Kerstmarkt op de Tuin van Rommel Tegels tegen geweld bij Sint Maarten C O R S O regio 23 Traditionele Boerenkoolmiddag bij Uylenspieghels B ijo s COOP M0251 -652291 Programma 7 dec t/m 13 dec 2006 "Tapas" "Zwartboek" "Kruistocht jn Spijkerbroek" (0V) "Casino Royale" "Happy Feet"(NL) "Flushed Away"(NL) www.corsobioscoop.nl 'Als we ruzie hebben gehad, gaan we het weer goedmaken bij de tegel' DEFA wedstrijd voor foto's en dia's aassii RESE.RVERE1 donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 19.00 uur zondag 16.30 uur maandag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur vrijdag zaterdag 18.30 uur zondag 15.30 20.00 uur dinsdag woensdag 20.00 uur donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur zondag, dinsdag woensdag 20.00 uur zaterdag 14.00 uur zondag 14.00 uur woensdag 14.00 uur zaterdag 14.00 uur zondag 13.00 uur woensdag 14.00 uur Dorpsstraat 70 Castricum «Tel. 0251 - 65 22 91 ADVERTENTIE CASTRICUM - Met de kerstda gen in aantocht verschijnen overal weer de kerstmarkten. Zo ook bij de Tuin van Kapitein Rommel. Daar wordt woensdag 13 december van 15.00 tot 20.00 uur de inmiddels traditio nele kerstmarkt gehouden met kramen van instellingen die een goed doel nastreven. De kramen zijn door die instellin gen gezellig ingericht met aantrek kelijke producten. Ook de Tuin is sfeervol versierd en wordt geduren de de avonduren feeëriek verlicht. Aanwezig op de markt zijn, Amnesty International, Kids for Animals, de Wereldwinkel, Wisselwerk, Klaver Vier, de Vrije Bergen, het Clusius College, Wissel de Stichting Roads, de Stichting Kathmandu, het Rode Kruis, Unicef, Tibet Kleding en het Calcutta Rescue Fund. Er is een breed assortiment aan artikelen zoals warme handgemaak te kleding, kerstversiering anders dan anders, kerstcadeautjes uit alle werelddelen, kerstkaarten, kalen ders en natuurlijke kerststukjes uit blemen? „Ja hoor" zegt Kaylee stel lig „want byna alle kinderen hebben wel eens ruzie, dus vanaf nu gaan we om de tegel staan om het weer goed te maken". Lilian was vooral onder de indruk van de voorafgaan de les over pesten: „Pesten is hele maal niet leuk, want als je gepest wordt, heb je soms ook geen vrien den meer". Shane was vooral onder de indruk van het zielige verhaal 'over een meisje dat van Sinterklaas geen pepernoten of cadeautjes wilde, want het enige wat ze echt wilde was dat ze niet meer werd gepest'. Pesten vinden ze alledrie „héél stom, want soms gaat het over je haar of over je kleren of over je achternaam!" Schelden is ook erg, want zoals Lilian het omschrijft: „Daar krijg je een naar gevoel van in je buik". Directeur Vriend licht toe: „We besteden het hele jaar door zeer regelmatig aandacht aan onze basis regels tegen pesten en aan de omgang met elkaar. We laten dat telkens op allerlei manieren in ons onderwys weer terug komenden dit vonden we een leuke actie". Als de tegel eenmaal op z'n plek ligt, begint het te regenen en worden de kinderen weer naar binnen geroe pen. De terugkeer naar hun klaslo kalen neemt wat tijd in beslag, want voordat ze aan dat verzoek gehoor geven, willen ze toch allemaal eerst nog snel even op de tegel hebben staan. Gewoon, om wat extra geluk af te dwingen. de eigen tuin van de Kapitein. Ook kunt u er verse appelflappen, vege tarische hapjes, advocaat van scharreleieren en sfeervolle verlich ting kopen. Verder is er een dier vriendelijke loterij. In de ontmoe tingsruimte wordt koffie, thee, limonade, chocomel en glühwein geschonken en kan een kopje soep worden genuttigd. Uiteraard wor den de kinderen niet vergeten. Voor hen is er een kleurwedstrijd. Een kleurplaat is op verschillen de plaatsen in het dorp te krijgen, onder andere bij de bibliotheek, in Geesterhage, bij de winkel van Klaver Vier in de Dorpsstraat en natuurlijk ook op de Tuin. De kleur platen kunnen worden ingeleverd op de Tuin tijdens de kerstmarkt. Prijswinnaars worden via de plaat selijke media bekend gemaakt. Verder is er voor de kinderen een grabbelton, een levende kerststal en zal de Kerstman niet ontbre- ken.Dit alles wordt muzikaal omlijst door optredens van het 'Duinrandquintet' en het 'Dickens Ensemble' van Emergo. De ingang van de Tuin is tegenover het station en de toegang is gratis. LIMMEN - De twee speelplei nen bij basisschool Sint Maarten zien er sinds 28 november toch een beetje anders uit. Zowel op het kleuterplein als op het bovenbouwplein is één stoepte gel vervangen door een exem plaar met een lieveheersbeestje. Een cadeautje voor de school van de Sint in het kader van het project Kids tegen geweld. De kinderen van de basisschool gaan op een regenachtige dinsdag middag naar buiten. In een grote cirkel die steeds kleiner wordt - want alle kinderen willen vooraan staan om goed te zien wat er gaat gebeuren - wachten ze ongeduldig op de speelplaats. Directeur Gerard Vriend heeft verteld dat ze een ver rassing te wachten staat en in deze spannende dagen voor 5 december kan dat toch maar één ding beteke nen? Twee Pieten verschijnen op de speelplaats en uit de kruiwagen die ze meevoeren, toveren ze een stoep tegel met een lieveheersbeestje. De kinderen kijken toe hoe de tegel op z'n plek wordt getikt en horen van hun directeur dat dit voortaan de plek is om ruzies bij te leggen en om het weer 'goed te maken'. De achtjarige Lilian Beentjes, haar evenoude vriendinnetje Kaylee Broedersz en haar tienjarige broer tje Shane Broedersz hebben toege keken bij het leggen van de tegel. Denken ze dat de tegel ze zal helpen by het oplossen van onderlinge pro- De anti-geweldtegels mét lieveheersbeestje hebben tegenwoor dig ook een plek gekregen op de speelpleinen van basisschool Sint Maarten. Foto: Machteld Wïegmans EGMOND - Vrijdag 8 december vanaf 20.00 uur is er weer een DEFA avond. Deze avond staat in het teken van de onderlinge wedstrijd voor foto's en dia's. Alle DEFA leden mogen aan het begin van de avond één foto en/of vijf dia's inleveren bij de wedstrijdleiding. Er wordt gestart met de dia's en na de pauze gaat men verder met de foto's. Al het werk wordt beoordeeld door een onafhankelijke jury. Het onderwerp is vrij. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met: Harry van Gent, tel. 072- 5065754 of Andrea Rijtema, tel. 072- 5062806. Foto: Andrea Rijtema

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 477