Wooncadeaus voor kerst Delegatie Stichting WOL naar Burkina Faso Kinderen genieten van speculaaspop versieren Voorlichtingsbijeenkomst over hartritmestoornissen Unicef-verkoop REGIO 21 INGEZONDEN MEDEDELING Voor één scholier zoekt de WOL nog een sponsor KORTOM Jeugdkoor gaat dansen in de kerk Kerstsamenzang Sint Pancratiuskerk Expositie Het Unieke Is Bepalend (HUIB) Kindermiddag in de Wal Nieuwe EHBO-cursus UITKIJKPOST 6 DECEMBER 2006 REGIO - Nog op zoek naar een wooncadeau voor onder de kerstboom met een knipoog naar wellness? Bij Ton Scholten Tegels Sanitair zijn leuke originele cadeaus te vinden vanaf E 5,-. De keuze is groot, je kunt het zo gek niet bedenken. Verwenpakketjes met handdoek en zeepje, badkussens, krukjes, prullenbakken, wasmanden, zeepdispenser, fohnhouder, hand doekrekjes- of haakjes, luxe handdoeken of badjassen. Veel producten zijn zowel in rvs, als keramiek als leer te koop. Ook een cadeaubon is een leuke suggestie. De ontvanger van de bon kan dan zelf iets passends voor in bad kamer of keuken uitzoeken. Ton Scholten Tegels Sanitair, Westerwerf 2, 1911 JA Uitgeest, www.tonscholten.nl open; maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 18.00, donderdag tot 21.00 en zaterdag van 09.00 tot 17.00. EGMOND - Albert Heijn Egmond aan de Hoef werd vori ge week overlopen door enthousiaste kinderen. De supermarkt organiseerde voor de kinderen een speculaaspop versiermiddag. Maar liefst 85 kinderen wisten de weg naar de supermarkt te vinden en daarmee was het maximale aan tal ook bereikt.De kinderen ontvin gen eerst allemaal een schortje en zaten vervolgens klaar om een mooie speculaaspop te ontvangen. Op de tafel stonden allerleid lekker nijen en tevens was er glazuur om alles vast te zetten. Sommige ouders hielpen de allerkleinsten maar ook Albert Heijn had een aantal mede werkers om te assisteren. Ook de hulp van enkele pieten kwam goed van pas en de kinderen genoten zichtbaar van deze activiteit in de supermarkt. Na een dik half uur werken konden de kinderen de pop laten inpakken voor een veilige reis naar huis om daar vol trots hun gemaakte pop te showen. Het enthousiasme van ouders en kinde ren maakte er een bijzonder geslaagde middag van. REGIO - De patiëntenvereni ging Hartezorg organiseert samen met het Medisch Centrum Alkmaar op woensdag 13 december een voorlichtings bijeenkomst voor hartpatiënten en hun naasten. De bijeenkomst heeft als thema hartritmestoornissen, toegespitst op 'boezemfibrüléren' en vindt plaats in de Pieter van Foreestzaai (015) van 20.00 tot 22.00 uur. Er is een aantal vormen van hartritmestoor nissen. Een daarvan is 'boezemfi brüléren, waarbij de hartspiervezels van de voorkamers zich zeer snel en ongecoördineerd samentrekken met als gevolg dat het hart in een ver hoogd tempo en zeer onregelmatig gaat slaan. Tijdens deze bijeen komst verteken MCA-cardiologen de heer Ruiter en dr. Kimman over hartritmestoornissen en dan in het bijzonder boezemfibrüléren. Wat is boezemfibrüléren en welke ontwik kelingen zijn er ten aanzien van de behandelmethoden. Ook de medica tie en de pacemaker komen aan de orde. Na de presentaties is er gele genheid om vragen te steken. De toegang is gratis. Voor het bijwonen van deze ochtend is aanmelding noodzakelijk. Dat kan bij de balie van patiëntenvoorlichting (037), tel. 072- 548 3500. LIMMEN - Op vrijdag 8 december staat er weer een Unicef-kraam bij Albert Heijn in Limmen. Van 