De Basisverzekeringspremie €67,55 #^jBL 9N- Wiezen WliWkenklaar.nl Trainen wanneer het uitkomt! P P 25 Aan de zuidkant van de grens woonden de katholieken M bereken zélf uw pretje uniek bij Univé Nu bij de bestelling van geboortekaartjes GRATIS een geboorteadvertentie in de Uitkijkpost diverse collecties kaarten liggen ter inzage klaar Drukkerij Uitkijkpost De Hoefsmid 5, Heiloo tel 072 5B3Ö175 Hometrainers Spinning Bike Crosstrainers Loopbanden Roeiers Westerweg 295 Heiloo tel 5331241 gelezen worden U ITKIJ KPOST 6 DECEMBER 2006 Heiloo in kwadranten De Uitkijkpost heeft Anne Mantel bereid gevonden om maandelijks een stuk te schrijven voor deze krant. Anne Mantel is woonachtig in Heiloo en heeft veel stukken over het onderwijs geschreven in de Volkskrant en in de NRC. Na zijn pensionering heeft hij gedurende vijfjaar columns geschreven jn het Noord- hollarids Dagblad, voor de populaire rubriek 'Persoonlijk'. Voor de Uitkijkpost zal Anne interessante onderwerpen, die betrekking hebben op Heiloo en omge ving, aan een nader onderzoek onderwerpen of vanuit een onverwachte invals hoek benaderen. Alweer een paar weken geleden heeft de gemeente vier avonden georganiseerd voor de bewoners van Heiloo. De bedoeling van deze avonden was, dat men z'n mening over wonen, welzijn en zorg nu en in de toekomst hier in Heiloo kon laten horen. Voor deze avonden was Heiloo in vier zogenaamde kwadranten verdeeld. Wat is het toch een stuk ingewikkelder geworden in ons dorp. Zo'n 75 jaar geleden kon men Heiloo nog gewoon in twee stukken opsplit sen. Dat zou nu dus duanten heten. Heiloo had toen nog lang geen 22.000 inwoners en voor de verdeling had men eigenlijk alleen de Stationsweg nodig. Toen was er nog sprake van een echte schei ding, want aan de zuidkant van deze grens woonden de katholie ken, getuige de grote Wilhbrorduskerk aan de Westerweg en aan de andere kant de protestanten. Dat was een klei ne groep mensen, die vooral bij het gemeentehuis en het witte kerkje woonden. Nu is het allemaal veel uitgebrei der geworden. Dat bleek al op de eerste bijeenkomst in de biblio theek, waar veel meer mensen dan verwacht op afkwamen. Op deze avond mocht ik, hoewel het mijn kwadrant niet was, toch aanwezig zijn. Op onze eigen avond wilden we namelijk naar het indrukwek kende toneelstuk van Josine van Dalsum in de Beun gaan. Deze avond in de bieb was heel druk bezocht en daardoor te rommelig, waardoor veel mensen teleurge steld met de pauze vertrokken. Er is maar één opmerking echt goed overgekomen. Dat was de klacht van iemand, dat er geen enkel bor deel in Heiloo is. Nou ja, als die man dat zo graag wil, kan hij toch alle massageinstituten hier uitpro beren. Voor een betere indruk van het geheel heb ik daarna nog een avond in het gemeentehuis bijge woond. Deze avond was beter georganiseerd. Er waren nu 2 zalen beschikbaar en het was goed, dat wethouder Ouderkerken duide lijke informatie over onder andere de Zandzoom/Zuidloo en de afslag van de A9 gaf. Toch kan ik over deze avond niet echt enthousiast zijn. De speciaal hiervoor inge huurde organisatie kwam bij mij onprofessioneel over bij voorbeeld door een aantal opmerkingen uit de zaal onleesbaar op een paar vel len te schryven. Ook ontbraken er discussiemicrofoons in de zaal en verder was het aangeven van diver se plus- en minpunten door het plakken van stickers in diverse kleuren nogal tijdrovend en daardoor weinig efficient. Waarom geen powerpoint presentatie? Zelf heb ik nog buiten de avon den om een aantal meningen van Heilooënaren gepolst. Duidelijk is, dat men ons dorp in het groen zeer waardeert evenals de rust, terwijl men ook de bereikbaarheid van onder andere Alkmaar en Egmond per fiets en van de rest van Nederland per trein zeer goed vindt. Er zijn natuurlijk ook wel klachten zoals de zoef-zoef moe ders, die met hun veel te snelle auto's de omgeving van de scholen onveilig maken. Ook, zo begreep ik op de laatste avond, willen een aantal mensen in Oost nog steeds, dat er een geluidswal langs de A9 komt. De wethouder legde echter uit, dat de gemeente dit wel wil, maar dat de provincie dit niet toe staat.^ De conclusie van mijn kleine onderzoek is, dat verreweg de meeste bewoners van Heiloo zeer tevreden zijn over het wonen in Heiloo. Zelf ben ik dat ook. Onze straat is zo rustig, dat we zelfs een buurtbarbecue midden op straat kunnen houden. Ook op de veilig heid in onze straat wordt goed gelet. We waarschuwen elkaar, als we verdachte personen in de straat zien. Het is zelfs een keer gebeurd, dat dit Jehovagetuigen bleken te zijn. Eigenlijk heb ik maar één klacht over Heiloo en die is, dat veel jongeren gedwongen zijn *in een huis buiten Heiloo te gaan wonen. Ik hoop, dat de toezegging van veel meer betaalbare woningen voor jongeren nu heel snel gerealiseerd zal kunnen worden. We willen toch immers met z'.n allen in het groen blijven wonen en zeker niet in het grijs. Anne Mantel Peï" j maand- lop basis van 10% Korting ledenco' lUectie. en eigen risico van Met Univé kunt u écht besparen. De premie voor de basisverzekering is €93,08 Als 11 al één schadeverzekering heeft of afsluit, dan ontvangen u en uw gezinsleden 1% korting op de premie van uw basisverzekering. Voor iedere volgende verzekering die u afsluit ontvangt u nog eens 1% extra korting. Deze korting kan oplopen tot 10% per persoon! Uiteindelijk betaalt u, op basis van de maximale korting en een eigen risico, slechts 67,55 Kiest u voor een eigen risico op de basisverzekering, dan geldt dit niet voor huisarts, geneesmiddelen en de vergoedingen uit de aanvullende verzekeringen Alkmaar R. v.d. Weijdestraat 1 Castricum Geesterduinweg 3 Limmen De Drie Linden 1 www.kiezenklikkenklaar.nl (072)5277214 (0251)657075 (072)5053581 Daar plukt de vruchten van! r Vanaf 249 Uw BH Fitness-specialist www.bhfitness.nl voor de gehele collectie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 483