Boerenkoolmiddag bij de Uylenspieghels Fusie Protestantse Gemeente bekrachtigd Krijgsman exposeert tijdens kerstmarkt REGIO 23 CONQUISTA JOC Conquista Agenda Stiltewandeling met Rob de Wit Country line dansavond Sinterklaas op bezoek bij Heegemundehof UITKIJKPOST 6 DECEMBER 2006 LÏMMEN - Het programma voor woensdag 6, vrijdag 8 en zater dag 9 december bij Conquista is: Conquista Kids: zaterdag 9 december Gesloten! Club op Woensdag: woensdag 6 december Zoals elke woensdagmiddag geo pend van 14.00 tot 17.00 uur. Zes spelcomputers staan klaar en de muziek is aan. Ben jij de Dj vandaag? Of ga je tafelvoetballen, tafeltennissen, darten, poolbiljar ten, internetten? Uiteraard kun je ook met de game-cube op groot scherm spelen. De Club is gratis en voor iedereen van 9 tot en met 11 jaar. Club X-tra: vrijdag 8 december: Open Inloop! Club X-tra: zaterdag 9 december: Disco! Loop lekker binnen om een avondje te chillen en je te ver- makerr. Heerlijk samen komen en dansen op je eigen muziek. Club X-tra is voor tieners van 12 tot 16 jaar en geopend van 19.00 uur tot 23.00 uur. De toegang is gratis. CONQ Café: vrijdag 1 december Het café is geopend voor jonge ren vanaf 16 jaar, van 20.30 tot 01.00 uur. Een prachtplek om je te verma ken, met onder andere tv; pool biljart; darten; tafeltennis of tafelvoetbal; videogames en inter netten. Mochten er bijzondere activiteiten gaan plaatsvinden, dan wordt dit vermeld op posters in het dorp en op het publicatie bord van Conquista zelf. Let op: Conquista is voor alle afdelingen op zoek naar vrij willigers! Wie wil af en toe een handje helpen? Neem contact op met Ante (tel.nr. 5052811, woensdagmiddag of vrijdagavond.) CASTRICUM - In het teken van Ontvangen en Geven is er op maandag 11 december een Stiltewandeling in het duingebied van ongeveer een uur. Met deze wandeling, waarin gewandeld wordt voor hekeigen Levens-Licht, wordt een cadeau aan uzelf gege ven en kunnen zo licht en vrede aan alles wat leeft en aan Moeder Aarde gegeven worden. Voor deze wandeling, deelname is gratis, wordt verzameld om 09.30 uur op het parkeerterrein voor De Hoep aan de Zeeweg in Castricum. Na afloop kan koffie of thee gedron ken worden bij Johanna's Hof. Voor inlichtingen belt u met Rob de Wit, tel. 06-30773907. LTMMEN - Op dinsdag 12 decem ber wordt een open avond gehou den voor country line dansen in de Burgerij in Limmen, tegenover de Rooms Katholieke kerk aan de Dusseldorperweg. Entrée bedraagt 3,-. Aanvang is om 19.30 tot 23.30 uur. De dansen worden eventueel kort voorgedaan. U kunt uw eigen cd meenemen voor uw verzoeknummer. Informatie via Meintje Guyttel. 072-5051374. EGMOND - Sinds 1997 zijn de Hervomde gemeente en de Gereformeerde kerk in Egmond gefedereerd onder de naam Samen Op Weg Gemeente. Misschien herinnert u zich wel dat een paar jaar geleden de gere formeerde kerk verkocht is en een mooie bestemming heeft gekregen als rouwcentrum. Nadat in mei 2004 op landelijk niveau de Protestantse Kerk in Nederland officieel werd, konden de gemeentes zelf een traject bepalen om tot een algehele fusie te komen. In de Egmonden is deze 'bezinningsweg' inmiddels afgerond met als resultaat dat, na de eredienst op 10 december in de NH-kerk aan de Trompstraat, de notariële akte getekend zal worden. Uiteraard is dit een historische en feestelijke gebeurtenis voor de kerk in Egmond. De gezamenlijke kerkenraden zijn dan ook zeer verheugd hieraan op deze wijze bekendheid te kunnen geven. In deze speciale dienst gaat dominee S.Ossewaarde voor. U bent