Schaken bij Oppositie Zwarte Piet leert badmintonnen Tentoonstelling duiven H E I L O O VERSLAG VAN DE GEMEENTERAAD 17 UITKIJKPOST 6 DECEMBER 2006 Elke maand is er een vergadering van de gemeenteraad van Heiloo. Deze maand was dat op maandag 4 december. Van deze vergaderingen doet Roelof Bos verslag in de Uitkijkpost. Bos was tot april 2006 wethouder van Heiloo (voor de PvdA). Daar werd aan de deur geklopt Alvorens de vergadering van maandagavond 4 december goed en wel op gang was gekomen, werd er aan de deur van de raadzaal geklopt. Het was de bode, die Sint-Nicolaas binnenleidde. Zonder enig gevolg van Pieten, maar wel met een uitgebreide toespraak onder de arm, vroeg de bisschop het woord aan de voorzitter van de ver gadering, burgemeester Hans Romeyn, die daarvoor de ver gadering schorste. Met dit gewyde optreden werd een traditie voortgezet, want tot enke le jaren gele den was het gewoonte dat Sinterklaas in de raad zaal college en raadsleden toesprak, maar dan op de (zater)dag van de blijde intocht, toen er ook nog een groot buitengebeuren plaatsvond met veel publiek tussen raad huis en Witte Kerk. In die tijden was nog wel eens een balkonscène. Sinterklaas bekende nu dat hij met enige afgunst had vernomen dat dit voorrecht onlangs nog wel aan Marianne Timmer was gegund. In deze drukke decembermaand wilde hy trouwens niet graag weer, zoals vorig jaar, door 'de kerstman' Willem Gomes van de NCPN voor de voeten gelopen worden. Aan raadslid Chris Streefkerk vroeg Sinterklaas of deze met zijn palencirkel bij het Maalwater het ontwerp had geleverd voor de nieuwe rotonde bij het gemeente huis. Met het aangekondigde voornémen van bestuurders van Heiloo om veel vrijwilligerswerk in het dorp te gaan doen, toonde de bisschop zich ingenomen. Hij vroeg wel of ze daarbij hun streep jespakken wilden aanhouden, 'want dan kunnen we tussen de regels door lezen wat u bedoelt'. Nadat hij griffier Guda Kager nog 'de colle- gefluisteraar' had genoemd, bood hij burgemeester Romeyn een nieu we ambtsketen aan, passend bij 5 december, namelijk een snoepket- ting. Voor alle college- en raadsle den had hij een chocoladeletter. Daar werd voor bedankt met het zingen van 'Dag Sinterklaasje'. Voluit voor De Terriërs In een vorige vergadering is al gebleken dat er vanuit de gemeente raad veel steun is voor een derde kunstgrasveld voor hockeyvereni- ging De Terriërs, op de huidige locatie wel te verstaan (en niet in een verder weg liggende toekomst in de Zandzoom). Deze avond kwa men hierover zelfs drie moties ter tafel: een van Heiloo-2000 en de PvdA samen, die in steun aan De Terriërs het verst ging; een van de WD, die De Terriërs wel steunde, maar aandacht vroeg voor de finan ciering; en een van het CDA, waar bij toch ook werd gewaarschuwd voor precedentwerking. GroenLinks sloot zich bij dit laatste standpunt aan. En dit punt was ook' deze avond weer het hoofdargu ment van wethouder Rob Opdam (WD). Er zijn in ons dorp nu een maal veel (sport)verenigingen met min of meer gerechtvaardigde accommodatiewensen. Hoe kan het college dan rechtvaardig verdelend opereren? Daar is een 'kader' voor nodig. Opnieuw gaf de wethouder aan dat hij wil werken met een nog op te stellen nota over de sportaccom modaties, en tot zolang, zeg maart 2007, het besluit zou willen uitstel len. Maar zulk uitstel was voor de gemeenteraad thans niet meer aan vaardbaar. Er werd geschorst om te zien of de drie moties in elkaar geschoven konden worden. En dat lukte. Na de schorsing bracht frac tievoorzitter John Daas van