Stoepenpatrouille werkt samen met gemeente Heiloo K Iintratuin Zond naar ag 17 december Intratuin Heiloo H E I L O O 072 - 520 13 62 XPERT Gratis kaartjes Osdorp Posse bij BeatFM f Blij met het nieuwbouwproject, niet met de rente? Bel Remco Steijlen van GeldXpert Kennemerstraatweg 1-3, Alkmaar (schuin t.o. de molen van Piet) POLITIEBERICHTEN Inbraak in personenauto's Controles U bent van harte welkom van 11.00 tot 17.00 uur UITKIJKPOST 13 DECEMBER 2006 HEILOO - BeatFM geeft gratis kaartjes weg voor het optreden van de Nederlandstalige rap groep Osdorp Posse op zater dag 16 december in Buk Buk. Mail één van de hitsingles van de Osdorp Posse naar osdorp@beatfm.nl en maak kans op een set van twee gratis toegangsbewijzen In 1986 debuteerde Def P als Engelstalige rapper in de groep Funky Fresh Force en gaat twee jaar later experimenteren met Nederlandstalige rap. In 1989 wordt samen met IJsblok en King (als achtergrondersteu- ningsrappers) en Seda (als beat- programeurderer) dan de Osdorp Posse opgericht, de eerste en de enige Nederlandstalige rapgroep. Met name door de snoeiharde teksten en compromisloze hou ding kreeg de Osdorp Posse al gauw een fanatieke aanhang in de undergroundscene. In 1995 brak de Osdorp Posse door naar het grote publiek door op festivals als Pinkpop en Lowlands te spelen. BeatFM is te beluisteren via FM 106.3 Mhz, kabel 96.5 Mhz en www.beatfm.nl. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaatsvinden. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contract basis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.00 t/m 17.30 uur dinsdag 08.00 t/m 13.00 uur woensdag 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag o8.po t/m 17.30 uur donderdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl ineternet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. MtSsh; Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd met een waterloos drukproces Hero Veger, Iet Niessink en Anneke Stenneberg bekijken het zojuist overhandigde rapport. Foto: Uitkijkpost Vervolg van pagina 1 Het is voor ons heel belangrijk dat inwoners hierin meedenken en meewerken. Bijvoorbeeld door blad te ruimen of him bomen en heesters op tijd te snoeien, zodat er geen gevaarlijke situaties ont staan." Iet wil een oprecht compli ment kwijt aan de wethouder. „We hebben jullie in het verleden gewe zen op de voetpaden aan de Noorder- en Zuiderneg." De wet houder: „Dat speciale asfalt waar gassen doorheen konden groeien vanwege de parkachtige omgeving, was wel heel onveilig en gaf kans op valpartijen. De gemeente heeft dat nu opgepakt en is bezig de voetpaden opnieuw te asfalteren." Anneke: „We weten ook dat niet alles in één keer opgelost kan wor den, maar we krijgen hier altijd uit leg en je moet natuurlijk wel reeël blijven in verband met het kosten plaatje.' Geen broddelwerk Hero Veger is zeker van plan om, nu als wethouder, een keer mee te gaan met de Stoepenpatrouille: „Ik heb me al twee keer aangemeld, maar in verband met slechte weer somstandigheden werd het route lopen afgelast. De gemeente is blij met de jaarlijkse rapportage. We gaan er serieus mee om, willen geen broddelwerk leveren, maar streven naar kwalitatief goede en veilige oplossingen." Hoofd Beheer Openbare Ruimte, Rob Reijners, legt uit hoe de gemeente met meldingen omgaat. ,,Als we een melding binnenkrijgen, wordt die geregistreerd in een speciaal computerprogramma. Alle meldin gen worden doorgesluisd naar de opzichters en die gaan er al dan niet mee aan de slag. Steekproefsgewijs nemen we in een later stadium contact op met de 'melders' om na te vragen of er daadwerkelijk actie ondernomen is op een melding. Uiteraard krijgt men uitleg in het geval er geen actie genomen is. En dan hebben we het al gauw over tweeduizend meldingen per jaar!" Veger bena drukt nogmaals: „Als er niets gebeurt, betekent het niet dat we er niets aan doen. Soms heb je de wet niet aan jouw kant en is een oplossing heel lastig in verband met juridische procedures. Wat doet de Stoepenpatrouille nou precies? Hoe gaat dat nou precies in zijn werk, die Stoepenpatrouille, zult u wellicht denken? Iet (al vanaf het begin aan de patrouille verbonden als secretaris) en Anneke (zes jaar waarvan vier als voorzitter) hebben alles duidelijk georganiseerd. „We hebben twee keer per jaar een bij eenkomst met onze vrijwilligers, de eerste bijeenkomst is om bijvoor beeld routes uit te stippelen en met de laatste bijeenkomst sluiten we het af. In vijf