de doorstroming en de vei ligheid verbeterd. Meer informatie Voor meer informatie over de werkzaamheden aan het kruis punt Kennemerstraatweg en Stationsweg Kanaalweg kunt u vanaf 11 september a.s. contact opnemen met de heer P. Bakker van gemeente Heiloo op telefoon nummer (072) 53 56 763 of kunt u kijken op de website van de gemeente www.heiloo.nl. Voor overige vragen over het werk aan de Kennemerstraatweg kunt u bellen met het algemene tele foonnummer van Ballast Nedam Infra Noord West (075) 655 77 00. De planning van het project Maalwater is met een aantal maanden verschoven. De voorbereidingstijd tussen het vaststellen van het Masterplan en het starten met bouwrijp maken en bouwen, duurt langer dan dat de verwachting was. De start van het bouwrijp maken is daardoor een paar maanden opgeschoven naar begin 2007. Naar verwachting gaat in het voorjaar van 2007 de eerste paal de grond in. De planning voor de afronding van de bouw blijft echter wel staan op eind 2009. Het project Maalwater is inge deeld in vijf zogenaamde "kamers". Deze kamers delen het gebied op en zijn alle met groen omringd. Kamer 1 is het reeds bestaande 'appartemen tencomplex Maalwater', kamer 2 tot en met 5 zijn de te ontwikke len kamers. De start van het bouwrijp maken van de grond in kamer twee is verschoven naar begin 2007. Hiervoor wordt een vrijstellings procedure gevolgd. In het gel dende bestemmingsplan is het gebied aangewezen als recrea tie-, speelterrein. Dit moet omgezet worden in woongebied. Het plan is om voorjaar 2007 de eerste paal de grond in te laten gaan. Onderstaande planning is de ver wachting voor het totale project maalwater zoals het er nu voor staat: Meer info Voor meer informatie over pro ject Maalwater kunt u contact opnemen met de heer T. de Rudder van de afdeling VROM, telefoonnummer (072) 535 67 80. Ook kunt u kijken op de website www.heiloo.nl/Maalwater Najaar 2006 aanvraag bouwvergunning deel 1 (kamer 2 en 3) Voorjaar 2007 afgifte bouwvergunning deel 1 (kamer 2 en 3) Voorjaar 2007 start bouw deel 1 (kamer 2 en 3) Begin 2007 aanvraag bouwvergunning deel 2 (kamer 3, 4 en 5) Zomer 2007 afgifte bouwvergunning deel 2 (kamer 3, 4 en 5) Najaar 2008 start bouw deel 2 (kamer 3, 4 en 5) gemotiveerd bezwaarschrift indie nen bij het college van burge meester en wethouders, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Een bezwaarschrift heeft geen schorsende werking. Indien er spra ke is van een spoedeisend belang kunt u, nadat u een bezwaarschrift heeft ingediend, tevens om een voorlopige voorziening (schorsing) vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Indien u van de laatstgenoemde mogelijkheid gebruik maakt, bent u griffierecht verschuldigd. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer P. Bakker van het Ingenieursbureau, telefoonnum mer (072). 535 67 63. Schoonmaken groene rolemmers De groene rolemmers worden dit jaar voor de tweede en laatste keer in week 37 schoongemaakt, op maandag 11 september, dinsdag 12 september, woensdag 13 september, donderdag 14 september en vrijdag 15 septem ber 2005. Wij vragen u de groene rolemmer na het legen wat langer buiten te laten staan. Dit om de schoonmakers de gelegenheid te geven hun klus te kla ren. Meer informatie Heeft u vragen, dan kunt u contact opnemen met een medewerker van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68. Start project thuiscomposteren In Heiloo hebben wij met elkaar afge sproken om 'afval' nog beter te schei den en om de hoeveelheid afval terug te dringen. Om dit te bereiken is de gemeente gestart met diverse projec ten. Zo zijn de voorzieningen verbe terd en zijn er meer inzamelpunten waar u gescheiden afval kunt bren gen. Op scholen loopt het project van 'rolemmer tot spreekbeurt', waarbij leerlingen veel leren over het inzamel en recyclingproces van afval. Dit najaar starten wij met het BioCom- project. Wat is de BioCom? De BioCom is een mobiele com- posteercontainer, vergelijkbaar met de groene GFT bak. Het is een nieuw systeem dat het thuiscomposteren van groente-, fruit- en tuinafval (de groene bak) stimuleert. Een gezin met een gemiddelde tuin kan al zijn groente-, fruit- en tuinafval (GFT-afval) in de BioCom composteren. De com post wordt gebruikt als meststof voor de tuin. Het aan de weg zetten van de groene bak is met het in gebruik nemen van de BioCom in principe ver leden tijd. Thuiscomposteren van GFT- afval is de meest ideale en voor alle partijen goedkoopste oplossing. Door deze extra voorziening (thuiscompos teren van GFT-afval) aan te bieden, hoopt de gemeente een extra impuls te geven aan het beter scheiden en verwerken van deze afvalstroom. I De proef wordt uitgezet in twee stra ten in Heiloo en duurt één jaar. Het betreft Mariënstein en Vrieswijk. Deelname is vrijwillig. Is de proef met de BioCom succesvol, dan is het mogelijk dat we in Heiloo de BioCom breder gaan inzetten. Voorlichtingsavond Het gebruik van de BioCom is niet moeilijk of tijdrovend, maar vraagt wel een goede voorbereiding. Daarom organiseert de gemeente Heiloo voor de bewoners van Mariënstein en Vrieswijk een voorlichtingsavond. Woont u niet in Mariënstein of Vrieswijk, maar bent u wel geïnteres seerd in de BioCom, dan bent u ook van harte welkom op deze avond: Wanneer: woensdag 13 september Waar: kantine afdeling Beheer Openbare Ruimte, Rosendaal 2 te Heiloo. U kunt het terrein betreden via de toegangspoort aan de Kanaalweg (dus niet via de hoofdpoort aan het Rosendaal) en de auto of de fiets op het terrein parkeren. De kantine van de BOR treft u aan op de eerste verdie ping van het kantoorgebouw gelijk links van de poort. Tijdstip: vanaf 19.30 uur tot 21.00 uur Meer informatie Voor meer informatie over de BioCom 6 SEPTEMBER 2006 UITKIJKPOST Heiloo contact

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 46