Heiloo- 2000 namens alle partijen verslag uit. De motie van de VVD werd als uitgangspunt genomen; deze werd geamendeerd met tekst van Daas Alle partijen bleken aldus voor aanleg van het derde kunstgrasveld vóór het nieuwe seizoen, 2007- 2008. Wethouder Opdam legde zich hierbij neer met de woorden dat 'in de nota het kader zal worden gege ven waarin deze aanleg zal worden verantwoord'. Dankbare (bestuurs)leden van De Terriërs verheten hierna de vergadering. Rekenkamercommissie over de WMO Twee maanden geleden bracht de pas ingestelde Rekenkamercommissie haar eerste rapport uit. Deze commissie is door de gemeenteraad in het leven geroepen om onderzoek te doen naar doelmatigheid, doeltreffend heid en rechtmatigheid van de besteding van gemeentelijke midde len. In deze commissie hebben onafhankelijke deskundigen zitting. Dit eerste rapport gaat over de invoering van de WMO (Wet Maatschappelijke Ondersteuning) in Heiloo, en het was wel even schrikken. De commissie conclu deerde dat verscheidene zaken beter hadden gekund en voortaan beter moesten: het stellen van dui delijke kaders door college zowel als gemeenteraad, financiële onder bouwing, perspectieven voor de toekomst en helder inzicht in de besluitvorming tot dan toe. In de gemeenteraad was deze avond van vele kanten lof te horen over de kwaliteit van het rapport. De uit de conclusies volgende aan bevelingen wilden de meeste partij en zich ook aantrekken, en dat zou volgens hen ook het cohege moe ten doen. Zoals fractievoorzitter René van Spunteren van de WD zei: 'Let op. Het gaat niet fout, maar het kan beter.' Opmerkelijk genoeg was het de grootste opposi tiepartij, Heiloo-2000, die bij monde van John Daas aangaf dat de Rekenkamercommissie het wel erg ver gezocht had en .dat het college de hoofdtaak voor het jaar 2006, namelijk voorbereiding op de huis houdelijke zorg, goed had aange pakt. Concreet was de wens van het CDA, dat bij monde van fractie voorzitter Elly Beens vroeg om tweemaandelijkse WMO-rapporta ges van het college aan de raad, hetgeen wethouder Jacob Ouderkerken (PvdA) toezegde. Een tweede discussieronde bleek niet nodig. Een presidium voor de raad Succes had fractievoorzitter Cees Rootjes van de PvdA met zijn voor stel om te komen tot een presidium van de gemeenteraad, bestaande uit drie liefst ervaren raadsleden, wellicht fractievoorzitters. Dit orgaan zou regelmatig moeten overleggen met de voorzitter en de griffier van de raad, lees burge meester Romeyn en mevrouw Guda Kager. Het presidium heeft als functie om namens de raad een klankbord te zijn voor de voorzitter en de griffier, en moet voor de laat ste ook de werkgeversfunctie ver vullen, door met haar functione ringsgesprekken te voeren. In een eerdere versie van het voorstel werd aan dit presidium ook toege dacht om functioneringsgesprek ken met de voorzitter, de burge meester dus, te houden. Maar toen werd ingezien dat zulks de bevoegdheid is van de Commissaris van de Koningin, werden deze gesprekken omgedoopt in 'voort gangsgesprekken'. Het presidium krijgt ook als taak om de kwaliteit van schriftelijke stukken te beoor delen en toe te zien op een goede lange-termijnplanning voor de ver gaderingen van de gemeenteraad. In het presidium zijn na schrifte lijke stemming drie fractievoorzit ters benoemd: John Daas van Heiloo-2000 met 16 stemmen, Elly Beens van het CDA met 15 stem men en René van Splunteren van de WD met 13 stemmen. Zij had den zichzelf kandidaat gesteld, evenals fractievoorzitter Robert Bosman van GroenLinks, die zeven stemmen kreeg (en dus afviel). 