09.00 tot 20.00 uur kan men daar terecht voor aankoop van kerst- en algemene wenskaarten, kalenders en agenda's. Voor de kin deren zijn er onder andere spellet jes, beren, kookboekje, Unicef-truck et cetera verkrijgbaar. Dit jaar bindt Unicef de strijd aan tegen aids. Door de wereldwijde aidsepidemie ver dwijnen hele generaties. Vooral kin deren zijn daar het slachtoffer van, ze komen alleen te staan. Unicef beschermt de kinderen tegen de rampzalige gevolgen daarvan. Voor informatie of een bestelling kunt u beken met mevrouw Hageman, tel. 072-5052492 of mevrouw Veldman, tel. 0251-657922. LIMMEN - Op zaterdag 16 december vertrekt er een dele gatie van de Stichting WOL (Werkgroep Ontwikkelings samenwerking Limmen) naar Burkina Faso om daar de pro jecten te bezoeken die door de WOL worden ondersteund. De groep bestaat uit twee leden van de stichting en hun familie en zes donateurs. Ook mevrouw Emmens, burgemeester van Castricum, maakt deel uit van de groep. Zij maakt de reis op per soonlijke titel. Sinds haar aantre den als burgemeester van Castricum draagt zij de WOL een warm hart toe en is het haar wens om Burkina Faso een keer te bezoeken. AUe reisgenoten maken de reis op eigen kosten en betalen een bij drage voor het nieuwe project van de stichting, de bouw van een school voor beroepsonderwijs in de provincie Yatenga. Twee reisge noten sponsoren bovendien een scholier die hierdoor voortgezet onderwijs kan volgen. In de provin cie Yatenga zal de groep de ontwik kelingsprojecten van de WOL en haar partner DSF (Développement Sans Frontière) bezoeken. Beroepsonderwijs in Yatenga De WOL blijft werken aan het verbeteren van de onderwijssitua tie op het platteland van Yatenga. Aan het einde van dit schooljaar komt de eerste grote groep kinde ren, die dankzij de inspanningen van DSF de basisschool hebben kunnen afmaken, van school. Voor de meeste dorpskinderen zal er geen mogelijkheid zijn om naar het voortgezet onderwijs te gaan. Het nieuwe project van de WOL is dan ook het opzetten van beroepsonderwijs dat aansluit bij de mogelijkheden van de dorpskin deren en de behoeften van het platteland. Met gerichte beroeps opleidingen krijgen aüe kinderen een kans een beter bestaan op te bouwen. De eerste fase van dit project kost 116.500,-. De werkgroep heeft al 85.000,- beschikbaar, waarvan 58.500,- beschikbaar is gesteld door Impulsis. Men hoopt dat nog meer mensen het project wülen steunen om de ontbrekende 31.500,- by elkaar te krijgen. In Burkina is men inmiddels begonnen met de voorbereidingen voor de bóuw van de school. Tijdens het bezoek zal de eerste steen gelegd worden! Sponsor een scholier Naast het ontwikkelen van het beroepsonderwijs biedt de WOL directe steun aan dorpskinderen die in de stad naar het coüege gaan. Op dit moment volgen 28 scholieren voortgezet onderwijs dankzij een sponsor in Nederland. De sponsor betaalt jaarlijks 350,-. Van dit bedrag wordt schoolgeld betaald, een tas met schoolmateriaal, schoolkleding, een abonnement op de schoolkan tine en basisgezondheidszorg. Bij aanvang van de studie ont vangt de scholier een fiets om naar school te gaan. Voor één scholier zoekt de WOL nog een sponsor. Woensdag 13 december wordt tus sen 15.00 uur en 20.00 uur in de Tuin van Kapitein Rommel in Castricum de traditionele Kerstmarkt gehouden. Ook de WOL is hierbij aanwezig met een stand. Ten behoeve van het project voor het beroepsonderwijs wordt kunstnijverheid