jaar lopen we heel Heiloo door en beginnen dan weer opnieuw. Naast dat routelopen publiceren we in de Uitkijkpost dat er meldingen doorgegeven kunnen worden en daar wordt heel goed op gereageerd. Het varieert van loslig gende tegels, auto's, (brom-) fietsen of huisvuilcontainers die in de weg staan tot overhangend groen. In dat laatste geval doen we een zoge naamde groene kaart bij de bewo ner in de brievenbus met het ver zoek er iets aan te doen. Wat betreft die auto's en containers die in de weg staan zoeken we nog steeds samenwerking met het Gehandicaptenplatform, want gehandicapten hebben daar natuur lijk ook last van. We maken tevens gebruik van de bepalingen van Duurzaam Veilig, zodat we weten waar we vanuit dat kader op moeten letten. De 'lopers' tekenen alles aan op een formulier en fotograferen een situatie. Alle gegevens van de formulieren en de foto's worden door Iet in het uiteindelijke rapport verwerkt. We controleren meteen ook wat er van het vorige rapport is uitgevoerd. Dat wordt in november met twee opzichters van de gemeente doorgesproken. Uiteraard maken we van de gelegenheid gebruik om te melden dat we altijd vrijwilligers kunnen gebruiken. Het is leuk werk en men hoeft maar twee tot drie dagen- per jaar in augustus en september beschikbaar te zijn om routes te lopen en er zijn nog twee vergaderingen. Het is een jaarlijks terugkerend en kortdurend vrijwilligersproject. Een goed leefbaar Heiloo Wat duidelijk naar voren wordt gebracht tijdens het gesprek is, dat inwoners van Heiloo niet alleen de hulp van de Stoepenpatrouille hoe ven in te schakelen. Ze kunnen ook rechtstreeks naar het meldpunt van de gemeente Heiloo bellen via 072- 5356868. „Dan komen die meldin gen weer in het eerder genoemde computersysteem terecht. Bij mel dingen over kapotte straatverlich ting is het wel handig dat men het nummer van de straatlantaarn die altijd daarop vermeld staat door te geven", zo vult Rob Reijners aan. Conclusie van deze bijzondere samenwerking (Heiloo is voor zover bekend de enige gemeente die een Stoepenpatrouille heeft) is dat hierdoor een goed leefbaar Heiloo blijft voortbestaan. HEILOO - Tussen maandag 4 en vrijdag 9 december werd via inter net en in persoon op het politie bureau door een 13-tal benadeel den aangifte gedaan van inbraak in hun personenauto. De inbraken werden gepleegd tussen zaterdag 2 en maandagochtend 4 decem ber. Twee van de betreffende auto 's stonden geparkeerd op de Laan van Muijs. De andere auto' ston den geparkeerd op de van Doorn straat, Rechte Hondsbosschelaan, Laarmanstraat, Driestal, van Catstraat, Holleweg, Alle Hospevijver, Jan Schuijtlaan,. Trompenburg, Laan van Muüs en Bergeonstraat. In de meeste gevallen werden de portiersloten geforceerd. De buit bestond hoofdzakelijk uit autoradiocdspe- ler's. In de nacht van vrijdag op zaterdag 8-9 december werd door het forceren van het achterraam in een personenauto ingebroken die op de Gertoom's Akker stond geparkeerd. Uit de auto werd een gereedschapsdoos ontvreemd. HEILOO - Op maandag 4 decem ber werd tussen 13.30 en 15.30 uur gecontroleerd in het parkeer- zonegebied van de Stationsweg, Matthijs Zonderhuisweg en de Ypesteinerlaan. Er werden twee bekeuringen uitgeschreven voor het parkeren buiten de vakken op de parkeerplaats bij de Stationsweg. Tijdens een ver keerscontrole die dinsdagochtend 5 december gehouden werd op het Het Rosendaal, Kanaalweg en Vennewatersweg werd één maal proces verbaal opgemaakt voor het niet juist vervoeren van lading. Geconstateerd werd dat de bestuurder van een voertuig op zijn aanhangwagen lading ver voerde die meer dan een meter uitstak zonder voorzien te zijn van markering. Op dinsdag 5 december werd een parkeercont- role gehouden. Twee bestuurders werden op de parkeerplaats aan de Willibrordusweg bekeurd voor het parkeren buiten de vakken. Op de parkeerplaats van de De Kreek werden zes bestuurders bekeurd voor het parkeren zon der blauwe parkeerschijf. Vrijdagavond 8 december werd op verschillende plaatsen in Heiloo een verlichtingscontrole gehouden. Vijf fietsers werden, bekeurd voor het niet voeren van verlichting. Tijdens een verkeers controle die vrijdagmiddag 8 december op De Oude Werf werd gehouden werden 6 bestuurders bekeurd voor het niet dragen van de autogordel. ADVERTENTIE HYPOTHEKEN, VERZEKEREN. SPAREN. BELECCEN Je huis, je thuis, je leven. HEILOO, Vennewatersweg 15, 072-5332727 vrijdag koopavond.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 493