18 van de 19 raadsleden waren deze avond aanwezig. Zou zwarte Piet kiezen voor badminton of snoepgoed brengen? Eigen foto SCHAKEN HEILOO - De afgelopen week speelden zowel het eerste als het tweede team een wedstrijd voor de externe competitie. Het eerste achttal toog donder dag naar Purmerend en behaal de daar een kostbare overwin ning. Na verwoede strijd konden de Oppositiespelers met de volle buit huiswaarts keren: 3-5. Na drie wedstrijden kan het team bogen op evenveel overwinningen. Opvallend is de uitstekende score van Lourens van Veelen: drie pun ten uit drie partijen. Op dinsdag 28 november speelde Oppositie 2 tegen de Schaakgroep Koedijk. Na een avond vol wisselende kansen bleken ook deze Oppositiespelers DUIVENSPORT EGMOND - Postduivenverenig ing de Toekomst uit Egmond- Binnen houdt op zaterdag 16 december haar jaarlijkse ten toonstelling. Deze tentoonstelling wordt gehouden in Café-bar Nic de sterksten: 5-3. De zeer jeugdige Tiffany Vlaar zat als invaller aan het zevende bord en en maakte op voorbeeldige wijze remise. Ook dit achttal heeft na drie wedstrijdron des nog geen punt weggegeven. In dit team zijn Cor van Etten en Peter Folkertsma de topscorers: driemaal winst in drie partijen. Door deze resultaten zijn zowel het eerste als het tweede team koplo per in hun groep. Doordat 16 spelers actief waren in de externe competitie, was het aantal partijen voor de interne competitie beperkt. Toch was er ook hier sprake, van enkele opmerkelijke uitslagen. Jan Jonkheer bevocht een solide remi se tegen voormalig clubkampioen en huidige topper Lourens van Veelen, waarmee hij een forse Tervoort. Aanvang: 20.00 uur. Alle leden kunnen vier duiven tentoon stellen te weten: een oude en een jonge duivin, een oude en een jonge doffer. Diegene die in het totaal de meeste punten weet te vergaren mag zich winnaar van het schoon- sprong maakte op de onderlinge ranglijst. Fred Smith versloeg na een zinderend duel de sterke Bouke Woudstra, terwijl dames kampioen Shannon Vlaar op des kundige wijze remise maakte tegen regerend clubkampioen Gerrit Zeeman. De uitslagen van ronde 10 op 28 november zijn als volgt: Fred Smith - Bouke Woudstra: 1-0; Lourens van Veelen - Jan Jonkheer: 1/2-1/2; Dick van Roemburg - Piet Manni: 1-0; Gerrit Zeeman - Shannon Vlaar - 1/2-1/2; Ton Roodbol - Richard Sauer: 0-1; Eric Huffnagel - Jan de Jong: 1/2-1/2; Harry de Jager - Paul Vonk: 0-1; Henk Hogeboom - Wim Blom: 0- 1; Theo Suurhoff - Andre van der Ark: 1-0; Dik Kraayenbrink - Mohammad Asif Hotaki: 0-1 ste viertal noemen. Diegene die een duif met het hoogst aantal punten heeft, is winnaar van de schoonste. Contactpersoon is Dirk van der Reep, tel. 06-25036233, e-mail: ta.reep@quicknet.nl, graag 's ochtends contact. BADMINTON HEILOO - Vorige week woens dag .kwamen twee zwarte Pieten onverwacht op bezoek bij de jeugdtraining van 't Vennewater Badminton. Behalve het brengen van snoep goed bleek ook als snel dat de zwar te Pieten wilden leren badminton nen. In Spapje is die sport niet zo bekend als in Nederland. Nadat enkele jeugdleden, die ook nog maar een paar maanden spelen, hen de beginselen had bijgebracht, speelden de Pieten er lustig op los en konden ze er geen genoeg van krijgen. Ze maakten uiteindelijk de hele training mee. En dat tot groot ple zier van de jeugdleden. Wil je ook leren badmintonnen? Bel met Matthijs de Moei, ledenad ministratie 't Vennewater Badminton, tel. 072-5321782, of maü: info@badmintonvennewater.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 475