uit Burkina Faso verkocht. Bezoekers kunnen ook letterlijk een steentje bijdragen aan dit project. Voor 5,- per stuk kan een steen voor de school gesponsord worden. Meer informatie over de WOL is te vinden op www. stich tingwol. com of te verkrijgen bij Yvonne Zomerdijk, Kapelweg 6A, Limmen, tel. 072-5052680, e-maü yvonnezomerdijk@quicknet.nl. Donaties zijn welkom op bankreke ning 96.97.79.267 ten name van Stichting WOL te Limmen. Een delegatie van Stichting WOL vertrekt op 16 december naar Burkina Faso. Met staand v.l.n.r. Wim Emmens, Trudi Meijer-Koot, Gre Snel-de Swart, Aaltje Emmens-Knol, Marloes Zomerdijk, Kees Zomerdijk. Zittend v.l.n.r. Marga Koot, Johanna Klein, Nel Drent-de Swart, Yvonne Zomerdijk- Vermeer. Eigen foto LIMMEN - Op zaterdagavond 9 december om 19.00 uur zingt, speelt en danst het jeugdkoor van de Corneliusparochie van Lim men, tijdens de viering hun inter pretatie van het bekende bybel- verhaal waar Jezus over het water loopt. Op eigen wyze geeft de groep jongeren invulling aan het geloofsverhaal. Al lezend en pratend, ontstaan er boeiende ge sprekken en een verrassend eind resultaat. Het verhaal is door de jongeren zelf op tekst gezet en ook de muziek is hun keuze. Muziek uit de top honderd dat hen aanspreekt wordt door hen zelf gezongen. Dit keer wordt er ook gedanst. CASTRICUM - Dit jaar verlenen diverse kerkkoren van Castricum weer hun medewerking aan de kerstsamenzang in de St. Pancra tiuskerk, Dorpsstraat 115 te Castricum. Gezamenlijk met de koren worden wisselend de beken de kerstliederen gezongen. Een uur om 'in de sfeer' van Kerstmis te komen. Datum: zon dag 17 december 2006, aanvang 14.00 uur. Kerk open 13.30 uur. De toegang is gratis. AKERSLOOT - Vanaf 24 novem- ber tot 5 januari exposeren de leden van Teken- en Schüder- groep HUIB in de bibliotheek van Akersloot. Gezien het feit dat de schüdergroep uit dertig leden bestaat en de expositieruimte in de bibliotheek beperkt is, ziülen de werkstukken om de twee weken worden gewisseld. Respec tievelijk op 8 en 22 december zul len weer nieuwe schüderstukken bekeken kunnen worden. De expositie is te bezichtigen gedu rende de openingstijden van de bibliotheek:maandag en vrijdag van 14.00 tot 17.30 en van 19.00 tot 20.30 uur en woensdag van 14.00 tot 17.30 uur. EGMOND - Elke woensdagmid dag is er weer een kindermiddag in de Wal. De organisatie hoopt weer veel nieuwe en bekende gezichten te zien. De middagen zijn van 13.30 tot 15.30 en bedoeld voor aüe kinderen van vier tot en met tien jaar. Er zal onder andere geknutseld, geplakt en geknipt worden. De kosten zijn 1,50 per kind per keer. JC de Wal,Sportlaan 7, Egmond aan Zee 072-5063793. www.welzijnber- gen.nl/jongerenwerk LIMMEN - Er zyn nog enkele plaatsen vrij voor de nieuwe cur sus Eerste Hulp Bij Ongelukken voor beginners, die het Rode Kruis, afdeling Limmen, dit winter seizoen gaat organiseren. De cur sus start in januari 2007 en wordt gehouden in de brandweerkazerne in Limmen aan de Rijksstraatweg. De lessen ziülen wekelijks gegeven worden op dinsdagavond. In circa 14 lessen van 2 uur leren en oefe nen de deelnemers de theorie en de praktijk van de Eerste Hulp Bij Ongelukken. De kosten bedragen 130 euro, inclusief lesmateriaal. Voor nadere informatie en aanmel ding kunt u contact opnemen met mevr. N. Valkering, tel. 072- 5051413 of mevr. A. Korving, tel. 072-5053045.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 479