wel kom om deze gebeurtenis mee te beleven. In Egmond is er al lang sprake van een speciale onderlinge betrokkenheid van de verschillen de kerkgenootschappen. Dit blijkt telkens weer wanneer de diverse pastores meewerken in oecumeni sche diensten. EGMOND - Hoewel de Sint nog altijd heel vitaal is, kwam de goedheiligman - bij wijze van grapje - maandag op een scoot- mobiel naar Heegemundehof in Egmond- Binnen. Onder het genot van een kop koffie en een overheerlijk gebakje werd hij door de bewoners welkom geheten; daarna werden de senio ren getrakteerd op een chocoladeletter en werd door Sinterklaas en zijn knecht ook nog een fraai pakket aan elke bewoner overhandigd. Nadat hij afscheid had genomen werd - voorzien van een heerlijk drankje - enthousiast gebruik gemaakt van oud-Hollandse spelletjes. De senioren beleefden dankzij het verplegend personeel en een aantal enthousiaste vrijwilligers een fantastische bijeenkomst. Eigen foto LIMMEN - Zondag 10 decem ber is er de jaarlijkse Boerenkoolmiddag van carna valsvereniging de Uylen spieghels in Leutbunker de Burgerij. In een oer-Hollandse stijl ver sierde zaal heten Prins Ty\ XII en zijn raad weer een ieder, vanaf 16.00 uur, van harte welkom om aan te schuiven voor een bord overheerlijke boerenkool met worst. Het wordt weer een gezelli ge middag/avond voor jong en oud. Natuurlijk is er voor de kin deren de bekende schminkhoek aanwezig. Als muzikale omlijsting hebben de Uylenspieghels een spetterend optreden van Bob Color (solo) op het menu staan. Deze artiest zal aan vele verzoekjes kunnen vol doen dus dat wordt feest op de dansvloer voor jong en oud. De zaal gaat open om 16.00 uur en rond de klok van 21.00 uur is het einde. De kaarten zijn te verkrijgen bij de familie Baars, Burgemeester Nieuwenhuijsenstraat 97 en de familie Burgering, Vredeburglaan 2 te Limmen. De kaarten kosten 5,- per persoon maar op vertoon van donateurkaart 3,50. Kinderen tot en met 12 jaar eten gratis mee. Voor de mensen die kaarten zondag pas aan deur van de Burgerij kopen, daarvoor geldt met het eten; op is op. Prins Ty\ XII en zijn raad hopen dat er deze middag weer heel wat Limmer families en vriendengroepen zul len aanschuiven. Alaaf! Het is inmiddels traditie dat aan het begin van het carnavals- seiszoen boerenkool met worst wordt geserveerd in de Burgerij. Eigen foto EGMOND - De Egmondse kun stenaar Katinka Krijgsman exposeert zondag 10 december tijdens de kerst markt in Egmond aan Zee haar olieverfschilderijen. De winkel van Dennis Bakker brillen aan de Voorstraat 104a wordt die dag eenmalig omgetoverd tot een sfeervolle galerie. Speciaal voor de kerstmarkt haalt Katinka Krijgsman haar schilderijen uit haar atelier om deze te exposeren. De bijzondere galerie voor één dag is tijdens de kerstmarkt open tussen 10.00 uur en 17.00 uur. Katinka Krijgsman is hedendaags realist. Haar stijl is expressief, kleurrijk en magisch. Een ontmoeting, een blik of een gezichtsuitdrukking zyn voor de Egmondse manieren om een ver haal te vertellen. Haar schilderijen stralen veelal iets vreedzaams uit, maar vaak is er een sinistere onder toon zichtbaar. Zij volgde haar opleiding aan de Kunst Academie in Utrecht. Naast het schilderen heeft Krijgsman ook naam gemaakt als theaterfotograaf. In haar schilderij en zie je de fotografische elementen dan ook goed terugkomen. De schilderijen van Katinka Krijgsman stralen veelal iets vreedzaams uit, maar vaak is er een sinistere ondertoon zichtbaar. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 481